Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ja sam kupio švedsku k65. Tasteri nisu istog oblika, ali sam svejedno zamenio y i z. [emoji51]
Inače, ko ima Corsair neka obrne space, odlična fora.
 
@micairvas tastatura koju sam ja probao je bila za nemačko tržište (sa nemačkom deklaracijom i njihovim slovima na tastaturi) možda i to ima neke veze.
 
Ja sam takođe imao i g710+ i vratio sam je jer su dva primerka imala problema sa ledovima, neki su bilo toplo beli, a neki hladno beli.

A što se tiče buke, jeste malko tiša od ostalih mehaničkih, zbog o ringova, ali tako je daleko od nečujne, opet je bučnija od bilo koje gumenjarke.

Naravno, meni samo nije jasno zašto neko traži mehaničku tastaturu koja je silent?

Prvo, nijedna mehanička ne može da bude ni blizu tiha kao gumenjarke, ali po meni je baš fora u zvuku koji svičevi proizvode, pogotovo oni taktilni.

Zato mi se najviše i sviđaju mx blue i buckling spring, zato što je osećaj kada pritisneš taster mnogo dobar.

Po meni je baš fora u zvuku, a za noćno i priručno kuckanje uvek može da se kupi neka gumenjarka sa plitkim tasterima za te svrhe.
 
Meni je to i bilo čudno što je tiša od ostalih jer je mehanička kao neki sinonim za ,,bučnu,, tastaturu.

A što se mene lično tiče više volim da se čuje kako ,,tandrče,, pri kucanju. :D
 
Evo sada mi usla u semu nesto sto definitivno uzimam steelseries 6gv2 red switch za 45e :D
 
Da, bas sam i ja hteo to da napišem. Imam jednu, skuplja prašinu. Stampa se jako brzo skinula. Inace, fina tastatura, moja je sa crnim svicevima.
 
Realno hteo sam i da kupim posle one keycaps , nekako mi lepsa tastatura , ostavio bih samo ono ctrl,shift itd.
 
Poslednja izmena:
Full set Keycaps ce ti biti skuplji od te tastature :D
Obrati paznju i na alt win ctrl, na nekim njihovim modelima nisu standardne velicine (ako se ne varam).
 
Nisam planirao celu nego samo ono neke osnovne tipa wsad,123
 
Stigla jutors tastatura, znaci cim sam stavio prste na tastere pitao sam sebe sto ranije nisam kupio :D
Otprilike meni nisu bas nesto bucni ovi red tasteri, fino moze da se podnosi :D Anti-ghosting je odlican znaci tastatura ne mrda.
Jedina zamerka je sto nema usb port na sebi.
 
Imam vec neko vreme CM QF Ultimate i definitivno bih da joj utisam botoming nekim gumicama. Jer mia neko ideju sta i gde da trazim za to kod nas?
 
Pitanje posto vidim da sajt www.wasdkeyboards.com vrsi slanje u Srbiju, interesuje me koliko bi izlazla krajna cena toga ? Da li je dostava besplatna ili se i ona dodatno naplacuje ?
 
Poslednja izmena:
Хм, сличне овакве гумице сам пазарио прошле године, требало ми је да мало одбијем вентилатор од кулера, обишао сам бљувак и нашао разне. Мени не смета бука али бих баш могао да пробам, ако сутра стигнем да одем до бљувака.
 
ja planiram da rezem od tufnera ili kako se vec zove ona zenska rabota za sminku. :)
 
Pitanje posto vidim da sajt www.wasdkeyboards.com vrsi slanje u Srbiju, interesuje me koliko bi izlazla krajna cena toga ? Da li je dostava besplatna ili se i ona dodatno naplacuje ?

Dostava nije besplatna i na samom sajtu, kad ubaciš u korpu, možeš videti koliko će te koštati. Ranije sam gledao, mislim da izlazi na nekih 25$ ukupno, sa slanjem, par dolara gore-dole.

Ja sam na nekom sajtu (mislim da je BangGood) iskopao neke ultra jeftine "gumice" (O-rings) za moj CM Quickfire Pro sa Red prekidačima. Ako se dobro sećam, koštalo me je svega nekoliko dolara plus još nekoliko za slanje...uglavnom, bilo je nekih 6-7e sve ukupno (ne drži me za reč, ne sećam se dobro). Čekao sam par nede5a da stignu. Verujem da su one sa WASD-a kvalitetnije ali ove su odradile posao...hod tastera je malkice kraći i osetno su tiši. Još uvek se čuje kad taster akne o dno, ali ne onoliko...Ako iskopam link, ostaviću.
 
Прошле недеље сам ишао на бљувак али заборавио да понесем тастер за мерку. Видео сам неке гумице код једног, цена реда десетак динара али мислим да може да се нађе за 5-6. Ако сутра не заборавим, узећу пар комада за пробу.
 
Idite na aliexpress, kvalitet je ok. Cena dzabalesku, a shiping free. Pozd. ;)

Ali o ring na red switch jer komedija jer je po meni red i brown najtisi. :)

Moram da probam to na mojoj KBParadise.
 
Gumice su za bottoming, to bas nema veze sa tipom switch-a.

Meni je interesantnije pitanje zasto ljudi uopste "bottoming-uju" na mehanickoj tastaturi.
Navika zbog dome switch-a i scissor-a?
 
Metalni keycaps ili o rings? Sta su metalni o rings? [emoji14] :d
 
Metalnio keycaps, nigde ne mogu tamo da nadjem normale dugmice :D
 
Купио малопре на бљуваку, за нијансу тише али се опет нешто чује. Ионако ми не смета па нећу даље да се трошим.
 
Nisam ni ja, pa reših da rizikujem, pošto je bedna suma bila u pitanju a funkcionišu na istu foru kao Aliexpress, Amazon i sl. Sve je proteklo u redu, registrovao se, naplatili s kartice, stiglo kad sam i očekivao (par nede5a)...
 
Nazad
Vrh Dno