Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Rekao bih da su osetljivije, ali ne previse, meni taman toliko odgovara. Nisam probao druge tastature pa da mogu da ih uporedim sa nekim. :( Ako si navikao na malo tezi pritisak mozda ti ovo ne bi odgovaralo.
 
Pitanje za vlasnike Redragon tastatura, šta piše na deklaraciji, garanciji ko je uvoznik?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Planiram da udjem u svet mehanickih tastatura, po jako budzet ceni :D
Neohodno mi je da mi enter bude "velik", da ima numericki deo i glavni razlog prelaska sa sadasnje je da dobijem pozadinsko osvetljenje.
Vidim da su najjeftinije sa blue switchevima, i koliko vidim za o-ring mod, posluzilo bi. Bas iz tih strahova od buke i da mi ne odgovara za zglobove (lomio ih mali milion puta) mi se i ne daju vece pare.
Video sam ove (ili ovu, posto mi se cini da je to ista tast. u razlicitim bojama), pa ima li neko iskustvo sa njima? Ili neka druga varijanta, budzetska, da ispunjava uslove koje sam naveo :) Hvala puno unapred :)
http://www.gearbest.com/keyboards/pp_461363.html
http://www.gearbest.com/keyboards/pp_359123.html?wid=21
 
Nemoj da previdiš da će ti odrapiti i barem 15e carine i poreza na to.
Možda ti je onda jednostavnije i isplativije kupiti kod nas najjeftiniju sa 2 godine garancije.
 
A koja je za preporuku kod nas, a da pri tome ispunjava ove uslove? Posto ne uspevam da filtriram kada pretrazujem. Ova prva bas nije skupa, cak i uz porez. Pa zato pitam za iskustva.

Ово је послао 6п!
 
Ako trazis budzet mehanicku to ce biti cesto ten-keyless ili ti bez numpada i sa cesto malim enterom. Tako da to sto nadjes od kineza je to.
Ekipa ovde ima ok budzet mehanicke al su to uglavnom gore nevedene, da ne kazem "male".

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Hvala, a niko nije imao kontakta sa ovim kinezima? Ili cu biti prvi :D
I koju da uzmem od ove 2? Vidim da je jedna opticka, druga ne. Nije mi najjasnija ta razlika.
Ово је послао 6п!
 
Poslednja izmena:
Pitanje za vlasnike Redragon tastatura, šta piše na deklaraciji, garanciji ko je uvoznik?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Distributer i uvoznik: Iris Mega Gospodara Vucica 176 Beograd

To bi trebalo da je Computerland
 
ima li neki razlog sto kod nas ni jedna prodavnica ne nudi corsair tastature ili sta ?
 
^^ ok hvala!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Veruj mi da ne mogu, imao sam tast. sa malim enterom i ludeo sam sa njima. Da nije tako, uzeo bih je danas.

Ово је послао 6п!
Koliko sam ja video te tastature koje si nasao su neki hibrid satro switchevi. Ako vec uzimas tu uzi crnu, manje gay.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Koliko sam ja video te tastature koje si nasao su neki hibrid satro switchevi. Ako vec uzimas tu uzi crnu, manje gay.

Sent from my A0001 using Tapatalk
Vidim da je ova aula 2009 sa blue switchevima, drugu sam posle skontao da je hibrid neki. Da crnu sam i mislio :D

Ово је послао 6п!
 
Planiram da udjem u svet mehanickih tastatura, po jako budzet ceni :D
Neohodno mi je da mi enter bude "velik", da ima numericki deo i glavni razlog prelaska sa sadasnje je da dobijem pozadinsko osvetljenje.
Vidim da su najjeftinije sa blue switchevima, i koliko vidim za o-ring mod, posluzilo bi. Bas iz tih strahova od buke i da mi ne odgovara za zglobove (lomio ih mali milion puta) mi se i ne daju vece pare.
Video sam ove (ili ovu, posto mi se cini da je to ista tast. u razlicitim bojama), pa ima li neko iskustvo sa njima? Ili neka druga varijanta, budzetska, da ispunjava uslove koje sam naveo :) Hvala puno unapred :)
http://www.gearbest.com/keyboards/pp_461363.html
http://www.gearbest.com/keyboards/pp_359123.html?wid=21



Majko moja gde nadje ove 2 tastature...kao da su za decu do 10 godina :d
 
Ovu sto sam ja narucio isto su ti swichevi. Moze neko da mi pojasni sta to znaci? :D Jedino znam da su losiji od cherry.

Ово је послао 6п!
 
Moje licno misljenje je da ako vec ulazite u svet mehanickih tastatura, imate low budzet, najbolje je uzeti proverene stvari od kineza koje su ortaci ovde vec predstavili, pricali o njima i slicno. Eto sada imate i kod nas u prodavnicama Redragon Kalu, ako ste za jos jeftinije Ajazz AK33 je odlicna po komentarima. Po meni to su neke okej kopije cherry-ja, proverene i necete se zeznuti. Pored toga neko rece da te "svetlece igracke" nisu uopste dobre za oci. :)
Na kraju dana izbor je na vama da li cete uzeti, i sta cete uzeti u zavisnosti od preferenca. :)
 
Moje licno misljenje je da ako vec ulazite u svet mehanickih tastatura, imate low budzet, najbolje je uzeti proverene stvari od kineza koje su ortaci ovde vec predstavili, pricali o njima i slicno. Eto sada imate i kod nas u prodavnicama Redragon Kalu, ako ste za jos jeftinije Ajazz AK33 je odlicna po komentarima. Po meni to su neke okej kopije cherry-ja, proverene i necete se zeznuti. Pored toga neko rece da te "svetlece igracke" nisu uopste dobre za oci. :)
Na kraju dana izbor je na vama da li cete uzeti, i sta cete uzeti u zavisnosti od preferenca. :)
Pa meni ne odgovara nista kod navedenih. A pozadinsko se npr. na ovoj sto sam narucio moze podesavati. Kvalitet ne znam kakav je, nadam se da je solidan. Ne moze se meriti sigurno sa tast. od 100e i dalje. Rizik je samo moj, kad dodje, i ako bude ok radila svako je dobrodosao da je proba :)

Ово је послао 6п!
 
Pozadinsko osvetljenje je meni lično višak, ako ima neka varijanta bez još bolje.
Inače Redragon Kale nema gotovo nigde više, a bitan mi je numerički deo.
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je pozadinsko i razlog zbog koga menjam tast.

Ово је послао 6п!
 
Sustinski problem koji se javio meni kada sam kupovao mehanicku tastaturu je bio u tome koji switch bih zeleo.

Normalno ako zelite da kupite proizvod znate sta trazite. Ja sam trazio mehanicku tastaturu koja ce da bude portable (ako moze da bude), ako moze da ima pozadinsko osvetljenje nebitno backlit ili rgb, i hteo sam iskljucivo Cherry switcheve. Nakon 2 meseca istrazivanja i razmisljanja sta je bolje, sta nije, iskrsla mi je tastatura koju sam uzeo sada. Igrom slucaja je OK size da bude portable, ima backlit takodje i najbitnije, ono sto mi je bio prioritet Cherry MX switchevi od kojih sam izabrao brown.
Normalno ovaj nacin kupovine je meni normalan, uci u pricu sto dublje sa informacijama, pogledati sta bi zrtvovali i kupiti.

Tebi odgovara veliki enter, njemu numpad, nekom decku su trebali macro keyevi i zelite sve to na mehanickim tastaturama. U tom trenutku postavite pitanje da li moze da se nadje to sto trazite i za kes koji trazite, pitate ljude vidite sta kazu. Onda mozete da procenite da li je bolje baciti kesa na neku kinesku igracku sa "mehanickim" switchevima ili kupiti ozbiljnu membransku sa velikim enterom, numpadom i macro keyevima, rgb osvetljenjem i striptizetama. :D Nadam se da ste razumeli poentu posta, ako niste samo da se ogradim jos jednom da je to moje misljenje samo dok ne krene neko da me flame opet. :)
 
Poslednja izmena:
Numpad je obavezan meni takodje, samo sto sam zaboravio da napomenem :D Za cenu koju sam naumio imao sam izbor izmedju crnih i plavih (bas konkretno za ovu tast, nasao na aliju da ima izbor), kako sam igrac rekreativnog tipa, i svakodnevno mi se povecavaju zahtevi za kucanje, a kako radim pod lampom (ludim od svetla na plafonu), tastatura mi u stolu, osvetljenje mi je neophodno. Da bih znao da li mi uopste odgovaraju mehanicke treba mi bar nekoliko sati i dana da provalim jer sam lomio zglobove milion puta, pa me oni bole na sadasnjoj tast. Ne poznajem nikog ko poseduje mehanicku tastaturu. Ne znam hoce li mehanicka resiti taj problem, nadam se, ali za taj rizik nisam bio spreman da dam lepo preko 100e. 50e sam rizikovao, neka posluzi godinu i po, ukoliko mi odgovaraju meh. tast, uzima se ozbiljnija.

Ово је послао 6п!
 
Nema ništa posebno loše u kineskim tastaturama. Za relativno malo para dobija se sasvim zadovoljavajući kvalitet u dosta slučajeva, a neki klonirani prekidači nisu uopšte loši. Različiti od Cherry - da, ali ne i obavezno lošiji. Dalje, ako vam je potreban neki specifičan format, možda ga i nećete naći kod poznatih firmi, ili bar ne za neke razumne pare.

Ja sam skoro naručio Drevo Gramr jer sam želeo što kompaktniju tastaturu, a izašla me je $39 + 580 dinara domaći harač, a za te pare nema ništa slično. Matias Quiet ili Tactile Mini koji mi se sviđaju, koštali bi me daleko više, što ne znači da se jednom neće naći na mom stolu ;)

Istina, font na tasterima je horor, ali prekidači (Outemu Brown) su sasvim dobri, malo teži od Cherry, što nije obavezno loše jer se teže "bottomuje", a i zvuk je dosta pitomiji.

Inače imam i Cooler Master TK sa braon prekidačima, pa mogu da poredim.
I naravno, nemam ništa protiv boljih i skupljih tastatura, samo eto, u ovom trenutku ne želim da dajem toliko para.

A da, što se tiče nesrećnog Entera, preferiram "mali" :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam narucio 2 pakovanja providnih o-ring-ova, pa ce zvuk svakako biti prijatniji. Btw kako su porezovali tast, po tacnoj vrednosti placenoj ili vise?

Ово је послао 6п!
 
Iskreno nemam pojma. Nisam ja primio pošiljku, a i sve sam rascepao odmah, nisam ni gledao ništa :)
Razmišljao sam neko vreme o ringovima, ali sam odustao. Ja baš volim i osećaj i zvuk takav kakav je. Inače imam lake prste, pa se moje čukanje i ne čuje tako strašno.
 
Evo ima jedna CM TK sa crvenim prekidačima na KP. Nek neko kupi nju, pa mu ja u zamenu dam moju sa braon :)
 
Nazad
Vrh Dno