Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Posle dosta istrazivanja pazario Corsair K70 sa blue tasterima.
Nazalost bilo je samo sa US (ANSI) layoutom (mali enter), ali cu se valjda navici.
Ono sto me je malo iznenadilo je sama velicina (povrsina) tastera, koji su manji od membranskih na Logitech MX5000 koju sam pre koristio, tako i da za to sledi navikavanje.
Da li je to tako na svim mehanickim tastaturama ili je K70 izuzetak?
 
I meni je na k65 sa mx red, površina tastera manja, pa još uvek grešim dosta (svakako ne pomaže što menjam 3 različite tastature u toku dana).
 
Ok, znaci nisam poludeo.
Kod kuce imam Razer Anansi, takodje US layout pa cu uporediti.
Cudi da na netu nigde ne nalazim da su tasteri manji.
 
Zar Anansi nije mehanicka? Vidim ovde ima vas za Trigger Z, ipak sam se odlucio "otvoriti" za nju tako da... Hocu da cujem iskustva. :d Jel samo braon switchevi imaju kod madjara? Kakav je zvuk na njoj? Kako vam se cini? Treba mi tastatura za duge staze. :D
 
Zar Anansi nije mehanicka? Vidim ovde ima vas za Trigger Z, ipak sam se odlucio "otvoriti" za nju tako da... Hocu da cujem iskustva. :d Jel samo braon switchevi imaju kod madjara? Kakav je zvuk na njoj? Kako vam se cini? Treba mi tastatura za duge staze. :D

Anansi je membranska, i sasvim dobro radi, ali ne moze se porediti sa K70.
Za par sati rada sam se vec privikao i odusevljen sam odzivom i osecajem tastera. Zvuk taman koliko treba, tako da nisam pogresio sa blue tasterima.
Jedino sto su shupci iz Corsaira promenili stari logo i stavili neki glupavi gaming sa tribalom, ali to i nije neka mana vise zapazanje.
 
Izrezbaren, na isti nacin kao i dodatni crveni gaming tasteri (WSAD i 1-6).
 
Ok, dobro je.
Ja sam dobio '' obican '', pa sam naknadno trazio, i corsair mi je poslao izrezbaren
 
Po meni o-ring je nesto sto je obavezno kod mehanicke tastature, bez toga lupka plastika i kod nekih modela se unutrasnjos tastera koji ide na krstic raspada.. Btw, jel imao neko prilike da kupi i koristi nesto od Ducky modela?
 
Ducky je total underground i opasno se razmisljam da uzmem 60% model, ako naravno ne prelomim i uzmem vortex poker 3. Muke moje niko ne zna. :d
 
Po meni o-ring je nesto sto je obavezno kod mehanicke tastature, bez toga lupka plastika i kod nekih modela se unutrasnjos tastera koji ide na krstic raspada.. Btw, jel imao neko prilike da kupi i koristi nesto od Ducky modela?
Pa ti nemoj da lupaš po tasterima. Meni je na red dovoljno samo da spuštam prste. Mada se još nisam navikao, pa još grešim.
 
Zna li neko gdje se mogu naci Tt Poseidon Z RGB tastature? Upravo mi je skocila na br. 1 za kupovinu tastature :)
 
Cini mo se da sam video da Ipon.hu ima, pogledaj kod madjara.

Evo skupio sam neki novac za mehanicku, i merkam Trigger Z. Koja je najbolja do te neke cene 10ak hiljada? Da li imaju kod madjara crveni switch na trigger z?
Oprostite na dp.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne mogu naci ovu svoju nigdje, izgleda da jos na ova trzista nije dosla...

Po svemu vidjenom mislim da je ovo fenomenalna tastatura za relativno malo novca.

 
Nema vise kod madjara Trigger Z, a hteo sam ovih dana da je porucim. Sta mogu jos da uzmem do 100e? Gledao sam Tesoro, ali ne znam, kakva su vama iskustva? Dta mogu uzeti? Ne bih uzeo Razerove green switcheve.
 
Pa i vecina Tesoro modela nosi Kalihove switcheve koji su isti kao i u Razerkama.
 
Pa konkretno mislio sam na G1NL model sa Cherry MX Red switchevima.
 
Novatouch nema uopste MX switcheve, nesto nalik TOPRE switchevima, a i preskupa je.
 
Na tastaturi koju trenutno koristim ( Microsoft Natural Ergo 4000) otkazao je jedan taster,a popravke istog/ih niko ne vrsi? Mehanicke tastature mi deluje kao dobra alternativa ovoj sjajnoj tastaturi koja me je sluzila preko 5 godina.

Posle kratke pretrage izbor se sveo na sledece 3. Ukoliko postoji bolja tastatura u cenovnom rangu do 100 eura , savet/preporuka su vise nego dobrodosli. Pozeljno da ista ima macro tastere i wrist rest pad, osvetljenje nije bitno da poseduje...

1. CM Quickfire XT + odlicna cena - nema wrist rest pad, nema macro tastere
2. Asus STRIX TACTIC PRO +macro tasteri - nema wrist rest pad, softverski problemi
3. Asus Echelon +odlicna cena, poseduje wrist rest pad - nema macro tastere
 
Na jednom nasem poznatom kupoprodajnom sajtu jedan covek prodaje Logitech G710+ za 9000 dinara nove iz Nemacke, mislim da ti je to odlicna kupovina s obzirom da zelis makro tastere i rest pad. :)
 
Poz ljudi,

Gde kod nas nabaviti Corsair K65? Ovi nasi "madjari" iz ns-a i subotice uglavnom imaju stari K70 model (koji je prelepa i predivna tastatura ali preskupa i dalje s obzirom na postojanje novog RGB modela + gledam da nabacim idealno TKL tastaturu). Dakle, ono, stari dobri K65 ne sa ovim fensi RGB fazonom, sem u slucaju da to negde neko ima polovno, posto ima udobniji wrist rest i tako to u odnosu na stari koji valjda ni nema to. Takodje, sta mislite o Quickfire Rapid-u i TK-u, sta je bolje? I imate li jos neki predlog za oko 100e tastaturu? Iskreno, ja ne vidim da je nesto bolje od K65, s obzirom na cinjenicu da se mnogo lakse ciste tasteri, da mi ne treba numpad i da kvalitet izrade deluje bolje od CM-a, a pritom je stari model dosta jeftiniji od Rapida, ali otvoren sam za sugestije :))
 
Nazad
Vrh Dno