Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Čestitam ☺ Kupio si verziju sa plavim tasterima(mx blue)?
 
Da, i mogu reći da mi prijaju.
 
A ukućanima?
 
Sestra svraćala danas, i morala da pogleda koliko "tandrču" tasteri.

Kaže: "ti nisi normalan bre, hoću u ponedeljak da mi kupiš slušalice" :) (pošto radimo od kuće u istoj prostoriji)
 
Zato cu ja da kupim mx red ili (jos bolje) ms black. :)
Only silent. ;)
 
Zato cu ja da kupim mx red ili (jos bolje) ms black. :)
Only silent. ;)

Teško da ćeš imati "silent" iskustvo s mehaničkim svičevima. I black i red su daleko glasniji od bilo koje gumenjarke.

Ali nije poenta u glasnoći, već u zvuku koji svič pravi.

Meni užasno prija zvuk plavih svičeva, ali još bolje se čuju buckling spring, samo što su mi oni malo pretvrdi, mada bi se možda i na to vremenom navikao.

Sve u svemu, ako hoćeš silent, teško da ćeš to izvesti sa bilo kojim mehaničkim svičem.

Moglo bi možda donekle sa red svičevima, ali samo ako uopšte ne bottom-inguješ tastere, a to je veoma teško izvesti, pogotovo u kontinuitetu.

Verovatno najtiše tastature su možda one gumenjarske što možeš da ih srolaš u rolnu, ali kucanje na tome je ravno mučenju... kao da kucaš sa radnim rukavicama po blatu. :d
 
Moze vrlo lako da mi updane u neku semu jeftina logitech g710+, pa jer imao neko nekada iskustva sa njom ?
Jeste da nisam neki ljubitelj macro dugmica,i nekih dodatnih, ali kada vec moze za male pare da se uzme sto da ne :)
 
Taj Logi koriste neki PRO LOL igraci i timovi, prve serije su imale problema sa diodama ali sada verujem da je ispeglano, ostalo su BROWN switchevi koji su opste poznati ali takodje imaju gumice za zagusenje buke, sve u svemu za jeftine pare je " must have "
 
Moze vrlo lako da mi updane u neku semu jeftina logitech g710+, pa jer imao neko nekada iskustva sa njom ?
Jeste da nisam neki ljubitelj macro dugmica,i nekih dodatnih, ali kada vec moze za male pare da se uzme sto da ne :)

Tastatura je više nego korektna, kao što vkozomar reče, brown swichevi sa dampenerima, jedino treba izbeći prve serije jer su crkavale led diode samo tako. Ako odustaneš ili ima više komada na prodaju i ja bih uzeo jednu. :D
 
Evo još jednog ulova u mojoj kolekciji najboljih mehaničkih tastatura ikad, IBM model M, crni logo, odvojivi kabal, stabilizatori na oba entera, plusu i spaceu, godina proizvodnje 88', YU layout, malo zapuštena ali nakon restauracije izgledat će kao nova!:banana:IMAG0394 – kopija.jpgIMAG0392 – kopija.jpgIMAG0339 – kopija.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel neko ima Corsair Vengeance K70,K95...?
Nesto ih gledam,mada,za K70 sam cuo,da led diode brzo crknu.
 
Evo još jednog ulova u mojoj kolekciji najboljih mehaničkih tastatura ikad, IBM model M, crni logo, odvojivi kabal, stabilizatori na oba entera, plusu i spaceu, godina proizvodnje 88', YU layout, malo zapuštena ali nakon restauracije izgledat će kao nova!:banana:Pogledajte prilog 170969Pogledajte prilog 170970Pogledajte prilog 170971

Ako budeš imao neku sa buckling spring svičevima na prodaju sa yu rasporedom, javni na PM.

Jel neko ima Corsair Vengeance K70,K95...?
Nesto ih gledam,mada,za K70 sam cuo,da led diode brzo crknu.

Ja imam k70 i nemam problem sa diodama, novija je serija u pitanju. To su samo one početne serije sa plavim diodama imale problema, jer je corsair nabavio tonu tih buđavih plavih dioda, ali to je sad rešeno.

Ja inače imam crvene diode i jedina mana je što se na low i med podešavanjima čuje blago zujanje kada je mrtva tišina i kad zalepim uvo za tastaturu, dok na high nema nikakvog zujanja, ali onda diode tako sijaju da oči izbijaju.

A i to je najviše zato što tasteri nisu ukopani u kućište, pa zato svetlo malo beži ispod tastera. Ali bolje i to nego da se skuplja prašinčina unutar kućišta.

Ništa strašno kao što možda nekom zvuči, ali šta ću kad sam picajzla. Inače je sveukupno fantastična tastatura.

Samo treba da podmažem malo "r" taster jer malko zveči kad ga snažnije bottomingujem, ali toga ima na svakoj mehaničkoj tastaturi... ko kaže da nema, taj ili brani kupovinu ili to ne primećuje.

Sve u svemu, sve preporuke za k70... pored vrhunskog kvaliteta (iako nije savršena, ali nijedna nije i ne može da bude), ovo je za mene najlepše dizajnirana tastatura u istoriji.
 
Ako budeš imao neku sa buckling spring svičevima na prodaju sa yu rasporedom, javni na PM.



Ja imam k70 i nemam problem sa diodama, novija je serija u pitanju. To su samo one početne serije sa plavim diodama imale problema, jer je corsair nabavio tonu tih buđavih plavih dioda, ali to je sad rešeno.

Ja inače imam crvene diode i jedina mana je što se na low i med podešavanjima čuje blago zujanje kada je mrtva tišina i kad zalepim uvo za tastaturu, dok na high nema nikakvog zujanja, ali onda diode tako sijaju da oči izbijaju.

A i to je najviše zato što tasteri nisu ukopani u kućište, pa zato svetlo malo beži ispod tastera. Ali bolje i to nego da se skuplja prašinčina unutar kućišta.

Ništa strašno kao što možda nekom zvuči, ali šta ću kad sam picajzla. Inače je sveukupno fantastična tastatura.

Samo treba da podmažem malo "r" taster jer malko zveči kad ga snažnije bottomingujem, ali toga ima na svakoj mehaničkoj tastaturi... ko kaže da nema, taj ili brani kupovinu ili to ne primećuje.

Sve u svemu, sve preporuke za k70... pored vrhunskog kvaliteta (iako nije savršena, ali nijedna nije i ne može da bude), ovo je za mene najlepše dizajnirana tastatura u istoriji.

DA,stvarno izgleda lepo.
To me i privlaci.
Verovatno bih isao,ili na crvene,ili na braon sviceve.
Jos sam razmisljao o Ducky Zero i Quickfire Rapid-I.
Bas sam u nedoumici.
 
Ja sam hteo da kupim Cooler Master tastaturu sa black switchevima ali nema nigde, mozda uskoro bude neka sa MX Red ali je pitanje kada.
Pa se razmisljam i o Corsair Vengeance K70 ali je 140e prilicno dosta para za tastaturu.
Videcu vec, ako mi to bude jedina opcija..
 
Jel francuzi koriste azerty?
Treba iz Francuske da porucim, tj. kod osobe, koja zivi tamo, pa ne bih da zabrljam.
 
Da. Ali je iso raspored, pa je enter veliki, levi shift mali itd, kao kod nas.
 
Slabo se ja razumem u to.
Svakako su npr. A i Q zamenjeni?
Nije problem zameniti jezik,u windowsu.
Ne znam da li mogu da im zamenim mesta,na tastauri,tj da li su istog oblika.
 
Taj Logi koriste neki PRO LOL igraci i timovi, prve serije su imale problema sa diodama ali sada verujem da je ispeglano, ostalo su BROWN switchevi koji su opste poznati ali takodje imaju gumice za zagusenje buke, sve u svemu za jeftine pare je " must have "

Tastatura je više nego korektna, kao što vkozomar reče, brown swichevi sa dampenerima, jedino treba izbeći prve serije jer su crkavale led diode samo tako. Ako odustaneš ili ima više komada na prodaju i ja bih uzeo jednu. :D


Kako da znam koja je serija ? :)
 
Prošle nedelje sam imao priliku da probam LOGITECH G710+ kod drugara.

Tastatura je zaista vrhunska i skoro nečujna.

Jeste da je skupa ali vredi zaista.
 
Prošle nedelje sam imao priliku da probam LOGITECH G710+ kod drugara.

Tastatura je zaista vrhunska i skoro nečujna.

Jeste da je skupa ali vredi zaista.

Odakle ti to da je G710+ skoro necujna? Nocu kada kuckam po tastaturi, cuje se pritiskanje tastera u drugoj sobi, cak i kad se zatvore vrata od sobe se cuje. Ovo je pocelo opasno da me nervira i nikako ne mogu da se naviknem, sa starom G11 nisam imao tih problema.
 
Poslednja izmena:
Druže ja odlično čujem,tako da znam šta sam napisao. :D

Sa tvojom tastaturom onda nešto nije u redu. :p
 
Ja imam k70 i nemam problem sa diodama, novija je serija u pitanju. To su samo one početne serije sa plavim diodama imale problema, jer je corsair nabavio tonu tih buđavih plavih dioda, ali to je sad rešeno.

Ja inače imam crvene diode i jedina mana je što se na low i med podešavanjima čuje blago zujanje kada je mrtva tišina i kad zalepim uvo za tastaturu, dok na high nema nikakvog zujanja, ali onda diode tako sijaju da oči izbijaju.

A i to je najviše zato što tasteri nisu ukopani u kućište, pa zato svetlo malo beži ispod tastera. Ali bolje i to nego da se skuplja prašinčina unutar kućišta.

Ništa strašno kao što možda nekom zvuči, ali šta ću kad sam picajzla. Inače je sveukupno fantastična tastatura.

Samo treba da podmažem malo "r" taster jer malko zveči kad ga snažnije bottomingujem, ali toga ima na svakoj mehaničkoj tastaturi... ko kaže da nema, taj ili brani kupovinu ili to ne primećuje.

Sve u svemu, sve preporuke za k70... pored vrhunskog kvaliteta (iako nije savršena, ali nijedna nije i ne može da bude), ovo je za mene najlepše dizajnirana tastatura u istoriji.

Slazem se sa Kobayashi-em, najlepse dizajnirana tastatura i najbolja koju sam koristio do sada. Sve je stvar ukusa, ali meni plavi switchevi savrsen odgovaraju po zvuku i osecaju.
 
Odakle ti to da je G710+ skoro necujna? Nocu kada kuckam po tastaturi, cuje se pritiskanje tastera u drugoj sobi, cak i kad se zatvore vrata od sobe se cuje. Ovo je pocelo opasno da me nervira i nikako ne mogu da se naviknem, sa starom G11 nisam imao tih problema.

G11 nije mehanicka tastatura.
 
Nisam ni rekao da je mehanicka. Ikreno nema velike razlike izmedju matore g11 i ove nove mehanicke bar za mene. I jedna i druga imaju svoje prednosti/mane. G710+ ne opravdava cenu od 120+ eura....
 
Po čemu ne opravdava ? :)

I gde nađe cenu od 120 evra ?
 
Poslednja izmena:
Nažalost, jos cu da pogledam,ali u Francuskoj su 90 % ovih corsair tastatura azerty.
Nasao sam na jednom mestu qwerty, ali cena je 160 e,sto je stvarno previse, i ako ja ne placam.
 
@mladen Mene je kostala oko 120e sa dostavom, porucio sam je iz USA, ovde je jos skuplja.
 
Nazad
Vrh Dno