Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sto se tastatura tice fokusirajte se na Razor serije sa backlight varijantom. Gejmeri znaju zasto :D
 
Sto se tastatura tice fokusirajte se na Razor serije sa backlight varijantom. Gejmeri znaju zasto :D
Znaju - evo moj Razer Blackwidow nakon godinu dana koriscenja zeza na F2 i pojedinim dugmicima koje skoro i nisam koristio - neki nemaju feedback(click) neki zaglavljuju. Stvarno sjajna tastatura...
 
Danas jedan ulov, jedna alps white, i jedna MX Blue, verovali vi ili ne, koja je proizvedena od strane Elektronske Industrije Nis! :D :d
Jedino me zanima gde mogu da uzmem ADAPTER sa Dina na PS2?
 
Poslednja izmena:
Sto se tastatura tice fokusirajte se na Razor serije sa backlight varijantom. Gejmeri znaju zasto :D

lol nadam se da je ovo receno u sali :)

postoje li kod nas neke kineske kopije MX cherry switcheva? Znam da ih ima da su prakticno istog kvaliteta a da su dosta jeftinije tastature
 
lol nadam se da je ovo receno u sali :)

postoje li kod nas neke kineske kopije MX cherry switcheva? Znam da ih ima da su prakticno istog kvaliteta a da su dosta jeftinije tastature

On je ili klinac ili troluje.

Ja ovu moju nikako da prodam (model iz 2012. sa pravim blue svičevima)... ne mogu da se naviknem na ove makro tastere sa strane, a i ne koristim ih, a potrebno mi je pozadinsko osvetljenje.

A što se tiče kineskih kopija svičeva, sve nove razerke koriste te kopije samo ih reklamiraju kao super mega giga gejmerske svičeve. Suv marketing je to, a buđav lebac se prodaje.

Teško da te kopije mogu da se porede sa cherry-jem, ne verujem da mogu da traju koliko i pravi cherry.
 
Premala, nema osvetljenje, nema dodatne tastere, micro USB je mana, lako se razdrnda.

Od kad su ti ovo mane!!! To što je mala je zapravo prednost gledano iz mog ugla, ruke su ti bliže dok koristiš miša i ne povlačiš ih u levo dok kucaš. Problem je u navikama. Činjenica je da smo se svi navikli na punu tastaturu tokom godina i sad nam ovakav layout izlgeda neobično, a realno ako ćemo ovo je bolje rešnje... Ta numerička tastatura je suštinski gledano peti točak osim ako se ne baviš programiranjem. Vidim to po sebi. Koristim je kada kuckam brojeve, a realno to ne radim previše i mogao bi bez problema da prođem i bez tih dodatnih 17 dugmića.

Što se tiče micro USB konektora, ne vidim šta je i tu problem. Pa neće niko da seca krvnički tastaturu po stolu. To što kablovi zezaju je svakako neprijatan podatak i ne ide na čast CoolerMasteru, ali opet kabl uvek može da se zameni, što je opet ok rešnje. Verovatno bi bilo bolje da je noramalan USB u igri umesto ovog micro ali cenim da je i on ok ako se normalno rukuje i pomera tastatura.
 
Jel koristio od vas neko ove Complicated White Alps?
Meni su bas pre-bucni, i clicky su.
 
i jedna MX Blue, verovali vi ili ne, koja je proizvedena od strane Elektronske Industrije Nis! :D :d
Jedino me zanima gde mogu da uzmem ADAPTER sa Dina na PS2?
Да није Peacock као ова коју ја имам? Некад давно је Ei FRM (сестра фирма фирме у којој сам радио) испоручивао ту серију уз нове Peacock 286 компове. ;)
Ја сам одмах набавио те адаптере мада је у то време и DIN био уобичајен па их је било али их и даље има.
 
Potrebna je slicna aktivaciona sila kao kod Cherry blue tastera, mislim da su najslicniji njima, ali su vise taktilni i bas su clicky:)
Inace na prodaju ce biti ta sa Complicated White Alps, samo da je dovedem u pristojno stanje, a model tastature je ntc kb-6251.
 
Да није Peacock као ова коју ја имам? Некад давно је Ei FRM (сестра фирма фирме у којој сам радио) испоручивао ту серију уз нове Peacock 286 компове. ;)
Ја сам одмах набавио те адаптере мада је у то време и DIN био уобичајен па их је било али их и даље има.

Da, to je upravo ta tastatura, samo sto je ova moja sa Blue switchevima, i stvarno je u perfektnom stanju :)
 
Evo i jednog problema.
Danas mi je stigo adapter za ovu Peacock tastaturu.
U prvih par minuta tastatura radila sve ok, ali nakon toga se tastatura ukoci, i upale se sve 3 lampce i ne mogu nista da kucam na njoj.
Jel zna neko u cemu je problem? :)
 
@qre
Jedan od glavnih problema pojedinih proizvodjaca tastatura jeste backlight ali i upotrebljeni materijali keytopova i sl. Svako ima svoje tastature a ono sto je smesno jeste vezivati gaming za proizvodjaca umesto za karakteristike. Odavno su mnogi prevazisli takvo povezivanje bas zbog pojedinih losih proizvoda. Isto tako sve tastature sa backlight-om mogu imati problema sa time ali i kvalitetom keytopova jer je znatno skuplje proizvodnja od kvalitetne plastike pa se primenjuju pojedini razliciti namazi koji obicno brzo budu "ostrugani" kod "teskog" koriscenja....

@StormScion
???? Kineske kopije pa da budu iste? Mislis da bi onda iko i dalje kupovao cherry switcheve a ne kineske? Vec je bilo reci na ovom threadu o tome. Sto dalje od takvih kopija jer dosad nije bilo nijedne masovne proizvodnje cherry mx kopija sa istim ili cak i malo slabijim kvalitetom. A ako vec si siguran u svoju tvrdnju idi na alibabu tj. aliexpress i tamo nadji kineske "mehanicke" tastature za duplo manju cenu pa ih naruci....
PS. switchevi su to sto drzi cenu tastatura tako visokom...

@legendica
Dali je tastatura XT ili AT? XT koristi scan code set 1 dok je AT set 2 i nisu kompatibilne. Proveri dali na tastaturi ima xt/at prekidac (neke imaju iz tog vremena). A postoji mogucnost da je i otisla elektronika.

Sto se tice Alps vec je bilo reci ovde o njima. Odlican feedback ali ima problem sa bottoming-om. Slicno je sa Topre tastaturama a koliko vidim neko je odradio review ovde na forumu o njima bez znacajnijih detalja (topre je ok da se nelazemo i svako ima svoje utiske sto se tice takve tastature). Znaci cherry imaju aktivaciju na malo visoj tacki tako da se lakse izbegava bottoming dok je kod alps-a to nize i bas zbog izrazenije taktilnosti/odskoka prsti izgube osecaj pa bottomuju (da konvertujem stranu rec sa nase padezi bre :D ).
 
Poslednja izmena:
Prebaci jedan gore a drugi dole pa probaj i obrnuto pa probaj... Nevidim koji je ON a koji OFF polozaj...
Morao sam da ispravljam poruku posto sam mrtav umoran pa odvalio glupost malopre...
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, za sada funkcionise savrseno da kucnem u drvo.
Hvala drugar, uzivam u carima MX Blue switcheva koji su stvarno super! :)
 
Np...
Samo repariraj i ima da ti traje....
 
Repariranje mehanicke tastature... imas ovde negde u threadu nesto o tome a mozes i googlovati... Naravno zavisi od stanja tastature...
 
Jel zna neko kako bi mogo da skinem ovo "zutilo" sa tastature?
Znam da je pisano to ovde negde, ali ne mogu da nadjem.
 
Ako iko ima tastaturu sa plavim Cherry switch-evima, a prebucni su mu, ili mu ne odgovaraju, moze da mi se javi da se dogovorimo oko neke zamene, ja imam black, a preferiram blue. Tastatura koju ja imam je Cherry G80-1000, kapice su double shot, nisu polomljene nozice za dizanje, u super je stanju, ja je trenutno koristim. Menjao bih za nesto slicno tome, samo sa blue switchevima. Takodje ako neko ima blue tastaturu na prodaju i to bi me zanimalo. U obzir dolaze i Model M ili pak neka sa tim ALPS switchevima, dakle nesto taktilno i bucno.
 
@qre
Jedan od glavnih problema pojedinih proizvodjaca tastatura jeste backlight ali i upotrebljeni materijali keytopova i sl. Svako ima svoje tastature a ono sto je smesno jeste vezivati gaming za proizvodjaca umesto za karakteristike. Odavno su mnogi prevazisli takvo povezivanje bas zbog pojedinih losih proizvoda. Isto tako sve tastature sa backlight-om mogu imati problema sa time ali i kvalitetom keytopova jer je znatno skuplje proizvodnja od kvalitetne plastike pa se primenjuju pojedini razliciti namazi koji obicno brzo budu "ostrugani" kod "teskog" koriscenja....

@StormScion
???? Kineske kopije pa da budu iste? Mislis da bi onda iko i dalje kupovao cherry switcheve a ne kineske? Vec je bilo reci na ovom threadu o tome. Sto dalje od takvih kopija jer dosad nije bilo nijedne masovne proizvodnje cherry mx kopija sa istim ili cak i malo slabijim kvalitetom. A ako vec si siguran u svoju tvrdnju idi na alibabu tj. aliexpress i tamo nadji kineske "mehanicke" tastature za duplo manju cenu pa ih naruci....
PS. switchevi su to sto drzi cenu tastatura tako visokom...

@legendica
Dali je tastatura XT ili AT? XT koristi scan code set 1 dok je AT set 2 i nisu kompatibilne. Proveri dali na tastaturi ima xt/at prekidac (neke imaju iz tog vremena). A postoji mogucnost da je i otisla elektronika.

Sto se tice Alps vec je bilo reci ovde o njima. Odlican feedback ali ima problem sa bottoming-om. Slicno je sa Topre tastaturama a koliko vidim neko je odradio review ovde na forumu o njima bez znacajnijih detalja (topre je ok da se nelazemo i svako ima svoje utiske sto se tice takve tastature). Znaci cherry imaju aktivaciju na malo visoj tacki tako da se lakse izbegava bottoming dok je kod alps-a to nize i bas zbog izrazenije taktilnosti/odskoka prsti izgube osecaj pa bottomuju (da konvertujem stranu rec sa nase padezi bre :D ).

Nasao sam par dobrih kineskih kopija u praksi svi kazu da nema razlike a cena je uglavnom niza (i dalje ne dovoljno).

npr Kailh switchevi, pogledao sam dosta reviewova i svi kazu da su kao i MX switchevi, samo jeftiniji :)

Sada samo treba sacekati da se rasire i dodju kod nas po nekim normalnim cenama...
 
Poslednja izmena:
i ja sam zainteresovan za te kineske kopije,ne mogu da opravdam sad kupovinu toliko skupe tastature,a definitivno bih voleo da predjem na nesto taktilno i pozeljno sto manje bucno.kad bi mogli nekako da iskombinujemo narucivanje iz kine da nas jeftinije ispadne,bio bih jako zainteresovan. :)
 
Kvalitet, pouzdanost...


Kazu da je osecaj ipak malo razlicit a i dalje nepreporucuju te switcheve jer jos niko nema iskustva sto se tice njihove pouzdanosti. Da, verovatno su bolje resenje od gumicarki ali uvek postoji to ALI.
Kad vec kupujem tastaturu onda bih se radije odlucio na trajno resenje i nebih bas rizikovao nekvalitetnim materijalima i zamorom istih pa da mi odu nakon par godina. Sto se tice tih tastatura pretrazite aliexpress, stiklirajte 1 piece, free shipping i birajte. Ja nisam dovoljno bogat za tako nesto mada su moje potrebe znatno drugacije od "obicnih"...
 
znas kako,ima nas koji ipak nemozemo da opravdamo 100+e na novu tastaturu bas zato sto ne koristimo je profi,i ne daju nam se neke vece cifre na stare tastature (ne samo sto su stare,npr citav komp sam tonirao u crveno-crnu varijantu i sa treba da nabudzim belu tastaturu :) ) cisto da bi imali taktilni osecaj,pa mu se ovo namece kao logicna varijanta.koliko god da su ti svicevi manje dugotrajni opet sumnjam da cu ja licno da im dodjem glave kroz par godina,a kroz par godina boze zdravlja pa ovaj trend uzme maha i budemo imali jeftinije alternative sem da kupujemo gumicarke.

cisto mojih dva centa. :)
 
50e je cooler master mehanicka, sad da li moze da se opravda je druga stvar.
 
Nazad
Vrh Dno