Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Npr. Meni se bas svidja ova nova Logitechova g810 za razliku od g910. Samo taj njihov switch ne znam kakav je, al bar izmislja toplu vodu na svoj nacin, a ne kao razer uzima kinu i naziva ih revolucijom.:D
 
Pa vecina proizvodjaca uzima "tudje" i naziva ih svojim, nije to nista novo.
 
Odlucio sam da kupim mehanicku tastaturu, malo atraktivniju. Imam dilemu izmedju razer blackwidow i logitech g910. Ako mogu neke sugestije bio bih zahvalan.
 
Niti jedna ni druga, to daleko da je od kvalitetnih mehanickih tastatura naspram cene.
 
Svestan sam da trazis atraktivnije, ali moj savet je da samo gledas tastature sa Cherry MX switchevima, a ne kvazi-Razer/Logitech gde uzmu tudje nisko-kvalitetne i zovu ih revolucijom. Mehanicke tastature se uzimaju zbog switcheva, ne izgleda. Moze i jedno i drugo naravno, ali neces jeftino proci.
 
Шта је посебно у распореду тастатуре са линка?
 
sta sve ima od kompaktnih mehanickih kojima se skida kabl?

gledam cherry g80-1800 ali se njoj ne skida kabl. rapoo kx deluje fino, ali nema f tastere -.- ona je 60%, cooler master quickfire je preskupa, iz principa im ne dajem toliko para jer nisu double shot keycapsovi, za te pare mogu da kupim cherry i stavim double shot.

neki predlog?
 
sta sve ima od kompaktnih mehanickih kojima se skida kabl?

gledam cherry g80-1800 ali se njoj ne skida kabl. rapoo kx deluje fino, ali nema f tastere -.- ona je 60%, cooler master quickfire je preskupa, iz principa im ne dajem toliko para jer nisu double shot keycapsovi, za te pare mogu da kupim cherry i stavim double shot.

neki predlog?

Na Massdropu često imaju takve tastature, 80% i slično...
 
trenutno sam u svajcarskoj, pa bih uzeo nesto sto ima ovde u slobodnoj prodaji...
 
Хм, мислиш што су alt и ctrl један до другога или што је alt и options/windows на једном тастеру? Моја тастатура нема windows тастер па су практично ови један до другога а све остало је баш овако. Једино што (логично) немам тај options или cmd тастер.
Зар не може да се премапира ако је нешто баш одговарајуће?
 
Matias alps switch tastature pravljene prvenstveno za Mac. Ima ih s' vremena na vreme na Massdropu. I kolko sam citao utisci su pozitivni.
 
Pogledaj raspored ctrl alt i option dugmeta (dobro kod win je windows logo, ali obrati paznju na raspored).
ne razumem sta hoces da kazes? kakve veze ima raspored tastera? ti mozes da kazes tastaturi sta je sta, a keycaps mozes da promenis ako ti je bas do toga.....

ja sam odlucio da uzmem cooler master quickfire rapid-i sa cherrijem i da joj narucim set double shot keycapsova. znaci ne mogu da verujem da nema krstene tastature za oko 100 evra koja ima neke normalne keycaps. ove sto dodju sa njom cu instant da zamenim za neke pbt koje imam, ali nisu double shot. posle narucujem jedne double shot i jedne blank :)
 
Ja sam razmišljao da kupim neke retro key caps, ali su svi neverovatno skupi. Skoro kao sama tastatura.
 
Lepo izgledaju

ac9760ea487999e2a2e8ee666332b5bd.jpg
 
A i imaju ona funkcijske tastature, samo treba stisnuti Fn.
Što se tiče keycapsova, ja bih i drugačiji oblik, ne samo drugu boju. Na Massdropu oni retro su odlični, ali preskupi.
 
Nazad
Vrh Dno