Šta je novo?

Mehanicke Tastature

taktilni su oni koje osetis (i cujes) a linearni su glatki do kraja.

Inače, mogu da potvrdim da su black prekidači dobri za gaming, ali loši za kucanje. Ako i najmanje omasim slovo i malom silom pipnem taster, on otkuca to slovo. Gresim ko blesav i konstantno imam brdo upalih slova. Za gaming su ok, jer mi prsti stoje samo na tim tasterima koje želim i mnogo se lako pritiskaju.
Definitivno moram da pronađem brown tastere. Žao mi samo što nisam ugrabio onu sa oglasa što je lik prodavao 4 kom. nećkao sam se i dok sam ja razmišljao, rasprodato sve.

EDIT:
eto sta ti je sreca. taman sam napisao ovu poruku i pregledam oglase kad vidim da lik prodaje jos 2 komada (do duse polovna) i odmah maznem jednu.
Sada se spremam da probam da ubacim osvetljenje. Takođe prebacujem kapice sa ajazz.

Jel moguce da toliko bas osetljivi tasteri? Ja sam razmisljao o Ajazz sa Black, zato pitam.
 
Ja godinama sam koristio blue za gaming (koristio, zato sto sada manje igram igrice, a kada igram, igram rocket league sa jednim od kontrolera)... Mogu ti reci da su meni bili i ostali super za sve. Za linearne bi mizda navikao za gaming, ali za kucanje - nikako. Tako je odvratan osecaj, skoro kao membranske...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odes u Baito, imaju CM mini tastaturicu sa svim razlicitim samplovima switcheva.
 
Kako cenite ovo cudo: http://www.comtradeshop.com/redragon-kumara-k552-mehanicka-tastatura-gaming-us.html

Kontam da je za novu mehanicku tastaturu okej cena, samim tim sto je na amazonu 40$. Doduse switchevi su kineski. :)

Puno, bolje uzeti nekog drugog kineza preko ebay. Do 50e, gde nepodležeš carini imaš nešto poput ovoga :
http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...0.XAjazz+Geek+.TRS0&_nkw=Ajazz+Geek+&_sacat=0
http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...vo+Gramr+84.TRS0&_nkw=Drevo+Gramr+84&_sacat=0
 
Poslednja izmena:
Meni je ajazz dosao sa 540 din harača.
Što se plaćanja tiče, plaćaš poštaru na ruke ili u pošti prilikom preuzimanja.
 
I kakvi su celokupni utisci o Ajazz mehanickim tastaturama? Durable, kakvi su keyevi? :)
 
Meni je ajazz dosao sa 540 din harača.
Što se plaćanja tiče, plaćaš poštaru na ruke ili u pošti prilikom preuzimanja.

Mene je dosao 800 i kusur jer sam dodatno platio brzi shipping da ga ne cekam :)
Inace, da, trebalo bi manje da izadje sa free shipping :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kakvi su celokupni utisci o Ajazz mehanickim tastaturama? Durable, kakvi su keyevi? :)

pa mozda ja nisam pravi covek da pricam o tome. em sto mi je to prva mehanicka tastatura, em sto ja nisam navikao na te kompaktne pa mi je stalno nesto falilo ili mi raspored nije bio dobar. mali enter, cak i backspace nije poslednji.
Osim toga, moji utisci su stvarno odlicni. Kucanje je izuzetno prijatno. Moram da napomenem da sam ja uzeo crne switcheve, a ne plave. Njih je verovatno lakse napraviti nego plave jer imaju manje delova.
Generalno, ne mogu nista posebno lose da kazem o njoj. Sve moje zamerke su zbog navike. Kao da sam uzeo pogresan broj patika.
 
Mislim da je i 140$ previse za tastaturu, a cak nisu ni cherry tasteri nego gamma zulu.
Sto se tice ostalih stvari, ne vidim da nudi ista osim osvetljenja u odnosu na dogadjaje. Osim sto zvuči i izgleda interesantno, sve te notifikacije mogu da se dobiju na ekranu i preko bezbroj aplikacija.
 
Mislim da je i 140$ previse za tastaturu, a cak nisu ni cherry tasteri nego gamma zulu.
Sto se tice ostalih stvari, ne vidim da nudi ista osim osvetljenja u odnosu na dogadjaje. Osim sto zvuči i izgleda interesantno, sve te notifikacije mogu da se dobiju na ekranu i preko bezbroj aplikacija.

Ali na "pravom" das keyboard jesu cherry, zar ne?
Nekako mi das keyboard deluje kao najjača opcija, posle svega. (mislim ima sve što mi se sviđa)
Cena bi trebalo da opravda kvalitet, pri tome ne mislim na ovo sa linka, zar ne?
 
Ako se dobro secam na das keyboard nisu cherry vec neki custom switchevi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda sam ja nesto pomesao kada sam ih gledao pre, posto mi se ucinilo u svaku koju sam usao da je imala neke druge navodno "bolje od cherry".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi(o) je neko CM Storm QuickFire TK? Zanima me kakvi su utisci, nesto osetljivo? :)
 
Super je tastatura. Kvalitetna je, a layout je po meni čisto savršenstvo. Ja imam MX Blue verziju i u poređenju sa 6g v2 sa Black switchevima, daleko je bučnija i definitivno lošija za gaming, ali mi je zato za kucanje perverzija i daleko više mi odgovara kompaktnija tastatura. U suštini da kupujem opet, opet bih nju uzeo, samo možda sa nekim drugim svičevima.
 
Super je tastatura. Kvalitetna je, a layout je po meni čisto savršenstvo. Ja imam MX Blue verziju i u poređenju sa 6g v2 sa Black switchevima, daleko je bučnija i definitivno lošija za gaming, ali mi je zato za kucanje perverzija i daleko više mi odgovara kompaktnija tastatura. U suštini da kupujem opet, opet bih nju uzeo, samo možda sa nekim drugim svičevima.

Imam u braon varijanti, i mogu da kazem da je trenutno i za gejming i za typing vrh. Samo ne znam do kada ce biti takva. :D
 
Nazad
Vrh Dno