Šta je novo?

Mehanicke Tastature

vkozomar - sve me zanima jer planiram da je kupim. :D

Sviđa mi se zbog velikog armrest-a.

Jedino mi nije jasna kombinacija boja svičeva i osvetljenja,svuda nalazim različite podatke.

Ja tražim tu tastaturu sa crvenim osvetljenjem pa ne znam koji su svičevi u pitanju kod tog modela.
 
Marko207 hvala na odgovoru.

Najverovatnije ću u toku iduće nedelje kupiti tu tastaturu.
 
Evo posle silnih peripetija oko nabavke tastature, danas kupio Cooler Master QuickFire XT Cherry MX Brown. Iskustvo dosta dobro, zaista uzivanje u kucanju i radu sa ovom tastaturom.
 
@Vectrozz Čitao sam da imaju dosta problema zbog kineskih switch-eva, za te pare mnogo bolje uzeti SteelSeries 6gv2, bar je proveren kvalitet.

@padawan Mislim da grešiš što se tiče "oktopod" tastature. Ako realno posmatraš svoje ruke dok nešto rade, zamisli da npr. popravljaš mobilni, dok pišeš, zapravo dok radiš bilo šta što nije kucanje na tastaturi videćeš da ti šake nikada nisu u horizontalnom položaju. To nije prirodni položaj, nastao je kao posledica tehnologije od pre 100 godina kada su pravili mehaničke tastature koje nisu mogli napraviti drugačije. Sada smo jednostavno toliko navikli da nam je teško da vidimo kako to nije dobro.

Što bi naš narod rekao Navika je jedna muka a odvika sto.
 
Ne bih je kupovao preko kupujemprodajem,samo u radnji sa garancijom i fiskalnim.
 
Ne bih je kupovao preko kupujemprodajem,samo u radnji sa garancijom i fiskalnim.

ok, samo sam naveo opciju ukoliko ih ne bude u dogledno vreme. Ja sam trazio Noctua nh-u14s pitao coveka da mi donese a on je rekao da se ne isplati meni da mi donosi jer je u madjarskoj skup - posteno. Tako da sam se odlucio da sacekam noctua u Srbiji, jeste da sam cekao ali ko ceka taj I doceka ;)

A Trigger-z ma milina ;) mada kada sam je ja kupio bila je jedno 2000 dinara jeftinija.
 
Koje swicheve imaš na tastaturi ?

Ja planiram da uzmem sa braon switchevima i belim diodama.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo,evo da se pohvalim.
Danas mi je stigla tastatura. :)
Zna li mozda neko gde ima da se kupe one gumice (o-rings) ?

20150805_221458.jpg
 
^ Gde si pazario i po kojoj ceni, ako nije tajna?
 
Da li ima kod nas negde da se kupe Cherry MX Switchevi ( crko jedan pa da zamenim) ili moram da narucijem sa neta ?:)
 
Za fps I za gaming red je zakon, jednostavno najbrzi su a tih par grama razlike izmedju black i red znace :)
 
kad sam ja uzimao ovo 2010god , tad nije bilo red switcha :)
 
Sta mislite o Coolermaster Suppresor, kako se cuje i jel vredna tih 35e?
 
Nazad
Vrh Dno