Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Oblik je bez veze. Ne deluje da je previše udoban za kucanje.

Sve se mora prvo probati, Logitech je uvek bio dobar oslonac a sumnjam da u Omron-u ne znaju sta rade, probati pa onda utiske. Ta sila pritiska realno nema veze, mislim da su morali nesto da promene da bi ipak bilo razlicito a normalna upotreba nece ni prici polovini tih 70 milki, pre ce korisnik promeniti tastaturu negoi izdrzati ceo radni vek.
 
Postovao sam zbog switcha prvenstveno. Na neki nacin dali ovaj switch bude dobar ili ne (prvo treba ipak probati a i videti dali ce ga biti na otvorenom trzistu) ono sto je dobro jeste konkurencija. Novi cherry switchevi RGB su prvenstveno za Corsair napravljeni tako da ovakvo uvlacenje drugih proizvodjaca moze biti samo korisno na duze staze. A to kad je nesto izmisljeno ili nema veze mnogo. Vazno je da se nesto kotrlja u dobrom smeru i da se aktivira konkurencija. Nazalost doticni switch je vezan za logitech i verovatno nece biti otvoren za trziste skoro kao sto je cherry otvoren (da se kupe switchevi pojedinacno). Ta tastatura je tipicni sljasteci gaming proizvod.
Sve dok se neproba nece se ni znati dali je odgovarajuce za pojedince. A izgleda da ima neke karakteristike gumicarki ali i mehanicarki tako da ce biti stvar ukusa ali prvenstveno dostupnosti i cene jer trziste ce sigurno prihvatiti sve jer svako ima svoj ukus, potrebe i iskustvo (u smislu da pojedinci kupuju sto skuplje, sljastece iz tog razloga a ne zbog znanja sta im odgovara)...
 
Postovao sam zbog switcha prvenstveno. Na neki nacin dali ovaj switch bude dobar ili ne (prvo treba ipak probati a i videti dali ce ga biti na otvorenom trzistu) ono sto je dobro jeste konkurencija. Novi cherry switchevi RGB su prvenstveno za Corsair napravljeni tako da ovakvo uvlacenje drugih proizvodjaca moze biti samo korisno na duze staze. A to kad je nesto izmisljeno ili nema veze mnogo. Vazno je da se nesto kotrlja u dobrom smeru i da se aktivira konkurencija. Nazalost doticni switch je vezan za logitech i verovatno nece biti otvoren za trziste skoro kao sto je cherry otvoren (da se kupe switchevi pojedinacno). Ta tastatura je tipicni sljasteci gaming proizvod.
Sve dok se neproba nece se ni znati dali je odgovarajuce za pojedince. A izgleda da ima neke karakteristike gumicarki ali i mehanicarki tako da ce biti stvar ukusa ali prvenstveno dostupnosti i cene jer trziste ce sigurno prihvatiti sve jer svako ima svoj ukus, potrebe i iskustvo (u smislu da pojedinci kupuju sto skuplje, sljastece iz tog razloga a ne zbog znanja sta im odgovara)...
 
Ja sam jurio Razer bw ultimate 2013 i nasao sam tek kada sam kupio 2014 model, unutru su razer switchevi po meni su isti kao cherry blue, probao sam kod ortaka blue i nisam primetio neku razliku. Za sada sam zadovoljan i nije mi krivo sto sam se odlucio za razer, hteo sam DAS ali kada sam video cenu od 140e ka meni onda sam poceo razera da trazim :)
 
Čestitam na kupovini :)

Hvala, okačiću i koju sliku uskoro, samo imam mnogo posla ovih dana, pa ne stižem.

kakvi su ti keycaps-ovi? jel to nešto kao double shot- ne može nikad da se izliže?

Nisu double shot, nemoj sad da preteruješ. Mislim da su najsličniji CM-ovim keycapsovima. Na razerci su mi onako sjajni i malo je hrapava površina, ima peskovitu teksturu, a ovde su kao blago gumirani, nešto na foru CM-ovih keycapsova, ali to nije onaj gumirani materijal kao na miševima, koji se izliže posle nekog vremena.

Okačiću koju sliku uskoro i uporediću s razerkom, pre nego što ona ode na doboš, ali mnogo su mi stabilniji nekako u odnosu na black widow i nekako mi je utegnutiji osećaj kucanja i mnogo prijatniji, čak je i sam zvuk-klik nekako udenfovaniji i kompaktniji, ne znam kako da opišem, ali mnogo mi je lakše i prijatnije sad da kucam, barem je to onaj utisk posle celog dana kucanja.

Samo malo da mi prođe frka s poslom pa ću napraviti neki mini review.
 
Čestitam na kupovini :)

Hvala, okačiću i koju sliku uskoro, samo imam mnogo posla ovih dana, pa ne stižem.

kakvi su ti keycaps-ovi? jel to nešto kao double shot- ne može nikad da se izliže?

Nisu double shot, nemoj sad da preteruješ. I ne mogu da budu kad imaju pozadinsko osvetljenje.

Na razerci su mi onako sjajni i malo je hrapava površina, ima peskovitu teksturu, a ovde su kao blago gumirani, nešto na foru CM-ovih keycapsova, ali to nije onaj gumirani materijal kao na miševima, koji se izliže posle nekog vremena.

Pogledaću na specs, ali mislim da su abs i laser etched onako od oka, ali lepo svetlost prolazi kroz njih.

Evo sad baš kad mi sunce piči kapiram zašto su ledovi na medium i high jačini tako jaki, pošto se po direktnom sunčevom svetlošću low jedva i vidi, tako da je u tim uslovima high taman, mada opet mislim da će mi većinom vremena stajati na low.

Okačiću koju sliku uskoro i uporediću s razerkom, pre nego što ona ode na doboš, ali mnogo su mi stabilniji nekako u odnosu na black widow i nekako mi je utegnutiji osećaj kucanja i mnogo prijatniji, čak je i sam zvuk-klik nekako udenfovaniji i kompaktniji, ne znam kako da opišem, ali mnogo mi je lakše i prijatnije sad da kucam, barem je to onaj utisk posle celog dana kucanja.

Samo malo da mi prođe frka s poslom pa ću napraviti neki mini review.
 
Čestitam na kupovini :)

Hvala, okačiću i koju sliku uskoro, samo imam mnogo posla ovih dana, pa ne stižem.

kakvi su ti keycaps-ovi? jel to nešto kao double shot- ne može nikad da se izliže?

Nisu double shot, nemoj sad da preteruješ. I ne mogu da budu kad imaju pozadinsko osvetljenje.

Na razerci su mi onako sjajni i malo je hrapava površina, ima peskovitu teksturu, a ovde su kao blago gumirani, nešto na foru CM-ovih keycapsova, ali to nije onaj gumirani materijal kao na miševima, koji se izliže posle nekog vremena.

Pogledaću na specs, ali mislim da su abs i laser etched onako od oka, ali lepo svetlost prolazi kroz njih.

Evo sad baš kad mi sunce piči kapiram zašto su ledovi na medium i high jačini tako jaki, pošto se po direktnom sunčevom svetlošću low jedva i vidi, tako da je u tim uslovima high taman, mada opet mislim da će mi većinom vremena stajati na low.

Okačiću koju sliku uskoro i uporediću s razerkom, pre nego što ona ode na doboš, ali mnogo su mi stabilniji nekako u odnosu na black widow i nekako mi je utegnutiji osećaj kucanja i mnogo prijatniji, čak je i sam zvuk-klik nekako udenfovaniji i kompaktniji, ne znam kako da opišem, ali mnogo mi je lakše i prijatnije sad da kucam, barem je to onaj utisk posle celog dana kucanja.

Samo malo da mi prođe frka s poslom pa ću napraviti neki mini review.
 
Diskutovati o necemu sta se nije probalo je nesvrsishodno. Nekom ce odgovarati a nekom nece. Ono sto je interesantno ovde je novi tip switcha i aktiviranje trzista tako da postoji mogucnost da mozemo ocekivati neke inovacije uskoro. Inace ovaj switch kao i onaj RGB cherry su vezani za firme tako da nece biti u slobodnoj prodaji najverovatnije. Ali konkurencija moze znaciti nove switcheve, smanjenje cena ali i bolje proizvode i zato je ovo interesantno.
Sto se tice te tastature to je obicna sljasteca gamerska....
 
Moze li admin da obrise moja prethodna dva posta ali i ovaj ... Duplirani postovi zbog database error-a.....
 
Ja sam naručio k65 sa Nordic layout. Ispostavilo se da je taj layout isti kao srpski (veliki enter, mali levi shift itd).
 
Danas postoje 3 mehanicka layout-a.
ANSI (vecinom US - ANSI-INCITS 154-1988) - mali enter "jednoredni" i veliki shift
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ANSI_Keyboard_Layout_Diagram_with_Form_Factor.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/American_National_Standards_Institute

ISO (UK ISO/IEC 9995-2) - veliki enter "dvoredni" i mali shift
http://en.wikipedia.org/wiki/File:KB_United_Kingdom.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_9995

JIS (japan ) - veliki enter "dvoredni" i veliki shift
http://en.wikipedia.org/wiki/File:KB_Japanese.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_Industrial_Standards

Mozete to naci ovde pod "Mechanical, visual and functional layouts":
http://en.wikipedia.org/wiki/Keyboard_layout
Ili ovde:
http://deskthority.net/wiki/ANSI_vs_ISO

Znaci kad se referise na neku tastaturu onda se obicno koristi Ansi/Iso termini i time se opise skoro sve potrebno. Naravno postoje "stilizovane" tastature obicno "gamerske" koji pokusavaju da kroz dizain izmisle toplu vodu kombinujuci svasta....
 
Poslednja izmena:
Ma meni baš i treba standardni US-ANSI, na to sam se navikao odavno :)
 
Danas stigla k65.
Prvi utisak fenomenalan. Trebaće mi malo vremena da se naviknem da ovu visinu tastera.
Drugi utisak, ipak ću morati da kupim num pad. :D
 
Preporuka za mehanicku tastaturu do 100evra ???

Konkretno kakav je CM trigger-Z i Logitech G710+(skuplja varijanta)?
 
CM Storm Quick Fire XT STEALTH / Red switch

Jednostavna u isto vreme sve sto treba :D
 
Gejmeri obično preferiraju Red switcheve, jer je zbog prirode prekidača (linearni) lakše bez grešaka obaviti akcije poput brzog višestrukog pritiska tastera, otpor im je manji/mekši su od Blue prekidača pa manje zamaraju prst prilikom dužeg držanja tastera (često u igrama), i sl.

To nije zacrtano u kamenu jer ima puno igrača kojima ni malo ne smetaju taktllni prekidači (Blue, Brown), kao što su 5udima Red switchevi potpuno udobni za kucanje iako važi da su za to više popularni Blue/Brown...meni je, recimo, za kucanje sasvim zgodna tastatura sa Red switchevima, dok mi Brown nisu odgovarali. Najbo5e je da sam probaš i uveriš se. Baci pogled i na klipove po YouTube-u u kojima su objašnjene razlike između njih.
 
Uzet CM trigger-Z / brown switch/ beo led/ ma milina ;)

A jos se slaze uz kuciste ;)
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    473.5 KB · Pregleda: 199
  • 02.jpg
    02.jpg
    386.6 KB · Pregleda: 171
Ma Trigger Z je premium tastatura ali na palm restu se sve vidi, non stop muzgav :)
 
Danas sam postao vlasnik jedne matore lepotice koja je u odlicnom stanju, odusevljen sam :)
10887151_922588517751368_359361606614346487_o.jpg
 
Koliko čudno izgleda tastatura bez WIN i menu tastera.
 
Tastatura je bukvalno nova, nema nikakav trag koriscenja na sebi, mislim da je jako malo koriscena.
Ima crne switcheve.
 
Tastatura je bukvalno nova, nema nikakav trag koriscenja na sebi, mislim da je jako malo koriscena.
Ima crne switcheve.

Svaka čast na ovako lepom primerku. Koja je marka i model u pitanju?

Ima li double shot keycaps?

Ja prodadoh jednu cherry g80-ticu i onu moju razerku, ostala mi ona clicker s white alps i neke ergonomske gumenjarke.

Ova moja k70 mnogo lepo radi, a izgleda još bolje. Nikako da je isfotkam s nekim krštenijim aparatom pa da okačim koju sličku.
 
ja sam u firmi nasao ovu :)
 

Prilozi

  • IMG_0650.JPG
    IMG_0650.JPG
    445.6 KB · Pregleda: 138
  • IMG_0639.JPG
    IMG_0639.JPG
    502.6 KB · Pregleda: 139
U pitanju je Cherry G80-3000, bas kao ona koju si ti imao, ima i doubleshot keycapsove :)
Razmisljam sta da radim sa njom..
Ta koju si ti nasao je sa MY switchevima :)
 
mogao bi da je preprodas, taman da se osetim sad kao magare sto sam ti je prodao budzasto. mislis se sad sta da radis sa njom.... pa da je koristis valjda? jos si mi skidao cenu, pa jos 200 dinara na skinutu cenu. skinuo sam ti i tih 200 dinara kao da ce neko da osiromasi za 200 dinara, jer sam mislio da ces da je koristis. a ti se pitas sta da radis sa njom???
 
Au brate, pod kojom si ti tenzijom.Ja ne vidim da sam ovde negde napisao da bih preprodao tastaturu, nemam nikakav razlog za to.
Stavise ona mi je na glavnom kompu sada, bas mi se svidja, a to sam napisao zato sto se razmisljam da li da je ostavim kao glavnu ili da idem na neku sa plavim prekidacima.
Ne vidim razlog da pises ovako, ja te nisam uvredio ni jednom svojom porukom do sada.
Pozdrav ;)
 
Nazad
Vrh Dno