Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sviđa mi se taj Apex...volim kratak hod tastera i fino je što se neko setio da napravi takvu mehaničku tastaturu. Takođe, izgleda lepo, nije kič, font na tasterima je normalan (screw you, Cooler Master)...ali...ništa od toga nije standardno. Custom prekidači, custom tasteri...ako ti se nešto pokvari/skrši, možeš da se slikaš. Jedna od lepota mehaničkih tastatura je što možeš da customizuješ sve, kućište, prekidače, tastere, sve. Sa Apexom nema ništa od toga. Ali, ne bih se bunio da je posedujem...
 
Nisam ja rekao da je apex los ili ruzan, samo bi uvek dao pare za cherry i minimalizam nego za neka led svetla i ostale kiceraje. Licno misljenje.

Btw. Ja sam mislio da je apex membrana, nisam jos cuo da ima mehanicka low profile. :)
 
Ne mogu da nadjem sada temu o tome, pa cu ovde da napisem.
Jel koristi neko one o-ring za cherry? I da mi kaze koja je razlika sa njima i bez njih.
 
Uzeo juce K 70 RGB i Evga Torq 10
12227114_1069376376429158_4941654092815659926_n.jpg
Puno bolji kvalitet od G 910
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem sada temu o tome, pa cu ovde da napisem.
Jel koristi neko one o-ring za cherry? I da mi kaze koja je razlika sa njima i bez njih.

Ja sam stavio ringove na moju MX Red tastaturu...definitivno je tiša, ne zveči toliko prilikom bottominga. I za nijansu skraćuje hod tastera...kolika je ta nijansa, zavisi od samih gumica - ima ih raznih deb5ina i tvrdoće.
 
Za linearne switcheve su mi o ringovi bacena para. Npr. Za blue switch razumem jer ima taj feedback i poprilicno je bucan. A za red koji su linearni (koje imam i ja) po meni ne trebaju jer linearne uopste ne moras da bottomujes, al treba trening. :)
 
o ringovi ne smanjuju klik plavog switcha. isti efekat imaju na bilo koji switch.
 
Za linearne switcheve su mi o ringovi bacena para. Npr. Za blue switch razumem jer ima taj feedback i poprilicno je bucan. A za red koji su linearni (koje imam i ja) po meni ne trebaju jer linearne uopste ne moras da bottomujes, al treba trening. :)

Ne bih se složio, itekako smanjuju buku kod bottominga. A ne trenira mi se...nisam savladao ni slepo kucanje...
Ed je u pravu, kod Blue ćeš svakako da čuješ klik, samo za malo manje.
 
@jurodivi, to i jeste problem kad je apex u pitanju. Nisu meni problem ti custom tasteri (ili kako vec mi nazivamo na nasem keycaps :D), prekidaci i sl., problem je sto nemaju cak ni oni jos uvek rezervne prekidace i ostale sitnice, bar po 8 meseci starom postu na njihovom podforumu na redditu, sto je jos jedan SS problem. Sa druge strane, mislim da ne postoji nijedna druga low profile mehanicka tastatura, a kao neko kome LP tasteri odgovaraju vise od klasicnih, ne bih da dajem 100+ evra za tastaturu i da opet napavim isti kompromis kao i za ovu x7-G800 od ~15-20 evra sto sad koristim. Iskreno, ne znam koji je fail-rate za te sitnice
 
Poslednja izmena:
Moze neka preporuka za mehanicku tastaturu za programiranje, koja je dovoljno tiha da moze da se koristi u kancelariji?
Cena nije bitna, bitno je samo da moze da se nabavi u Evropi.
 
Nisu Cherry MX switchevi niti ima numericku tastaturu, to je diskutabilna gaming tastatura a ne za programiranje.
 
Ne mogu da vjerujem da niko od ovih "pro" YT reviewera nije odradio Thermaltake Poseidon Z RGB tastaturu... Mislim da je ova tastatura fantasticna a kosta duplo manje nego Corsair ili Razer (koji btw koristi iste Kailh switcheve!).
 
Imas ti poseidon i sa cherry blue i opet je jeftinija od navedenih. Bila na massdropu pre neko vreme za 90d sa sve shippingom.
 
Drugari, odakle mogu da se naruče beli keycapovi za SteelSeries 6gv2 a da nije neka 30+ eur cena?
 
Tt Poseidon Cherry MX Blue na Massdropu 70$...

P.S. Ovi ne salju u smrdljivu bosnu...
 
Poslednja izmena:
Moja beba.

45b347d1216877f01c57d0b68385cbe8.jpg


Edit: Keycpovi su od svuda po malo, al nikad placeni preko 20e.

Na Ali_u imate za 25e sa sve shippingom i moram priznati da su boljeg kvliteta nego sto je abs koji mi je dosao uz tastaturu. :)
 
Poslednja izmena:
Tt Poseidon Cherry MX Blue na Massdropu 70$...

P.S. Ovi ne salju u smrdljivu bosnu...

Čak i da ša5u...70$ za tastaturu, 20-30$ za slanje i dodaj koliko god ti budu zacepili na carini...dođeš na cena koje već imaš ovde. I to je jedna od najjeftinijih tastatura na Massdropu, uglavnom izađe još više. U suštini, Massdrop je dobar samo zbog velikog izbora i raznolikosti koje nudi u odnosu na ponudu na Balkanu...
 
Nek te dobro sluzi. Koliko si platio :) ?

23k u lokalnoj prodavnici. Iskreno, nisam verovao da su mogli da je nabave dok nisam video kutiju :D

U zavisnosti od toga sta SS support odgovori, vec ce da mi se isplati ako moram da je vracam zbog malog problema sa plastikom :( Ipak kosta skoro 200 evra, mora sve da bude kako treba. Vec sam istrolao ljude sa win funkcijom na svakom tasteru. Srce preskace kad im kazes da pokvarili tastaturu od 200 evra :D
 
Čak i da ša5u...70$ za tastaturu, 20-30$ za slanje i dodaj koliko god ti budu zacepili na carini...dođeš na cena koje već imaš ovde. I to je jedna od najjeftinijih tastatura na Massdropu, uglavnom izađe još više. U suštini, Massdrop je dobar samo zbog velikog izbora i raznolikosti koje nudi u odnosu na ponudu na Balkanu...

Na takvu vrstu robe sam i mislio, ogromna ponuda egzotike koje nema ni u EU a kamoli ovde medju sljivama.
 
Nazad
Vrh Dno