Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Screenshot_20160509_142855.jpeg
 
Je l' se i ovo računa? :d

Screenshot from 2016-05-11 21-47-52.png
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi ruzno, ruzne ikone, ruzna pozadina, koliko vidim gnome-shell ako se ne varam, jedino ne znam na cemu radi jer je mnogo kockasto, neka rerna? Iskreno ja to nebi mogao da gledam.:D
 
Smorio me malo Win pa sa dual bootno Ubuntu GNOME 16.04 LTS da malko promenim okruženje. :)

Radi na onoj mašini koja mi piše na profilu. Sama mašina je dobra, ali nikako da uleti para da pazarim i neki kršteni monitor. No, i ova 17ica radi posao, a radiće ga sigurno još neko duže vreme. :d

Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije ruzno toliko koliko ti skoci, jedino sto je smijesno ovako kvadratasto, kvadrat brate dragi.
 
Ja uvek volim neku lepu pozadinu po mom ukusu, ne svidja mi se ovaj novi minimalisticki kockasti trend koji gura Microsoft a linux-i kopiraju. Takodjer ne volim mnogo tamne teme valjda sto sam i malkice corav.:D
 
Meni je minimalizam uvek ležao najviše. Win desktop mi je čisto crna pozadina sa shortcut-ovima do radnog foldera i FL studia. :)
Iako razmišljam da isprobam malo KDE. Zadnji put sam ga koristio 2010. :D
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Plasma 5 odlična. Ja se skoro prebacio sa gnome-a pa još provaljujem sitnice, ali ovako u globalu mnogo bolje mi leži od gnomea.
 
Плазма је солидна али има још гомилу бубица које помало исправљају. У односу на Плазму од прошле године је више него одлична, ја до пре пар месеци нисам ни помислио на њу, још ми је КДЕ4 поузданији али га полако напуштају. :( Не бих упоређивао са гнометом и сличним мазохистичким окружењима. ;)
 
Moj SS je iz BlueStar Linuxa,Arch + Plasma 5 i iako je slaba masina jako lepo sljaka sve... moracu se ozbiljnije pozabaviti sa Arch-om...
 
Koji je najbolji način da sklepam ovaj Sidebar Dock/Icon taskbar ili kako već? Mislim na plasmi 5?
 
На шта тачно и конкретно мислиш? Ја не волим те докије, мало ми шареникакво, сасвим ми је довољан обичан панел. КДЕ има и панел у Unity фазону али се мени не свиђа та варијанта.
 
На шта тачно и конкретно мислиш? Ја не волим те докије, мало ми шареникакво, сасвим ми је довољан обичан панел. КДЕ има и панел у Unity фазону али се мени не свиђа та варијанта.

Pa vidim da svi furate ove dockove ili bar nešto slično. Ja sam probavao ovaj sa panelom, ali šta ja znam ili sam ja smotan ili mi to ne pije vode i ne izgleda onako kako sam ja zamislio. Pa kontam da ne postoji neki drugi način, pomoć kakvih vidžeta ili šta već.
 
Na kraju se vratih najjednostavnijem načinu pa dodah običan panel i naredah na njega quick launch ikonice. Vratih default pozadinu i par vidžeta, dosta mi.

tlFSd1O.png
 
Looking good :)

btw ... "zaplakati jer živim u BiH" :d
 
Screenshot_2016-06-14_13:48:55.jpg
Peppermint 6
 
Peppermint 7 Screenshot_2016-06-26_21:53:32.jpg
 
:mad:
 

Prilozi

  • weathersnapshot1.jpeg
    weathersnapshot1.jpeg
    181.9 KB · Pregleda: 253
Часовник је неки conky и мислим да се лако налази, нема везе са докијем.
 
Da to je iz conky menadzera gotham se zove ovaj sat

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Namestio sam.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Uspeo sam da uploadujem. Iz petog puta... Bas mi bacilo senku na moj prvi linux koji vako izgleda...

Screenshot from 2016-07-28 00-25-02.png
 
Gentoo Mate 1.15.1 , sa Ubuntu stilom :)
 

Prilozi

  • Screenshot at 2016-07-31 22-03-32.jpg
    Screenshot at 2016-07-31 22-03-32.jpg
    410.5 KB · Pregleda: 289
Black-Red-Peppermint
Screenshot_2016-08-27_21:37:03.jpg
 
Зар је изашла и верзија 9? Иначе то што питаш вероватно зависи од окружења и још вероватније може да се намести како ти одговара, дебиана не користим одавно али не видим зашто би било другачије.
 
Nazad
Vrh Dno