Šta je novo?

Alcatel One Touch X'Pop Dual Sim

Poslednja izmena:
Pored HTC Desire X, LG l7 II.. ja stvarno ne znam ko je lud da kupi ovaj telefon. Imao sam ga jedan dan i mogu reci da je najobicnije djubre i da vredi samo nekme kome treba dual sim telefon
 
To si trebao odmah na oglase za 120e, dodas jos 20 i koristis normalan telefon...
 
Ma naterao sam tasta da ga uzme onako na neviđeno po specifikacijama i za ove pare ga jedva ubedio, kamo li da dodaje još. Bar može da gleda unuke na slikama ili video call + voip kad je u "komšiluku" i puna kapa za njega.
 
telefonu samo gps fali i nista vise, ima veci ekran i rezoluciju od ta dva modela.. samo ovi imaju malo vise rama i nista vise..
 
Као један од многих који је имао проблем са навигацијом код овог телефона, пре месец дана сам га рекламирао - однео у пословницу МТС. Након непуне четири недеље су ме звали и саопштили да телефон не може да се поправи и да ће га заменити новим. Пре пар да сам преузео нови телефон и ГПС ради беспрекорно. Код претходног је хватање фикса по облачном времену било немогуће.
 
Ima to mnogo jeftinije, 1800 dinara je vec skupo, Patriot koliko znam nije neki vrh brend pa da naplacuje ime, bratu sam uzeo Transcend 16GB class 10 pre par nedelja za oko 1450-1500 dinara.

Joj ovi iz lomnice, kad ce cetvrtak pijacni dan pa da vidimo sta ima u ponudi :) Salim se. Patriot je jako opasna marka memorija, ali opasna...Puno ljudi to ne zna...
 
Као један од многих који је имао проблем са навигацијом код овог телефона, пре месец дана сам га рекламирао - однео у пословницу МТС. Након непуне четири недеље су ме звали и саопштили да телефон не може да се поправи и да ће га заменити новим. Пре пар да сам преузео нови телефон и ГПС ради беспрекорно. Код претходног је хватање фикса по облачном времену било немогуће.

hoces da kazes da si reklamirao gps i dobio novi telefon na kom gps radi?
 
hoces da kazes da si reklamirao gps i dobio novi telefon na kom gps radi?

Управо тако. Можда је помогла чињеница да имам два иста апарата узета преко МТС. Kод једног ГПС ради одлично, док се овај којег сам рекламирао дуго мучио по ведром времену а по облачном није уопште могао да успостави фикс. Постoje програми за тестирање ГПС сензора и ту се јасно видела разлика, један је одмах по покретању приказивао солидну јачину сигнала са већег броја сателита, док се код другог видео сасвим слаб сигнал са једног до два сателита. Било какви програми за добијање А-ГПС подршке ту не помажу. Вероватно се многи не одлучују да рекламирају апарат јер мисле да је овакво понашање нормално, и сам сам био један од таквих, али када сам узео још један идентичан телефон схватио сам да то баш и није тако. У сваком случају сада оба раде беспрекорно.
 
Ako imas para uzmi bilo sta drugo xD ja sam dobio ovaj tel pre dva meseca mozda, radio je ok prvih deset dana posle toga je krenula agonija :p pucaju aplikacije, snimis nesto on nmz da reprodukuje svoj snimak ?! osvetljenj nula ako je suncan dan bolje ga ne vaditi iz dzepa ne vidi se nista, ne znam kakvi su drugi telefoni u toj kategoriji ali ovaj stvarno NE preporucujem :smash:
 
Telefon sam kupio kevi pre mozda 6-7 meseci... Za nju je ok,ali je telefon po meni ocaj... Mnogo koci,iako je skoro prazan,kamera ocaj...ali da ga ne opisujem vise,imam drugi problem (cudo jos neki...)...
Koristi se sa jednom karticom u njemu, i stalno gubi mrezu... Ono sto pise 3g, h, g se menja vrlo vrlo cesto, nije kao na drugim telefonima... Gubi mrezu stalno! Nekad pokazuje da nema mrezu,a nekad pokazuje da ima,ali je nedostupan kada ga pozovemo... To se desava 100 puta dnevno... Keva ga nije koristila toliko da joj zasmeta to,ali u poslednje vreme je pocelo da smeta,jer ga koristi vise... Jel to slucaj sa svim ovim telefonima,ili je on nesto pokvaren,pa da ga nosimo u mts?
Da napomenem da je isti slucaj sa razlicitim karticama,slotovima,znaci sve kombinacije probane... Stavio sam i neku aplikaciju da menjam gsm/wcdma,ma sve sam pokusao,uvek problemi...
 
Jel to slucaj sa svim ovim telefonima,ili je on nesto pokvaren,pa da ga nosimo u mts?
Da napomenem da je isti slucaj sa razlicitim karticama,slotovima,znaci sve kombinacije probane... Stavio sam i neku aplikaciju da menjam gsm/wcdma,ma sve sam pokusao,uvek problemi...

A šta ti misliš? Jel' normalno da telefon gubi mrežu? Nosi to na reklamáciu.
 
xpop problem

Pozdrav,

probao sam i 4.2.2. sa ruskog sajta, i MIUIV5 4.2.2., oba rade bagovito, Kod prvog krci u toku razgovora, gubi mrezu, kod drugog, brzo prazni bateriju i laguje. Pokazatelj baterije je neispravan, probah kalibraciju https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=sr, ali bez rezultata.
Sad zelim da vratim originalni 4.0.4 ali dobijam error kod pokretanja one touch upgrejda, mozete li mi pomoci kako da ga instaliram?

Ili dajte predlog koji rom radi stabilno? (fabricki se uzgred zapucavao na punjacu, i sl. bagovi).

Unapred zahvalan.
 
Pozdrav,

probao sam i 4.2.2. sa ruskog sajta, i MIUIV5 4.2.2., oba rade bagovito, Kod prvog krci u toku razgovora, gubi mrezu, kod drugog, brzo prazni bateriju i laguje. Pokazatelj baterije je neispravan, probah kalibraciju https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=sr, ali bez rezultata.
Sad zelim da vratim originalni 4.0.4 ali dobijam error kod pokretanja one touch upgrejda, mozete li mi pomoci kako da ga instaliram?

Ili dajte predlog koji rom radi stabilno? (fabricki se uzgred zapucavao na punjacu, i sl. bagovi).

Unapred zahvalan.

Ja koristim ovo
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=550889&st=80#entry30574136
i to lite varijantu.
Posto se instalira preko SP Flash Tool-a procitaj pazljivo uputstvo kako se radi.
Kada instaliras napravis full backup i posle ne moras da radis isto vec samo restore.
 
Ja koristim ovo
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=550889&st=80#entry30574136
i to lite varijantu.
Posto se instalira preko SP Flash Tool-a procitaj pazljivo uputstvo kako se radi.
Kada instaliras napravis full backup i posle ne moras da radis isto vec samo restore.
Meni taj link ne radi : (
Da li si mozda sacuvao rom pa bi ga serovao, dal mogu da ga instaliram preko istog TWRP recoverija?
A kako da nabacim originalni 4.0.4, preko Alcatel One touch Upgrade dobijam error poruku?
 
Jel moze root na ovom telefonu bez menjanja recovery-ja? I koji je najlaksi nacin? Secam se, pre skoro godinu dana, da sam morao prvo twrp pa onda root.
 
Moram da postavim noob-ovsko pitanje, tražeći smernice - nabavio sam ovaj telefon krajem prošle godine i bio sam relativno zadovoljan njime, budući da mi je to prvi android telefon. Ipak, posle par meseci, tj. sredinom ove godine je došlo do vidnog usporenja i ne baš prijatnog nastavka korisničkog iskustva. Već se dugo kanim, ali kapiram da kasnim godinama sa usmerenjem šta i kako, pa me samo usmerite na pravi put - šta da radim, čemu da se posvetim, kako da promenim firmware, software, root-ujem ili šta god bi već trebalo. Otvorio sam ovaj link gore i vidim gomilu exploita i čega već sve ne, a što ne znam tačno šta je, pa k'o velim da pitam, da ne zeznem nešto u startu.
Hvala unapred! :wave:
 
Nudi mi na ovom telefonu update 01002, ali nikako da ga skine... Ako odradim OTA preko kompa, da li ce da stavi taj? Trenutno je 01001, jos iz mts-a...
I valja li taj update,ili da se ne stavlja?
 
Nudi i meni, ali neće da odradi update, stane na 99% download-a. Koliko vidim, ili sam postavio previše smorno i noob-ovsko pitanje, pa neće niko da se bakće sa mnom, ili se niko ne bakće ovim telefonom. Što se OTA tiče, opet ni o tome nemam ništa pojma :)
 
Ja sam imao preptrosle godine ovaj telefon i otarasio sam ga se posle manje od 4 meseca. U pocetku je bio dobar, ima ok ekran i kameru,ali mu je podrska ocaj,i nema sta veliko da se sredi. Bar je tad bilo tako,ne znam da li se nesto popravilo.
 
Ekran je ok, ali koja crna kamera :D Ja goru kameru na telefonu nisam video u zivotu, bolja je na nokiji 6630, uporedjivao sam :D

Inace,taj update nisam stavljao,nego sam nasao neki italijanski stock rom, jelly bean. Radi ok,samo sto ima nekih cudnih prioriteta u memoriji. Najvise se desava na fejsu, recimo lista se malo i otvori se neki eksterni link preko (nekog) browsera,pa kada se vrati na fejs,on se ukljucuje ispocetka... ne moze da zapamti gde sam stao sa listanjem...gasi se i pali ispocetka program. Ne desava se uvek,ali vrlo cesto.

Inace,ne koristim ja telefon,nego keva... Ona je korisnik minimum minimuma, pa cak i ona ludi koliko lose telefon radi... Prethodni mts stock ICS je zabadao samo tako, za ovaj kaze da radi malo bolje...
 
Poslednja izmena:
Pa nisam mislio da je kaamera za banere,ako se gleda samo na fonu ok su slike :D
 
Nazad
Vrh Dno