Šta je novo?

Alcatel One Touch X'Pop Dual Sim

Slušalice koje dolaze uz ovaj telefon i nisu nekog kvaliteta, ali u odnosu na ukupnu cenu i pozicioniranje ovog telefona, utisak je dobar.
Evo šta kažu na www.mobilnisvet.com:
Kvalitet muzike koja se može čuti preko slušalica je pristojan. To je međutim slučaj sa svim uređajima koji su bazirani na MTK6573 - MTK 6577 čipovima, pri čemu ovom modelu nedostaje snaga basa i jasnije izražavanje tonova srednjeg opsega.
 
Hvala
 
Posle instaliranja novog firmwera ne cuje se zvuk kada primim poruku... Da li se to jos nekome desavalo? Kako da otklonim to?

Da i meni se to desilo. Moraces sve da podesis ponovo za tonove poruke i zvona telefona. Posto su ubacili nove melodije a stare obrisali...


i ja imam ovaj problem. ispodesavao sam sve ponovo i radilo je neko vreme (ni ceo dan), a sada opet ne radi. probao sam da menjam profile, melodije i tonove, glasnocu i sve ostalo, ali se zvuk i dalje ne cuje kada poruka stigne.
ima li neko ideju kako ovo da se resi? fala unapred!
 
Da li su podesene notifikacije u samoj aplikaciji za poruke?
 
^ na taj detaljcic sam potpuno zaboravio! :wall:

hvala puno, sada sve radi! cheers
 
Moze li jedno pitanje.
Narucio sam ovaj telefon u MTS-u i treba da mi stigne za par dana.
Interesuje me da li je moguce da radi telefon samo sa sekundarnom karticom posto je taj slot otkljucan .
Znaci da u njemu bude samo telenorova kartica iako je telefon iz MTS-a.
Hvala na odgovorima.:)
 
Radi samo sa VIPovom, pa verujem i da ce samo sa Telenorovom
 
@skydiver

Hvala puno.
Radice onda i sa telenor karticom.:)
 
Probaj da instaliraš "GPS Status & Toolbox". Imaš ga na Google Play-u. Trebalo bi da navodno pomogne lociranje satelita. Očigledno je da telefon nema AGPS, pa je onda donekle normalno i da sporije hvata fix. Ovom, koji je u mom posedu, trebalo je dobrih 10tak minuta.

Koliko se ja secam iz doba one cigla Motorele, bese A900 ili tako nesto, A-GPS znaci Assisted GPS iliti globalno pozicioniranje koje se vrsi triangulacijom izmedju antena mreze i podaci idu preko GPRS-a, papreno skupo naravno!?
 
Nije papreno skupo. Agps skine 5-10kb po fixu a to nije skupo, naravno u romingu je situacija drugačija. I nije antena mreže nego isto klasičan gps samo u početku skida par kb podataka da bi brže odradio fix.
 
Poslednja izmena:
Vec sam pominjao ovaj problem, ali da ponovim, posto nije bilo predloga:

Kad skinem telefon sa punjaca, obavezno se baguje, tj. ne moze da se otvori vecina aplikacija, ne otvara imenik, ne rade pozivi. Takodje, dok je telefon prikljucen na punjac, ne radi alarm.
Dakle, svakog jutra moram da telefon resetujem cim ga skinem sa punjaca, kako bi proradio, a obaska sto ne mogu da koristim alarm nikako.
Jos neko od ponosnih vlasnika je imao isti problem, ako se dobro secam.
Zna li neko kako ovo moze da se sredi (a da ne podrazumeva odlazak u servis :))?
Btw, apdejtovan mi je firmware na onu poslednju verziju koja je dostupna preko System Updatesa.

Hvala unapred!
 
Vec sam pominjao ovaj problem, ali da ponovim, posto nije bilo predloga:

Kad skinem telefon sa punjaca, obavezno se baguje, tj. ne moze da se otvori vecina aplikacija, ne otvara imenik, ne rade pozivi. Takodje, dok je telefon prikljucen na punjac, ne radi alarm.
Dakle, svakog jutra moram da telefon resetujem cim ga skinem sa punjaca, kako bi proradio, a obaska sto ne mogu da koristim alarm nikako.
Jos neko od ponosnih vlasnika je imao isti problem, ako se dobro secam.
Zna li neko kako ovo moze da se sredi (a da ne podrazumeva odlazak u servis :))?
Btw, apdejtovan mi je firmware na onu poslednju verziju koja je dostupna preko System Updatesa.

Hvala unapred!

Ja nemam tih problema, niti sam naisao na jos nekog. Probaj da reinstalras sistem od nule i prati sta se desava (narocito ako primetis da se problem javlja nakon sto si instalrao neku novu aplikaciju idi jednu po jednu da utvrdis da li neka pravi problem). Ako se problem ponavlja na cistom sistemu onda servis.
 
Ja nemam nista od problema koje ste naveli ovde. Super radi telefon,nema kocenja. Jedina zamerka mozda malo jace zagrevanje.
 
Vec sam pominjao ovaj problem, ali da ponovim, posto nije bilo predloga:

Kad skinem telefon sa punjaca, obavezno se baguje, tj. ne moze da se otvori vecina aplikacija, ne otvara imenik, ne rade pozivi. Takodje, dok je telefon prikljucen na punjac, ne radi alarm.
Dakle, svakog jutra moram da telefon resetujem cim ga skinem sa punjaca, kako bi proradio, a obaska sto ne mogu da koristim alarm nikako.
Jos neko od ponosnih vlasnika je imao isti problem, ako se dobro secam.
Zna li neko kako ovo moze da se sredi (a da ne podrazumeva odlazak u servis :))?
Btw, apdejtovan mi je firmware na onu poslednju verziju koja je dostupna preko System Updatesa.

Hvala unapred!

Код мене се такође јавио овај проблем. Након дужег истраживања закључио сам да је проблем до Lounchera. Пробао сам са Nova Louncher Pro, међутим он јавља стално упозорење да се деинсталира незванична верзија. Проблем сам решио са Apex Loucherom Pro уз SMS Unread counter, јер код њега не ради бројач непрочитаних СМС порука.
 
Uzeo sam telefon preko MTS mreze. Nije mi jasno nikako kako kamera funkcionise. Da li neko ko ima ovaj telefon takodje kada slika sa blicom, ne ispunjuje celu sliku nego samo krug u centru i coskovi su crni? Da ne pricam o tome koliko je bleda slika, lica od ljudi su prebledela.
 
e
HW problem, ne pomaze nista... Menjaj dok ne dobijes neki koji valja... To je normalno kod MTK...

Pri iole oblačnom vremenu ne pomaže ni jedan od programa koji aktivira A-GPS. Fix traje desetak minuta. Po svojoj prilici je hardverski problem.
Da li je neko pokušao da reklamira ovaj problem u servisu?
 
ljudi, telefon je extra za te pare, lepo kazu ljudi, koliko para toliko muzike, ja sam ga uzeo preko mts-a pre dva dana. Nisam jos provalio sve cake telefona. Hteo bi da vas pitam posto imam par nekih problema. Kako da namestim da mi slike i video idu na telefonsku memoriju a ne na karticu? i kako npr kad hocu da postavim neku sliku na pozadinu ne mogu celu da je postavim, vec samo mi se pokaze kvadrat i njega mogu vrlo malo da prosirim po celoj slici i to malo sto je oznaceno mogu da postavim na pozadinu. Hvala unapred svima koji znaju kako da resim ovo. Pozdrav :)
 
ljudi, telefon je extra za te pare, lepo kazu ljudi, koliko para toliko muzike, ja sam ga uzeo preko mts-a pre dva dana. Nisam jos provalio sve cake telefona. Hteo bi da vas pitam posto imam par nekih problema. Kako da namestim da mi slike i video idu na telefonsku memoriju a ne na karticu? i kako npr kad hocu da postavim neku sliku na pozadinu ne mogu celu da je postavim, vec samo mi se pokaze kvadrat i njega mogu vrlo malo da prosirim po celoj slici i to malo sto je oznaceno mogu da postavim na pozadinu. Hvala unapred svima koji znaju kako da resim ovo. Pozdrav
 
imam problem, uopste ne mogu da uhvatim gps signal, samo sam jednom do sad uspeo da uhvatim i to je to. ovo mi predstavlja opasan problem, jer cesto koristim navigaciju. probao sam gps fixeve (aplikacije), ali ne pomaze... sta da radim? a telefon sam uzeo iz mts-a pre neki dan
 
Poslednja izmena:
Uobicajena boljka ovog telefona..imas na ranijim stranama teme. Meni je pocetni fix trazio vise od 10 min ali posle toga je islo brze..oko minut ili max 2 sto je i dalje sporo u odnosu na ostale modele. Ako ti je gps bas toliko bitan zameni telefon jer se sa ovim neces usreciti. Jedan korisnik je napisao da otkako je stavio igo i odradio pocetni fix, da je telefon radio korektno.
 
Poslednja izmena:
koju aplikacuju za fix da koristim?

probao sam da ubacim IGO i stvarno hvata gps, koji od ovih fixeva da koristim?

aa.jpg


naravno i PAID varijanta je u opticaju ;) razmem se u kompjutere nije problem naci placenu verziju :) samo reci ime app
 
Poslednja izmena:
ok. jel izasao novi softwer za x pop? tj dal je izasao update za JB? dali se gubi garancija ako se updatu-je softver?
 
Mislim da novi softver neće ni izaći za ovaj model, to i inače nije praksa kod najjeftinijih modela telefona. Garancija se ne gubi ako se softver regularno update-uje - korišćenjem softverskih alata proizvođača. Gubitak garancije sledi ukoliko se telefon root-uje i kad se ubacuje neki "custom" ROM.
 
Nazad
Vrh Dno