Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

Srga

Čuven
Učlanjen(a)
12.04.2002
Poruke
835
Poena
620
Meni je danas malo presela cela prica oko BTC.

Prvo zayeb u igranju sa berzom , a onda posle kraha bitcoin-24 menjacnice gde je opet ostalo zarobljene love jutros dobijem iznenadjenje da je sve sa 50btc poola pokradeno.
A nisam zamrzao destinacije jer sam BTC odatle setao na x adresa svakodnevno po malo.
I sad kao za inat nedelju dana nisam to radio i odmah iznenadjenje.

Sve ukupno izgubljeno je jedno all-inclusive letovanje :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa sta je 2 Th/s za ovoliki svet? :) 20-30-50 jacih rudara se ukljucilo i eto...
 
Meni je danas malo presela cela prica oko BTC.

Prvo zayeb u igranju sa berzom , a onda posle kraha bitcoin-24 menjacnice gde je opet ostalo zarobljene love jutros dobijem iznenadjenje da je sve sa 50btc poola pokradeno.
A nisam zamrzao destinacije jer sam BTC odatle setao na x adresa svakodnevno po malo.
I sad kao za inat nedelju dana nisam to radio i odmah iznenadjenje.

Sve ukupno izgubljeno je jedno all-inclusive letovanje :(

Bas gadna situacija. :(
I ja sam se do sad na berzi opekao vise puta i stalno govorim kako vise necu, al kad mami :)

Sta je bilo bilo je. Preseci i teraj dalje. Bolje je ne prisecati se fail-a. Moze cuka da strada.
 
Meni je danas malo presela cela prica oko BTC.

Prvo zayeb u igranju sa berzom , a onda posle kraha bitcoin-24 menjacnice gde je opet ostalo zarobljene love jutros dobijem iznenadjenje da je sve sa 50btc poola pokradeno.
A nisam zamrzao destinacije jer sam BTC odatle setao na x adresa svakodnevno po malo.
I sad kao za inat nedelju dana nisam to radio i odmah iznenadjenje.

Sve ukupno izgubljeno je jedno all-inclusive letovanje :(
Ček, neko ti hakovao nalog? Trebalo je da zamrzneš isplate na recimo Mtgox, pa onda svakodnevno prebacuj lovu gde ti odgovara. Šta je tu je.
 
Ne volim nesto MTGox, trazio sam u medjuvremenu alternativu za bitcoin-24 zbog SEPA isplata, nasao bitstamp i prebacivao sa drugog poola tamo lovu ali sa 50btc eto me znam ni sam sta sam cekao, i na kraju neko polivadio i to tacno kad je skocila cena i ja mislio da se malo unovcim...
 
A da recimo zamrznes adresu na Mtgox i onda odatle saljes gde hoces?
 
Cekaj ako je zamrznes onda si je zamrznuo za tu destinaciju koju si postavio a ne salji gde hoces onda zar ne .
 
Naravno, nego posle sa Mtgox-a salje gde hoce...
 
E to je vec stvar rezije :D
 
Nisam zamrzavao nista zato to i jesam setao tamo vamo na vise destinacija, bilo mi glupo da zamrzavam.

Inace sad sam proverio i BTC-E nalog i naravno veselje. Sve valute posle ponoci su zamenjene za BTC i isplacene na neki racun. Ukljucena verifikacija preko maila. Znaci hakovan i imejl nalog, i sve poruke vezane za transakcije uredno obrisane.

S obzirom da je i zaliha LTC otisla ono izgubljeno letovanje nije ono Grcka, Bugarska varijanta nego je sad vec u pitanju egzoticka lokacija :(
 
E jbt baš mi žao :trust:... očigledno se treba čuvati. pa ti si drugi slučaj za koji znamo u poslednjih par nedelja, i Paradigmi su tako maznuli, baš sa 50btc čini mi se.
 
Pa mozes i dalje da setas, samo sto sad setas recimo sa Mtgox-a, a ne sa poola, na isto ti dodje, niko ne moze da ti ukrade sa pool-a, ali i dalje moze da ti ukrade sa mtgox-a.
 
U majku mu, pocelo veselje znaci, krade se na sve strane, nema gde da se cuvaju koini vise
 
A pitali ste se gde ide tolika snaga sto hashujemo?

Sad izgleda svaka lozinka moze sa brute force da se razbije :)

Nista nije vise sigurno.... hide your kids, hide your wife :)
 
Zato ja imam 2 step verification na gmailu, realno na mejlu se čuvaju svakakvi osetljivi podaci, ako u njega upadnu kao da su sve provalili.
Sve šifre mogu da se resetuju preko mejla, registracioni mejlovi su tu, itd.
Žao mi je zbog tvog gubitka.
 
Ja sam oduvek voleo da se ucim na svojim greskama, te lekcije se uvek najbolje savladaju :)

Vi ostali pamet u glavu i probajte da ucite iz tudjih...
 
Sad me istripova, nemam puno novčića, ali odmah menjam šifru na mtgox. I nije samo do broja, nego nisu svi moji, sa tri druga kopam a sve ide na jedan nalog.
 
Ja baš ne kapiram:
1) Ako neko dođe u "posed" moje email adrese, šta može da uradi? Ja nemam zapisano na email-u nikakve šifre za rudnike ni berze.
2) Kako neko dođe do informacije koja je moja email adresa? Tako što se registrujem na neki "scum" rudnik?
3) Kako se obezbediti?
 
Neverovatno kako nizak nivo zastite...
To se lepo resava da novac moze da se podigne samo na racun koji glasi na ime nosioca naloga. A pre bilo kakve prve isplate bi morali i da verifikuju racun...
 
@SuperStarr

Možda pokušavaju da se loguju na email nalog sa istom adresom koja je i na pool-u, verujem da ima ljudi kojima je šifra ista.

Ja promenih šifru, sad ima jedno 30 karaktera, udarao po tastaturi neko vreme, kombinovao mala i velika slova, interpunkcijske znakove i brojeve, a onda na random brisao delove šifre, za slučaj da imam neki keylogger :d Paranoja level over 9000 :p
 
Otisao mi je u aut i mtgox nalog, doduse tamo nisam imao nista ali opet bezveze.

Na BTC-E posle vidim zilion jadnika kojima su isto isparile parice i nikom nista.

Za rudara koji svaki dan zameni lovu i isplacuje se na svakih x dana cela ova prica moze biti interesantna, za sve ostale koji se igraju berze sa malo vecim iznosima realno nema sigurnog mesta, rupa ima na sve strane po menjacnicama.

Tako da nepisano pravilo koje kaze "u Bitcoin ulozi koliko si spreman da izgubis" slobodno moze da se promeni u "u BTC ulozi onoliko koliko si spreman da ti ukradu" :D
 
Otisao mi je u aut i mtgox nalog, doduse tamo nisam imao nista ali opet bezveze.

Na BTC-E posle vidim zilion jadnika kojima su isto isparile parice i nikom nista.

Za rudara koji svaki dan zameni lovu i isplacuje se na svakih x dana cela ova prica moze biti interesantna, za sve ostale koji se igraju berze sa malo vecim iznosima realno nema sigurnog mesta, rupa ima na sve strane po menjacnicama.

Tako da nepisano pravilo koje kaze "u Bitcoin ulozi koliko si spreman da izgubis" slobodno moze da se promeni u "u BTC ulozi onoliko koliko si spreman da ti ukradu" :D

Pa cekaj jel si svuda imao isto ime/pass ili si imao neki keyloger da ih belezi? Mislim jer imas neko objasnjenje kako ti se to desilo?
Na btc-e je bilo i ranije ciscenja sa naloga to nije nista novo. Za btc-e i 50btc je pitanje koliko su sigurni ali MtGox bi trebao da bude najsigurniji btc servis.
Zastita coina bi trebala da svakom bude na prvom mestu a slabo je pisano o tome ovde. Znaci na to misliti i i pre nego sto se nabavljaju kartice a najkasnije kada se napravi prvi fragment btc. Inace nema mnogo smisla da se uopste radi.
 
krastavac bas mi je krivo zbog tvog gubitka novcica :(
elem, sad sam se toliko istripovao da razmisljam da uopste i ne pocinjem da rudarim, posto vidim iz Vasih post-ova da je bezbednost na donjoj lestvici.
kakve su sanse da budem "opeljesen" ako bih svakog meseca menjao/prodavao BTC za Euro? jel bih mogao to odmah da prebacim na racun u banci ili treba da bude odredjena suma Eura da bih prebacio na racun u banci? a do tad bih morao da cuvam na mtgox. :trust:
 
Zato ja imam 2 step verification na gmailu, realno na mejlu se čuvaju svakakvi osetljivi podaci, ako u njega upadnu kao da su sve provalili.
Sve šifre mogu da se resetuju preko mejla, registracioni mejlovi su tu, itd.
Žao mi je zbog tvog gubitka.


+1
Ja lepo nabavio i yubikey sto je dzabe delio mtgox pa čik da ih vidim......
 
Imam i ja od danas 2 step verification :)

Prvo je nastradao izgleda gmail nalog a onda su samo isli na retreive password na svim poolovima / menjacnicama.

Da ne ulazim sad u to kako je gmail otisao (keylogger, ljudski faktor ili nesto trece...), sifra mi je tamo stajala godinama ista, ko zna od kad je neko imao a sad je fino iskoristio.

Google Authentificator za gmail nalog i svuda gde ga podrzavaju, vidim da Bitstamp ima tu mogucnost i valjda smo onda koliko toliko sigurni...

Inace vrlo pedantno kod mene odradjeno sve, svi mejlovi sa potvrdama sa menjacnice i ostale konfirmacije sve uredno obrisane, kao da nista nije bilo...
 
Za MtGox najsigurnije je svakako koristiti yubikey a ako se nema onda 2step!

2step imaju i blockchain.info online wallet i bitcoin-central menjacnica sa koje moze i da se povlaci evro wire kako je opisao mickeyrs u glavnoj temi.
 
da li je dobro drzati na klijentu?koji su eventualni nedostaci?
 
Matori, stvarno mi je zao sto cujem da su te opeljesili. Posle Paradigne i ti si stradao.
Otkako su Paradigmu zveknuli ja se paranoisem nenormalno. Ni pre toga se nikada nisam logovao na tudj komp ali posto su mi face maznjavali nekoliko puta onda znam da stvarno nije tesko da te overe samo kad se namerace bas na tebe. Zbot toga se i trudim da ne cuvam vecu kolicinu novcica nikada jer znam da bi me upropastili kada bi me opljackali tako, unazadili bi me mesecima. Ukljucene su mi sve moguce zastite ali pitanje je koliko je i to sigurno.
 
Jel iko od vas praktikuje cuvanje BTCova kod sebe (HDD&Flash ili Flash&Flash ili stagod)?
 
Evo tek pre par sati je na 50btc uvedena 2 step autentifikacija preko Google Authentifikatora :) Mogli su da se sete dva dana ranije i ovaj topic ne bi ni postojao ;)
 
Nazad
Vrh Dno