Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet gledas kroz prizmu srbistana, vec smo dosta puta pisali gde crypto valute imaju dosta smisla, jedino je tacno da sve to jos nije zazivelo pre svega zbog nepoverenja pa i vecina to sto su ko ti, da "tesko" menjaju svoja svatanja
I ne nemislim da ces sa istima kupovat crep sutra, vec ces zaobilazit banke, i drzave koje pokusavaju nasilno da te kontrolisu, i to ne mislim na cistu ilegalu vec na alternativu

A sada ti meni objasni kako ce drzave funkcionisati bez uzimanja? Cime ce se finansirati sve te, tebi nevidljive stvari koje cine da neka zemlja izgleda i funkcionise bolje ili losije? Izgleda da tvoja svest za neko opste dobro, dobrobit kolektiva uopste ne postoji, samo gledas svoj donji deo ledja? Po tebi nestace granice, vlade, skupstine, monarhije, vojske, policije? Sve ce biti jedna velika vesela zajednica u kojoj caruje kripto? Jel ti uopste imas predstavu koja je svrha poreza, carina, akciza, stampanja i povlacenja para iz opticaja po potrebi, deviznih rezervi itd? Meni se cini da ti bas i ne razumes moderno drustvo u kome zivis. Ne mislim na Srbiju, posto ima mnogo boljih od nas a bogami i losijih. Naravno da ima zloupotreba svuda zbog ljudske prirode koja je sustinski sebicna, ali nije bas sve kradja i otimanje od neduznih gradjana.
 
A sada ti meni objasni kako ce drzave funkcionisati bez uzimanja? Cime ce se finansirati sve te, tebi nevidljive stvari koje cine da neka zemlja izgleda i funkcionise bolje ili losije? Izgleda da tvoja svest za neko opste dobro, dobrobit kolektiva uopste ne postoji, samo gledas svoj donji deo ledja? Po tebi nestace granice, vlade, skupstine, monarhije, vojske, policije? Sve ce biti jedna velika vesela zajednica u kojoj caruje kripto? Jel ti uopste imas predstavu koja je svrha poreza, carina, akciza, stampanja i povlacenja para iz opticaja po potrebi, deviznih rezervi itd? Meni se cini da ti bas i ne razumes moderno drustvo u kome zivis. Ne mislim na Srbiju, posto ima mnogo boljih od nas a bogami i losijih. Naravno da ima zloupotreba svuda zbog ljudske prirode koja je sustinski sebicna, ali nije bas sve kradja i otimanje od neduznih gradjana.

Opet ides iz krajnosti u krajnost, rekao sam alternativa dosta da se koristi i 1% i BTC bi bio 3000$, jednostavno sto te pojedine drzave/korporacije/banke/sistemi vise stiskaju alternativa je sve vise potrebna i to ljudi vide samo jos da skontaju da je ona u cryptovalutama

Eno ti primer kine tamo se kontrolise SVE od inflacije, cena nekretnini, domace valute itd... zato i ti glupi kinezi ili ti 0.00001% njihove populacije vidi LTC/BTC bas zbog toga jer ih kontrola svega okruzuje na svakom koraku
 
Poslednja izmena:
eh, da si samo sa nekim od tih "glupih kineza" malo ovako posedeo, družio se i pričao uživo...shvatio bi u kakvoj rupi od države ti živiš.
 
eh, da si samo sa nekim od tih "glupih kineza" malo ovako posedeo, družio se i pričao uživo...shvatio bi u kakvoj rupi od države ti živiš.

Moja poenta je da i narod koji ekonomski zivi represivno od svoje drzave (mislim na kontrolu ulaganja i finansija) pre uoci potrebu za crypto valutama, i da znam da nas je kina odavno obisla cak i sa svim svojim manama
 
Moja poenta je da i narod koji ekonomski zivi represivno od svoje drzave (mislim na kontrolu ulaganja i finansija) pre uoci potrebu za crypto valutama, i da znam da nas je kina odavno obisla cak i sa svim svojim manama

Kinezi su veoma skloni kocki, to je kod njih uglavnom zabranjeno, sem na dozvoljenim mestima :), i mislim da je njihova kripto pomama zapravo posledica nemogucnosti da se kockaju drugacije, pa oni malo informaticki pismeniji svoju strast zadovoljavaju na menjacnicama.

Da ne sirimo off, moje predvidjanje je da nas cekaju veoma burni dani. Za nedelju je raspisan referendum u Grckoj, sa pitanjem koje je vecini gradjana potpuno nerazumljivo, a sustinski znaci da li prihvataju mere koje zeli da nametnu EU i finansijske institucije u cilju ustede novca i stvaranja mogucnosti za vracanje duga. Prvi ponudjen odgovor je NE, sto jasno govori u prilog velikoj nepoznanici koja nas ceka. Nepoznanica je odgovor EU i uticaj rezultata referenduma na snagu eurozone. Ako krene $ da divlja, odnosno da prestigne EUR, bojim se da ce doci do potopa BTC-a i mozda skoka svih ostalih shitova, jer nece svi stici da prodaju kripto za $. Nemam pojma sta je pametno ciniti. Moguce je da ce se naduvati sve cene do 20h u nedelju uz iscekivanje rezultata, a kad krenu prvi nezvanicni rezultati, vec oko 21-22h bi trebalo da se zna kako su Grci glasali. I onda ce krenuti haos, klackalice gore-dole, bice svega. Pojavljivace se razne vesti, dumpovi, pumpovi, ma ocekujem totalni spektakl...
 
Poslednja izmena:
kupuj moćni franak i zelembaće za svaki slučaj!

al ja mislim da će ako se otarase grčke zapravo evro da skoči.

...

to da bankrotira država nije nečuveno, to se u XIX veku stalno dešavalo. zvuči dramatično, ali nije zapravo toliko.

ne treba brinuti sve dok švabe ne bankrotiraju, jer to nikad ne izađe na dobro.
 
Poslednja izmena:
Ma Grci su niko i nista, EU vec ima plan sta god grci da smisle oni sebe zastite maksimalno... po meni dolar je vec dosta napumpan, amerima ne odgovara da raste vise jer ce ugrozit sopstven izvoz

eto slazem se za genijalcem da je moguce i da evro skoci, jer ocekuj neocekivano :)
 
Poslednja izmena:
Scenario skoka eura je veoma moguć jer Grci neće svoje eure dumpovati u EU zonu i izazvati inflaciju, nego će ga štekati u slamarici kao mi i po potrebi menjati za drahmu. Samim tim dobar deo naštampanog eura neće biti u opticaju a svi znamo da kad je manje novca u opticaju veća mu je vrednost....
 
Ne zaboravite da ECB svaki mesec od ove godine plasira 60 milijardi novih evrića u sistem dok ne ubaci celih 1,100 milijardi za 18 meseci. Grci mogu da čuvaju šta imaju ali to je malo da zamaže i poremeti vrednost evra.
 
Kinezi su veoma skloni kocki, to je kod njih uglavnom zabranjeno, sem na dozvoljenim mestima :), i mislim da je njihova kripto pomama zapravo posledica nemogucnosti da se kockaju drugacije, pa oni malo informaticki pismeniji svoju strast zadovoljavaju na menjacnicama.

Slazem se. Nedavno iscitavajuci DRK temu na bitcointalk-u, kinez koji je po prethodnim postovima delovao max normalno, samo iznenada prsao i sve sto je skupljao potrosio na nekom gambling sajtu za noc,hteo covek da se vadi po svaku cenu. pukao je tipa 25.000 DRKa.... Tako da pamet u glavu....
 
Nisu takvi samo kinezi ima toga svuda, jer ne kaze se dzabe" da ne grdi sina majka sto se kocka nego sto se vadi"
 
Jel nekom izgleda da će cena ići gore u skorijem periodu? Meni ne, mada veoma često pogrešim :).
 
Stvarno krenula da pada cena. Sad se i ja razmisljam da prodam deo.
 
Ja prodadoh jer sam donekle zadovoljan cenom, ali pre svega jer ne verujem da je ovo taj pump koji cekamo :)
 
Prava slika analize, posle vam krivo kad vas zovem pilicarima :d
 
Prava slika analize, posle vam krivo kad vas zovem pilicarima :d

Samo sam te cekao...4 min...mozes ti to brze :)

Naravno da pad jos uvek nije alarmantan, pogotovo sto volume nije ogroman, kao sto rekoh odbila se cena od vaznog nivoa. Ali oprez nikad nije na odmet.
 
e kad ovako istovaruju 2 dana onaj ltc pa cena kao se stabilizuje na prvom fibo supportu uz nikakav obim...kako počinje to da me smara...

i onda taj film 3 dana se ponavlja do nižeg fibo-a.
 
Poslednja izmena:
ma kao što je i btc probio log trend koji se vuče od 1200 $, pa opet nije stigao dalje od 266.

ja sam vrlo skeptičan, ovo može u najboljem slučaju da bude dobar bull trap u nekom većem poretku stvari. ne isključujem 300 za btc, i šta znam...5 za ltc...ali slabo mi je to.

rizik vs dobitak
 
Poslednja izmena:
Sad ste nasli da trgujete sa LTC a kada je bio oko 1,3 nigde vas nije bilo.
 
Sad ste nasli da trgujete sa LTC a kada je bio oko 1,3 nigde vas nije bilo.

Pa kupovina na 1.3 bi bila nagadjanje a kupovina na 0.0077 (u mom slucaju) je pracenje trenda...Ko je kupovao na osecaj uglavnom se zahebao. Bolje manja a sigurna zarada nego dugogodisnja frustracija i nada u reversal.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno