Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ti govorim o mogucnostima...ti biras sta ti odgovara.

Bira se najpovoljnija opcija, naravno :D Zato sam i pitao :D

Moze li neko odgovoriti na ovo, da li je isplativo kupovati u eurima, a prodavati u USD-ovima ?

Jer se za 1000 eura moze kupiti dosta vise, nego za 1000$ npr ?
Ako sam to dobro sracunao :p
 
Nisi jer je odnos btc eur i btc usd izjednacen u smislu te trgovine. Kupis za evre vise ali imas isto dolara na kraju. Postoje retki izuzeci u pampovima kada se to poremeti ali moras biti spreman.
 
Pazi se sa trgovinom, sve deluje jednostavno ali stvari zacas odu u suprotnom smeru od ocekivanog. Na osnovu par meseci u ovoj prici cak bih rekao da je pravilo da se desi neocekivano.
Ja sam npr. do sada svakom trgovinom u altcoinima otisao u minus. Sreca je samo sto su to izrudareni altocoini a i volume je mali pa je steta samo u potrosenoj struji.
 
Ok, manje zavrzlama :D
Mozda mi je najbolje devizni u Eurima otvoriti, povezati ga sa karticom i bez provizije, kupovati i primati :D

Je li isplativo poslovati sa npr 1000E i kupovati i prodavati u zavisnosti od pada i rasta cijene ?
Sa kojim sumama je potrebno baratati da bi se isplatilo na period od godinu dana npr ?

Ima li "milionere" na forumu :D ?
 
Ok, manje zavrzlama :D
Mozda mi je najbolje devizni u Eurima otvoriti, povezati ga sa karticom i bez provizije, kupovati i primati :D

Je li isplativo poslovati sa npr 1000E i kupovati i prodavati u zavisnosti od pada i rasta cijene ?
Sa kojim sumama je potrebno baratati da bi se isplatilo na period od godinu dana npr ?

Ima li "milionere" na forumu :D ?

Jesi trgovao nekad na berzi/forex-u? Jel znas sta je long/short pozicija, margina likvidacija i tako to?
 
Nemam pojma sta je to :D Sve sto znam je da cu kupiti za malo para, i prodati za puno :D

Zasto mislis da si bas ti taj koji ce ostvariti dobit od trgovine? Zasto ne neko drugi ko zna malko vise od tebe? Nadam se da ti je jasno da ovo nije masina za kakanje para i da neko tu mora i da izbubi da bi neko dobio?
 
I ja bih voleo da naucim malo vise o trgovini...Moze li neki dobar clanak o tome, sta je long, short, margina, likvidacija...?
Moze neki dobar savet od iskusnijih trgovaca, osim onog starog "ulozi onoliko, koliko si spreman da izgubis"? ;):)
U koji novcic sad uloziti?
Moze li mi neko objasniti cemu sluze opcije na bitrexu "prodaj po nizoj i visoj ceni od zadane", kad to ocigledno ne sluzi nicemu, jer mi uvek proda po zadatoj ceni? :)
 
Zasto mislis da si bas ti taj koji ce ostvariti dobit od trgovine? Zasto ne neko drugi ko zna malko vise od tebe? Nadam se da ti je jasno da ovo nije masina za kakanje para i da neko tu mora i da izbubi da bi neko dobio?

Od necega se mora poceti, evo ja sam poceo prije dva dana da se uopste interesujem za ovo. Cemu takav negativan stav ? :) Ovdje i jesam da naucim. Lijepo pozdrav
 
Mozda zato sto je ovo ozbiljan poso, rade ga veoma dobri i ozbiljni trgovci, neki vrte milione i ti onda dodjes i kazes "Dobar Dan ja sam doso da uzmem pare", nakon toga sam priznas da o tome ne znas nista...
Srecno ti bilo sto se mene tice...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Potpuno si upravu ja sam pukao pola meseca rudarenja jer sam se pravio pametan i mislio da cu da zaradim na trgovini.Vidim da moze dobro da se zaradi,ali skola mora da se plati izrudarenim koinima ili da se ulozi novac.Ovo je gore od kocke i treba veliko znanje da bi bio u plusu.
 
Ok, naravno. Sve to stoji. Mozda ste stekli pogresan utisak. Nisam se hvalio uopste. Nego mi se svidja ideja :) Krenuti polagano, usput ociti o svemu tome. Zbog toga se i jesam prijavio na ovu temu :D
Naravno, govorim o ulaganju pravog novca, nemam komp za rudarenje (notebook), niti me ta opcija privlaci uopste.
 
POsle nekoliko odlaska u banku ..davanja "dokaza" odakle mi pare na kraju mi se pare vratile na bitstamp minus 30$ na provizije

we must inform you that we were now notified by our bank that your withdrawal ****** has failed to be delivered and that the transfer less banking costs returned back to our bank account. For any additional information we kindly ask you to please contact your bank.

We will return the funds back to your Bitstamp account and before initiating future withdrawals, please consult with your bank if they will accept the transfer.

Best regards,
Petra Prusnik

Sta sad raditi..kako podici pare jer bar u mom slucaju bitstamp-> banca intesa vise ne moze.
 
moze ako se promeni tzv korespodent banka ili jos bolje promeni banku :)
 
Preko cex.io mnogo povoljnije ranije si imao 15$ bitstamp provizije + provizija banke+ provizija na konverziju po nepovoljnom kursu.

sa cex.io na visa electron karticu provizija 3.5€ bez prvoizije banke po povoljnijem visa.eu kursu.
 
Kada se ocekuju promjene ? Pad, rast ?
Da li je pocetkom godine obicno pad valute ?
 
pozdrav
Da li je neko u skorije vreme podizao pare sa cex.io preko vize elektron,banke intese,posto mi je stigla kartica,a citam da coveku nisu prihvatili sredstva
hvala
 
Ja sam nedavno slao i uredno stigne na racun za 7 dana. Koliko se secam njemu nisu prihvatili sa Bitstampa ili se varam?
 
Koja zavrzalama kada ovaj 2 step authentificator reinstaliram, a zaboravio da iskljucim na cex.io . Sada moram dokazati identitet da je moj account, pa su mi trazili balance,btc wallet adresu, ip adrese zadnje transakcije, licnu kartu, da se slikam sa njom, bla, bla. Valjda ce mi odblokirati....

Edit: Evo, nakon pola sata rijeseno sve. Super im je podrska.
 
Poslednja izmena:
Koja zavrzalama kada ovaj 2 step authentificator reinstaliram, a zaboravio da iskljucim na cex.io . Sada moram dokazati identitet da je moj account, pa su mi trazili balance,btc wallet adresu, ip adrese zadnje transakcije, licnu kartu, da se slikam sa njom, bla, bla. Valjda ce mi odblokirati....

Edit: Evo, nakon pola sata rijeseno sve. Super im je podrska.

Nemoj da se ljutis nisam nista lose mislio. Umem da budem pomalo gad kada popijem, mada sam moje postove namerio kao dobronameran savet. Moras biti svestan da ces igrati protiv likova sa mnogo vise para i sa mnogo vise iskustva od tebe koji ce biti vise nego srecni da te sa osmehom opeljese.

Usao si u kockarnicu i igras namestenoj partiji. Za PnD se na berzi ide u zatvor a ovo su ti neregulisana trzista. Igraj malo na papiru prvo bar da vidis kako ti ide.

Inace pricas sa covekom koji je odlicno trejdovao ali je izgubio 36% kada su hakovali najjacu menjacnicu USD/BTC para.

Evo danas mi je bitfinex vratio
1.1812% mog dolarskog iznosa dok se BFX token trenutno kotira sa 55 centi na dolar. Razmisljam da izletim sada i da prihvatim gubitak od nekih 19% ali sam suvise halav.
 
Nemoj da se ljutis nisam nista lose mislio. Umem da budem pomalo gad kada popijem, mada sam moje postove namerio kao dobronameran savet. Moras biti svestan da ces igrati protiv likova sa mnogo vise para i sa mnogo vise iskustva od tebe koji ce biti vise nego srecni da te sa osmehom opeljese.

Usao si u kockarnicu i igras namestenoj partiji. Za PnD se na berzi ide u zatvor a ovo su ti neregulisana trzista. Igraj malo na papiru prvo bar da vidis kako ti ide.

Inace pricas sa covekom koji je odlicno trejdovao ali je izgubio 36% kada su hakovali najjacu menjacnicu USD/BTC para.

Evo danas mi je bitfinex vratio
1.1812% mog dolarskog iznosa dok se BFX token trenutno kotira sa 55 centi na dolar. Razmisljam da izletim sada i da prihvatim gubitak od nekih 19% ali sam suvise halav.

onda ne mozes biti dobar trejder :D
 
to je toliko relativno i toliko mogucnosti buducnosti postoji da je pravi 50/50 :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno