Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da... kad pređe $240 onda nastupa pump do $265 pa konsolidacija i potencijal za $290+...
Videćemo...
 
Ako se pak desi novi dump i $224 onda kreće žurka... na dole.
Ipak verujem da je još rano za novi low.

Def se bližimo kraju cycle-a koji traje 12-18 meseci a onda to tha moon :).
 
Steta sto se ne vidi volume na Coinbase... ako veci igraci krenu da investiraju racunam da ce preko njega sad ici
 
Pitanja jednog od najmanje iskusnih za trgovinu na berzi ovde:

Gde i šta gledate kada pokušate da prognozirate kretanje cene?

Samo ordere na berzi na kojoj trgujete?
One sajtove i grafikone koji prate više berzi odjednom i za više novčića?
Nešto treće, četvrto, peto...?

Ili gađate isključivo na osećaj, prateći samo aktuelni trend, pa kud pukne? :)

Ja koliko sam pratio, razne vesti, uglavnom, utiču na cene (i pozitivno i negativno), naročito ako cena stagnira ili pada duži vremenski period.
Kada je bio onaj uzlet do 1200 $, to je krenulo kada je kongres u americi rekao nešto u fazonu da oni nemaju ništa protiv BTC-a...
Poslednji oporavak cene do 300 $ od pre par dana je krenuo kada su blizanci objavili da će da otvore svoju berzu u americi, koja će biti regulisana pravno i kako već još...
Posle toga ide vest za Coinbase, koja je po meni neiskusnom takođe trebalo da utiče na cenu da ide još gore...ali ona kreće dole?!

Ako bi neko od iskusnijih (ili više njih) hteo da mi odgovori ukratko i eventualno podeli neki link.
Hvala unapred.
 
buy on roumor, sell on news... to je cela politika pilicara :-devil-:
 
buy on roumor, sell on news... to je cela politika pilicara :-devil-:

Hvala, to mi je jasno...

Ali nisam pitao za politiku, nego za tajne zanata. :d :type:

Ko god podeli sa mnom, ili sa svima, neku od tajni, šaljem deo zarade kada, zahvaljujući tim tajnama zaradim na berzi. ;)
 
pocni da trgujes i da gubis pare tako ces najbolje da naucis.

najvaznije je da prepoznas trend. sto pre to bolje.
 
Poslednja izmena:
Da... kad pređe $240 onda nastupa pump do $265 pa konsolidacija i potencijal za $290+...
Videćemo...

e bas je nastupilo evo ga na 220 :D meni se cini da se trend iz prosle godine nastavlja i ne vidim mu kraju, a glasi malo poraste, ali onda samo dole, neki je dan otisao na 300$ i ne vidim neki rast bar jos do vikenda...ako nastavimo ovaj negativni trend do ljeta cemo testirati 50$ i to ce nam biti dobra cjena.
 
pocni da trgujes i da gubis pare tako ces najbolje da naucis.

najvaznije je da prepoznas trend. sto pre to bolje.


Trgujem odavno i gubim i dobijam, ali ne vidim šta tu posebno kroz trgovinu može da se nauči, kad pravila nikakvog nema.

Ovde vidim svi imaju neke svoje teorije i uglavnom pišu kada dobiju, a kada izgube ne žele da se sećaju.

Zanimalo me na osnovu čega se prave te teorije i prognoze, gde ''vidite'', na primer, da baš kinezi nešto ''rade'' na berzi, pošto često čitam ''probudili se kinezi'' i slično, ali vidim da niko nije raspoložen da napiše više od pola prosto-proširene rečenice...
 
Nema pravila obično znači da ne znaš ništa o trejdu na berzama. Pravila itekako postoje, pre svega ljudska pohlepa i FOMO.
 
evo ti mojih par pravila:
1. ne moras u svakom rastu/padu ucestvovati
2. pobedi poriv u sebi da prodas i saniras gubitke, ili po svaku cenu da kupis kad raste, cesto su navlakuse u pitanju
3. prati vesti i trendove na bitnim berzama
4. sve je u volume-ima
5. odredi sebi limite (gornji/donji) za izlazak, prihvatljive gubitke, i dovoljan dobitak, nemoj biti pohlepan
6. napravi svoja sopstvena pravila i pridrzavaj ih se

npr. krenuo sam sa trgovinom 15.1. sa LTC, kupio 1400 USD od zmajns, do danasnjeg dana sam trgovinom sa tom kolicinom kupljenih LTC (po 1.28) zaradio oko 2k USD, zadnje sto sam uradio je da sam kupio LTC na 1.95-1.97 pre skoro 2 dana, i sad cekam u LTC. Trgovao sam na razliku 0.1USD i samo vrteo LTC/USD. Hteo sam preci u jednom momentu na BTC, posto se ocekivao rast, to sam propustio iako je sa 250>300, nisam se mnogo nervirao. Sad sam trenutno na malo vise od 2k LTC, i tu je ukljucena manja kolicina LTC jednog prijatelja koji je pozeleo da ucestvuje :) Ne mogu svi da zaradjuju, moja procena je da 0.1% ljudi zna nesto i zaradi nesto, ostali se naginju kako vetar duva i gube novac.

ps. trgujem na BTC-E, znam ruski sto dosta pomaze jer je chatbox na RU daleko korisniji od EN koji je prakticno trollbox :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je očigledno da idemo u $80-135 rang, u sledećih 1-2 meseca.
 
Nema pravila obično znači da ne znaš ništa o trejdu na berzama. Pravila itekako postoje, pre svega ljudska pohlepa i FOMO.

Kako ćeš ''pravilno'' da prepoznaš ljudsku pohlepu i da znaš kada je baš ona u pitanju na berzi?
To što je ljudska pohlepa jedna od ljudskih osobina (ne kod svih ljudi), to nije nikakvo pravilo za berzu.

Ne možeš sa sigurnošću da prepoznaš trenutak ljudske pohlepe na berzi, da bi uspeo da zaradiš nešto na toj informaciji.

Kada je nešto ''pravilo'', znači da si siguran da je tako, ili bi tako trebalo da bude u 98% slučajeva. Ako je pravilo da se na semaforu kreće na zeleno, a ne na crveno, normalno je da očekuješ da svi krenu na zeleno, a da stoje kada je crveno.
Naravno postoje izuzeci od pravila, kada neka ****** prođe i na crveno, ili vidiš da koči, kao da će stati, a onda doda gas i ipak prođe, ali su to izuzeci, a ostalo su pravilni postupci.

Ako si ti do sada na berzi zaradio na osnovu ljudske pohlepe u 98% slučajeva, a izgubio samo u 2%, ja ti skidam kapu i slažem se da je to jedno od pravila. :D

Isto važi i za ''FOMO'' !? (Nema potrebe za engleskim skraćenicama, inače)

I da...ne znam skoro ništa o trgovanju na berzi, to jest znam vrlo malo i ne stidim se da priznam i da pitam...ali znam da ovo što si rekao ima vrlo malo, ili nimalo, veze sa pravilima.

Svakako ti hvala za komentar.;)
 
evo ti mojih par pravila:
1. ne moras u svakom rastu/padu ucestvovati
2. pobedi poriv u sebi da prodas i saniras gubitke, ili po svaku cenu da kupis kad raste, cesto su navlakuse u pitanju
3. prati vesti i trendove na bitnim berzama
4. sve je u volume-ima
5. odredi sebi limite (gornji/donji) za izlazak, prihvatljive gubitke, i dovoljan dobitak, nemoj biti pohlepan
6. napravi svoja sopstvena pravila i pridrzavaj ih se

npr. krenuo sam sa trgovinom 15.1. sa LTC, kupio 1400 USD od zmajns, do danasnjeg dana sam trgovinom sa tom kolicinom kupljenih LTC (po 1.28) zaradio oko 2k USD, zadnje sto sam uradio je da sam kupio LTC na 1.95-1.97 pre skoro 2 dana, i sad cekam u LTC. Trgovao sam na razliku 0.1USD i samo vrteo LTC/USD. Hteo sam preci u jednom momentu na BTC, posto se ocekivao rast, to sam propustio iako je sa 250>300, nisam se mnogo nervirao. Sad sam trenutno na malo vise od 2k LTC, i tu je ukljucena manja kolicina LTC jednog prijatelja koji je pozeleo da ucestvuje :) Ne mogu svi da zaradjuju, moja procena je da 0.1% ljudi zna nesto i zaradi nesto, ostali se naginju kako vetar duva i gube novac.

ps. trgujem na BTC-E, znam ruski sto dosta pomaze jer je chatbox na RU daleko korisniji od EN koji je prakticno trollbox :)

Hvala Marko.

To je konkretan odgovor.
Nešto slično kao kladionica. :trust:
 
A iz čega si ti zaključio da ja neću da učim i gledam indikatore i signale?

Ako sam pitao baš o tome, to znači da hoću, ali da ne znam tačno gde, šta i kako, pa pitam da bih naučio.

Nego niko da kaže koje signale, indikatore i gde i kako gleda i čita, da ostavi neki link...nego se izvode zaključci da ne znam ništa o berzi i da neću da učim. ,)
Zanimljivo zaključivanje kada neko lepo pita za savet. :d
U Markovom komentaru ima kockarskih pravila, a i sama berza je donekle kocka.

Ako tvrdiš da to nije, znači da si do sada uspeo da zaradiš na svakoj trgovini, što ne verujem da je slučaj.

Berza nije piljara ili supermarket gde kupiš jeftinije i znaš da ćeš u, velikoj većini slučajeva, prodati skuplje sa maržom...
 
pa sam si rekao da trguješ, iako se pre toga nisi ni minimalno potrudio da sam na internetu pronađeš neke informacije ili blogove o tome. a pun je toga internet. tako kada trguješ to jeste kockanje.

i ne, nije bitno da zaradiš na svakoj trgovini, nego da si na kraju dana u plusu. šta meni znači gubitak od par desetina dolara, ako mislim da će sutra prekosutra cena da se vrati na 250? :d
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se cini kao dno, hmmm kupio sam mrvicu samo u toku dana, razmisljam se dal da ulecem jos ako ce ovo gore
 
pa sam si rekao da trguješ, iako se pre toga nisi ni minimalno potrudio da sam na internetu pronađeš neke informacije ili blogove o tome. a pun je toga internet. tako kada trguješ to jeste kockanje.

i ne, nije bitno da zaradiš na svakoj trgovini, nego da si na kraju dana u plusu. šta meni znači gubitak od par desetina dolara, ako mislim da će sutra prekosutra cena da se vrati na 250? :d

E Srbijo majko... :)

Ne poznaješ me, a opet zaključuješ bez dovoljno informacija. Ja nigde nisam pomenuo da jesam ili nisam tražio informacije po internetu, pre nego što sam pitao ovde.
Naravno da sam tražio, a pitam i ovde jer svako ima neki svoj ''fazon'' i od svakoga nešto novo može da se sazna, ako hoće da kaže.

Ti misliš da će cena da se vrati...misliš na osnovu osećaja ili na osnovu ''indikatora i signala'' koje nećeš da otkriješ? :D
 
Indikatori u 95% slucajeva pokazuju pilicare koji se pune i prazne :p
Njihov cilj i jeste destabilizacija bitcoin-a i trgovina, znaci ZLO :-devil-:
 
mislim na osnovu indikatora, naravno. i to onih najosnovnijih. :D

to nije nikakva nauka što ja pričam. ali pre dva dana ono što sam rekao...da će pasti na ovaj nivo 220~230, pa onda se povratiti...e za to je potrebno i iskustvo i znanje.
 
Poslednja izmena:
mislim na osnovu indikatora, naravno. i to onih najosnovnijih. :D

to nije nikakva nauka što ja pričam. ali pre dva dana ono što sam rekao...da će pasti na ovaj nivo 220~230, pa onda se povratiti...e za to je potrebno i iskustvo i znanje.

Znači ti, ustvari, sugerišeš i meni i ostalima ovde da slušamo Vaše berzansko visočanstvo i biće nam dovoljno da budemo u plusu na kraju dana? :D

Meni je to ok. ;)

Inače i u kladionici postoje razni indikatori i signali da će doći određen rezultat na utakmici...tradicija, forma, povrede, da li je domaći teren, ima li kažnjenih igrača...kakva je vremenska prognoza, da li je kapiten u dobrim odnosima sa taštom, da li je glavni napadač tog jutra ustao na levu nogu, a šutira desnom, da li je sudija pošten, da li je lopta dovoljno naduvana, ima li finansijske krize u klubu, ima li golman ljubavnih problema...i tako dalje i tako bliže...indikatora koliko hoćeš, a onda nameste utakmicu i svi signali i indikatori padnu u vodu... :d
 
čuj, pare su tvoje. mislim da je to dovoljan podsticaj da naučiš kako da barataš sam sa njima.

ako bi da vodiš račun držeći se nečijeg pisanja po forumu, pa makar to pisanje bilo moje - be my guest.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno