Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta je sa bitcointalk.org ?
 
BitFinex i BTCTalk su isti dan hakovani, nema direktne veze izmedju ova 2 dogadjaja, za sada.
 
Ljudi može pomoć ? imam mali problem sa Bitstampom,,

1. da li ste dobili od Bitstampa e-mail obaveštenje, onda kad je bio hackovan, da ne treba više slati na iste adrese, odnosno da će vam deposit adresa biti promenjena ? ili je upozorenje bilo samo na sajtu
2. da li neko može da analizira ove dve transakcija:

https://blockchain.info/tx/08eac3379fb9d8bdbe9e238359879490c76f49d6da6e896bc7e1f9e78d7fc5d3

https://blockchain.info/tx/d3a0aa5cd392345232e9d2e05e5d5d8d5a72d2fa4f6b1bf11a9c493f8c9739e2

jedna je pre nego se desio hack Bitstampa, a druga nakon toga.. drugu sam poslao na isti način kao i prvu, rođaku da unovči siću na stampu, ali nikad nije stigla do njega jer je u međuvremenu deposit adresa promenjena na njegovom nalogu.. on tvdi da nema nikakv mejl o tome, obaveštenje, i kad smo se žalili Stampu, oni su samo rekli u fazonu da im je žao, ali eto znalo se da je sajt ishakovan i da nismo trebali slati na istu adresu.

meni ostala ta stara adresa u novčaniku tagovana, i eto, poslao i zezno se..

Konkretno, interesuje me dakle da li je bilo e-mail notifikacije ljudima o promenama,
a drugi deo pitanja to za transakcije - meni laički deluje da su se transakcije cepale na sličan način, što bi možda mogao biti dokaz da Bitstamp support "laže" kada kaže da im taj deposit nije dostupan.. odnosno da oni nemaju kontrolu nad tim walletom više (kao što su imali). Ne znam, kažem, možda je to neki skriptovan proces, ali me zanima da li imam elementa da se dalje žalim.. realno sića je, al nije ni za baciti ;)

hvala unapred !
 
Poslednja izmena:
Ja dobio obaveštenje 5 januara ove godine
Dear customer,

Today our transaction processing server detected problems with our hot wallet and stopped processing withdrawals.

You should STOP SENDING bitcoin deposits to your Bitstamp account IMMEDIATELY as private keys of your deposit address may be lost.

Your bitcoins already deposited with us are stored in a cold wallet and can not be affected.

We will send you more info as soon as possible.

Best regards,

Bitstamp team

Na drugi deo pitanja će neko stručniji da ti odgovori ;)
 
Takođe, i ja sam dobio to obaveštenje 5-og januara.
 
Ko danas kreće da kopa pored ovolikog broja 280x/7950/270 polovnih kartica sa pristupačnim cenama, kupovati nove NVidi-e i nije neki poslovni potez...
 
pa cak i da kupi jeftino te kartice nije bas nesto isplativo da se sa njima kopa ltc
 
Citiram korisnika: sasami Pogledaj poruku
Ko danas kreće da kopa pored ovolikog broja 280x/7950/270 polovnih kartica sa pristupačnim cenama, kupovati nove NVidi-e i nije neki poslovni potez...


-5

covek je pitao sta je najbolje trenutno a ne sta je najpovoljnije za nabavku
6 x 980gtx sa 2 dobra napajanja od 100e kosta do 4000e i pravi oko 1.5 BTC mesecno trenutno na quarku, potrosnja je oko 900W/h
11 x 280X polovne 1540e bez garancije ili sa nekom minimalnom +3btc za miner +4 napajanja od 100e i potrosnjom oko 1650W/h i priblizno istom zaradom
kod ove prve varijante moci ce da se proda oprema za 3god za trecinu cene, kod druge se rizikuje sa vec istrosenim kartama, tako da na duze staze gledano je bolja investicija prva varijanta
 
Citiram korisnika: sasami Pogledaj poruku
Ko danas kreće da kopa pored ovolikog broja 280x/7950/270 polovnih kartica sa pristupačnim cenama, kupovati nove NVidi-e i nije neki poslovni potez...



-5

covek je pitao sta je najbolje trenutno a ne sta je najpovoljnije za nabavku
6 x 980gtx sa 2 dobra napajanja od 100e kosta do 4000e i pravi oko 1.5 BTC mesecno trenutno na quarku, potrosnja je oko 900W/h
11 x 280X polovne 1540e bez garancije ili sa nekom minimalnom +3btc za miner +4 napajanja od 100e i potrosnjom oko 1650W/h i priblizno istom zaradom
kod ove prve varijante moci ce da se proda oprema za 3god za trecinu cene, kod druge se rizikuje sa vec istrosenim kartama, tako da na duze staze gledano je bolja investicija prva varijanta

ne se ljutis ;P

kada izadje neki novi algoritam, za koje vreme ga dobije Nvidia? kasnili su po mesec dana, osim za XMR

za 4k eura kazes da mozes nabaviti :
6x980gtx koje kopaju 1.5 BTCa ili
25x280x koje kopaju 7BTCa, ako sam te dobro razume??
 
gde uopste mozes da kupis taj miner za 3btc i da li je neko kupio da moze da potrvrdi tu informaciju da daje koliko kazu da daje?
 
Pa na jednom rigu sa 4x280x i jednim napajanjem od 100e je sada zarada (i unazad već 2 nedelje) 1-1.2btc sa slobodnim quark minerom, nema šta da se plaća...
Pa i da čovek kupuje MSI kartice koje imaju još godinu ipo garanciju za po 150e to je za kompletan rig (ploča, cpu, ram, hdd) ~800e sa garancijom od minimum godinu dana....
Nevidim kako nVidia može da se uklopi u ove računice....
 
U bre, nisam u toku odavno, dajte neke linkove da se povratim u kolosek
 
Pa na jednom rigu sa 4x280x i jednim napajanjem od 100e je sada zarada (i unazad već 2 nedelje) 1-1.2btc sa slobodnim quark minerom, nema šta da se plaća...

Gde to gledate tu 1btc zaradu? Kod mene sph miner daje 2.2MH/s za jednu 280x i na coinmine.pl pise da dobijem 35qrk dnevno.. to je oko 0.0005 btc ili ja nesto ne kapiram dobro?
 
ne se ljutis ;P

kada izadje neki novi algoritam, za koje vreme ga dobije Nvidia? kasnili su po mesec dana, osim za XMR

za 4k eura kazes da mozes nabaviti :
6x980gtx koje kopaju 1.5 BTCa ili
25x280x koje kopaju 7BTCa, ako sam te dobro razume??

ovo sve zvuci kao dezinformisanje ako je u tome poenta onda ok ne vredi vise da zbunjujemo narod. Ako 11x280X pravi mesecno 1.5BTC sa tim placenim minerom za mesec dana kako si sracunao da 25x280X pravi 7BTC mesecno?

Jedino kao alternativa koja je razumna ako potrosnja nije bitna konkretno za ovaj algoritam je karta 290X koja pravi nesto manje od 980GTX a moze po duplo manjoj ceni i jeftiniije da se nadje sa garancijom u dobrom stanju, radi se o malom broju karti 6-8 i realno je naci na trzistu ovoliko polovnih karti.

A sto se tice algoritama tu nikad i nije bilo problema sa Nvidiom i uvek je zaradjivala vise od Radeona cesto i mnogo vise a sa daleko manjom potrosnjom i zagrevanjem. Nvidia karte su novije generacije u svemu su bolje i nema tu mnogo filozofije. Realno Radeoni su ljudima sigurni zbog monera i povremenih alternativa, na trzistu je veca ponuda od potraznje ovih polovnih karti i zato se po navici odlucuju na njih.
 
Pa na jednom rigu sa 4x280x i jednim napajanjem od 100e je sada zarada (i unazad već 2 nedelje) 1-1.2btc sa slobodnim quark minerom, nema šta da se plaća...
Pa i da čovek kupuje MSI kartice koje imaju još godinu ipo garanciju za po 150e to je za kompletan rig (ploča, cpu, ram, hdd) ~800e sa garancijom od minimum godinu dana....
Nevidim kako nVidia može da se uklopi u ove računice....

čekaš, hoćeš da kažeš da je zarada sada bolja nego kada je dificulty pre dve godine bio mnooogostruko manji.. ne mislim na Quark (koga nije ni bilo tad) nego na ono što se kopalo tada, kada je 90 postol ljudii ovde počelo da kopa ..
 
čekaš, hoćeš da kažeš da je zarada sada bolja nego kada je dificulty pre dve godine bio mnooogostruko manji.. ne mislim na Quark (koga nije ni bilo tad) nego na ono što se kopalo tada, kada je 90 postol ljudii ovde počelo da kopa ..

Ja mogu reci samo da je leta 2013. godine 4xr280x davao oko 3LTC-a dnevno sto je tada bilo oko 0.1 ili malo manje BTC-a (pocetak jula) do 0.06 BTC-a (23.09.) a kasnije i manje, medjutim ne mnogo kasnije svi znamo sta se desilo. A ne znam da li je LTC bio najprofitabilniji, na momente je bio FTC i ko zna sta jos, nisam se zamlacivao tada sa svim mogucim shitovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno