Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nece evro 100x znacajno padati zbog iste Grcke. Taj trosak je prakticno vec uracunat, zato i nema znacajnih potresa od objavljivanja rezultata.

Drugo, ne znam kako to Americi odgovara slab evro. Jeste, njima na srednji i dugi rok odgovara da potpuno uniste evro, tj da vise ne postoji, da bi na miru mogli da izvrse deprecijaciju dolara kada dodje vreme, a bez rizika po ugrozavanje statusa svetske rezervne valute. Ali sto se pariteta tice, ratovi valuta su uvek isli u suprotnom smeru. Svi forsiraju izvoz.

A sto se Grcke dalje tice, oni ne smeju dobro da prodju u ovome. Grci su pogodni da budu pokazna vezba Spancima i Italijanima prvenstveno. A kada bi dobro prosli to bi brzo lansiralo spanski Podemos u nebo, i napravilo veliki problem za EZ i EU. Mnogo veci od ovog koji sada imaju.

Ali sto se sankcija tice, nije ni to tako jednostavno. Grcka je strateski vrlo vazna za Ameriku i Nato, i u danasnjoj situaciji u svetu se nece raditi nista sto bi moglo da ih gurne u potpuno beznadje i na drugu stranu, makar i privremeno. Ja pretpostavljam da ce malo da otezu sa nekim prelaznim resenjima dok ne uniste sirizu. Ali i ta prelazna resenja moraju da budu dovoljno losa zbog Spanije i njihovih izbora. Ili da ih izbace stvarno iz evrozone, ali da im ne staju odmah za vrat po pitanju duga, do unistenja sirize.

Mislim, niko tu ne zna sta ce da se desi, i sve sto se kaze je cisto natucanje, ali ne sme da bude dobro za Grcku, to sam prilicno siguran.
 
A sto se Grcke dalje tice, oni ne smeju dobro da prodju u ovome.
Većina Nemaca bi sada volela da vide Grke u haosu i kako se raspadaju, ali ne verujem da će tako i biti. Drugačiji je to mentalitet, i sad da odeš opet bi te častili i ugostili ioko su u velikoj neizvesnosti ili nemaju ni za sebe.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sto svi kukaju da Grcka trazi bolje uslove jer je neko tamo dere, a oni su jadni. Prvo, Grčka je u dugovima i to opasnim bila daleko pre nastanka EU, dalje 2010 im je otpisano 45% duga, a drugi deo reprogramiran po mnogo manjim kamatama, i carevi su opet dužni preko 400 milijardi evra? Dokle bato? A prosek penzije 830e, dok je u jednoj Slovačkoj 400 i nešto... Sve što su napravili Grci apsolutno su sami krivi, isto kao što ćemo i mi biti za 6-7 godina, a ne neki tamo zli Nemci (btw od celog duga, Nemcima duguju 60-tak milijardi). Zamajavanje naroda, opet će morati da se zaduže bez obzira na referendum, a Grci će morati da nauče malo da kontrolišu troškove, korupciju, krađu. Isto kao i kod nas, rekao sam sto puta, a reći ću još jednom: nikakva proizvodnja nama ne treba za preporod, mi samo kad bi prestali svi kolektivno da krademo ovu državu od neplaćanja poreza do nameštanja tendera mi bi procvetali.
 
Nisu samo oni krivi što su u tolikim dugovima. I ovaj koji im je pozajmljivao morao je o tome da razmišlja.
 
Heh. To sto si juce mogao da obrnes pare na LTC ne znaci nista, jer je prethodnih 1.5 godinu (!!!!!) padao. Msm, ti sad uzimas trenutnu situaciju (koja moze da se pokaze vrlo trenutnom) kao neki reper za bilo sta. Cinjenica je da je mnogo vise njih puklo na LTC nego na usd. Uostalom, nemam nikakve pare da ulozim u dolar, a i nije dolar kripto pa da raste/pada po 40x pa da se nadam nekom dobitnku. On varira par % godisnje, veci novac moze da se zaradi stavljajuci pare u banku.
Imam utisak da na silu pokusavas da plasiras neki svoj stav. Nismo ribice pa da pamtimo tako kratko, bar ja mislim da nismo, a neki pamte i duze od zadnja dva dana. Ja iz ltca izlazim na 8usd, odlucio odavno (narvno ako ikad dostigne tu vrednost), i to je to. Ono ltca sto imam u steku mi je cist dobitak, inace sam na nuli sto se ulaganja tice. Koliko drugih se moze time pohvaliti? Ne bih rekao da sam odigrao lose.
Pa ti sada pricas da treba da se ulaze u dolar. Ja samo kazem da je to jako glupa investicija i da je bolje uloziti u LTC naprimer. Dolar nema sanse da skoci dovoljno da bi opravdao bilo kakvo ulaganje u njega. Nista ja ne pokusavam da plasiram, sta me briga za to. Vezao sam se konkretno za tu tvoju izjavu. Ne kapiram zasto potenciras druge stvari i skreces.

BTW, kinezi opet probijaju 5$ ;)
 
Evro moze da oslabi prema dolaru maximano 1:1.
Mislim da je i to mnogo al ajde.U zadnji pad eura je dobar deo ove krize "zaracunat".
Sto se tice ulaganja u ltc,moze da padne,al mislim da je veca verovatnoca da skoci,i to mozda do 10+$
Kad stavimo sve na papir,jasno je:"Ko ne reskira..."
 
Moja preporuka vam je da sad prodajete LTC, i kupujete jeftinije posle toga. :)
 
Prodate sada i kupite sledece godine kad padne :d
Prerano je za prodaju, vidis da Kinezi opet vrte oko petice. Ide to jos gore ;)
 
ajde ti samo..., to su vec ovi pametni rekli , pa ih vec sad nema nigde, a gde ce biti kad cena stvarno ode
 
Da, dosao je pre neki dan do $4,6 pa je pao, ovo je drugi talas i tek je do $5 dosao. Ocekujem 5,3~5,4 pa tek onda neku korekciju,
 
mmoguce, ali ne veliku do sledeceg zaleta, jer nece se sad tako lako ispustiti ovaj silan hype
 
Ja ocekujem 7$ pa onda mozda korekcija. Jos mu je rano da pada, ogroman je volume i na bitfinex-u i na btc-e, raste i na okcoinu...
LTC/USD par na BTC-e je cak prestigao i BTC/USD, ne desava se to bas toliko cesto ;)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ovaj rast više ima veze sa ovim nego sa Grčkom.

China's central bank will provide an injection of cash for the state-run margin finance company, as the country's top brokerages pledge to go on a share-buying spree to prop up faltering markets that have lost a third of their value in less than a month.
 
Poslednja izmena:
ajde ti samo..., to su vec ovi pametni rekli , pa ih vec sad nema nigde, a gde ce biti kad cena stvarno ode

Ne lozi se...
Znas sta je korekcija.I docice.Nisam reko dump.
Ne pricaj meni,ja sam kupio 80% kad je bio 1$.
Tako da je meni ovo i vise no sto mi treba al nemam nameru da dam
ni jedan ltc po ovoj ceni.10$ moze da ide nesto.
 
I evo korekcije.Mislio sam da ce probiti 5$ al se zamorio talas.
Makako po meni bolje da sad napravi pauzu,valjda nece reversal.
 
Tesko da iko moze znati hoce li uopste biti korekcije i na koliko. :)

Ali po mom misljenju, korekcija bi mogla biti 15-20%, znaci ~$5,6 - $6+.
 
Grci zakuvali paprikas pripremite zacine i pivo :D
 
Najjaca je fora da zapravo nema hypea oko LTC-a...Ono sto ja mislim da se desava je pokusaj da se navuku ljudi na ulaganje bas u LTC, ljudi iz kripto sveta, posto oni van njega nisu ni culi za to. Pa kad krene rast BTC-a videcemo kako ce se LTC ponasati. Za sada je BTC prilicno miran. Cak stavise, 300 jos nije probijeno (sem na momenat, coinbase hype) ove godine. Mozda ce poceti da pominju LTC mainstream, mada ne vidim razlog za to kada nema ama bas nikakve infrastrukture za njega (payment procesori, merchanti-barem jedan veci igrac, bitcoinmati, asici za prodaju-kao mogucnost hobi zarade bla bla). Mislim da je ovo samo najava BTC pumpa, a ako nije, jos brze ce se ispuvati balon. Ja sam izasao oko 30% investicije u BTC jer ocekujem taj scenario.
 
Ja sam bas hteo da postavim pitanje zasto LTC? Da li zato sto je za BTC potrebno X puta vise kesa za hype, pa nema bolje alternative ... Da ovo ima ikakve veze sa grcima rastao bi btc, jer je daleko stabilniji i sigurniji za dugorocno ulaganje nego LTC... zato sam poprilicno pesimistican, a najsrecniji bih bio kada bi i btc krenuo
 
Po meni je logicnije da naduvaju DASH, em im manje para treba, em supply samo 5-6M novcica...ima mnogo vise lufta za pumpanje nego LTC.
 
Po meni je logicnije da naduvaju DASH, em im manje para treba, em supply samo 5-6M novcica...ima mnogo vise lufta za pumpanje nego LTC.

Dash je cudnovata vocka koje se krece po nekom svom zacrtanom putu, koji je, po meni, manje uvezan sa BTC-om i LTC-om. BTC je original, LTC je malo poboljsan ali sustinski klon, dok je DASH inovativan u svakom pogledu, sto ga, naravno, ne cini vrednijim ili manje vrednim, samo drugacijim.
 
dash NEMA ama bas nikakve sanse sa LTC-om, jer kao sto je vec ranije receno LTC ce ga ostaviti u prasini i tako se i desilo, ovo vise izgleda da je neki Lee odlucio da se stvari malo promene (van diagrama) i to mu za sad ide jako dobro
drzimo mu palceve :)
 
Meni se čini Lee hoće da uzme što više BTCa jer LTCa ima previše i zato me ne bi čudilo da nakon ovog skoka (odnosa btc/ltc) dodje do pada BTCa u $ s tim da odnos btc/ltc nastavi da raste...E sad, da li su to samo moji "vlažni snovi" videćemo :)
 
Meni se čini Lee hoće da uzme što više BTCa jer LTCa ima previše i zato me ne bi čudilo da nakon ovog skoka (odnosa btc/ltc) dodje do pada BTCa u $ s tim da odnos btc/ltc nastavi da raste...E sad, da li su to samo moji "vlažni snovi" videćemo :)

Ma sve je to nebitno. Ljudi su previse emotivni. Bitno je biti u pravom vozu. Nekad je to LTC, nekad BTC, nekad Dash, nekad $...Najgore je biti buy and hold...to je zaista frustrirajuce, pogotovo ako imas vremenska ocekivanja.
 
sve zavisi sta ko planira , ako se planira da se uzmu pare sto pre onda ovo i nije nesto (kokain je mnogoo bolja investicija ;), samo glava boli i nije dobro za zdravlje (moze da se umre ;) )
 
Da se ponovim, nema rasta BTCa dok LTC ne ode na 10$
 
I to ce za koji dan kako je krenulo.
A sve mi se cini i da necemo u skorije vreme ici opet ispod 5$ tako da ce shorteri mozda stvarno cekati sledecu godinu da kupe. Al ajde, ne mozes uvek biti pametan. Pre ili kasnije curak se okrene ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno