Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Zeljko, tesko da nekog sa par hiljada ili stotina hiljada ltc ili btc treba zvati pilicarom, nije bas ni za whalea, ali bi bilo dobro zbog tebe samog da napravis neku gradaciju , u smislu da ne pomesas neke stvari a i da bolje pratis situaciju na trzistu :) nista licno.

npr. ja sam po toj definiciji pilicar, radim sa nekoliko hiljada ltc kad trgujem, kad ne trgujem a to je 90% vremena radim druge stvari sa svojim novcem. Ulazim i izlazim iz LTC/BTC po sopstvenoj proceni. Poslednji put sam izasao na 18 i 22$ prosle godine iz LTC u fiat, i evo sad sam se vratio jer mi se cinilo 1.2$ dno za LTC :)

@Sofronije, najbolje da sam probas za prihvatljiv (u smislu gubitka) iznos. Teoretisanje ne pomaze puno, ne vaze sve zakonitosti kao na berzi iz 100 razloga, dok ne probas i ne izgubis nesto neces ni znati. Niko ovde ne pravi spektakularno veliki novac na trgovanju (cast izuzecima, mislim na >10k USD/EUR mesecno) ali ima ljudi koji znaju i umeju.
 
Nema tu velike razlike izmedju malih pilicara i velikih, uzmite na primer onog David Pate-a taj je kupio LTC (500K+) kad je bio par centi slucajno jer je imao viska para... taktika na berzi mu je bila dump dump dump... pa makar sve pucalo :)

Takodje kineska taktika je ista bar kod vecine
 
@Zeljko, tesko da nekog sa par hiljada ili stotina hiljada ltc ili btc treba zvati pilicarom, nije bas ni za whalea, ali bi bilo dobro zbog tebe samog da napravis neku gradaciju , u smislu da ne pomesas neke stvari a i da bolje pratis situaciju na trzistu :) nista licno.

npr. ja sam po toj definiciji pilicar, radim sa nekoliko hiljada ltc kad trgujem, kad ne trgujem a to je 90% vremena radim druge stvari sa svojim novcem. Ulazim i izlazim iz LTC/BTC po sopstvenoj proceni. Poslednji put sam izasao na 18 i 22$ prosle godine iz LTC u fiat, i evo sad sam se vratio jer mi se cinilo 1.2$ dno za LTC :)

@Sofronije, najbolje da sam probas za prihvatljiv (u smislu gubitka) iznos. Teoretisanje ne pomaze puno, ne vaze sve zakonitosti kao na berzi iz 100 razloga, dok ne probas i ne izgubis nesto neces ni znati. Niko ovde ne pravi spektakularno veliki novac na trgovanju (cast izuzecima, mislim na >10k USD/EUR mesecno) ali ima ljudi koji znaju i umeju.

Poštujem i slažem se sa ovim što si rekao.

Probao sam više puta i nekad dobijem, nekad izgubim...a pitam za pomoć da jedni drugima pomognemo da se što manje gubi.

Nego pojedini vole da pametuju, a da ne kažu ništa (kao političari) kao da sam im tražio pare da trgujem sa njihovim parama i kao da ću da ih ugrozim nečim na berzi, ako kažu nešto više od demagogije...ali dobro i to poštujem, samo ne razumem zbog čega. :p
 
problem je sto radis sa malim ciframa :) uzmi 1000 usd pa ces da vidis i rezultat :) Ili ces da puknes i nece ti pasti na pamet da vise trgujes ili ces zaraditi
 
eto, sad ima poteškoća da se odlepi od 230, kinezi ne prate, bitfinex isto dampuje... ovo je lepa prodaja sad ko je uzeo za 220, i šta, treba svaki put da trčim u temi i dajem instrukcije šta ko da radi sa svojim parama?

:D

moraš pratiš i budeš uvek u toku.
 
Poslednja izmena:
BTC / LTC [cena, menjacnice, kupovina i prodaja]

Ne bilo ti zapovedjeno :D

Prognoza nikad dosta :)
 
Poslednja izmena:
Mogucnosti:
1. przenje pilicara (pa da dumpuju po njima kad krenu panicno da kupuju)
2. ceka se vest o Mecdonaldu 2.feb
3. coinbase doprineo da povecanja poverenja u USA (neverujem-prerano ali ni nevidim volume za isti pa neznam)

Inace zadnje sto znam oko MtGox da su sve strane koje ucestvuju, kraken par likova sa irc-a, itd svi popisali NDA.. tako da infoamcije ne cure, ceka se zasedanja u aprilu kad ce se verovatno precizirat kako ce ici vracanje BTC preko kraken-a
 
Poslednja izmena:
sta se desava sa OKCoin-om zna li neko.....vec neko vreme nema ltc trgovine na njemu
edit:proradio posle dva sata
 
Poslednja izmena:
ImageUploadedByTapatalk1422731953.827100.jpg

[emoji75]
 
Kako ćeš ''pravilno'' da prepoznaš ljudsku pohlepu i da znaš kada je baš ona u pitanju na berzi?
Ne možeš sa sigurnošću da prepoznaš trenutak ljudske pohlepe na berzi...

Možeš itekako ali moraš posvetiti nešto vremena za ozbiljno proučavanje.
Psihologiju marketa vidiš pomoću pattern-a.

Primer za 4h triagle breakout oko $212: https://www.tradingview.com/x/4q0T3td6/

Measure rule

Odlična knjiga: Flash Boys - A Wall Street Revolt by Michael Lewis

A kako sad imamo BitMEX gde se radi sa volatility index-om, nije bitno da proceniš na koju će stranu, sam trading je lakši.
 
Poslednja izmena:
Možeš itekako ali moraš posvetiti nešto vremena za ozbiljno proučavanje.
Psihologiju marketa vidiš pomoću pattern-a.

Primer za 4h triagle breakout oko $212: https://www.tradingview.com/x/4q0T3td6/

Measure rule

Odlična knjiga: Flash Boys - A Wall Street Revolt by Michael Lewis

A kako sad imamo BitMEX gde se radi sa volatility index-om, nije bitno da proceniš na koju će stranu, sam trading je lakši.
na sta ti onda lici ovaj horizontalni trend sa blagim uptrendom kod ltc-a sada....neznam tacan strucni naziv...ima ih mnogo
 
@pmfrulez ranging market.
 
@pmfrulez ranging market.

thanks :)

da se razumemo nemam ti ja pojma idem na osecaj i ne zalim se za sad :)

ali ipak me zanimaju ove stvari ...dali je trougao dobar i ako ga probije na dole znaci i cena ce ici dole a ako ga probije na gore kao treba da raste ....

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Ajmo malo long 229$ finex... vikend je, mora da ide gore :).
 
Ajmo malo long 229$ finex... vikend je, mora da ide gore :).

Bilo bi fino.
Držim short sa 233 okcoin, zatvam po malo, target nekih 215.

thanks :)

da se razumemo nemam ti ja pojma idem na osecaj i ne zalim se za sad :)

ali ipak me zanimaju ove stvari ...dali je trougao dobar i ako ga probije na dole znaci i cena ce ici dole a ako ga probije na gore kao treba da raste ....

Pogledajte prilog 161481

Znaš šta je fora...
Da staviš 100 trader-a u istu sobu, svako će videti drugačije.

To je ok, moglo je i ovako da se povuče http://prntscr.com/5zgmwb
Ali eto ne radi poso jer se završio trend i imamo ranging market.
Sad gledaš oscilatore, RSI i sl.

Ovde imaš ok video tutorial-e:
Mastering the trade
 
Poslednja izmena:
Kad ne znas da trgujes sam, ili nisi siguran, brokeri ti predlazu mastere koji to rade za tebe.
Ti masteri uzimaju % od zarade (stvar dogovora, ali 30% se smatra minimalnim %) tvog trgovanja kada ti naprave razliku u plus, i 0% kada ti naprave minus.

Imas i tabele mastera koliko je ko u plusu.

Ako pogledas lepo te tabele i % kako su se kretali od zarade i na kom vremenskom intervalu, sa 5 grama mozga bice ti sve jasno.
Niko ne pravi pare stalno, uvek i konstantno. Masteri se "radjaju" i "umiru" neki na 6 meseci neki na godinu. Analizirajte sami.

Ne morate uopste da stavite vise trejdera u istu sobu da bi ste dobili razlicite analize i tumacenja.
Obrisite parametre dajte samo grafikon sa "svecicama" bez toga da je dat vremenski interval i pomerite parametre za indikatore.
Dobicete HAOS! Svako ima svoj vremenski interval gledanja, nacin zakljucivanja, parametre indikatora, strategiju.
Samo 1 parametar da se promeni, moze se sve promeniti (dobro, ne sve, ali bi mozda ostali uzdrzani umesto trgovali).

To sto pojedini nazivaju pilicarima trgovce koji se drze osnovnih nacela i trendova, vesti... smejurija.
Moj vam je savet, da "pilicarite" i dalje i necete mnogo pogresiti.


Napisao sam i komentar u vezi nekih Benchmark trejdera koji su ovde najglasniji, ali sam ga obrisao.
Setio sam se samo atmosfere iz 90-ih, kladionica i vecitih gostiju u njima. Inventara, kako su ih zvali.
Ti su znali sve, pogadjali su iz 2 u 1, tacne rezultate, ma sta sve nisu, samo su retko kad pokazivali tiket, a na blagajni ih ne pamte da su bili na spisku.
Pricaju tako sa cigarom u ruci kako ce da dodje nesto, ispred njih solja kafe skorela od jutros, pogled u nigde a samopouzdanje na vrhu beogradjanke.
Ali nisam njih nikad zalio. Zalio sam uvek one nesrecnike sto sede sa njima i popunjavaju sebi tikete kako ovi tipuju. A ta garnitura se stalno menjala, svake 2 nedelje nova zrtva, koja ce za kafu da casti da mu neko popuni dobitnu kombinaciju.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam i komentar u vezi nekih Benchmark trejdera koji su ovde najglasniji, ali sam ga obrisao.
Setio sam se samo atmosfere iz 90-ih, kladionica i vecitih gostiju u njima. Inventara, kako su ih zvali.
Ti su znali sve, pogadjali su iz 2 u 1, tacne rezultate, ma sta sve nisu, samo su retko kad pokazivali tiket, a na blagajni ih ne pamte da su bili na spisku.
Pricaju tako sa cigarom u ruci kako ce da dodje nesto, ispred njih solja kafe skorela od jutros, pogled u nigde a samopouzdanje na vrhu beogradjanke.
Ali nisam njih nikad zalio. Zalio sam uvek one nesrecnike sto sede sa njima i popunjavaju sebi tikete kako ovi tipuju. A ta garnitura se stalno menjala, svake 2 nedelje nova zrtva, koja ce za kafu da casti da mu neko popuni dobitnu kombinaciju.

Nije trebalo da brišeš taj komentar, a i ovaj se može primeniti bez problema. :)

Nego šta ćemo sa ovim? :D
1234.jpg

Što se više grafikona i informacija gleda, može se doći do istog zaključka - ili će da skoči, ili će da padne. :d
 
Poslednja izmena:
Ili ce da skoci ili ce da padne, kao i uvek. Kako ko vidi i tumaci.
I ne smeta mi nicije tumacenje, niti sam reagovao nesto na to, svejedno mi je, ko drugoga slusa sta da radi obicno ostane bez icega.

Smetalo mi je deljenje atributa "pilicar" ljudima ovde na forumu. Bez obzira na to kako trguju po kojim pravilima, znanju ili ne znanju, pozitivno ili negativno, imenovati nekoga pogrdnim recima zarad toga da sebe dizete u neka nebesa i hvalospeve je dno dna. Neko se samoprozove kraljem, genijem, sveznanim, visokim... Neka to mi ne smeta toliko kada poce da pisha po ljudima koji su tu samo raja. I njihovo misljenje je manje vazno, i to sto oni nesto zele da tipuju je "smesno" "po shablonu" "u trendu" itd, e zato su oni pilici. Ili pilicari. Whatever.
 
Imaš pravo ali ovo nije kocka.
Nije bitno ko je u pravu, pisao sam kako bih podelio dokumentaciju sa onima koga zanima.
 
@ArrowSat U pravu si sve.

@Thunderdome Mislim da ti nisi trebao da se nađeš prozvanim u komentaru ArrowSat-a o pilićarima. Tebi hvala za ovo što si podelio. Oni koji treba da se nađu u tom komentaru, se sigurno neće javiti.;)
 
Podrska za tvoje prognoze i linkove, evo ja sam zaradio fino zadnjih par dana prateci tvoje prognoze. U zdravlje. :)

@Thunerdome
 
Poslednja izmena:
kako je lik u jednom od videa koje je thunder postavio prokomentarisao najbitnija stavka je da ne budes perfekcionista a najbitnije od svega zadaj sebi granice napravi plan i ne odustaj od njega...dajem primer dopisivao sam se sa kolegom sa foruma pre neki dan i izjavio da ce ovo dole na oko 1.7

Untitled3.jpg

gledajuci

Untitled.png


a sta se desilo povuko sam order sa 1.72 i kupio sam na 1.95 da budem 35 kom u plusu i cisto da mi ne pobegne ltc u nebesa preko noci jer me dolar svrbi....

i zanemario svoj plan ...cilj

a cim sam sklopio oci

Untitled1.jpg

:)
 
Poslednja izmena:
sto se mene tice naka pise svako svoje prognoze, taman da se vidi kako ljudi razmisljaju, onda i naucimo nesto kada gledamo na stvari iz drugacije perspektive
 
pa zamenis lct za btc, pa sa bitstampa povuces svajcarce. :)

imaju odlican kurs. tj. imali su u par navrata kada sam povlacio.
 
E jbt treba uvesti da se menjacnice gase nocu. Ovo nije u redu, moram nekad i da spavam, a uvek nocu desavanja neka [emoji1]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno