Šta je novo?

Polomljen touch screen na HTC One X - Šta raditi?

bigfish

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2006
Poruke
84
Poena
309
Uspeo sam da polomim ono čuveno Corning Gorilla Glass na mom HTC One X. Staklo je puklo po dijagonali, ali je telefon skroz funkcionalan. Displej nije oštećen, normalno ga koristim. Za početak sam mislio samo da stavim zaštitnu foliju, ali me interesuje da li tako rizikujem ozbiljniji kvar na telefonu?
Trenutno mi je skupo da sve zamenim (kod ovog modela mora da se zameni i touch screen i displej, ne može samo touch screen), ali opet, ako rizikujem da pokvarim još nešto...

Molim za savet nekog ko se možda susreo sa ovakvim ili sličnim problemom.
 
Pa posto se zahedno menja nemas sta da pokvaris sem lcd-a koji i ovako mora u paru da se menja.
Sibaj tako slobodno dok ne popravis.
U ovlascenom je zamena bila 18.500 din a po manjim servisima 120-130 evra s tim sto ne dobijes gorila glas a i lcd je upitnog kvaliteta.
 
U ovlascenom servisu sada je 17.000, dok mi u malim servisima traze od 70 do 100 eur. Znam da cu kad tad morati da ga zamenim, jer tesko cu ga prodati olupanog... Bitno mi je samo da ne moram odmah da menjam, probacu sa zastitnom folijom pa dokle izdrzi...
 
bigfish prijatelju ne odustaj!

naci ces na internetu mnogo tutorijala gde tvrde da je moguce odvojiti LCD i Digitizer na OneX ali nazalost nije moguce. Ima tacno objasnjenje na jednom indijskom forumu, poenta je da se lepak topi na temperaturi koja je dovoljna da unisti LCD.

@ 26:50 - youtu.be/H5TRf0REyMM

Ali postoji zapravo razlog da kupis pojedinacno digitizer i LCD. Odvojiti fabricki LCD od digitizer-a je nemoguce. ali kada vec moras da menjas oba veoma pametno resenje je da ih kupis pojedinacno i da ih ne zalepis onako kako su fabricki zalepljeni.

youtu.be/aknwDBR0IIA

u pitanju su ocigledno LCD i digitizer koji su naknadno zamenjeni i verovatno nisu ni OEM.


e sad, sto se tvog problema tice postoji jeftinija popravka

1. kupi LCD + TS sa ebay sada kada radi paypal, poslace ti ih kinezi za 7-10 dana i to za dzabe :)

50 dolara ebay listing od sellera sa dobrim ocenama (38 eura)

ili kupi odvojeno LCD (35 dolara) plus TS (20 dolara) kako bi imao mogucnost da zamenis samo jedan od njih kada ti crknu, kao gore sto sam napisao.


2. Kupi kod nas ili preko ebay One X sa water damage i dobices fabricki LCD i TS.
 
Iako je tema vec duze vreme neaktivna, moram da pitam. I meni se isto desilo pre par dana, pa me zanima (bigfish) kako si resio problem i (Dzekson) da li ti One X sa water damage jos uvek mogu da se nabave?

Pozdrav i hvala!
 
Nazad
Vrh Dno