Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Koja je sada preporuka za dobar fon do nekih 300 eura. Mozda mi je trenutno najbitnije da ima dobru bateriju i kameru, bilo bi pozeljno da ima sto vise RAMA?
 
Sta mislite o homtom ht3, bluboo pikaso i cubot note s? Koji biste uzeli? HT3 bi me kostao 30, pikaso 40, a note s 50 evra jer imam neke popuste.
 
Bluboo Picasso (5" i 2GB RAMa).
Ne volim ekrane veće od 5" a 2GB RAMa je min za iole normalan rad telefona.
Treba povesti računa o ovim Mali-400 MP1, MP2...MP4 procesorima.
Mislim da broj pored MP označava broj jezgara ali nisam 100% siguran. Što manji broj jezgara, lošije radi fon (kompletan grafički deo)....
 
Pikaso mi je na carini, verovatno posle praznika ga dobijam. Ako nije hitno, sačekaj za utiske. ;)

Treba povesti računa o ovim Mali-400 MP1, MP2...MP4 procesorima.
Mislim da broj pored MP označava broj jezgara ali nisam 100% siguran.

http://www.arm.com/products/multimedia/mali-gpu/ultra-low-power/index.php

Zaintirigrao si me sa ovim, po informacijama sa ovog linka, svi Mali-400 bi trebali da imaju 4 jezgra... Ali ne mogu da nađem više preciznijih informacija.

dPp5aVn.png
 
Poslednja izmena:
bas i mene zanima uvezi Mali-ja posto imam Blackview bv2000s sa tim chipom..

from my x5oo
 
Gledam nešto u zadnje vreme svi ovi noviji modeli kineskih telefona sad nemaju dodatni microSD memorijski slot. Što odustaju od toga? Poskupljuje im proizvodjnu, šta li? Prostora uvek treba i dobro dođe mogućnost proširenja. Mogli bi kupovati i jeftiniji telefon sa manje interne, koje bi kasnije mogli proširiti sa tim microSD karticama. Ovako fix.
 
Npr., pouzdano znam da Mali400-MP2 iam dual core GPU i da ga ne preporučuju za igrice.
Htedoh da prođem jeftino i kupim si Vivax Fly 2 ima solidne spec. ali ga istestiraše Hrvati sa sajta Računalo i kažu da je prisutan dotični GPU koji je DC pa sam posle čačkao po netu i stvarno nađoh da su to oznake za broj jezgara GPUa. jbm li ga sada ko koga laže...
U stvari, "...oni su lagali mene i ja lažem Vaaaas" :d

Negooo, jutros mi prispeo Mi4 u CG.
Javiću ishode :)
 
Gledam nešto u zadnje vreme svi ovi noviji modeli kineskih telefona sad nemaju dodatni microSD memorijski slot. Što odustaju od toga? Poskupljuje im proizvodjnu, šta li? Prostora uvek treba i dobro dođe mogućnost proširenja. Mogli bi kupovati i jeftiniji telefon sa manje interne, koje bi kasnije mogli proširiti sa tim microSD karticama. Ovako fix.
Најчешће су у питању дуал сим телефони где бираш између опције два сима или 1 сим + картица.
Ако су ти све три ствари императив прочачкај по нету, често може да се убуџе на један слот сим и картица истовремено (уз мало турпијања картица наравно [emoji1] )
 
@kopmania

Elephone Trunk и Elephone P6000 Pro стижу са оригиналним пуњачем.

Иначе, ја сам свој телефон купио са заштитом од царине код ЦЦ међутим не видим више ту могућност...

Платио си заштиту током плаћања или одвојено преко ПП?
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako nema zastite na CC, sinoc sam narucio Xiaomi Mi5 preko Coolicool i prilikom chashouta imas dole da stikliras inshurance. U zavisnosti od cene proizvoda osiguranje je vece ili manje. Tipa mene je sada za ovaj xiaomi mi 5 od 370 dolara kostalo 29,5 dolara osiguranje. Sto znaci da sam u prevodu carinu platio 3300 dinara :D.

Prosli put za Elephone P9000 sam osiguranje platio 18 dolara a pravu carinu 8600 dinara i ljudi mi svih 8600 dinara refundirali.

Refundacija je trajala 3 dana da se sve zavrsi, sad cekam jos banku da mi vrati pare nazad na racun.
 
Осигурање је код њих , колико се сећам, око 8%

И да, дефинитивно се исплати само да потраје јер наши ови наши на царини не маше...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
pa da i u objasnjenju stoji da refundiraju samo carinu, mada iz mog iskustva a i iskustva drugih uvek refundiraju ceo iznos.

Ja sam bio izuzetno zadovoljan, tako da mogu da ih preporucim.
 
Slikas im taj papir gde si platio carinu i pdv, a dinare im pretvoris u dolare ili evre i oni ti refundiraju?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
65$, videćemo koliko će da uzmu za carinu.
 
Stigao xiaomi mi4,odlicno izgleda,poredim sa redmi 3 i meni se iskreno vise svidja,e sad imam problem:
Stigao je sa ovakvim romomScreenshot_2016-04-30-20-07-39.png
Postavio sam pitanje na miui forumu i dali su mi ovaj odgovor
http://en.miui.com/thread-226426-1-1.html
Kaze kao da koristim PART 1 deo,nesto mi se bas i ne otvara telefon,da li neko zna mozda kako da uflesujem noviju verziju softvera?
 
Probao sam i nece,skontao sam sta je problem,ne sme biti rom otpakovan na DESKTOP-u od racunara vec negde na C particiji,najnormalnije sam odradio preko fastboot-a i uspelo je,evo sad se vrti poslednji rom,poprilicno jednostavno ali eto tu je bila zackoljica.
I dalje stoji da je 4.4.4. verzija androida ali je MIUI GLOBAL 7.1.2.0 verzija miujia.
 
Nisam znao gde da postavim pitanje,pa pisem ovde.Da li vredi menjati coolpad f1 za nokiu 830

Послато са HM NOTE 1W уз помоћ Тапатока
 

Prilozi

  • gsmarena_009.jpg
    gsmarena_009.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 207
  • gsmarena_015.jpg
    gsmarena_015.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 206
  • gsmarena_002.jpg
    gsmarena_002.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 204
  • gsmarena_005.jpg
    gsmarena_005.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 209
  • HTB1EAVxJFXXXXcKXXXXq6xXFXXXs.jpg
    HTB1EAVxJFXXXXcKXXXXq6xXFXXXs.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 208
Poslednja izmena:
To su totalno dva razlicita telefona, razlicite dijagonale ekrana, procesori, sistem, itd...
5x je izasao jos u novembru, a 5c tek treba da se pojavi u prodaji i trenutno je presell.
 
Neki predlog za tel sa gearbesta od tih jeftinijih oko 50e. Vidim da se najvise pominje Homtom, imate jos neki predlog u toj ceni i zasto je bolji? video sam jos par modela, pominjali su ih ljudi, ali nemam trenutno bas vremena da se pozabavim proucavanjem recenzija ako ih ima uopste. :) I ako se naruci do 50e onda nema carine, preko ima jel tako? Pdv se placa svakako valjda...naravno ako carinik otvori paket, ali sumnjam da u NS nece otvoriti, koliko sam citao iskustva.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
telefon ce svakako otvoriti tako da ce naplatiti dazbine i bolje na to da racunas odmah.

neki HT ili doogee od tih jeftinih je najpametnije jer jedino za njih ima delova ako nesto ne daj boze vrisne a to su ipak jeftini telefoni.
 
Uzeo je moj drug homtom ht3 pre 5 dana i naplatili su mu carinu iako je placen oko 30 evra. 1500 je bilo. Imas homtom ht 3 koji je oko 47 evra i bluboo picasso koji kosta oko 60, ali ima 2 gb rama. Mislim da trenutno nema nista bolje od toga ;)
 
Narode savet za dual sim telefon, da nije prevelik i da ima pristojnu bateriju. Ako je moguce da sa carinom do 150e
 
Nazad
Vrh Dno