Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

tko zeli narucit u EU bez carine i poreza evo malo Xiaomija na popustu:

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Gray
http://www.grossoshop.net/xiaomi/xi...android-5-1-hexa-core-4g-lte-3-32gb-gray.html
Popust kod: HRNOTE3PG
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Note 3 Pro 32Gb Silver
http://www.grossoshop.net/xiaomi/xi...droid-5-1-hexa-core-4g-lte-3-32gb-silver.html
Popust kod: HRNOTE3PS
ROM Global Multi Language i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Gold
http://www.grossoshop.net/xiaomi/xiaomi-redmi-3s-high-edition-3-32gb-gold.html
Popust kod: HR3SGOLD
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Redmi 3S 32Gb Silver
http://www.grossoshop.net/xiaomi/xiaomi-redmi-3s-high-edition-3-32gb-silver.html
Popust kod: HR3SSILV
ROM Global Multilanguage i Play Store

Xiaomi Mi5 64Gb Gold
http://www.grossoshop.net/android-d...i-mi5-high-edition-quad-core-3-64gb-gold.html
Popust kod: HRMI564G
ROM Stock bez Play Store

Popusti traju do 23.59 sati, dana 23.10

from my x500 on TT
 
pa koliko su eura ti popusti taj note 3 je 160e na aliju
Top One
a80cbcbc41fc75ce0bdcd2f5930b20c3.jpg


Grosso
85787ea943dac6f86cc84c5e10e8b587.jpg


from my x500 on TT
 
aha ok posto se resavas careni i poreza, ok onda ! Bolje se prolazi .
 
Što se tiče Bluboo Maya telefona:
Prvi utisci su isti kao za Picasso - Zvučnik za zvono je slab isto kao na Picasso-u, duplo slabiji od Samsungovih. Ima opcija u podešavanjima gde se dodaje tipa +3db ali onda "probija" i krći, dakle tu se štedelo :S:
Ekran je vrlo vrlo dobar, slika je baš lepa. Touch je isti kao na Picasso-u - vrlo dobar, možda bi bio odličan da nema folije sa kojom je telefon i došao (i ako navodno ima Gorilu?)
Baterija je izgleda stvarno većeg kapaciteta.
Telefon se u igrama manje greje nego Picasso, koji dostiže 65°C. Još uvek nisam instalirao ništa za praćenje temperature ali je očigledno da je hlađenje bolje.
Idemo na najbitnije stvari za telefon:
Ima samo 2 slota, ili 2 SIM kartice ili 1 SIM + SD kartica, tu je lošiji od Picasso-a.
Odlično se čuju sagovornici i odlično vas čuju, tu je za 1 nijansu bolji od Picasso-a. Ima problem isti kao većina kineza (kod Samsunga se sa time nikada nisam sreo) a to je da jaki zvukovi znaju da ometaju razgovor. Zvuci pištanja autobusa kad zatvara vrata, zvuk kamiona... To se podešava negde u "master" podešavanjima, možda bi i moglo da se eleminiše ili makar utiša ali to je trebala fabrika da uradi. "Fabrika". :)

Punjač je 1A tako da telefonu treba dosta da napuni bateriju od 3000mA. :p

Toliko za sada.
 
ovo se odjednom pojavilo na internetu i ceo svet je poludeo. Cim je samsung napravio ovakav telefon.
Ja se licno ne bih igrao jer je mali broj telefona koji zapravo rade ovako.
 
Sasha probaj da napravis neku akciju za Leeco, Xiaomi se ne isplati nama iz Srbije. Konkretno note 3 pro preko grosso kosta 174 evra i moramo da cimao nekoga u EU, dok kod nas na oglasima kosta 180 evra i jos moze da se spusti malo cena.
 
Sasha probaj da napravis neku akciju za Leeco, Xiaomi se ne isplati nama iz Srbije. Konkretno note 3 pro preko grosso kosta 174 evra i moramo da cimao nekoga u EU, dok kod nas na oglasima kosta 180 evra i jos moze da se spusti malo cena.
jasno mi je, stavio sam linkove ako imate koga u EU da vam uzme.. sta se tice Leeco telefona bit ce oni bez brige.. ovi sad su izglasani od ljudi na anketi koju sam napravio.. ;)
kad bude opet neka akcija lijepim i kod vas.. pozz

from my x500 on TT
 
Treba mi neki ultra dobar , jaci punjac, po mogucstvu da podrzava i fast charge. Ima li veze da li je kabel deblji ili tanji brik veci manji ? Pitam ovde zato sto bih narucio neki sa alija eventualo sa ebay-a izvinjavam se ako je pogresna tema , ali mislim da sam ovde vidjao da je neko kacio neke ...
 
Gledaj na Aliju Anker i Aukey. Ima ih sa Quick charge 2.0 i 3.0. Jedni od najboljih. Kad si već tamo, uzmi i neki kvalitetan usb kabl.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
To je sve očekivano .. pisao sam već o tome ranije. Oppo i vivo gaze po Kini , verovatno sklop jakog marketinga amoleda i kopiranja ip.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da se pohvalim ,ponosni sam vlasnik redmi note 4 jace verzije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Srecno! Da te zdravo sluzi, pa izbaci neki rivju. I uporedi ga sa necim sto si vec koristio.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
mogu da se pohvalim da sam ponosni vlasnik ovog tel jace verzije,dakle 3gb 64 gb.telefon je pravi ljepotan ,sve izgleda cvrsto ,jako i mocno.imam global rom stable 8miui.baterija je impresivana,10 sati rada neprekidnog na njemu,podrzava brzo punnenje .zaobjene ivice daju na dizajnu,zaista izgleda kao premium uredjaj.u pozadini mozete pokrenuti 10 aplikacija i prebacivati se s jedne na drugu bez ikakvih problema sve je tecno i fluidno,kamera preko dana je odlicna u slabom osvjetljenju prosjecna.nemoguce ga je koristiti bez neke maske jer je mnogo klizav .otisak prsta radi odlicno,duple aplikacike takodje korisno kao i mogucnost dual space.mene muci auto rotate ,da li je u pitanju novi rom pa nije sve ispeglano ,u svakom slucaju topla preporuku za sve koji su u nekoj nedoumici!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mi Note 2, stvarno odlično izgleda MIUI:

0061kfuEjw1f94u929z5vj31kw0qv43h.jpg0061kfuEjw1f94u93418fj31kw0qv7ak.jpg0061kfuEjw1f94u9342iej31kw0qvjy8.jpg

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Mi Mix izgleda predivno i vrhunske specifikacije. Videćemo kako će se pokazati kad krene prodaja, i još samo da se spusti ispod 400e...

Full specs:
- 6.4” edgeless display: Ultra-high 91.3% screen-to-body ratio—highest on any smartphone to date
- Full ceramic body: Ceramic back cover, frame, and side buttons, 8 MoHs hardness. Seamless connectors fuse Mi MIX’s body without any external adhesives
- Cantilever piezoelectric ceramic acoustic technology replaces the traditional earpiece speaker, allowing you to listen to calls without the earpiece
- Ultrasonic proximity sensor hidden behind the display, replaces traditional infrared proc sensor
- Custom 17:9 display, large 16:9 viewing area even with soft keys
- Soft keys with auto-hide Quick Ball allow easy navigation and reachability while keeping Mi MIX sleek and minimalist
- Compact front camera, 50% smaller than traditional camera modules, imperceptibly located along Mi MIX’s “chin”
- Custom round-edged display allowed us to create a more immersive, edgeless viewing experience
- Snapdragon 821 at 2.35GHz
- 4GB LPDDR4 RAM + 128GB UFS 2.0 storage; 6GB + 256GB (Mi Mix 18k)
- 4400mAh battery, Quick Charge 3.0
- Full NFC Functionality: Read, write, card emulation, P2P, Mi Pay ready
- HD audio quality, 192kHz / 24-bit resolution
- GPS high-precision positioning
- 16MP PDAF rear camera
- MIUI 8
- Mi MIX 18k with 18-karat gold rims around camera and fingerprint sensor; 6GB + 256GB
- RMB 3499 (4GB + 128GB); RMB XXXX Mi MIX 18k (6GB + 256GB)


Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Ovo je definitivno trenutak kada kineski brendovi dolaze na prvo mesto po svemu. :)
Ovo je najcool telefon na tržištu trenutno. [emoji2]
 
Oba su mi super, doduše na Mix-u su mislim ipak trebali 2K ekran na 6.4"... Ostalo sve - 10.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Fhd je samo dodatni plus, 2k pa i 4k su cist marketing (dokaz je Z5P).
 
Ne znam šta koristiš ali ja vidim razliku između prethodnog 5.5 fhd i sadašnjeg 5.7 2k... Daleko od toga da sam na prvom brojao pixele a da ovde ne vidim ništa ali ima razlike tako da nije marketing.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pre Mi Max sam koristio S7 a poredio sam ga i sa jos par modela sa 2k ekranima i razlika nema osim na papiru, ostrina prikaza je ista, piksele je naravno nemoguce videti.
 
Ova dva nova modela su im stvarno fenomenalni, neka im posle Mix-a bilo ko kaže da su nekoga kopirali, ako ovo nije inovativan dizajn ja onda ne znam šta je?! Objasnili!

Nadam se da će ovaj dizajn u neko skorije vreme spustiti u neki srednji segment, sa ekranom od 5,5 - 5,7.
 
Poslednja izmena:
Pre Mi Max sam koristio S7 a poredio sam ga i sa jos par modela sa 2k ekranima i razlika nema osim na papiru, ostrina prikaza je ista, piksele je naravno nemoguce videti.

Ne slazemo se i to je ok :) Ja vidim razliku, recimo na YT i slicno. Ovako pri kretanju kroz meni itd, naravno ne.
 
Naravno, svako ima svoje misljenje a izbor je hvala Bogu ogroman. :)
 
Ova dva nova modela su im stvarno fenomenalni, neka im posle Mix-a bilo ko kaže da su nekoga kopirali, ako ovo nije inovativan dizajn ja onda ne znam šta je?! Objasnili!

Nadam se da će ovaj dizajn u neko skorije vreme spustiti u neki srednji segment, sa ekranom od 5,5 - 5,7.

Reći će da je Mi max kopija npr budućeg Iphone 15. :)
Bez blama naravno.

Ne slazemo se i to je ok :) Ja vidim razliku, recimo na YT i slicno. Ovako pri kretanju kroz meni itd, naravno ne.

Mislim da je do kvaliteta snimka na YT. Mogao bi eventualno da presudiš ako bi istovremeno pustio isti snimak na dva telefona uporedo pa da 'vataš razlike.

Ako ih i ima, minimalne su.
 
Nazad
Vrh Dno