Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

procenili su ga oko $115 toliko su meni prihvatili za rn2 i carina je bila 4200
 
Ja ne znam sada sta da uzmem Meizu neki elephone umi XIAOMI, Lol do 125e - 150e šta je Best buy?


Ovako nesto treba ako neko zna neka pomogne :

Ekran
720p dovoljno ,5 do 5.5incha, boje i ostalo nije bitno samo da ima prosečan brightness

Telo
Nisam rasista protiv plastike, metal je isto ok ali ga ne smatram superiornim materijalom.

Baterija
Nebitno samo da nije najgori krš ok je da punim jednom dnevno, može da bude nepromenjiva

Ekspanzije
Micro SD obavezno i dupli sim bi bio poželjan

Zvuk
Speaker prosečan za razgovore a ovaj drugi mi je bitna samo snaga (da mogu da čujem zvono) kvalitet nije bitan.

Kamera
Zadnja kamera nije bitna i 8 mpx je dovoljno prednja ne mora ni da postoji, Flash običan. Kamere retko koristim i ove obične su mi dovoljne.

Software
Bez bagova, ne želim da dižem i da se zezam sa romovima svaki mesec ocu nesta stabilno eventualno debloat da odradim i to je to. V5 Android je ok.

Soc
64 bit Quad core mtk običan mi je sasvim dovoljan (nisam antutu warrior), ne više od 2gb rama, gpu mi je nebitan (ne igram zahtevne igre).
16gb interne memorije.

125e max 150e. Bacite neke predloge i savet gde na kom sajtu da uzmem lične utiske i slicno. Prešao sam Ceo topic ali ima dosta oprecnih komentara :)
 
Poslednja izmena:
Za to što si napisao ti ne treba ni 100 evra. Ja sam imao slične zahteve za dete i poručio sam Doogee X5 pro ali nije još stigao pa nemam iskustva iz prve ruke. Ima tema o njemu.
Edit: kamera je 5mpix.
 
Poslednja izmena:
Pa ovde ima za 180 u oglasima.
150+50 carina, 200evra plus čekanje mesec dana min.
 
ovo je da poludis, nikad da stigne...porucen kod ewoo 30.12.2015..

2016-02-06 13:00 The item has arrived in the transit airport
2016-02-06 06:00 The item has left the originating country
2016-02-05 02:00 The item is ready for shipment
2016-02-04 04:00 The item is pre-advised
2016-02-04 00:00 The item is received by the shipper in the originating country
2016-02-03 20:00 ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
2016-02-03 18:00 ShenZhen Accepted at ShenZhen Yanwen Sorting Center
 
Ja poručio 23.januara sa JD-a pa ludim, mogu da zamislim kako je tebi... [emoji15]
 
Ne znam što očekujete da vam stigne paket ispod 30 dana?
Ponekad se desi da neki mali paket stigne za 15tak dana, ali to je jednom u 10, po mom dosadašnjem iskustvu.
 
Ma ja nisam očekivao nego je čovek naručio isti fon, sa istog sajta(pretpostavljam od istog kupca), isti su nam datumi kako se kretao paket do 1.februara a od tada za moj nema ništa a njemu stigao još čini mi se 9.feb. Zato mi je čudno...
 
Po komentarima ovde na forumu, izgleda mi da je najsporija dostava kad se kupi preko JD.
 
Ja ne znam sada sta da uzmem Meizu neki elephone umi XIAOMI, Lol do 125e - 150e šta je Best buy?


Ovako nesto treba ako neko zna neka pomogne :

Ekran
720p dovoljno ,5 do 5.5incha, boje i ostalo nije bitno samo da ima prosečan brightness

Telo
Nisam rasista protiv plastike, metal je isto ok ali ga ne smatram superiornim materijalom.

Baterija
Nebitno samo da nije najgori krš ok je da punim jednom dnevno, može da bude nepromenjiva

Ekspanzije
Micro SD obavezno i dupli sim bi bio poželjan

Zvuk
Speaker prosečan za razgovore a ovaj drugi mi je bitna samo snaga (da mogu da čujem zvono) kvalitet nije bitan.

Kamera
Zadnja kamera nije bitna i 8 mpx je dovoljno prednja ne mora ni da postoji, Flash običan. Kamere retko koristim i ove obične su mi dovoljne.

Software
Bez bagova, ne želim da dižem i da se zezam sa romovima svaki mesec ocu nesta stabilno eventualno debloat da odradim i to je to. V5 Android je ok.

Soc
64 bit Quad core mtk običan mi je sasvim dovoljan (nisam antutu warrior), ne više od 2gb rama, gpu mi je nebitan (ne igram zahtevne igre).
16gb interne memorije.

125e max 150e. Bacite neke predloge i savet gde na kom sajtu da uzmem lične utiske i slicno. Prešao sam Ceo topic ali ima dosta oprecnih komentara :)
Uzmi Ulefone Paris, meni je Gold boja prelepa.
 
Pa isplati se jer ga nisu porucili iz kine i platili carinu.
 
Evo da kazem moje misljenje i poredjenje 3 kineza aktuelna koja sam koristio.
X500, x600(letv) i meizu mx4 pro
Svaki za sebe ima svoje prednosti ali bih prvo izdvojio mx4pro jer je po meni bolja kupovina ali kao glavnu manu cu navesti single SIM, malo cudan imenik i morate imati odgovarajuci rom zbog problema sa notifikacijama, ako gledamo sve ostalo mislim da je bolji u svemu od pomenutih modela LeTv-i.
Ekran, baterija, kamera, mreza,ne greje se...
E sad o letv modelima....
Prvi koji mi je ztigao je bio x600 sa kojim sam zaista bio odusevljen, ekran retina, kamera super, manje se greje od x500, sve je radilo sa tim romom koji je bio, po meni bolji od x500 mislim na stabilnost, x500 koji i dalje imam stoji na (james bond) romu 007,koji se zagasi s vremena na vreme zbog grejanja, sto me uzazno nervira.
Tap2wakeUp ponekad baguje, ispada iz mreze gde mi x600 nije nikad ispadao, kamera znatno losija od x600.
Sve u svemu vrlo su slicni, ovaj ima bolji ekran i kameru i plsticna ledja bez FP, a ovaj ima FP full metal body i ovo drugo losije.
Ja mislim da se x500 vise greje upravo zbog toga sto je full metal jer takodje lakse prihvata toplotu iz ruke i okoline ne x600, sad mozda ovo nije tacno, ja bar tako mislim.
Da rezimiramo meizu mx4 pro je stvarno bolji uredjaj od pomenutih letvi kad pogledamo sve mane i prednosti...
Sry ako sam progutao neko slovo ili rec, kucao sam sa telefona :)
 
Citao sam nekoliko strana, i sem svadja oko brendova nisam nesto pametno zakljucio, ionako se pominje previse modela, pa ako neko moze da sazme sta se desava u trenutni best buy sledecih karakteristika...

1. Iole poznata firma, imam trenutno Coolpad F1 kome je oslabila baterija, zaludeo me Empires & Allies pa se 2xdnevno punjenje odrazilo na bateriju za ova 3-4 meseca, traje do rucka, nebitno, uglavnom da nije neki "anonimus u usponu", ne bih eksperimentisao jer menjam telefone 1 u 2 godine.

2. Kao sto rekoh baterija mi je problem ako traje ispod dan sa 5-6h screen on time, i wi-fi-em, dakle racunam da je sve ispod 2500mAh slabo, sto vise to bolje...

3. Hardver da nije nesto klasno jer ne bih dao neke velike pare za njega, plafon $150 tamo , ali mislim da ako je oktobra 2014. za $150 mogao 2GB RAM-a i octacore MTK da se uzme, sad bi mogao da se nadje 3GB RAM-a i 64bit octacore recimo...

4. Ekran samo da ima kvalitetan prikaz, Coolpad F1 mi je bio veoma dobar po tom pitanju, i valjda sad ima za ove pare 1080p da se nadje, bas i ako nema ne sekiram se previse, samo da NIJE ISPOD 5" (jos bolje malo preko)...

5. Softverski sredjen, vec pominjani F1 mi je imao stotine ROM-ova i lako sam mogao da menjam sta mi se ne svidja, ALI je bio i ostao problematican da se uopste poveze na komp da prebacujem fajlove na njega, a X drajvera sam probao, sad bih to izbegao i da fon bar ima stabilnih par ROM-ova...
 
Jiayu S3 Advanced ili Redmi 3 (ne note)
 
Teško se može sada naći Jiayu S3 Advaced (a i skuplji je) ; S3+ se sada uglavnom nudi, ali je oko 160$.
 
Xiaomi redmi note 2 zato što voli da prži igrice zbog izmenjive baterije.

X600 definitivno best buy u malo višem cenovnom rangu. Zeza ga samo neizmenjiva baterija i malo više potrebnog truda da se ista nabavi/promeni kada zatreba.
 
Pa mislim da bi mu i redmi note 3 odgovarao zbog baterije, za 185e ovde uopste nije losa kupovina.

X600 je isto jako dobar tel. ali je sad malo skuplji za nabavku. (imam ga i odličan je)
 
Većina f1 korisnika je prešla na x600 i niko se ne žali a i xiaomi sa 4000 baterijom nije loša kupovina zbog tih igrica.
 
Nemoj mnogo. Bolji izbor je RN3, osim ako ti se ne sviđa ili sl.
 
Za iste pare realno bolji je izbor RN3, 180evra kod nas.
LeTv X600 32GB je 240 evra po oglasima, ovaj od 16GB i ako ga ima na verujem da je ispod 200.
LeTv x600 kad bi poručio iz Kine oko 150 evra + 50 evra carina i porez, plus čekaš min 30 dana.
 
A što ne kažeš da je RN3 sa 2 giga rama i 16 giga memorije, pandan X600 je 240eur, kad se već gađamo ciframa?
 
Nazad
Vrh Dno