Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

naručih polovan Lenovo A680 sa kupujem prodajem. 75 eura u garanciji. Ovo sa kinezima je čist mazohizam. naježio sam se od ovih boljki. mislio sam da je to blizu brandiranih samo dosta jeftinije ali ni izbliza.
Gresis, ne znam koliko si ocekivao da budu jeftiniji, ali u srednjoj klasi su Kinezi neprevazidjeni. A polako se to prenosi i na premium uredjaje. Koji si to telefon porucio i isprobao pa da mozes da govoris nama koji smo odavno na ovoj temi da Kinezi nista ne valjaju?
 
Budzet 130-140$ mozda i malo preko.

Obavezan dual sim,sto vise ram ekran 5-5.5.

Bacite neku preporuku.
Huawei honor 3c, imas ga na merimobiles za 150$. Mislim da je best bay trenutno.
Imad i ZTE redbul, varijanta sa 1GB RAM memorije je 115$ sto je odlicna cena, varijanta za 2GB je oko 150$.
 
Zasto je on BB trenutno, $150 je finih 120€, ali recimo spram F1 pomenut pre tebe ima Quad Cortex A7 na 1,3GHz spram Octa Cortex A7 na 1,7GHz, onda Mali 400 spram Mali 450, onda kamera 8MPx spram 13,3MPx (kome je bitno), baterija je 200mAh slabija nego na F1, itd... A razlika je nekih 9€ cini mi se, bas smo razglabali o tome pre par dana kad je Moca narucio svoj koliko tacno kosta ako skine banka 138€...
Jedini plus je sto se i ovde prodaju Huawei telefoni pa postoji i servis za njih koji MOZDA moze da mu nabavi deo ako mu i kad mu zatreba, ali to je i minus na carini jer F1 moze da zamoli da lupe na $105 recimo i prodje, ovaj verovatno vec imaju u katalogu koliko je...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma ne bi trebalo da ti prave problem, meni keva bila pocepala tu carinsku deklaraciju i ja je zalepio selotejpom :)

Nisu pravili problem, a baš se videlo da je lepljeno.
 
A sta ce vam poslovnice? Ili mislite na servisne centre? Ali ako nema u Srbiji onda kao i da nema uopste, jer nama se isto hvata a slali u Nemacku ili Kinu na servis, postarina je boli glava, dokumentacija za tako nesto boli glava, naravno bar mesec bez telefona se podrazumeva!
 
Moj Xiaomi Redmi juce popodne umreo :)
Pocelo je sa gubljenjem pristupa SD kartici. Pomislih da je do kartice (iako nije neki jeftini klon). OK, nema veze, slike imam u cloud-u (God bless MIUI) karticu cu da preformatirom pa ako ne proradi kupicu drugu.
Neko vreme nakon toga, smrzne se ekran na par minuta pa se vrati jer sam ga ostavio sa strane dok nesto uradim. Posle toga, nece uopste da se otkljuca na dugme. Restartujem ga vadjenjem baterije i tom prilikom izvadim drugu SIM karticu da vidim da li to mozda uzrok.

Kasno popdne obavim jedan razgovor, sve OK. Dok sam vodio drugi razgovor, pocnu smetnje i prekine se veza. Nakon toga vise nisam imao signal.
Dok sam stigao do kuce, ugasio se i od tada uopste ne mogu da ga ukljucim, na punjacu ili bez. Naravno, nece ni u Recovery - mrtav skroz. Nisam dalje nista pokusavao jer sam imao obaveza i rano legao.

Kontaktirao sam danas Kineze, oni predlazu da ga saljem nazad.
Ima li neko drugi predlog? Neki pismen servis koji se razume malo vise od flesovanja ROM-a i zamene plug-in modula?

Danas izguglah ovo: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f609/xiaomi-redmi-1s-repair-boot-1889990/
Moglo bi da pomogne nekom ko to ume da uradi. Ja sam ne umem.
Sa Kinezima cu lako, predlozicu im da plate popravku ako budem nasao nekog ko ume i hoce da se time bavi ovde.
 
Idem u martu za Sangaj na nekoliko dana pa cu probati ako do tada nista ne uradim ovde.
Medjutim, bilo bi dobro da moje iskustvo posluzi jos nekom a ne putuju svi za Kinu.
 
Vidi sa kinezima da ti pošalju mainboard, i da ti neko zameni ovde, to bi ti bilo najjednostavnije, a svaki serviser može to da ti uradi. Naročito što mini paketi još uvek često prođu bez čekanja na carini. A slanje u Kinu zahteva vremena i živaca. Dok pošalješ, pa dok ti vrate nazad, uz zezanje sa našom carinom, biće blizu i taj mart koji pominješ.
 
Ovo deluje skroz fino za 140eur - Kolina K100+ v6, 5.5", okta core na 2.0, 2gb ram, mali450, 32gb rom, 1080p ips ekran, 13mp i 5mp... 32 000 na antutu...
 
Ubaci u korpu, pa vidi koje opcije slanja će ti ponuditi. Pošto je baterija, možda će zahtevati isporuku preko neke pošte koja se plaća. Ibuygou prodaje samo originale.
 
Hvala na odgovoru. Zanimljiva su "prodavnica"

Vidim pistons sada kod njih na snizenju 19 $
 
Inace su 22$ :D
 
Gledam Coolpad F1 sa 2GB i kreću se oko 170$ u Kini. Carina i PDV još 30% pa će izaći na 220$ što je nekih 21600din. U oglasima dva komada po 23000dinara na 50km od mene.
Nije mi jasno da li ja to ne mogu da nađem dobru cenu, a gledao sam to2c, 1949, aliexpress, merimobiles, panda... ili su ljudi prošli sa povoljnijom carinom i PDV-om, pa prodaju za oko 2-3000dinara zarade. Može li neko da mi otkrije tajnu velikih majstora kung-fua? :d
 
Tajna je u onih 30%. ;)
 
Mislim da je neplaćanje adekvatniji izraz.
 
Ili povracaj PDV-a sa Pandawill-a, ako ga imaju jos na stanju, ili su trazili da posiljalac lupi $80 vrednost i onda izadje onih 32%+145 dinara (ne 30%) ustvari oko 15%, u svakom slucaju ako iskoristis kupon i trazis recimo $100 da stave (koliko i inace procenjuje carina sama sem samo u mom slucaju izgleda kad su trazili na netu najvecu cenu) i mozes proci sa troskom od nekih 19 soma.

Ako sa Pandawill uzmes ako imaju jos i bude ti vraceno 17% (jer moras doplatiti 15% da bi ti vratili 32%) onda mozes i nizu cifru da ocekujes ako uopste hoce da navedu manju vrednost, ali onda na manju vrednost i ne dobijas 17% od cene nazad, nego od onog sto ti naplate kako ja kapiram!?
Sto znaci ako trazis manju cenu da stave, manje ce ti odbiti posle gledajuci procenat cene robe, jer ti si robu platio 100%, a trazio da napisu vrednost recimo 60%, dobices onda povracaj za 60% a ne od 100%!!
Tj dao si 2500 da ti vrate 32% od 17 000, ali ako ti naplate za vrednost od recimo 10 000 nekih 3350 ti ces fakticki jedva 850 dinara dobiti nazad!
Znaci moze ispasti svega 3-5-7% popust na taj nacin narucivanja (pod uslovom da Panda nije skuplji osetno pa ti ispadne isto), a to imas skoro u dinar isto i sa $7 kuponom za coolicool, ili merimobiles, ili...
 
Poslednja izmena:
@uncle_eddie
A kako mi u Srbiji da kupimo ovaj telefon? Iskreno telefon je vrh a cena smesna...
 
@uncle_eddie
A kako mi u Srbiji da kupimo ovaj telefon? Iskreno telefon je vrh a cena smesna...
Ja evo naručio već treći takav telefon, ovaj put sa Pandawill-a. Bilo je u oglasima na kupujemprodajem da se uzme, ali brzo se rasprodaju. Meni na antutu testu ispadne bolji od HTC ONE a u rangu SGS4, sve to za 160$ [emoji4] Ipak, ono što je najveći adut ovog telefona je odlična baterija, izvlačio sam i preko 9h screen on time-a! ;)
 
Hvala svima na odgovoru :wave:
Znači carina+pdv je promenljiva koja može da se kreće u rasponu 15-32% pa kako koga zalomi...
 
carina+pdv je vrlo fiksna i iznosi 32% od vrednosti robe. Jedino sto mogu da procene robu na manje od placene pa da zbog toga ispadne jeftinije, ali to je ta nepoznata.
Ono sto sam provalio je da se kutije otvaraju, dok se koverte ne otvaraju. Ovo je prilicno sigurno.
Sada samo treba naci foru da kinez telefon posalje bez originalne ambalaze u delovima i da niko ne nagazi telefon u transportu. Mozda bi tu prodavci sa alija mogli da budu pravi ljudi. Posebno telefon u koverti, a posebno kutija sa delovima.
 
Bosna je u startu na crnoj listi.
 
TAX & VAT Insurance sada ima i na iBuyGou: http://www.ibuygou.com/news/import-duty-insurance-487.html

Edit: @uncle_eddie, šta si uradio sa povraćajem PDV i carine sa Pandawill-a?
Na carini proceniše vrednost telefona na 120$, dakle carinu i pdv platih nekih 3750 dinara, na Pandawill-u mi ponudiše kupon od 37$, ako mogu da kupim više stvari sa tim kuponom, a ne da ga iskoristim jednom prilikom kupovine nekog proizvoda koji košta preko 37$, možda i prihvatim tu opciju :)
 
Nazad
Vrh Dno