Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

UMI je vec imao dva gafa sa modelima oko kojih je pravio slican hype I oba su neslavno zavrsila. Pocelo je slicno kao sada, odlaganje, pa jos odlaganja pa ograničena količina ... da bi na kraju ipak stigli ali sa dosta bagova koji nikad nisu reseni. Ja bih bio oprezan sa njima.
Ne znam. Prvi put uzimam njihov tel., generalno mi se svideo oblik, i neke sitnice koje su dobro odradili. Prsten oko kamere i dugmici sa strane su od metala(inače kod svih telefona se prvo ti delovi izlizu), svidja mi se i led notifikacija. Jedino što mi se ne sviđa što se tiče izgleda je to što se vide srafovi sa strane. P. S. Jel zna neko sta se desava sa THL-om? Oni su imali odlične telefone, imam jedan njihov vec preko 3 godine i dalje radi odlično.
 
Jeli zna neko kakvi su generalno iOcean telefoni? Konkretno, gledam model "iOcean Rock M6752"; na sajtu geekbuying ga trenutno prodaju za 140USD. Jeli to vredi toliko para, vidim da je na drugim sajtovima oko 200USD?

Edit: tek sad videh da je baterija samo 2300mAh
Genralno po stoti put, svi ti brendovi osim ovih 5-7 top , su kupovina mačke u džaku.
 
Ja sam se bio pogubio birajuci telefon, previse dobrih specifikacija. Na kraju izabrao JiaYu S3 na osnovu iskustva kolege i raznih foruma. Ima sve sto mi treba i zaista odlican uredjaj.
 
@neogeo
Tebe bar često vidjamo u ovoj temi. Čitaš li uopšte išta osim poslednjeg posta pre nego što postaviš takvo pitanje? [emoji15]

Xiaomi, meizu, Tcl, coolpad, huawei, zte i jiayu može ući u izbor.

Po 1000ti put. :)

Naravno, ima tu još po neki dobar proizvodjač ali mislim da se ovi gore navedeni najčešće kupuju kod nas, da su pritom poznati proizvodjači u Kini i da kupovina njihovih modela predstavlja najmanji rizik.

A za tri posta, ovaj elephoneee super izgleda. Inew wow, dodgeee strava, teslaaaaaa yeaaaah [emoji12] [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka ti je THL.
Jako kvalitetni telefoni, malo su skuplji od ovde pominjanih ali i s razlogom, pa ako hoces kvalitetan malo skuplji(ali si miran nema da te boli glava) telefon uzmi neces pogresiti.
Ja moj imam vise od godinu i sedam meseci bez ijedne greske.
A za neverovati da taj moj fon i dan danas kosta isto kao kad je izasao, znaci ne pada mu cena iako je posle njega izlazilo ohohoooo telefona.
A neki brendiranima je cena troduplo pala za ovih godinu i po dana.
Pametnom dosta!!!
Ali ima i drugih dobrih telefona, a ovaj niko ne spominje i ne kupuje ovde jel je stvarno skuplji s razlogom od ovih koje svakodnevno pominjemo.
Izbor je samo tvoj.
 
Gledam da ne košta više od 150$ pre carine i PDV-a. A tako može da dođe do ~180Eur.
Više se i meni sviđaju oni od ~200$, ali to može na kraju da me košta i skoro ~240eur, što mi je već previše za te telefone.
Videću, biće na kraju taj Iocean ili Lenovo K3 Note za ~160$ ili pak Jiayu S3 za takođe ~160$...
 
Poslednja izmena:
@neogeo
Tebe bar često vidjamo u ovoj temi. Čitaš li uopšte išta osim poslednjeg posta pre nego što postaviš takvo pitanje? [emoji15]

Xiaomi, meizu, Tcl, coolpad, huawei, zte i jiayu može ući u izbor.

Po 1000ti put. :)

...

Ne čitam uvek tj. stalno :( pa otud blaga neinformisanost. Madaaa, ko će da čita sve. Tja, i sam život se sveo od danas do dutra...

Tnx na informaciji :)
 
pojavio se obican m2 ( mini) na aliju. cene oko 140$ . sigurno jedan od best buyova.. da je izasao ranije pazario bih ga sigurno :)
 
M2 je na pandi 129$ ali isporuke krecu tek od septembra, a do tad ce izaci neki bolji :D
 
Ne vidim kako se M2 isplati za 130-140$ kad za 10-15 više imaš Lenovo K3 Note i Meizu M2 note...
 
Ovako, moj izbor će biti jedan od ovih modela:

- Zopo Speed 7 Plus (173 eur)
- Lenovo K3 Note (178 eur)
- Meizu M2 Note (182 eur)
- Iocean 6752 stone (182 eur)
- Jiayu S3 Advanced (228 eur)
- Xiaomi Mi4i (228 eur)

Cene su finalne, slanje iz EU magacina u EU drzavu.

Nadam se da izbor nije tako loš, mada poslednja dva mi baš i nisu u planiranom budžetu, ali videću...
Ako neko ima šta da napiše, hvala.
 
A bas ta dva su ti najbolja, po meni.
 
zar nema pravi mi4 (bez LTE) za 210€?
 
Mora da bude dual sim i mora biti LTE.
Malo sam se smorio od nošenja dva telefona :)
 
a odakle porucujes jiayu s3 po toj ceni? svuda je oko 180$.
dx ima eu direct ako vec porucujes na eu drzavu.
 
Ne vidim kako se M2 isplati za 130-140$ kad za 10-15 više imaš Lenovo K3 Note i Meizu M2 note...

Neće svi da nose 5,5". Odličan telefon za te pare, kao uostalom i ta dva što si naveo.

@desp
Ja bih od tih odabrao M2 note, onako na osećaj, bez neke veće analize. Lenovo ne bih zbog sofvera, za Zopo i Iocean nemam dovoljno informacija (da li imaju hardverskih/softverskih problema), Jiayu i Xiaomi su nepotrebno skuplji.
 
Ja sam bio postavio sledece uslove kada sam birao:
1. Pravi dual sim (2 sima oba lte + sdcard)
2. Poželjno 3gb ram
3. FHD display
4. Led notifikacija
5. FM radio
6. NFC
7. Naravno 64bitni procesor

Na kraju 174€ + 3600 za JiaYu S3.

Brdo dobrih telefona ima, ali isto tako i "sitnih slova". Ili je SW bezveze, fali led, hibridni dual sim i slicno. Treba dobro paziti i pažljivo birati.
 
Dobro je ako bi mi naplatili carinu 3600din, bojim se da ne bude duplo od toga :)


(deo teksta oko shipping-a je bio greška)
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio postavio sledece uslove kada sam birao:
1. Pravi dual sim (2 sima oba lte + sdcard)
2. Poželjno 3gb ram
3. FHD display
4. Led notifikacija
5. FM radio
6. NFC
7. Naravno 64bitni procesor

Na kraju 174€ + 3600 za JiaYu S3.

Brdo dobrih telefona ima, ali isto tako i "sitnih slova". Ili je SW bezveze, fali led, hibridni dual sim i slicno. Treba dobro paziti i pažljivo birati.
Mislim da si ovo dobro naveo. Jiayu s3 3GB je jedini nekako kompletan u tom cenovnom rangu.
Takodje, odvojiva baterija je orgroman plus kada kupuješ kineski telefon i nemaš servis pri ruci.
Npr poredjenje sa TCL S720, pošto jedem baterije. Tek kada mi je stigao jiayu setim se da pogledam cenu baterije za Tcl, blizu 30$ + maltret oko otvaranja unibody kućišta. Za jiayu originalna baterija 8$, eksterni punjač 4-5$. Po meni mnogo bolja varijanta nego power bank. Izvadiš bateriju za sekund i zameniš. I kada ti jedna crkne odmah imaš rezervnu dok ne stigne još jedna za 8$.

Ovo što mitar kaže za cenu Jiayu, negde sam i ja imao taj utisak kada se pojavio K3 Note, da je jiayu preskup. Ali, dodaj razlike, tipa led, valjda i tasteri, mozda nfc nisam siguran, mislim i da nema sve lte frekvencije k3 note, 1GB ram viska i eto opravdanja u ceni.
U ovom trenutku Jiayu s3 je postao i proveren model što nije zanemariti.
Kada preporučujem, ja kažem K3 Note jer je jeftiniji. Da kupujem sada ponovo, mislim da bi to bio Jiayu u ovom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si ovo dobro naveo. Jiayu s3 3GB je jedini nekako kompletan u tom cenovnom rangu.
Takodje, odvojiva baterija je orgroman plus kada kupuješ kineski telefon i nemaš servis pri ruci.
Npr poredjenje sa TCL S720, pošto jedem baterije. Tek kada mi je stigao jiayu setim se da pogledam cenu baterije za Tcl, blizu 30$ + maltret oko otvaranja unibody kućišta. Za jiayu originalna baterija 8$, eksterni punjač 4-5$. Po meni mnogo bolja varijanta nego power bank. Izvadiš bateriju za sekund i zameniš. I kada ti jedna crkne odmah imaš rezervnu dok ne stigne još jedna za 8$.

Ovo što mitar kaže za cenu Jiayu, negde sam i ja imao taj utisak kada se pojavio K3 Note, da je jiayu preskup. Ali, dodaj razlike, tipa led, valjda i tasteri, mozda nfc nisam siguran, mislim i da nema sve lte frekvencije k3 note, 1GB ram viska i eto opravdanja u ceni.
U ovom trenutku Jiayu s3 je postao i proveren model što nije zanemariti.
Kada preporučujem, ja kažem K3 Note jer je jeftiniji. Da kupujem sada ponovo, mislim da bi to bio Jiayu u ovom trenutku.
Bravo majstore, tako i ja koristim vec dugo za Mi2s, rezervna baterija i eksterni punjac. Lepo kad se istrosi samo zamenim i stavim vec napunjenu bateriju u telefon, a istrosenu na eksterni punjac da se puni, najbolja fora ubedljivo... Ne pamtim kad sam zadnji put telefon stavio na punjac. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
I ja sam to radio do sad. Kupovao sam telefone sa izmenjivom baterijom, i rezervnu bateriju koju sam punio eksternim punjačem. Sada sam naručio eksterne baterije xiaomi od 5000mAh i 16000mAh. I rešio sam problem sto se tice baterije i skidanja i stavljanja poklopca i zamene baterije :)
 
Ne pamtim kad sam zadnji put telefon stavio na punjac. [emoji4]

Ček' lakše ti je da skidaš poklopac, vadiš bateriju iz telefona, skidaš drugu sa punjača i ubaciš u telefon, stavljaš staru da se puni, vraćaš poklopac, i ponovo pališ telefon, nego da samo uključiš kabl u telefon!?

btw Xiaomi Mi Wi-Fi Mini router na akciji na Aliju danas. Ja malopre naručio, valjda će biti dobar.
 
Poslednja izmena:
ja merkam da li da ga uzmem ali plasim se nase carine. posto je paket oko 500g ne bi me cudilo da mi ga ocarine po vrednosti od 100$ ...

http://www.mi.com/miwifimini/
sada gledam. pa ovo i nije neko snizenje.. on u kini kosta 20$ a kod ostalih prodavaca na aliju isto kao kod tog na akciji. mozda par dolara skuplje
 
Poslednja izmena:
Pa snižen je nekih 15-20%, uglavnom je 30-35 USD. Ništa specijalno, ali nisam nešto zadovoljan sa Asus ruterom koji sam skoro kupio, pa reko' da probam ovaj Mi.
 
istina ali je shipping za srbiju 6$ . na kraju izadje na 32$ a kod ostalih je 34 :)
 
Prevideo sam taj "shipping to Serbia" detalj. :D
 
Poslednja izmena:
fc3e71d0100e7a21ad0baa7fe88511b9.jpg


Ipak su fasovali
 
Pusti ti te chinese seller informacije. Do sada su x puta sahranili firmu :). JiaYu je vec nestao, udruzio se sa drugima, ali sa druge strane, po forumima isto tako neki kontakti tvrde da su nastavili sa razvojem softvera i spremaju update.
 
Nazad
Vrh Dno