Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ja sam za mlais na yt naisao na klip gde pocepaju onu nalepnicu sa fabricke baterije gde pise 2800mah i ispod na onoj srebrnoj foliji pise 1800mah
 
https://mobiledevicereview.wordpress.com/2015/03/31/mlais-m52-red-note-review/4/
Lik mi je OK što se tiče par recenzija kineza. Sumnja u stvarni kapacitet baterije. Ako je vjerovati Dakoku, a ja mu vjerujem, 50g baterije jednako 500 mah otprilike pa se može provjeriti

Tacnije 1 gram - 50 mAH ali to je cista glupost. Evo ja koristim Panasonikove baterije NCR18650B od 3400mAH po toj racunici trebala bi imati 68 grama, a stvarna tezina joj je 45 grama sto je greska skoro 50%. Sve zavisi od proizvodjaca baterije tezina ne igra nikakvu ulogu
 
https://mobiledevicereview.wordpress.com/2015/03/31/mlais-m52-red-note-review/4/
Lik mi je OK što se tiče par recenzija kineza. Sumnja u stvarni kapacitet baterije. Ako je vjerovati Dakoku, a ja mu vjerujem, 50g baterije jednako 500 mah otprilike pa se može provjeriti

Da, vidis kako treba UVEK citati recenzije i iskustva korisnika pre finalne kupovine mobilnog telefona.
Zvanicna specifikacija baterije je 3200mah za taj Mlais M52, a evo sta kaze ovaj lik sa mobiledevicereview sto si okacio:
However, battery life was a huge disappointment.
Battery life isn’t just average for a chinese phone, but it is below average, you will have to plug in regularly in the early evenings of you use it intensively.
Cons
Glossy back attracts oil and fingerprints
Below average battery life
 
150e sa carinom i pdv ili bez ? Po meni je mozda najbolje cekati huawei honor 4c. Za 2 dana je predstavljanje u kini. Ima odlicnu kameru,dobar displej,dobru batetiju i 2gb rama. Ubija ga samo 8gb memorije doduse podrzava memorijske kartice do 64gb.

Ja sam iz Crne Gore kod nas nema carine i pdv ispod 150e, mada i ako uzmem preko nadam se kinezi nece pisat stvarnu cijenu :D
 
Pretpostavljam da je 150 granica zbog carine i PDV za CG. Ako hoćeš da prebaciš tih 150 onda je k3 odličan izbor po ovome što kažu recenzije ali je u pitanju Lenovo za koji su naši dragi carinici čuli i umiju ga potražit po internetu ako im se ćefne. Coolpad imam od avgusta i odličan je i dalje, zte v5 red bull sam uzeo isto i gospođa se ne žali (mijenjao sam ROM). Što ti je bitno tj najbitnije, igrice, kamera, baterija, izgled, možda alternativni ROMovi? I koja je cijena max, 150?

Nije mi cijena max 150e, al rebnu ce me carina pa kada sam ga kupio kod nas sa garancijom, a i bzv mi davat preko para za fon kad meni nista specijalno nece trebat, eto za net, da ponesto uslikma kad naidje :D a igrice neke obicne... e da gledao sam samo da je baterija izmenjiva kad rikne da se ne mucim, a da nije toga verovatno bih odmah uze Lenovo Vibex S960 :D
 
Poslednja izmena:
Onda uzmi ZTE V5 Red Bull 2GB.
Mislim da je oko 130$ trenutno i to je dosta niža cena nego ranije.
Pogledaj testove kamere na net-u ali mislim da je skroz ok kamera, iznad proseka za taj cenovni rang. Baterija izmenjiva, dovoljne jačine za taj telefon i jedan dan malo zahtevnije upotrebe. Dual sim. Prelep telefon kvalitetne izrade.
 
Imam ZTE V5 Red Bill 1GB i telefon je odličan za te pare (oko 100€). Taj sa 2GB će ti završavat posa bez problema
 
Toba1, preporučujem da baciš pogled na kimovil.com sajt, možeš da biraš kineze po raznim kriterijumima, a i piše ti u kojoj internet prodavnici gde je najniža cena :)
 
OK svi za Zte v5 :D neki link dje mi najbolje uzet? :D

Niko ne rece za ovaj kao Asus zenfone 5, sad citam hvale ga, a i neki kude kako imaju problema sa njim :D ???
 
Ma ima ga poprilično van Srbije. Bio je preskup pa nije bio interesantan za nas siromahe...
 
ZTE- WCDMA 2100MHz a nema na 900MHz pa ako mu je to bitno treba da ima u vidu.
 
@toba1

http://www.gizchina.com/2015/04/28/huawei-honor-4c-and-a-couple-of-new-tablets-announced/

Evo predstavljen 4c u kini. Ocekujem da bude popularan kao i 3c prosle god. U kini oko 125$ znaci na aliju cenim oko 155.
Zasto nabavljati sa alija kad ce biti i kod nas u prodaji.
Evo na mondu pisu da ce kod nas kostati 130 evra http://mondo.rs/a790586/Mob-IT/Vesti/Huawei-Honor-4C-cena-i-specifikacije.html
Realno da kosta i do 200 evra isplatnije je to nego iz Kine pa carina PDV + ovde ima garanciju
 
Poslednja izmena:
A da pogledas Umi Hammer? telefon moze skoro pa udarati cekicem, nista mu ne fali, i sve to za 120-30 eur
 
ZTE- WCDMA 2100MHz a nema na 900MHz pa ako mu je to bitno treba da ima u vidu.

Tebra to je 3G to mi bitno jeste, al ne znam sta oznacava ovo frekvencija sa megahercima???

A da pogledas Umi Hammer? telefon moze skoro pa udarati cekicem, nista mu ne fali, i sve to za 120-30 eur

A muci tebra ovaj sa ovim cudom orahe krca i eksere kuje :D jes da sam iz krsevite zemlje ali ovaj je za zidare da njime blok ravnjaju :D
 
Poslednja izmena:
Ako si u pg ili neku urbanu cjelinu, ne treba ti ništa 900MHz. To ti je za 3g po ruralnom predjelu. Ovo 2100 je 3g mreža uglavnom po gradovima i odnosi se na internet, odnosno viber, fb, YouTube instagram isl, ne na SMS i razgovore. Vidi od xiaomi ima li što da ti se sviđa, reka ti je čovjek da vidiš na kimovil, oni imaju dobre preporuke
 
Zasto nabavljati sa alija kad ce biti i kod nas u prodaji.
Evo na mondu pisu da ce kod nas kostati 130 evra http://mondo.rs/a790586/Mob-IT/Vesti/Huawei-Honor-4C-cena-i-specifikacije.html
Realno da kosta i do 200 evra isplatnije je to nego iz Kine pa carina PDV + ovde ima garanciju
U jbt.. Po toj ceni ce osvojiti srpsko trziste. Vidim da su tamo rusi poludeli za njim iako nema 4g podrsku. Mada licno ne verujem u cenu od oko 130e. Pa ovde redmi 1s kosta u radnji 25000din
 
Poslednja izmena:
Teško da će biti toliko niska cena, kada se pogledaju cene samsunga, lg-a ili čak i acera.
 
Ma nema sanse da ovaj telefon bude ispod 250€ kod nas, oni su damo prekopirali cenu iz Kine. Obican marketinski trik, da bi se stvorio hajp kod nas. Ako je cena u kini 130$, a kod nas da bude ista cena, mislim da je to smesno.
 
Ako moze jedan savet da ne otvaram novu temu.Treba mi telefon koji ce se koristiti iskljucivo za surf i gledanje filmova,serija.Znaci dobar ekran i brz surf,kamera nije puno bitna.Naravno da zelim da sto jeftinije prodjem a za savet pitam posto vidim da se razumete dobro.Hvala.
 
Ako moze jedan savet da ne otvaram novu temu.Treba mi telefon koji ce se koristiti iskljucivo za surf i gledanje filmova,serija.Znaci dobar ekran i brz surf,kamera nije puno bitna.Naravno da zelim da sto jeftinije prodjem a za savet pitam posto vidim da se razumete dobro.Hvala.

TCL s720
 
Zar nije bilo reci da s720 ima los ekran?
Do koliko para si spreman da zidvojis?
 
Nazad
Vrh Dno