Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Zaboravljaš jednu krucijalnu stvar, kad telefon kupim očekujem da mi radi, a ne da ja radim za njega.
Evo kao freelancer valjda spadam u informatički pismene osobe, ali nemam vremena da surfujem na kineskom. Umesto to vreme da bacam bakćući se google translejtom mogao bih da radim i skupim dovoljo za bolji telefon npr LG G3 koji stvarno radi kad ga izvadim iz kutije i ne moram surfovati na korejskom 법인 G3 rom :D .
Kupujem kineske telefone zato sto daju najbolji odnos performanse-cena, a signo ne zato sto sam ljubitelj kineskog pisma, naravno većina ostalih kineskih telefona nema takvih problema.

LG G3 radi kad ga izvadiš? Stvarno?
Pa i F1 radi, u čemu je problem? Zašto bi radio ti za njega?

Normalno da svaki iskusni freelancer ima IT u malom prstu i da mu je kineski ogavan.
To sam odmah shvatio.
Nisam shvatio zašto odmah ne skupiš dovoljno (pravi freelancer to sakupi dok si reko maotzetung) za neki
kineski (jer imaju najbolji odnos) flagship uređaj i tako zaobiđeš forume i ovakve dosadnjakoviće poput mene.

A sad ozbiljno.
Ovo što si, uz ostalo, napisao da većina kineskih mobitela nema problema poput Coolpada F1 dovoljno govori
o predrasudama i poznavanju teme :D
 
Da li moze neka preporuka za telefon do 70 evra ? Vazan mi je samo dobar GPS i baterija
 
Ja sam porucio Dogee DG450 za zenu ili klinca a mozda zavrsi i kod mene, sve zavisi kako ce da se pokaze uzivo. Otprilike se uklapa u tvoj budzet.
Od prosle nedelje je na carini tako da se opravdano nadam da ce do kraja ove nedelje biti kod mene pa cu da se javim sa utiscima.
 
A kojih to problema ima?
I o kakvom kineskom pismu ti pises...?

cini mi se da si izgubio orijentir o cemu pises :)

To sto je dakok napisao da ima 200 kineskih romova nikako ne znaci da moras znati kineski ,)

+1, na koje probleme mislis, za sad je najozbiljnija mana na nekoliko EURO romova sto ne stizu one poruke iz banaka, sto nas koji nemamo SMS obavestavanje o racunu pogadja pa nema, prosto da razbijes fontele o pod... :laugh: :smash:

Ja sam porucio Dogee DG450 za zenu ili klinca a mozda zavrsi i kod mene, sve zavisi kako ce da se pokaze uzivo. Otprilike se uklapa u tvoj budzet.
Od prosle nedelje je na carini tako da se opravdano nadam da ce do kraja ove nedelje biti kod mene pa cu da se javim sa utiscima.

11 Otprema je novi prosek, tako da ne nadaj se skoro...
 
Poslednja izmena:
Ja sam porucio Dogee DG450 za zenu ili klinca a mozda zavrsi i kod mene, sve zavisi kako ce da se pokaze uzivo. Otprilike se uklapa u tvoj budzet.
Od prosle nedelje je na carini tako da se opravdano nadam da ce do kraja ove nedelje biti kod mene pa cu da se javim sa utiscima.
Svidja mi se taj telefon ali molim te isprobaj GPS kad stigne, da li navigacija brljavi...
 
LG G3 radi kad ga izvadiš? Stvarno?
Pa i F1 radi, u čemu je problem? Zašto bi radio ti za njega?

Normalno da svaki iskusni freelancer ima IT u malom prstu i da mu je kineski ogavan.
To sam odmah shvatio.
Nisam shvatio zašto odmah ne skupiš dovoljno (pravi freelancer to sakupi dok si reko maotzetung) za neki
kineski (jer imaju najbolji odnos) flagship uređaj i tako zaobiđeš forume i ovakve dosadnjakoviće poput mene.

A sad ozbiljno.
Ovo što si, uz ostalo, napisao da većina kineskih mobitela nema problema poput Coolpada F1 dovoljno govori
o predrasudama i poznavanju teme :D
Loše sam se izrazio nemam predrasuda niti znam kakvih problema ima Coolpad jer nemam taj telefon. Hteo sam samo reći da je apsurdno tražiti rom po kineskim forumima a to je bila tvoja preporuka
Ova rasprava nema više smisla, jer kao u poslovici svaki ciga svoga konja hvali. Izvinjavam se za off
 
Poslednja izmena:
OK, ispričavam se, bio sam malo otrovan jer sam stekao dojam da si još jedan od onih koji,
puni predrasuda, pljuckaju po kineskim mobitela. I ja malo pretjerujem s hvaljenjem coolpada
ali mislim da ima smisla jer je, posve nezasluženo, slabo poznat izvan Kine.
cheers
 
Loše sam se izrazio nemam predrasuda niti znam kakvih problema ima Coolpad jer nemam taj telefon. Hteo sam samo reći da je apsurdno tražiti rom po kineskim forumima a to je bila tvoja preporuka
Naravno da ne moras traziti rom po kineskim forumima, i onako ce ga dakok naci i postaviti na drugo mesto :)

Uglavnom to sto vazi za coolpad vazi i za bilo kojeg drugog kineza, ali obrati samo paznju da pored coolpada za retko kojeg kineza imas da nadjes futrolu osim onih univerzalnih na preklop i providne silikonske koje dobijes uz telefon.
To jako dobro govori koliko je telefon podrzan i popularan.
 
Daj, ima za sve kineze tih futrola kakvih hoćeš. Baš sam skoro poručio novu futrolu za Jiayu G2s za sestricu, a taj telefon se ne proizvodi odavno, a nije ni bio nešto popularan. Da ne gledam Honor, i Hongmi npr. kakav tek izbor ima.
 
Da li je bolje na aliexpress platiti PP-om ili direktno karticom. Takodje da li prilikom kupovine moze da se ostavi poruka prodavcu.
 
Ne znam da li ali prihvata pp? Inače ja se uvek prvo dopisujem sa prodavcem pre kupovine (PM) Tu vidiš koliko je ozbiljan i da li možete da se dogovotite oko detalja
 
A da li se placa jos nesto sem toga sto se narucuje? I da li postoji neki izbor sto se slanja tice? Ili svakome salju isto.
 
Postoji izbor u zavisnosti od države za koju se šalje. Možeš i DHL da uzmeš ako imaš višak keša :)

Ako šalju preko njihove pošte uglavnom je poštarina već uračunata u cenu
 
A koliko se obicno placa DHL? I koliko je brze/sigurnije?
 
Zavisnosti od prodavca. Kada izabereš tamo DHL napisaće ti koliko se dodaje na cenu. Sigurnije na znam koliko, ali je sigurno brže. Koliko ne znam, pošto kinez može da dođe i za 20 dana a i za 50. Sa DHL om ne bi trebalo više od 5,6 dana ako ga kinez na vreme pošalje.

Mada bolje da čekaš odgovor nekoga ko je uzimao sa DHL
 
Da li je bolje na aliexpress platiti PP-om ili direktno karticom. Takodje da li prilikom kupovine moze da se ostavi poruka prodavcu.
Na Aliju ne mozes da platis PP-om, nema ni potrebe slobodno kupi karticom, iskustvo od preko 300 porudzbina.
Samo objasnjavano kako se tamo narucuje, procitaj pa udri i srecno sa kupovinom.
 
A koliko se obicno placa DHL? I koliko je brze/sigurnije?
iako pise na primer da je besplatno ako je cena robe preko 50e moraces platiti usluge spedicije cirka 4000 i kusur dindzi plus carina pa ti vidi a i traze potvrdu o ceni robe.Bez desetak dana sigurno nece ranije stici do tebe.
 
Taman odlucim za lenovo a806 ,vidim u komentare svi se zale kako im se gasi iz cista mira,baterija ni dan ne moze da izgura,dosta force close.jiayu g4s sto znam izgleda ruznjikavo nema ga niko pa ne znamo za mane,coolpad fale na sva zvona ,ima 250 romova za njega a nijedan ne valja .vjrrujem u xiaomi note al mi je prevelik u pm
 
Možda ovi novi honori od huawei? Cenim da mora malo da im padne cena. Tipa honor 4 play it'd itd
 
Honor 3C radi kao doxa.
 
Ne postoji telefon, bio on kinez ili finac iz kine, do 150 ili do 600 evra, a da nema neku manu. Na kraju moras da prelomis koji kompromis ces da napravis...
 
Ja se razmišljam da uzmem Golden Warriora, bez obzira na ograničenje sa 3G. Da li neko ovde ima iskustva sa njim? Oznaka mu je S898T ili S898T+ ? Tražio sam ROM-ove, ali nije posebno popularan.
 
http://www.ibuygou.com/
Je li ovo oficijalni xiaomijev shop? Mislio sam da uzmem ovaj novi power bank ultra tanki 5055 mAh i slusalice pistons pa me zanima je li bas xiaomijev shop ili je sajt kao i svaki drugi?
 
Jbm ti ja to kad nema kineza do 150e koji radi a da nema neku manu

Coolpad F1 sa AOSP-om na 4.2.2 nema manu, vec izasli neki KK-ovi i dok se to jos malo ispegla do novaka ce imati dobro ispeglan i KK, a kostao me 150 i par € sve skupa.
 
Ima nas nekoliko Jiayu G4S ovde na forumu, ja imam KitKat već punih mesec dana, radi bez greške...
 
Ti jadan stalno spominjes tvoj g4s ali ga zaobilaze svi ! :) Ja sam bio naprzen na njega zbog jake bat i coolpad f1 zbog sve opstih dobrih karakteristika za odredjenu svotu novca . Ali je uleteo note II koji sada vidim da mi ne odgovara. Prevelik mi je. Lg g2 mi je najbolji veliki , a mali tel za sada koji mi staje u ruku i bez problema kuckam na njemu. Svidja mi se i nexus4 samo baterija je katastrofa i losa kamera.
 
Nazad
Vrh Dno