Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Upravo pisem iz Guangzhou. Ovde u metrou je jedno 60% telefona Xiaomi, uglavnom MI3 i MI2. 30% IPhone razni a ostalo Samsung, Nokia i ostali koje nisam mogao da prepoznam.
Inace, u metrou svi zevaju u telefone a na ulici otprilike polovina njih.

ista stvar je i u kineskom trznom centru u bloku 70. svaki kinez ima po 2 mobilna u ruci,gledaju neke kineske crtace i cuda.. stvarno su navuceni na pametne telefone,i to znatno vise nego druge nacije.
 
Upravo pisem iz Guangzhou. Ovde u metrou je jedno 60% telefona Xiaomi, uglavnom MI3 i MI2. 30% IPhone razni a ostalo Samsung, Nokia i ostali koje nisam mogao da prepoznam.
Inace, u metrou svi zevaju u telefone a na ulici otprilike polovina njih.

Jel si uspeo da nadjes Haiyin/Haixin square? :)
 
Jel uzimao neko THL 4400? Moram sto pre burazeru da narucim, a najbitnije mu je da da je baterija jaka, i da je kvalitetan kinez. Moze i nesto skuplje, ali ne preko 200-220$.
Vidim da se neki zale da JB na 4400 nije ispeglan, i jos par nekih mana, pa me to jedino plaši.
Gledao sam i G4s, mada deluje nekako buckasto :)
 
Sta znam, meni G4S nije buckast uopste, a trpi celodnevno drndanje i ne štuca uopste, zaista nemam nijednu zamerku, eventualno bi gps mogao da bude malo bolji
 
Porucio ja Hongmi 1S sa AntElife i stigao uredno. Kasnije porucio i sluske za njega i one su stigle. Sad cekam Android box. Jedina zamerka od mene je sto su malo spori tj. treba im malo vise vremena da posalju.
 
Merimobiles mi poslao u ponedeljak a narucio sam u subotu, ako imaju na stanju mozda da narucis kod njih, za lajkovanje na Fejsu imas kupon od $4-5 popusta (videces na sajtu desno)...
 
^ Tako je. 3.5g je i više nego dovoljan što se tiče brzine, samo je kod nas problem pokrivrnost. Jedina prednost 4g mreže(ako zanemarimo veću brzinu, koja praktično i nije bitna) je manja potrošnja baterije.

Kako to da 4G ima manju potrošnju od 3G?
 
Negde sam davno pročitao, pa sam se iznenadio :) Nisam istraživao, sad baš vidim da i nije tako [emoji51] , zavisi i kako se koristi. Saznaćemo za nekoliko godina.
 
bilo je 2 dana a sad stoji 15 dana rok,poslao sam mu poruku da cu pokrenut dispute ,a on mi je odg nesto tipa da je 15 dana produzeno,zar on moze bez moje dozvole sam da koriguje to vrijeme?
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima Jiayu g3/g3t po mogucstvu pokvaren, rado bih ga kupio
 
Evo novog hita u klasi do 120 dolara:

http://www.pandawill.com/thl-t6-pro...d-ips-screen-1gb-8gb-gps-3g-white-p94337.html

Slaba baterija, ali kapiram da će gurati ceo dan bez problema, a još ima i kitkat.

edit: ali ovaj beli okvir im je totalni hit :)
Kao da su ovo namerno uradili da ne bi namerno prodavali brdo ovih telefona

covece. meni ovo deluje kao najbolja kupovina trenutno. mogli su da se otvore za jos 1gb rama, ali nece ni 1gb da manjka.
dobija se i 16gb kartica za one koji zele vise prostora od 8gb

btw, imas i komplet crni ako ti smeta beli okvir
http://www.pandawill.com/thl-t6-pro...d-ips-screen-1gb-8gb-gps-3g-black-p94332.html
 
@subtractor:

- za octa core i jeste Best Buy
 
Evo jedan c/p, nadam se da je interesantan:

MTK6582 i MTK6592 su, što se proizvodnje novih uređaja tiče, u silaznoj putanji. Kinezi u
suradnji s Mediatekom već pripremaju novu generaciju mobilnih uređaja.

Ovako izgleda mapa sa sadašnjim i novim čipsetima:

qV98jFV.jpg


Neki od ovih uređaja su već na tržištu i predstavljat će novu mainstream ponudu
za kraj ove i dobar dio sljedeće godine:

MTK6732 zamjenjuje četverojezgreni MTK6582
Osnovne karakteristike:
64-bitni čipset. MTK6732 koristi Cortex-A53 procesor s četiri jezgre, osnovna frekvencija je 1.5GHz
(low-end je na 1.3 GHz), integrirani Mali-T760 GPU čija je frekvencija niža od one na MTK6752 čipsetu
(500MHz) , podržava HD ekran, 13MP kameru te 1080p video reprodukciju i snimanje , opremljen je MediaTek
multi-mode LTE modemom koji je kompatibilan sa standardnim 4G / 3G i GSM mrežama. Predviđen je za nižu
klasu mobilnih uređaja s očekivanom cijenom od 100 – 150 USD.

Koa30Lz.jpg


MTK6752 zamjenjuje osmojezgreni MTK6592
Osnovne karakteristike:
64-bitni, 8-jezgreni čipset s ARM Cortex-A53 arhitekturom, osnovna frekvencija je do 2GHz, integrirani
Mali-T760 GPU s odličnom podrškom za multimediju, podrška za 1080p H.265 i H.264 video zapis
(hardverski podržano kodiranje). Podrška za 16MP kameru s integriranim dual ISP-om, integrirani
CAT4 LTE modem. Predviđen je za srednju klasu kineskih mobilnih uređaja s očekivanom cijenom od 150 – 250 USD.

BX6XekE.jpg


MTK6595 – Čipset za kineske flagship smartfone
Osnovne karakteristike:
Ovisno o frekvenciji procesora mediatek nudi tri verzije ovog 8-jezgrenog čipseta sastavljenog od
četiri A7 + četiri A17 jezgre koje kuckaju na frekvenciji do 2.5GHz:
MTK6595M
MTK6595
MTK6595T
Integrirani IMG G6200 GPU podržava H.265 ultra HD video reprodukciju i snimanje, 2K ekran, podrška za
20MP kameru, integrirani multi-mode multi-band LTE MODEM s podrškom za CAT4 standard, dual-band
WiFi, GLONASS GPS. Jedan od prvih proizvođača koji su predstavili seriju uređaja s ovim čipsetom je
renomirana tvrtka MEIZU, koja do sada nije koristila mediatek procesore. Predviđen je za visoku klasu
kineskih mobilnih uređaja s očekivanom cijenom od 250 – 500 USD.

dtKhU7I.jpg

P.S.
Uočljivo je i da mediatek postavlja MTK6595 čipset u premium klasu mobilnih uređaja

P.P.S.
Obratite pažnju na veličine ekrana. Potvrđen je trend od 5-5.5".
U pogledu kompatibilnosti s domaćim mrežama ugodno iznenađenje je 5-band mode ili u prijevodu:
GSM + WCDMA + TDSCDMA + FDD-LTE + TD-LTE
 
Poslednja izmena:
@Dakok nisi ni spomenuo MTK6795 octacore 64bitni procesor koji će da rasturi sve i omogućava snimanje 1080p u 480fps. Mada kontam neće se ni pojaviti pre februara i Kineske nove godine tako da je možda prerano da se priča o njemu.
 
@Dakok nisi ni spomenuo MTK6795 octacore 64bitni procesor koji će da rasturi sve i omogućava snimanje 1080p u 480fps. Mada kontam neće se ni pojaviti pre februara i Kineske nove godine tako da je možda prerano da se priča o njemu.

Nisam ga spominjao ali sam ga oslikao :D
Imaš ga gore na prvoj slici. Mediatek ima običaj odbaciti već najavljene čipsete ili im mijenjati imena
u zadnji čas, pa mislim da je bolje da ga ne spominjemo dok se ne pojavi u par modela mobitela.
Tek je onda 99.9% siguran :)
 
covece. meni ovo deluje kao najbolja kupovina trenutno. mogli su da se otvore za jos 1gb rama, ali nece ni 1gb da manjka.
dobija se i 16gb kartica za one koji zele vise prostora od 8gb

btw, imas i komplet crni ako ti smeta beli okvir
http://www.pandawill.com/thl-t6-pro...d-ips-screen-1gb-8gb-gps-3g-black-p94332.html
1900 mAh je prosto premalo za ovakav ekran i rezoluciju. Znam da je na Staru w450 baterija trajala svega nekoliko sati ili neka 2h screen on-a, a ima bateriju istog kapaciteta uz manju rezoluciju, dijagonalu i slabiji procesor od ovog modela. Kapiram da je to razlog ovako niske cene. Budite oprezni.
 
baterija je najbitniji deo tel,koji ce ti djavo silni gb da ne mozes dalje od punjaca
 
Da, na 5" i HD rezoluciju + MTK6592 ne bi trebalo gledat ništa ispod 2300mAh...
 
xiaomi mi4-ima li ko ovu masinu,jos nidje nisam procitao da ga neko pominje?
 
Ima zasebnu temu
 
Kad smo već kod kung fua obratite pažnju na brend Wico. Najavili su 8-jezgreni smartfon za samo 89 USD.
Trenutno su poznati po solidnoj ajfon 6 kopiji :)
 
Nazad
Vrh Dno