Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Čudo, stavili su dole u opis 3g/wcdma, a i reklamiraju ga za evropsko tržište
 
vidim da za ovaj tcl 3n najvaljuju 145 dolara, to bi bilo nerealno dobra ponuda(ili ce toliko biti kineski model)
 
Zato ti jesi
Ne znam o kojem F1 govoriš, ovaj koji Svi imamo je sa 2 giga rama i 13MP kamerom... octacore... F1 se prodaje za 140$, a ovi tvoji za 190, S3 već preko 200...

Govorim o F1. Model F1 plus ili ti 8297W model za koji si ti zapeo jeste taj spec i min cena 140$. Ja nisam jurio najnižu nego najsigurniju kupovinu za S3 pa opet nije "već preko 200" nego 190$ a ipak ima veću bateriju, veći ekran i to FHD, kao i duplo više ROM-a.
 
hahaha

Over and out.
 
Govorim o F1. Model F1 plus ili ti 8297W model za koji si ti zapeo jeste taj spec i min cena 140$. Ja nisam jurio najnižu nego najsigurniju kupovinu za S3 pa opet nije "već preko 200" nego 190$ a ipak ima veću bateriju, veći ekran i to FHD, kao i duplo više ROM-a.
Druze, zbunjen si. Vise citaj, manje pisi, nije sve u specifikacijama. Kod Kineza je bilo more telefona koji su bombone na papiru, a u realnom radu su bili teski promasaji.
Model 8297W je F1, plus verzija je slabija. Ovaj model sa cenom od 140 je itekako konkurentan jer je sigurna kupovina, ko god ga je kupio nije se pokajao, dobice lolipop, sto je kod Kineza nezamislivo bilo do sada. Pusti full hd ekrane, jezgra i ostalu sminku...
 
Pa nisu bas fhd, jezgra sminka pre ce biti lolipop sminka, ali ne bih da vam kvarim iluzije, vi ionako zivite za F1.
Ne daj boze neko da se usudi da kaze da nije najbolji fon a vec su se neki usudili pa ih napljuvaste, znam sad cete i mene al me bas nesto...
F1 nije i nikada nece biti najbolji fon na svetu koliko god vi to pisali.
Pomislim da ste kao Gebels da 100 puta izrecena laz u vasim glavama postaje istina.
Nemam nista protiv F1 niti bilo koga ko ga je kupio ja imam drugi fon za koji svakako mislim i znam da je bolji a i skuplji je sa razlogom i dan danad posle godinu i vise dana od izlaska kosta isto kao sto je tada kostao.
Ali ne tvrdim da je najbolji telefon i da nema boljeg od njega.
Sta ste se bre ljudi srodili sa tom stvarcicom da imate pistolje siguran sam da bi neki i upotrebili protivu nas koji mislimo da ima boljih telefona, a i brate nije ceo zivot u telefonu.
Ima pametnijih i vaznijih stvari u zivotu, zar ne?
Pozdrav svima.
 
Ljudi, zna li neko kakav je iuni u3? 3gb/32gb verzija na aliju koshta 230-240$ koliko sam video, 210 srebrni i 218 zeleni na 1949deal, 4.7" fullhd, snapdragon 800, ako se ne varam metal, malo slaba baterija u skladu sa "malim" ekranom, ali brutalna specifikacija za lovu, e sad, nisam josh iskopao kako se pokazao u radu i kakav je softver, ima li neko iskustava sa ovom spravom ili bar pouzdane informacije?
 
to verovatno mislis na u2 ;)
evo sada sam ga i ja pogledao bas fino deluje
 
Da, mislio sam na u2 :) bash fino i bash jeftino deluje, ali me onaj "deluje" deo sprecava da ga narucim ovog trenutka... Na xda su pominjali koje verzije softvera rade, ali dzaba mi shto pishu u verziji 1.8, 2 itd kad niko ne pominje da li je 4.3 ili neshto novije...

Istina, zablejao sam se u trazenje shta sve postoji sa mt6595 i 6752, pa nisam ni stigao da ishcitam celu temu :D
 
Ja cu verovatno uzeti redmi note, pa cu sacekati par meseci da se pojavi nesto interesantno ispod 200dolara :)

Sta mislite o Elephone telefonima ? Niko ih ne pominje u temi, a model p5000 izgleda sasvim korektno za malo vise od 200 dolara. Jos kad skapiras da ima bateriju od 5350mah

Main Features:
Original ELEPHONE P5000 WCDMA Smartphone
MTK6592 Octa Core 1.7GHz
5 inch FHD Multi Point Touch Capacitive Screen 1920x1080 px
2GB RAM 16GB ROM
Android 4.4.2 Operating Systerm
Front 8.0MP Rear 16.0MP Dual Cameras
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/1900/2100MHz
WIFI/Bluetooth/GPS/OTG/NFC/FM Radio
5350mAh Large Battery

http://www.aliexpress.com/item/New-...K6592-Octa-Core-2GB-RAM-16GB/32261426546.html
 
Pokušaj pronaći proizvođača Elephone i nećeš se usrećiti :)
 
Svakih par strana ista prica. :)
Ozbiljan marketing ima Elephone. :)
 
Za elephone se nadam da ce uskoro izaci p7000 (mada me malo odbija kolicina zalbi upucenih na softver kod p2000, za koji sam bio prilicno zagrejan svojevremeno). U medjuvremenu imamo jiauy s3 unboxing i nadu da ce ga testirati uskoro :) rekoshe mi da ce 3gb verzija biti u prodaji vrv krajem ove/pocetkom sledece nedelje, fige skrshtene da valja :) izgleda da je 6752 mnogo jaci od 6592, plus se kod 6592 zale mnogo na bateriju i

Iuni u3 ima kitkat rom, kopanje se nastavlja :)

Koliko mi je sad tabova otvoreno na kompu, uzas... Konfuzno ko moj post :D
 
Ja nesto ne verujem da S3 sa 3gb rama stize pre marta. Svi cekaju S3, pa kontam da ce tek da izbace 2gb pa onda posle nekog vremena jacu verziju. (Nisam citao nikakva obavestenja kada izlazi, nego cisto onako nagadjam)
 
Ja sam ih pitao juce, rekoshe 4-7 dana. Videcemo.
 
Nezhvalno je porediti Coolpad f1 sa Jiayu S3 ili Meizu Note jer nisu ista klasa.
Ok razumem tu vasu opsesiju coolpad-om :D ,ali treba biti nekad i realan jer je on bar za klasu ispod navedenih telefona. Ko hoce bas da ga poredi ima Jiayu G4s iste su specifikacije, po meni je Jiayu i tu bolji ali to je stvar ukusa...

Kakva opsesija sad, pa covek je nalupao neke leve, naravno DRASTICNO losije, specifikacije od pravih uz zakljucak da je mnogo losiji telefon od "samo" 1/3 skupljeg i bezmalo godinu novijeg modela, a ispade da naravno nije, to nije opsesija nego zdra razum da se na izvrtanje istine reaguje!!
 
Govorim o F1. Model F1 plus ili ti 8297W model za koji si ti zapeo jeste taj spec i min cena 140$. Ja nisam jurio najnižu nego najsigurniju kupovinu za S3 pa opet nije "već preko 200" nego 190$ a ipak ima veću bateriju, veći ekran i to FHD, kao i duplo više ROM-a.

Brate, onako drugarski ti kazem... Poooooooooooojma ti nemas o cemu pises!!! F1 8297W je prvi model koji je izasao i on kosta $140 iliti po ovom odnosu malo preko 120€ a plus je izasao kasnije i on ima te specifikacije slabije ali i kostao je manje, sad me mrzi da trazim cenu ali naravno ne moze kostati vise...

Pa nisu bas fhd, jezgra sminka pre ce biti lolipop sminka, ali ne bih da vam kvarim iluzije, vi ionako zivite za F1.
Ne daj boze neko da se usudi da kaze da nije najbolji fon a vec su se neki usudili pa ih napljuvaste, znam sad cete i mene al me bas nesto...
F1 nije i nikada nece biti najbolji fon na svetu koliko god vi to pisali.
Pomislim da ste kao Gebels da 100 puta izrecena laz u vasim glavama postaje istina.
Nemam nista protiv F1 niti bilo koga ko ga je kupio ja imam drugi fon za koji svakako mislim i znam da je bolji a i skuplji je sa razlogom i dan danad posle godinu i vise dana od izlaska kosta isto kao sto je tada kostao.
Ali ne tvrdim da je najbolji telefon i da nema boljeg od njega.
Sta ste se bre ljudi srodili sa tom stvarcicom da imate pistolje siguran sam da bi neki i upotrebili protivu nas koji mislimo da ima boljih telefona, a i brate nije ceo zivot u telefonu.
Ima pametnijih i vaznijih stvari u zivotu, zar ne?
Pozdrav svima.

Daj i nama malo te gudre rodjace, jer ne znam gde si ti to video sem u svojim halucinacijama i/ili snovima, ali NIKO NIKAD NIJE TVRDIO, niti sad tvrdimo a i niti cemo, da je F1 najbolji telefon na svetu!! Ali takvi kao ti iz ciste ljubomore ili ko zna cega pljuju isti BEZ ARGUMENATA, jako bitno pa moram da podviknem, ili sa smesnim tipa moj ima za 200mAh bolju bateriju pa je ergo vas globalno mnogo losiji, ili tek one provale utata nemate kompas, aaaaaaaaa...
 
Poslednja izmena:
Jes da imam F1 al nikad ga nisam nešto dizao u nebesa, jednostavno kad se stave na papir spec F1 i ovih par modela oko kojih se diže hajp poslednjih nedelja, ne vidim da su potonji uopšte dobre kupovine bang for buck. Naravno kome pare nisu problem, može da kupi šta hoće, a nešto mi se javlja da će carina za ovaj S3 kad stigne (na leto) biti min 10 000 din.
 
Ajde da vidimo :)

Ovo su podaci za Lenovo A806 (MTK6592) (iz prve ruke, s recenzije)

Antutu: 33514
Antutu 2D: 1700
Antutu 3D: 8050
Passmark: 3324
Quadrant Standard: 15424
Vellamo Chrome: 2189
Vellamo Multicore: 1273
Vellamo Metal: 972
3D Mark – Ice Storm Unlimited: 7258

Već sat vremena pokušavam pogledat testove s kineskih stranica za Jiayu S3, TCL 3N i Meizu
da provjerim kako stoje u usporedbi s ovim gore ali ne ide :(


EDIT:

TCL 3N

Antutu:39400 +18%
Quadrant Standard: 11167 -28%
Vellamo HTML: 2546 +15%
Vellamo Metal: 939 -4%

Ha!

Još jedan TCL 3N

Antutu: 38400 +14%
Antutu 2D: 1620 -5%
Antutu 3D: 8400 +5%
Vellamo HTML: 2023 -8%
Vellamo Metal: 934 -4%

Onda, je li DEBELO zaostaje za MTK6592? :D
JiaYu S3 Mt6752 Benchmarks

3D Mark Ice Storm Extreme: 6,508
Vellamo Metal: 1,111
Vellamo Multicore: 1,822
Vellamo Browser: 2,433
Quadrant: 19,288
GFXBench Manhattan: 358.7
GFXBench Manhattan Offscreen: 357.1
GFXBench T-Rex: 858.4
GFXBench T-Rex Offscreen: 866.2
Geekbench Single Core Score: 810
Geekbench Multi-core Score: 3948
Antutu X: 38,203
Antutu: 40,097

Dodaj jos potrosnju baterije koja je sigurno manja nego na tom starom mtk.


Nema sta,po testovima dosta dobar SoC
 
Poslednja izmena:
Kakva opsesija sad, pa covek je nalupao neke leve, naravno DRASTICNO losije, specifikacije od pravih uz zakljucak da je mnogo losiji telefon od "samo" 1/3 skupljeg i bezmalo godinu novijeg modela, a ispade da naravno nije, to nije opsesija nego zdra razum da se na izvrtanje istine reaguje!!
Ovako tema gubi svaki smisao jer svaki novi telefon koji se pojavi ovde bude zasut gomilom hejta bukvalno svaki drugi post je o coolpadu...
 
A kako je tema o "kineskim manje poznatim brendovima", Coolpadu ovde nije mesto ,)
 
Pitanje o iskustvima, model broj 2: zte nubia z5s. Ima li neko iskustva sa njim, valja li cemu? 32gb verzija 236$ na aliju.
 
Dobar je Coolpad, jednostavno novi telefoni iste klase nijesu bolji od starih rješenja, npr. ovaj S3 JiaYu MT6752 može odma u penziju da ide pošto ništa novo nema u odnosu na stari model MT6592, a kad brojiš ukupne performanse zaostaje za starim modelom. Jednostavno ako je stari Soc jeftiniji ispativije ga je kupiti
 
^ Kako zaostaje ? Evo ti gore brojke. Po testovima je bolji za oko 15-25% . u realnom radu verovatno jos vise.
 
Nazad
Vrh Dno