Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Dobar je Coolpad, jednostavno novi telefoni iste klase nijesu bolji od starih rješenja, npr. ovaj S3 JiaYu MT6752 može odma u penziju da ide pošto ništa novo nema u odnosu na stari model MT6592, a kad brojiš ukupne performanse zaostaje za starim modelom. Jednostavno ako je stari Soc jeftiniji ispativije ga je kupiti
Ma Nokia 3310 nema dalje ovi novi telefoni nemaju nista novo ( osim kolor displeja :D )
 
Pusti pacijenta! Dosao je da troluje i kida ljudima zivce sa praznim ubedjivanjima.. vec par puta se izlupetao za medalju.Ignore!

Ne no ti nepismeni prodaješ narodu linkove copy-paste a ne znaš ni što piše ,prvo završi neku školu pa onda pričaj ...

Evo za ostale korisnike, taj Jiayu proizvodi S3 MT6752 , ali i S2 MT6592 , znači iste komponente isti je ekran i rezolucija , Soc se razlikuje ...

https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx30&D1=Jiayu+JY-S3&os1=Android&api1=gl&D2=Jiayu+JY-S2&cols=2

Sve slično čak i Mali450 odlično parira T760 u 3D ... brži je nevjerovatno
 
Steta za ovaj topik, bio je ultra zanimljiv i koristan. Sad kad kineski brendovi vise nisu "manje poznati" i veliki broj ljudi poseduje njihove telefone sve se svodi na par prethodnih strana cistog flejma i trolovanja.
 
^^Koliko znam ovde se uglavnom poredi samo gpu a to je samo jedan deo price.. Plus 80% testova ni nema rez

^istina.

Nemojte se ljudi vezivati za brendove,niti ste zaposleni tamo niti dobijate od njih kes. Razumem da ste apple ili samsung fanbojevi ali ovo prosto nije normalno.. Mojih 2 centa :)

Na kraju krajeva pokusavamo da izvagamo koji su najbolji mobovi u odredjenim cenovnim rangovima.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno si u pravu, ja sam na ovoj temi od samog pocetka, dok je pisao ovde @dukeofserbia i jos par likova, ovu temu je bilo milina citati, sada gomila nekih likova koji se jedu jer nemaju novca za najnoviji iphone ili samsung lece svoje frustracije ovde, frljaju se specifikacijama, pricesorima a u principu pojma nemaju sta pricaju.
Zlatno pravilo za Kineze, NE KUPUJ DOK NE IZADJU TESTOVI NA NETU I DOK LJUDI NE ISPROBAJU NOVI SoC. Taj jiayu S3 je macka u dzaku, bez obzira sto deluje savrseno na prvi pogled. Ako ti hitno treba telefon, pogledaj neki stariji model, koji je proveren, posle ce da bude aj kuku, zeznuse me na forumu.
Ja ispravim coveka, odmah neko dodje sa pricom da proglasavam coolpad za najbolji. Momak, procitaj moje ranije postove, videces da sam rekao da je taj thl T11 bolji telefon od coolpada, ali da mu je cena nesrazmerno veca u odnosu na prednosti koje ima.
Vecina novajlija na temi, navikla na hejt koji prati izlazak brendiranih telefona, misli da je isti slucaj sa Kinezima, nije, ovde brzopleta kupovina moze da znaci bacen novac, bez obzira na cenu.
Gledam sada ovaj meizu mx4, bas mi se svidja telefon, prati li neko ovaj 6595 cipset, kako se pokazao u praksi?
 
Poslednja izmena:
1. Neki su ljudi jednostavno ... ne ljudi !
2. Zao mi sto nema duke ovde u temi vise .
3. Bes ti ove kineze kada ima treba 40 +dana da dodju , to je me je odvratilo od colpada f1 jer sam uzeo note 2 i sada drugi put sam hteo da uzmem jiayu s2 pa sam zavrsio sa LG G2 samo zato sto im treba da stignu toliko dugo
 
Veljkoka, po testovima i pisanjima 6595 je brz procesor, ali i dalje slabije graficke performanse od sd800. Plus, sorsovi nisu dostupni. Ne znam kolika je razlika u praksi, ali cini mi se da (posebno sa ovakvim kursom dolara) mx4 i nije bash tako povoljan (koliko god da nam se svidja). G2 je ispod 300e laganica u 32gb verziji vec, sd801 u mi4 je mocniji, tu je i mi3, koliko god da mi se meizu svidja cena je previsoka za moj ukus... Zopo zp999 i 3x su mnogo jeftiniji, ali ako te u ovoj kategoriji carina priupita shta to kupujesh, opet nije neka cena... Zato se ja licno i raspitujem za druge modele i kopam ko ******... Ne daje mi se skoro 300 jura za g2.
 
Ovako tema gubi svaki smisao jer svaki novi telefon koji se pojavi ovde bude zasut gomilom hejta bukvalno svaki drugi post je o coolpadu...

Da, i Coolpad isto u svakom drugom postu zasipan hejtom, vredjaju se vlasnici istih... Nista argumentovano!
 
JiaYu S3 Mt6752 Benchmarks

3D Mark Ice Storm Extreme: 6,508
Vellamo Metal: 1,111
Vellamo Multicore: 1,822
Vellamo Browser: 2,433
Quadrant: 19,288
GFXBench Manhattan: 358.7
GFXBench Manhattan Offscreen: 357.1
GFXBench T-Rex: 858.4
GFXBench T-Rex Offscreen: 866.2
Geekbench Single Core Score: 810
Geekbench Multi-core Score: 3948
Antutu X: 38,203
Antutu: 40,097

Dodaj jos potrosnju baterije koja je sigurno manja nego na tom starom mtk.


Nema sta,po testovima dosta dobar SoC

Dosta dobar ali moram istaknuti da je za novu generaciju nekakve srednje klase napravio
puno manji skok u odnosu na prethodnika (MTK6592) nego što je isti u odnosu na starog MTK6589
(ova dva su preko 100% razlike)

Međutim, velika razlika u odnosu na F1 (i ostale 5") je i to što su postojeći novi mobiteli većinom 5.5" pa i tu
malo gube na performansama. Zato sam se i radovao novom Meizu u manjim gabaritima ali i tu je ispao zaheb
jer je u igri izgleda samo 1GB RAM-a.

Još malo usporedbe s GFXbench-a
S3
F1
 
Veljkoka, po testovima i pisanjima 6595 je brz procesor, ali i dalje slabije graficke performanse od sd800. Plus, sorsovi nisu dostupni. Ne znam kolika je razlika u praksi, ali cini mi se da (posebno sa ovakvim kursom dolara) mx4 i nije bash tako povoljan (koliko god da nam se svidja). G2 je ispod 300e laganica u 32gb verziji vec, sd801 u mi4 je mocniji, tu je i mi3, koliko god da mi se meizu svidja cena je previsoka za moj ukus... Zopo zp999 i 3x su mnogo jeftiniji, ali ako te u ovoj kategoriji carina priupita shta to kupujesh, opet nije neka cena... Zato se ja licno i raspitujem za druge modele i kopam ko ******... Ne daje mi se skoro 300 jura za g2.

Da si ikad imao neki zopo "flagship" ne bi ga nikad preporučio nekom, jednostavno prave telefone od smeća. Sa druge strane Meizu je jako kvalitetne izrade i vredi svaki dinar, skoro je uzeo jedan momak za smešne pare, koga interesuje pročitaće u za to određenoj temi. (Meizu MX4)

Inače i ja ga imam i zamerka mi je što nema custom ROM-ova i možda štonije dual sim. Ostalo je sve ok svaki utorak izlazi update, i mx2 je dobio kitkat, mislim da je čak i mx dobio neki eksperimentalni. Tako da je softverska podrška odlična.
 
Meizu m1 has internal memory of 8GB with room for a 128GB SD card. The first Meizu to have SD support. The phone also comes with a large 2600mAh battery.

Sraman potez sa 1gb rama. Da su stavili 2 bio bi idealan mob. Koja steta..
 
Poslednja izmena:
Ako postoji mx4 za smeshne pare, pretreshcu temu da vidim gde, fon mi se zeshce svidja.

Zopo nisam imao nikad, ima jedan drug i prezadovoljan je. Mozda ste imali samo razlicita iskustva (ne preporucujem, gledam za sebe i uporedjujem, jer nisam imao njihove telefone i pojma nemam kakva je kontrola kvaliteta).
 
Ako postoji mx4 za smeshne pare, pretreshcu temu da vidim gde, fon mi se zeshce svidja.

Zopo nisam imao nikad, ima jedan drug i prezadovoljan je. Mozda ste imali samo razlicita iskustva (ne preporucujem, gledam za sebe i uporedjujem, jer nisam imao njihove telefone i pojma nemam kakva je kontrola kvaliteta).

Imao sam Zopo zp980+ telefon je bio lep izgledom, ali neke stvari su bile nedopustive. Na primer blic koji je dobacivao možda 30cm ili na primer užasno pregrevanje telefona.

Za telefon od 280-300$ mislim da je to bilo nedopustivo.
 
Ako postoji mx4 za smeshne pare, pretreshcu temu da vidim gde, fon mi se zeshce svidja.

Zopo nisam imao nikad, ima jedan drug i prezadovoljan je. Mozda ste imali samo razlicita iskustva (ne preporucujem, gledam za sebe i uporedjujem, jer nisam imao njihove telefone i pojma nemam kakva je kontrola kvaliteta).

Pa nije baš za smešne pare, samo je čovek prošao bez carine (ukakilo ga bruka, kapiram da je jedan jedini srećković koji je uzeo takav flagship fon iz Kine a da je prošao bez carine).
 
I jedan koji je nashao preko onog fr.234buy.com u jeftinijem trenutku, i jedan koji je dobio na benchmark nagradnoj igri :D ideja da uzmem ovde regularno, pa trazim povracaj pdv zvuci zanimljivo, ali izgleda da ga vishe nema po radnjama...
 
Lenovo Vibe x2 za $234.99 na Pandawillu!

Vrh cena, još samo da nisam batalio Pandawill i naručivanje iz Kine...
 
Videh ga, ali ako se ne varam, kineska verzija, koja ne radi (ili ne radi dobro) na ovim prostorima?
 
Nznm, ajd' neko ko se razume da protumači ovo:

2G: GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz)
3G: WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz)
TD-SCDMA B34/B39
4G: FDD-LTE B3/B7
 
10 Februara je premijera Zte Blade S6 sa Snapdragon 615 na aliexpress-u .Jos jedan dobar telefon cena bi trebala biti 249$ iz EU skladista, sto je dobra cena za one koji zive u Evropskoj uniji a za nas i ne bas
 
Nezhvalno je porediti Coolpad f1 sa Jiayu S3 ili Meizu Note jer nisu ista klasa.
Ok razumem tu vasu opsesiju coolpad-om :D ,ali treba biti nekad i realan jer je on bar za klasu ispod navedenih telefona. Ko hoce bas da ga poredi ima Jiayu G4s iste su specifikacije, po meni je Jiayu i tu bolji ali to je stvar ukusa...
+1 :D

Apsolutno su druga klasa, uostalom, nezahvalno je porediti ih, jer godinu dana u svetu mobilnih telefona je veokma dugačak period. S3 nudi dual LTE između ostalog, za razliku od S2 (ako se ne varam), što nama doduše za sada ništa ne znači, ali već tamo negde od aprila-maja... :)

Načelno mi je plan da u 2015. godini ne kupujem novi telefon, jer mi sadašnji zadovoljava sve potrebe, ali se bojim da će me za koji mesec zasvrbeti da imam LTE model, iako za tim realno i nema neke potrebe... :(
 
Poslednja izmena:
Meizu m1 has internal memory of 8GB with room for a 128GB SD card. The first Meizu to have SD support. The phone also comes with a large 2600mAh battery.

Sraman potez sa 1gb rama. Da su stavili 2 bio bi idealan mob. Koja steta..

Dodaće i oni još 1GB, posle Xiaomia, 100%.
 
Nznm, ajd' neko ko se razume da protumači ovo:

2G: GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz)
3G: WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz)
TD-SCDMA B34/B39
4G: FDD-LTE B3/B7
Po onome shto sam citao, ovo nema bash mnogo smisla, ne postoji verzija koja podrzava i WCDMA i TD-SCDMA (kineski standard). Ako ti zapadne X2-T0 (Kinez), osudjen si na edge, ako je X2-EU radoce normalno (bar ce 3g raditi normalno, fdd-lte je opet kineski standard). T0 cesh dobiti bud zashto, EU cesh da platish vishe. Mada, za ove pare, vredi ih kontaktirati (imaju 2 varijante na sajtu).
 
ZTE se delimicno probio svojevremeno, pa pokushava da se progura sa vishom cenom, a zaboravlja na more zalbi na grand x i slicne... Dodushe, sigurno qcom vishe naplacuje 615 nego mtk 6752... Tako da i to podize cenu, videcemo kad krenu testovi.
 
Po onome shto sam citao, ovo nema bash mnogo smisla, ne postoji verzija koja podrzava i WCDMA i TD-SCDMA (kineski standard). Ako ti zapadne X2-T0 (Kinez), osudjen si na edge, ako je X2-EU radoce normalno (bar ce 3g raditi normalno, fdd-lte je opet kineski standard). T0 cesh dobiti bud zashto, EU cesh da platish vishe. Mada, za ove pare, vredi ih kontaktirati (imaju 2 varijante na sajtu).

Mtk6595 podržava i WCDMA i TD-SCDMA tako da nije osuđen na EDGE ako uzme tel.

Edit. podržava istovremeno da ne bude zabune, Isto kao i kod MX4.
 
Poslednja izmena:
Onda je to super kupovina
 
Nazad
Vrh Dno