Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Jeste. Inače Fantacy sporo šalje, a sad posle praznika je baš razvukao. Ja sam naručio Meizu 20-og februara, i tek danas se pojavio na trackingu. Shenzhen Top-One Trading Co., Ltd. mi je poslao dosta brže, i imaju sjajne ocene. Verovatno ću kod njih da naručujem telefone ubuduće...

Ja sam narucio od Shenzhen Top-One 26.02 i tek danas poslali,kazu bili su u guzvi zbog NG...
 
I ja planiram da narucim Meizu m1 note kod Shenzen Top-one, povoljni su i odgovara mi opcija slanja za EU fedex-om (sestra mi je u Austriji) bez pdv-a i carine, a i dostava je brza.
E sad, pokusavam da platim visa electron karticom (koja je registrovana u BiH, a mjesto isporuke bila bi adresa u Austriji), ali uplata ne prolazi.
Postoji li neki drugi pouzdan nacin placanja, posto paypal nije podrzan?
 
Ako neko čeka mobilni sa dobrom baterijom ovaj Elephone P5000 će 17. marta biti ~180$. To je valjda dobra cena za ovaj telefon, a i Rusi preporučuju tog prodavca kao proverenog.
 
Koji je najbolji izbor od jacih kineza trenutno za raspon 320-360 dolara > Meizu MX4 [2gb ram] ili OnePlus One [3gb] ili Xiaomi Mi4 [3gb] ?

Mada mi Meizu M1 note za 207$ deluje itekako primamljivo :)
 
Poslednja izmena:
To sto si nabrojao vise se isplati uzeti ovde nego narucivati.

Mi4 -335e,mx4 moze za oko 320,oneplus one 370e nov 64gb
 
Jeste. Inače Fantacy sporo šalje, a sad posle praznika je baš razvukao. Ja sam naručio Meizu 20-og februara, i tek danas se pojavio na trackingu. Shenzhen Top-One Trading Co., Ltd. mi je poslao dosta brže, i imaju sjajne ocene. Verovatno ću kod njih da naručujem telefone ubuduće...
I ja sam prvo hteo od ovi drugi ali na chat su mi rekli da nemaju na stanju i da će možda biti za 5-10 dana, tako da sam pazario kod Fantacy jer su rekli da ga imaju na stanju. E sad, ima još 4 dana do valjda automatsko otkazivanje, ne znam dal da produžim ako ne pošalju do tad....
 
Poslednja izmena:
Svaki ozbiljan prodavac ce ti u principu poslati pre automatskog otkazivanja, strpi se josh malo.
 
I ja sam prvo hteo od ovi drugi ali na chat su mi rekli da nemaju na stanju i da će možda biti za 5-10 dana, tako da sam pazario kod Fantacy jer su rekli da ga imaju na stanju. E sad, ima još 4 dana do valjda automatsko otkazivanje, ne znam dal da produžim ako ne pošalju do tad....

Da sam na tvom mestu, ja bih im poslao jednu poruku da smatraš da si dosta čekao - čisto da ih podsetiš.
 
Da sam na tvom mestu, ja bih im poslao jednu poruku da smatraš da si dosta čekao - čisto da ih podsetiš.
Nema šta on da smatra da je dosta čekao. Kada je kliknuo kupi, pristao je da čeka toliko koliko je prodavac napisao da se čeka.
Čita li iko išta ili se samo pametuje???
 
Ovaj fantacy skoro svakodnevno menja cene telefona i bandlova. Sada kad sam pogledao, beli sa glass filmom je $219.99, a juče je bio $213.99. Zeleni i plavi su bili skuplji, sada se zeleni dobija za takođe $219.99. Sada ima istu cenu kao i Shenzen. Mislim da je sada situacija jasnija. Poslao sam poruku sa par pitanja Shenzenu o dostupnosti, pa ćemo videti.
 
Stigao Elephone P6000 sa Everbying.net za 22 dana (od cega 9 carina/posta), sto i nije lose buduci da su kineski praznici bili u tom periodu. Carina mi uzela 2,205 dinara sto je duplo manje nego sto je realno. Duboko im zafaljujem.
Telefon jos nema Android 5, a uskoro cu proveriti da li je spreman apgrejd preko WiFi. Trenutno je Android 4.4.4. Rootovan je i ima i SuperSu instaliran (jos da znam cemu sluzi).
Zumiranje slike stvarno ima onaj problem sa "seckanjem", videcemo kada ce to resiti. Voleo bih da vise kazem ali je čiča za te stvari pacer pa ... tako.
 
Stigao Elephone P6000 sa Everbying.net za 22 dana (od cega 9 carina/posta), sto i nije lose buduci da su kineski praznici bili u tom periodu. Carina mi uzela 2,205 dinara sto je duplo manje nego sto je realno. Duboko im zafaljujem.
Telefon jos nema Android 5, a uskoro cu proveriti da li je spreman apgrejd preko WiFi. Trenutno je Android 4.4.4. Rootovan je i ima i SuperSu instaliran (jos da znam cemu sluzi).
Zumiranje slike stvarno ima onaj problem sa "seckanjem", videcemo kada ce to resiti. Voleo bih da vise kazem ali je čiča za te stvari pacer pa ... tako.

SuperSU sluzi, pa... Nekome svacemu, nekome nicemu :D Mozesh da blokirash reklame, sprecavash programe da se podizu u pozadini (mozesh i bez supersu, ali ne tako efikasno), blokirash aplikacijama da koriste odredjene segmente (npr. shta ce igrici pristup kontaktima osim za shpijunazu) itd. Prevelika je tema da je ovde ispisujem... Ali vecina ljudi ovo bash i nece koristiti, smatram da, ako ne znash shta radish, moze da napravi vishe shtete nego koristi.

Podeli nam utiske kako se ponasha, pre svega softverski, kada budesh malo koristio telefon (da li secka, baguje, koliko zauzima ram, da li se resetuje, da li mora da se resetuje cesto itd.). Verujem da ce zainteresovanima znaciti da cuju. Mnoge ce zanimati kamera (mene ne, ja uspem da upropastim fotku i ako koristim dslr, ali vecinu da), zatim baterija, kvalitet izrade i korishcenih materijala, kvalitet ekrana (kvalitet boje i uglove gledanja je relativno lako zapaziti), da li wifi hvata na dobrom rastojanju, kakav je kvalitet razgovora...

Ima toga dosta, samo pricaj :)
 
Када рутујеш уређај обично процес подразумева и истовремену инсталацију Superuser или SuperSU апликације (само једном сам наишао на фабрички рутован уређај без неке од ове две апликације). Ти програми служе за контролу других апликација које желе приступ системским сетовањима. Без та два програма, у ствари једног од њих пошто се користе или један или други, те друге апликације би радиле шта год хоће. Овако не могу док им ти не даш дозволу преко Superuser или SuperSU.
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre, jel ti to kazesh da ja apsolutno nisam u pravu? Koliko je meni poznato, aplikacija ne moze nikako da dobije su ukoliko ne postoji supersu (ili slican), ili ja greshim?
 
Imas romove bez supersu i superuser a da su rutovani. Miui ,flyme itd itd
 
Moj, sadasnji, redmi 1s je fabricki rutovan i u okviru Security aplikacije postoji pod aplikacija Permissions (Super SU) i odatle se vrsi kontrola aplikacija.
 
Купио сам андроид ТВ бокс који је био прерутован и све треће апликације које иначе захтевају рут радиле су без икаквих захтева за дозволом. Само сам инсталирао SuperSU са маркета и од тада сам имао контролу над њима тј нису могле да раде без SuperSU дозволе.
 
Hm, na pretproshlom telefonu sam greshkom obrisao superuser aplikaciju i primetio tek kada su root programi poceli da mi baguju... Odnosno, da ne dobijaju su privilegije. Mozda ipak zavisi od roma...
 
Meni juce stigao Jiayu S3. Tacno mesec dana putovanja. Carina u dinar. Zbog obaveza na poslu nisam stigao da ga propisno istestiram. Nadam se da cu ovih dana imati malo vise vremena da ga lepo izmaltretiram :)
Prvi utisci su jako dobri. Displej, izrada, wifi, kamera (video jo nisam probao) - odlično. Daleko bolje nego Galaxy S3.
Jedina zamerka za sada je kvalitet zvuka. Zvucnici su glasni, ali nekako zvuče ravno. Doduse, vec vidim ota update iz februara gde pise da je resen zvuk pored ostalih sitnica.
Ako vec neko nije, otvoricu temu ovih dana sa detaljnim opisom.
 
Nemoguće da su stavili tako slab punjač da puni 3k mah... 4 sata je baš mnogo... Možda je neispravan?

Treba kupiti bar od 1.5/1.8A koliko je npr za G2 i da se napuni za 1:50-2:h
 
Treba kupiti bar od 1.5/1.8A koliko je npr za G2 i da se napuni za 1:50-2:h

Kad si već pokrenuo temu o ovome: da li neko zna koliko struje može da isporuči USB port i da li je generalno brže punjenje na punjaču nego na USB portu?
 
Uvek je brže na punjaču. USB port je valjda ograničen na 500 mA za 2.0 i 900 mA za 3.0, ako su tačni ovi podaci koje sam iskopao na brzinu.

Ne znam kakva je situacija za S3, ali sestra je uz Jiayu dobila neki krš punjač od 500 mA.
 
Tacno je za USB 2.0 za trojku koliko se secam jeste.
Za punjenje jacom strujom treba kernel da to omogucava. Tako mi rekose na drugoj temi. Kazu i da S2 recim ima ogranicenje koje moze da se iskljuci na Neat romu ili nekoj aplikaciji (nisam nasao gde se nalazi, i mene zanima).
Tako da ne zavisi samo odnpunjaca vec i od softvera telefona.
 
Ja imam Jiayu G4S, punjač je ok, u proseku mi treba 1,5 do 2h max da se napuni baterija od svega par % do 100%, baterija je od 3000mAh
 
Narucio sam meizu note kod: Shenzhen Top-One Trading Co., Ltd, rekli su mi da su u guzvi i da ga salju sada u ponedeljak ili utorak, sto je ok skroz. Javicu kakva su iskustva na kraju.
 
Tako su i meni rekli,ja ga narucio u cetvrtak poslali ga u utorak. Tako da su ok...
 
Nazad
Vrh Dno