Šta je novo?

Huawei Ascend Y300

Imam ovaj telefon vec neko vreme i veoma sam zadovoljan, pogotovo sto baterija uz solidno koriscenje traje dva dana, ali me izludjuju oni touch dugmici ispod displeja, nekad svetle nekad ne svetle, sada mi se cini da su definitivno prestali da svetle, ali rade normalno bez obzira na to. Jel ima neko takav problem i kako moze da se resi? Ne znam da li je softverske ili hardverske prirode posto te diode ne crkavaju skoro nikada.


Nasao sam odgovor, ima senzor koji kontrolise osvetljenje tih dugmica i nalazi se negde na vrhu, pretpostavljam da je to senzor osvetljenja ekrana, kada se pokrije prstom onda se upale dugmici na kontakt.
 
Poslednja izmena:
Drugar je uzeo ovaj telefon za ćerku, četvrti razred, ali smo primetili da ima 1 problem. Naime pri svakom paljenju telefona obavezno se uključi i prenos podataka iako je prethodno bio isključen. Čak smo pravili i poseban profil u kom je isključen prenos podataka ali bi se uvek aktivirao posle par sekundi od dizanja telefona. Pošto ne može njoj da objasni da zvaki put proverava da li je uključen prenos podataka, a ne bi hteo da joj ode kredit na internet, da li ima neko drugo rešenje ili se i kod vas telefon tako ponaša. Pozdrav!
 
Neka obrise APN podesavanja. Ne znam sad tacno gde se nalaze, ali trebalo bi da su u podesavanjima za mobile data u settingsu.
 
Hteo sam da uzmem ovaj telefon preko mts-a ali ga nema vise na sajtu, da li neko zna neku prodavnicu u kojoj daju na neki paket...bilo koji operater?
Hvala.
 
Uzeo danas ovaj telefon, naravno nasi prevaranti jos uvek po radnjama prodaju "kradene" telefone.... Narucio sam preko telefona iz jedne firme u BG-u sa Mobilnogsvet-a i stigao mi je telefon sve OK, al je sa nekog Svajcarskog operatera xD Ide njihov logo pri boot-u. Ah well pored toga ima samo jedan app instaliran od njih i to je to, sam ROM je poprilicno cist mnogo bolje nego kada sam uzeo prosli telefon u Telenoru koji nagura tone bloatware-a xD

Utisak o samom telefonu je skroz pozitivan, za 95 eur koliko me je kostao sam zadovoljan, nisam neki napredni korisnik tako da ako se telefon pokaze stabilno u radu bicu miran na duzi period.

Btw nije da mi bas treba al da li je neko uspesno root-ovao svoj Y300 i koja je procedura ?
 
Vidim preko fona trazi update SW MTS 194 valjda,jos nekom?
 
Dobio sam ovaj mob danas pa se evo malo čačkam opcije.
E sad ovdje sam dobio Android 4,1 Jelly Bean sa Huaweijevom nadogradnjom Emotion UI.
Tu zapravo nema standardnog androidovog izgleda aplikacija, nego su sve zajedno raspoređene na početnim zaslonima i ne mogu ih izbrisati.
Šta ste vi radili? Ima li neki dodatak da se dobije standardni izgled? Ili recimo ako instaliram neku novu aplikaciju, kako ću je dodati na početni zaslon?
 
Da bi dobio to sto zelis, prvo moras rutovati telefon, instalirati custom recovery, po potrebi bekapovati trenutni ROM i intalirati novi ROM. U fabrickoj veriziji softvera za y300 sve aplikacije su na stranicama home screena i automatski kada se instaliraju tu se i nalaze i odatle se i brisu prevlacenjem u kantu nakon duzeg pritiska na zeljenu aplikaciju, naravno sistemske aplikacije se mogu brisati tek po rutovanju.
 
uzeh danas ovaj fon ali je zakljucan na mts mrezu, koristim telenor karticu, ima li nekog da zna kako ga otkljucati, najbolje free a ako nema moze i ovako,
hvala
 
moze li da se otkljuca otkljucavanjem bootloader-a??
 
Mislim da ne moze free, ja sam ga otkljucao preko neta za nekih 5$ ako se dobro secam... otkljucavanje bootloadera sluzi za root, a to se postize tako sto ti iz hauwei posalju kod... uglavnom ne ni to.
 
ok, hvala, nasao sam taj kod preko nekih tutorijala preko neta, za otkljucavanje bootloadera pa da pitam moze li sa tim, kod nas je 700 kinti, preko oglasa, nadjoh na ebay nesto jeftinije pa sad cekam, hvala na brzom odgovoru
cheers
 
otkljucah ga preko ebay za neku sicu, sad ima li neki tutorijal kako da zakljucam bootloader jer sam ga otkljucao misleci da cu tako da otkljucam mob za moju karticu
FacePalm.gif
 
Ima li neko fon sa Mts pa da napravi bekap i da mi to da ?
 
Ima li neko fon sa Mts pa da napravi bekap i da mi to da ?

@Ledeni Da nisi slučajno našao bekap originalnog roma?

Inače izašao je SlimLP Alpha Lollypop 5.0 probao sam ga i poprilično je stabilan sa panano gapps.

Zeza ga FM Radio, nemogućnost hw akceleracije videa i barem kod mene nestabilan wifi.
 
Nazad
Vrh Dno