Šta je novo?

Huawei Ascend Y300

Meni samo nije jasno kako tebi i drugima ide baterija po tri dana, a ja jedva sastavm 24 sata. i to veoma veoma tesko.
Budem mozda sat i po dva na netu, prica, poruke i to je to.

Mislim da ti baterija nije dobro kalibrisana zato je preporucljivo da se prvi put puni 12 sati, tj. trebada se baterija prvi put napuni do kraja. Ljudi obicno skinu tel. sa punjaca kad na displeju pise Charged ali to ne mora znaciti da je baterija stvarno napunjena. Meni se na samsungu desavalo da pise Charged a kad udjem u settings prijavljuje mi da se baterija jos uvijek puni. Ja sam Y300 prvi put punio do oko 5 sati i zatim ispraznio bateriju do kraja. Poslije toga sam punio normalno.
Mogao bi pokusati da uradis kalibraciju baterije imas dosta programa na play store ali treba da root-ujes tel.

PS ne koristim mod stednje samo sam ukljucio 2G
 
Poslednja izmena:
Ooooooo колико пута се мора рећи да батерија не мора да се формира:banghead:
 
Mislim da ti baterija nije dobro kalibrisana zato je preporucljivo da se prvi put puni 12 sati, tj. trebada se baterija prvi put napuni do kraja. Ljudi obicno skinu tel. sa punjaca kad na displeju pise Charged ali to ne mora znaciti da je baterija stvarno napunjena. Meni se na samsungu desavalo da pise Charged a kad udjem u settings prijavljuje mi da se baterija jos uvijek puni. Ja sam Y300 prvi put punio do oko 5 sati i zatim ispraznio bateriju do kraja. Poslije toga sam punio normalno.
Mogao bi pokusati da uradis kalibraciju baterije imas dosta programa na play store ali treba da root-ujes tel.

PS ne koristim mod stednje samo sam ukljucio 2G

Koliko puta se mora napisati da je kalibracija baterije mit?
 
Nisam rekao formiranje nego kalibracija. Mislim da ne skodi ako se baterija prvi put puni duze, bar meni do sada nije skodilo. Svako neka radi kako misli da je najbolje za njega :)

Bateriju sam prvi put punio duze (oko 5 sati) a sad je punim kad stignem uglavno kad padne na ~15% i drzi mi oko 3,5 dana prosjecnog koristenja.
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao formiranje nego kalibracija. Mislim da ne skodi ako se baterija prvi put puni duze, bar meni do sada nije skodilo. Svako neka radi kako misli da je najbolje za njega :)

Bateriju sam prvi put punio duze (oko 5 sati) a sad je punim kad stignem uglavno kad padne na ~15% i drzi mi oko 3,5 dana prosjecnog koristenja.

Da i ja sam rekao kalibracija :D
Moj prethodni post se odnosio na zadnji deo tvog posta. Kalibracija baterije je mit:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1443108

A ako ti baterija na smartphonu drzi 3.5 dana ti ga onda koristiš kao dumbphone.
 
Ја сам рекао формирање, али сам мислио на калибрацију:rolleyes:
Али све једно и једно и друго је непотребно радити:D
 
Brat je pazario fon, nismo pitali pre kupovine i ispalo je da je zaljucan na mts...

ideje, sugestije, predlozi? makar za online servis gde je pouzdano i jeftino otkljucavanje ;) ako ne moze free
 
Brat je pazario fon, nismo pitali pre kupovine i ispalo je da je zaljucan na mts...

ideje, sugestije, predlozi? makar za online servis gde je pouzdano i jeftino otkljucavanje ;) ako ne moze free

Mogu ti ja dam oglas lika, jel mogu to ovde?
 
odradio sam online za 7$
 
Izgleda da pocinju gluposti...phone je uzet u MTS i nista nije dirano i mogu reci da je potpuno dobar za 1 din...

Posle 7 dana mi pise da ne moze da se konektuje na kameru a takodje sam primetio da ne radi ni lampa-baterija...sve je to radilo super 7 dana a ostalo radi...pise greska kamere nije se moguce povezati sa kamerom...apsolutno nista nisam instalirao na njemu sve je MTS...

Pre nego sto ode u MTS mogu li nesto da uradim? Ja sam skinuo bateriju a posle sam uradio i reset,formatirao SD card i nista ne pomaze...da li je moguce da je crkla kamera i blic ili ima jos neki reset koji mogu da uradim?
 
Fin je ovo telefon za ove pare. Malo je glomazniji za 4". Nije nesto osetno losiji od Desire X.
 
Ima li neko problem sa emoji ikonicama na viberu i gosmsu na ovom modelu? Ne prikazuje smajlice kako treba.
 
Odlican telefon,koristio sam ga jedno vreme i sluzio me je fantasticno :)
 
Kakav je kvalitet zvuka na ovom telefonu? (slušanje muzike na slušalicama)
 
Koristim huawei y300 vec nesto duze od mjesec dana. Telefon odlicno radi, nemam nikakvu zamjerku jedino mi se ne svidja jer mu je mala RAM memorija tj slobodna memorija varira od 20-70mb. Da li ima ikakav nacin da se to popravi?
 
Jedino flesovanje nekog drugog roma, verujem da je stock pun svega ili greenify aplikacija ako ti je rootovan telefon.
 
Oprosti prije svega ako su malo glupa pitanja ali ne razumijem se bas najbolje u ove stvari. Da li je flesovanje i rootovanje isto. Citao sam da je rootovanje malo opasniji postupak i da moze da se unisti telefon. Ako je flesovanje nesto drugo, kakva je sa njim situacija? Da li je bezbjedno rotovanje a i takodje preporucljivo? I imas li mozda link flosovanja za huawei y300. Hvala.
 
jel ima nekog da koristi ovaj telefon,ili g510,i da preporuci neki rom? :)
@nenad_magla,root je preduslov za flasovanje rom...root je sasvim bezbedan,i moze se bez problema ukloniti.custom romovi cesto donose razna unapredjenja,ali ako postavlajs ovakva pitanja,prvo treba malo da proucis teoriju,a onda krenes na praksu :)
 
Hteo bih da azuriram firmware na telefonu posto sam cuo da izmedju ostalog resava problem sa mikrofonom na viberu kao i prikazivanje cirilice pa me zanima par stvari.
- Posto sam telefon uzeo preko MTS-a a koristim 063 morao sam da ga dekodiram. Da li ce azuriranje ponovo zakljucati telefon?
- Negde sam procitao da novi firmware dosta usporava i zeza, da li je klasican backup koji dolazi uz telefon dovoljan da vratim na prvobitni firmware?

Ne mogu da rutujem telefon posto se tada gubi garancija (barem su mi tako rekli).

P.S. Imam telefon mesec dana i za te pare nije los.
 
A dekodiranjem se ne gubi ?!
 
Па углавном не праве проблеме у сервису уколико је хардверски квар, барем сам тако чуо.
 
Slusaj i dalje, ali nemas vise garanciju :)
 
Pa sta je problem "odrutovati" telefon i poslati u servis, ja sam HTC Tattoo, iz VIPa, rutovan sa sve rut aplikacijama slao u servis i rec mi nisu rekli a sve je sredjeno u garantnom roku...
Kada sam zvao Telekom da pitam za otkljucavanje telefona oni su mi rekli da oni to ne rade i da nemaju veze sa tim, da slobodno mogu da ga otkljucam u servisu ali da se ta usluga naplacuje, garancija nije dovodjena u pitanje.
 
Вероватно зависи од сервиса до сервиса, од оператера до оператера...
Него, нико ми не одговори на питања :D
 
Zvanicno stoji da se rutovanjem gubi garancija. Da bi iskoristio telefon 100% moras ga rutovati. Ti izvagaj sta ti je bitnije pa proceni sam jer te niko nece ubedjivati zasto je i da li je to dobro. Ako bas ne znas sta da radis ti pozovi MTS pa pitaj njih sta te zanima jer bih ja to uradio da sam na tvom mestu.
 
Nazad
Vrh Dno