Šta je novo?

Vodič kroz PayPal (FAQ u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci nemas novca i pokusavas da je ubacis na PP?
 
Nije problem uplaticu,samo nisam znao da treba da ima nesto na njoj.Konkretno PP mi treba zbog kupovine oneplus one e sad u mom slucaju treba da uplatim dinare jer komercijalna banka ne prima evre.Da li je moguce tako platiti-dinarima?
 
Aman, covece, procitaj prvi post.....
 
Na PP nikada neces ni videti balance svoje kartice (pise o tome u prvom post-u).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Na PP nikada neces ni videti balance svoje kartice (pise o tome u prvom post-u).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
Nasao sam,zahvaljujem

P: Aha, znači ovaj „PayPal balance: €0.00 EUR“ nije uvidu u to koliko ja imam para na računu, zbog toga brinem jer hoću da znam kada plaćam nešto da li ću imati dovoljno novca.
O: „PayPal balance: €0.00 EUR“ vam označava samo sredstva koja su dostupna na vašem PayPal računu, ali ne označava koliko Vi imate stvarno novca na svom računu koji je vezan za vašu karticu. Morate znati da li imate dovoljno para kako bi izvršili transakciju ali ne uzimajuči u obzir „PayPal balance: €0.00 EUR“.

Iako nemam ovih 1.5e meni je prihvatio karticu?

P: Ovo oko telefonskog broja i unosa nekako smo rešili, ali drugar sada ima još veći problem, nema trenutno sredstava na kartici, da li će on moći da verifikuje nalog ili ne?
O: Ukoliko vaš drugar nema trenutno sredstava neće moći da verifikuje nalog, jer PayPal radi provere skida 1.5e,koje vam posle vraća.
 
Poslednja izmena:
Tebe baš mrzi da čitaš...

Kartica ti je prihvaćena zato što je regularno na državu na koju otvaraš PayPal nalog.
Međutim, da bi je verifikovao i nešto platio njom moraš da imaš tih 1,5 eura + još malo više koji će da ti budu skinuti, dobićeš "4 digit code" za verifikaciju (naćićeš ga u sklopu transakcije na izvodu računa u banci), ukucaćeš ih i to je to.Tek sada imaš pun PayPal nalog i možeš da kupuješ (ne i da primaš novac) zavisno od toga koliko imaš para.
 
Zasto mu odgovaras? :D
Pocecu da saljem link sa Google Translate prvog posta na srpski za takva pitanja :)
 
Na svakoj strani ista pitanja. Umesto da ljudi procitaju prvi post i cak i sebi ustede vreme.
 
Ja neznam koji ti imas problem,Ako neces da pomognes ok,postujem to.Lepo sam pitao ko je raspolozen,nikog nisam naterao.
Prvo, imas prvi post u kome sve pise, koji je glavni na svakom forumu i citanje istog se smatra kulturom. Nisi ga procitao.
Drugo, covek ti je odgovorio da imas odgovor u prvom postu.
Ti ga opet nisi procitao.
Jos nastavljas sa pitanjima koja, opet, imaju odgovore u prvom postu.
Ja stvarno ne znam sta treba da se uradi da bi procitao taj prvi post. Crtanje mape?!
 
Samo cekam da sutra neko opet postavi isto pitanje ili izlozi isti problem.
Da li je moguce da nekog bas toliko mrzi da procita prvi post?
 
Сачекај још који дан, треба и банка да то прокњижи.
 
Drugari, procitao sam provi post i po neku stranicu. Jos nisam otvorio acc ali to mi nije problem, sve je jasno. Mene interesuje " dispute on PayPal", jer planiram da narucim sa Pndawill telefon, pa me interesuje ako mi recimo ne isporuce telefon da mogu vratiti novac....kako to sve funkcionise? Moze li dispute na svakom sajtu koji "prima" Paypal? Mozda i to da ubacite u prvi post.
 
Ja sam skoro imao neki dispute, i reseno je relativno brzo, malo samo treba vremena da se sredstva ponovo vrate na racun. Paypal koliko toliko stiti korisnike servisa, postoji mogucnost da otvoris dispute cime kontaktiras trgovca preko paypala i da eskaliras dispute na paypal.

Nego, htedoh da pitam, jel su uplate na kraju moguce ili nisu moguce?! Za koji moj su onda izlazile vesti krajem prosle godine, npr

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=10&nav_id=911678

Meni pise na accountu da mogu samo da saljem novac...
 
Problem je u porezima, zdravstvenom i penzijskom osiguranju. Npr. svaki zaposleni odvaja od svoje bruto plate 5.5% za zdravstveno osiguranje, a poslodavac isto toliko. Za penzijsko osiguranje se odvaja drugi procenat. Država želi i porez.
Kada vam neko uplati novac na racun, država smatra da ste ucinili neku uslugu i traži da se momantalno plate pripadajuci porezi, penzijsko i zdravstveno. Ovakav nacin oporezivanja je nenormalan i neodrziv.
Sve bi ovo bilo drugačije i normalnije da postoji privatno zdravstveno osiguranje, privatno penzijsko osiguranje i da građani imaju obavezu da plaćaju ta osiguranja po izboru. Bas kao sto imate pakete za internet ili kablovsku ili mobilni telefon, tako privatna osiguranja mogu da ponude pakete usluga, bez obzira na visinu primanja građana.
Sto se poreza tiče, treba da bude progresivno. Bas kao sto dve firme posluju i pri tome placaju pdv, odnos zaposlenog i poslodavca je isti kao i odnos između 2 firme. Zaposleni pruza uslugu poslodavcu i u obavezi je da placa pdv. Poslodavac nema nista sa tim, osim sto placa pdv pri daljoj prodaji roba i usluga.
Kada bi se ovako uredile stvari, svako je duzan da na kraju godine plati porez drzavi shodno visini svojih primanja. To moze mesečno ili jednom na kraju godine. Drzava treba da omogući svima da rade i placaju porez.
Svaki priliv iz inostranstva ulazi u ukupnu sumu koja se shodno godisnjoj visini prihoda progresivno oporezuje. Svaki trošak koji napravite je poreska olaksica. Svako lice ili dete koje izdrzavate je poreska olaksica. Svaka oprema koju kupite i koristite u svom radu je poreska olaksica.

Kakve ovo ima veze sa PP? Tek kada uredimo zakone kao sto sam naveo ili bar da bude veoma slično, onda ce PP, Google Play, Apple Store,.. moći da normalno posluju u Srbiji.
Ubeđen sam da freelanceri u Srbiji mogu da prihoduju više od Smederevske Železare i ErSrbije, bez pomoći države, samo ako bi se izmenili zakoni i omogućili ljudima da slobodno rade.
 
Poslednja izmena:
verifikovao sam nalog preko kartice, i sad stoji balance 0 eura, a znam da imam neke pare na kartici?

nije valjda tako glupo napravljeno da stoji 0 a da mogu da placam i ne vidim koliko imam na kartici nego moram stalno stanje na kartici da proveravam?
 
Za neke usluge mi traže da im novac uplatim kao Gift.

Kako to ide, izgleda da mi nemamo tu opciju? Ima nešto tamo da se kupi ebay gift kupon šta li, to je to? Koliko sam shvatio samo bi trebalo negde da čekiram gift i to je to, ali nema..
 
Za neke usluge mi traže da im novac uplatim kao Gift.

Kako to ide, izgleda da mi nemamo tu opciju? Ima nešto tamo da se kupi ebay gift kupon šta li, to je to? Koliko sam shvatio samo bi trebalo negde da čekiram gift i to je to, ali nema..

Iskreno tu je nešto sumnjivo...inače pare mogu da se pošalju na email na koji je registrovan taj drugi pay pal nalog.
 
Plaćam stalno nešto preko paypal, znam kako sve ide naravno.
Osim što ne vidim kako da pošaljem novac kao poklon. U tom slučaju bi provizija trebala da ide na moj račun.
Inače kada plaćam neke usluge pošaljem novac i odaberem da ne treba shipping. Medjutim nekima to ne odgovara pa traže da bude gift :/

Nije ništa sumnjivo, ugl neke programerske usluge, ali osim te provizije kao kažu ako je gift onda kao neće moći da dodju u situaciju da pravdaju zaradu plaćaju porez ili whatever
 
malo bezveze zamisljeno...

kako da pratim na netu koliko imam na kartici, intesa internet kartica?

da uzmem internet bankarstvo od 2000 dinara, nema drugi nacin?
Recimo na primer na sajtu banke gde si i uzela karticu.
Gde bi htela da pratis? Na sajtu na kome placas, na facebooku?!

P.S. Ne znam kakvih 2.000 dinara pominjes?! Online bankarstvo i za domaci i za strani promet se ne naplacuje.
 
Poslednja izmena:
Recimo na primer na sajtu banke gde si i uzela karticu.
Gde bi htela da pratis? Na sajtu na kome placas, na facebooku?!

P.S. Ne znam kakvih 2.000 dinara pominjes?! Online bankarstvo i za domaci i za strani promet se ne naplacuje.

elektronsko bankarstvo u intezi je 2000 dinara, a to i ne zelim

nisam dobila nikakv online nalog uz internet karticu za pracenje stanja
 
Poslednja izmena:
elektronsko bankarstvo u intezi je 2000 dinara, a to i ne zelim

nisam dobila nikakv online nalog uz internet karticu za pracenje stanja
Nije, besplatno je. Svi mi ga koristimo i ne naplacuje se.
Idi na onlinebancaintesabeograd.com napravi nalog i gledaj kako trosis novac :)

Za ostalo vezano za racun idi na temu o Banci intesa, da ne bi ovde vise isli u offtopic.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno