Šta je novo?

Vodič kroz PayPal (FAQ u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bSecurity

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2002
Poruke
1,457
Poena
660
Evo sastavio sam mali vodič kroz PayPal tj. na osnovu svih pitanja koja su bila u temi su dati odgovori, i još po neki ubačeni, ako moderator misli da je pogrešno neka prebaci u drugu temu, ali sigurno je korisno...

Mali vodič kroz Paypal i odgovori na česta pitanja.

P. Kako se registrovati na PayPal sistem?
O: Veoma jednostavno, potrebno je da posetite web stranicu www.paypal.com odaberete vrstu naloga koji otvarate
- Personal – namenjen isključivo fizičkim licima sa prebivalištem u Srbiji
- Business – namenjen isključivo pravnim licima i preduzetnicima koji imaju otvorene firme na tetiroriji Srbije

P: Da li mi je potrebna email adresa kako bi se registrovao na PayPal?
O: Naravno, potrebna vam je email adresa koju koristite za slanje i primanje email poruka.

P: Da li je PayPal lokalizovan, slabo razumem engleski jezik?
O: Paypal nije lokalizovan za srpsko tržište, tako da svu korespodenciju i registraciju obavljate na engleskom jeziku.

P: Da li mogu koristiti postojeću email adresu ili moram da otvorim novu?
O: Možete koristiti bilo koju email adresu nezavisno kod kog web mail servisa ste otvorili (gmail, yahoo, mail, hotmail itd...) ili od internet provajdera.

P: Da li mogu da se registrujem sa Facebook ili Twitter nalogom
O: Nije moguće registrovati PayPal koristeći podatke ili vezivati Facebook ili Twitter nalog za PayPal.

P: Da li mi je potrebno još nešto kako bi posedovao PayPal nalog?
O: Naravno, kako bi plaćali usluge putem PayPal-a potrebno je da posedujete karticu koja podržava plaćanje putem interneta. Najbolje da pre registracije konsultujete vašu banku?
P: Koristio sam svoju karticu za plaćanjem na internetu, da li mogu da je iskoristim i za PayPal?
O: Naravno, karticu sa kojom ste do sada plaćali na internetu možete iskoristiti za povezivanje i plaćanje putem PayPal-a.

P: Registrovao sam PayPal ali mi stoji status „Unverified“ šta da radim?
O: Nakon što ste pristupili vašem PayPal nalogu potrebno je da izvršite verifikaciju tj. Potvrdu vaših podataka unošenjem broja kreditne kartice, datum validnosti kartice i tri broja koja se nalaze na poleđini vaše kartice:
Napomena: Na nekim karticama piše CVV2, a na nekim piše CVS (Card Verification Number)

P: Uneo sam broj kartice i pisalo je nešto 1,5e, šta treba još da uradim kako bi mogao da plaćam?
O: Potrebno je da sledite sledeći korak, a to je da unesete broj transakcije sa izvoda iz vaše banke, za koji je kartica vezana i on se sastoji od četiri broja koji su prikazani na izvodu (dole imate naveden primer)
Na izvodu će pisati broj transakcije u sledećem obliku: PP*7899 CODE ili VISA-PP* 4877 CODE

P: Uspešno sam verifikovao PayPal nalog i uneo brojeve sa izvoda, kako ja sada da kupujem?
O: Kupovina postaje veoma jednostavna i laka, sve što treba da uradite jeste da proverite da li sajt na kome želite nešto da kupite prihvata PayPal (uvek je označen logotipom kompanije)

P: Nisam razumeo dobro, sajt ima logotip kompanije ali kako ja da izvršim plaćanje proizvoda koji želim?
O: U tom slučaju dodajete proizvode na sajtu u vašu virtuelnu korpu, pratite korake koji su vezani za taj sajt sve do momenta kada treba da izvršite plaćanje.

P: Meni i dalje nije jasno, dodao sam artikle u korpu došao sam do dela za plaćanje ali šta treba dalje da uradim?
O: Potrebno je da kliknete na dugmić „Checkout PayPal“ i automatski će te biti preusmereni na vaš nalog kako bi izvršili plaćanje?

P: A kako ću ja da platim kada mi piše „PayPal balance: €0.00 EUR“, ovo je jasno da ja nemam para na računu, šta ću sada da radim?
O: Nema šta da brinete, važno je da na kartici koja je vezana za PayPal imate novca kako bi izvršili plaćanje artikala koje ste naručili.

P: Aha, znači ovaj „PayPal balance: €0.00 EUR“ nije uvidu u to koliko ja imam para na računu, zbog toga brinem jer hoću da znam kada plaćam nešto da li ću imati dovoljno novca.
O: „PayPal balance: €0.00 EUR“ vam označava samo sredstva koja su dostupna na vašem PayPal računu, ali ne označava koliko Vi imate stvarno novca na svom računu koji je vezan za vašu karticu. Morate znati da li imate dovoljno para kako bi izvršili transakciju ali ne uzimajuči u obzir „PayPal balance: €0.00 EUR“.

P: A kako se meni onda novac skida kada nema ništa na računu?
O: Verovatno mislite na „PayPal balance: €0.00 EUR“ to vam je stanje kada primite od nekog uplatu, a kada želite da platite nešto novac se skida direktno sa vašeg računa tj. Rezervišu se sredstva za tu transakciju i nemaju veze sa „PayPal balance: €0.00 EUR“.

P: Dobro, razumeo sam ja da se meni skidaju pare sa mog računa, a zašto mi onda stoji ovo „PayPal balance: €0.00 EUR“.
O: Kada u Srbiji bude omogućeno primanje uplata na vaš PayPal nalog onda će zbirno biti prikazano stanje novca koji se nalaze na vašem nalogu i sve transakcije koje budete imali na vašem PayPal nalogu.

P: Ja želim da dodam sredstva na PayPal račun, otkud znam da li ću posle imati novca?
O: Trenutno to nije omogućeno i isključivo se transakcije vrše direktnim zaduživanjem vaše kartice, i tu PayPal samo posreduje između kupca-prodavca ili prodavca-kupca.

P: Da li to znači da ako nemam para na kartici i kada to omoguće ja mogu sa svojim primljenim novcem da raspolažem kako god ja hoću i da plaćam nevezano od moje kartice i to što možda neću imati para na računu da izvršim transakciju?
O: Naravno, Vi sredstva koja budete imali na PayPal računu pod stavkom „PayPal balance“ će te moći bez ikakvih problema da iskoristite za plaćanje usluge, artikla itd... i da pri tome nemate ni jedan eurocent na računu jer koristite sredstva koja ste dobili obavljanjem neke usluge?

P: Imam pitanje za drugara koji hoće da registruje nalog ali nema kreditnu karticu?
O: Za otvaranje naloga kao naloga nije potrebna kartica i svako može imati otvoren PayPal, a da nema kreditnu karticu u tom slučaju nije uslov, a kako bi imali verifkovan nalog i plaćali usluge vaš drugar mora posedovati neku od kartica.

P: A kako da znam koja kartica prolazi kod PayPal-a, da li su to posebne kartice i da li moram tražiti u banci da mi otvore račun za PayPal ili može bilo koja kartica?
O: Visa, MasterCard, American Express kreditne i debitne kartice mogu da se koriste u PayPal sistemu.

P: Ja imam Visa Electron karticu sa kojom podižem pare na bankomatu, da li mogu sa njom da registrujem PayPal.
O: Ukoliko kartica podržava plaćanje putem interneta možete izvršiti registraciju na PayPal-u.

P: Otkud ja znam da li podržava ili ne, ja podižem samo novac i plaćam u radnji kada kupujem?
O: Potrebno je da konsultujete vašeg ličnog bankara ili savetnika, ili najbolje da nazovete call centar vaše banke, kažete broj vaše kartice i pitate da li je moguće plaćati sa tom karticom putem interneta.

P: U redu, ali ja neću u istoj banci da imam račun hoću poseban da otvorim baš za PayPal, kako ću znati da li može na internet kartica ili ne može?
O: U tom slučaju onda je najbolje da prilikom otvaranja račun u toj banci pitate službenika banke da li može na internetu da se koristi kartica.

P: Dobio sam poklon karticu od prijatelja, hoću da potrošim novac na internetu, neću da kupujem u radnji, da li moja kartica podržava PayPal.
O: Sve poklon kartice ukoliko drugačije nije navedeno podržavaju internet plaćanje, samim tim moguće jer verifkovati PayPal nalog.

P: A kako ću ja da saznam broj od četiri cifre kada nemam otvoren račun u banci?
O: Sve što je potrebno jeste da odete do vaše banke ili da nazovete call centar oni će vam reći broj transakcije.

P: Uh ovo smo nekako rešili ali pitanje za drugara, non stop mu izbacuje da broj telefona nije validan, kako da upišem pravilno i da bude sve OK?
O: Broj telefona mora biti unet bez razmaka, i bez dodatnih znakova (+,-)

Pogrešan unos:
- Primer1: +381 100 000 000 0
- Primer2: 381 00 0000000

Ispravan unos: 00381223334445 ili 381223334445

I jedan i drugi ispravan primera unosa broja telefona su validni!

P: Ovo oko telefonskog broja i unosa nekako smo rešili, ali drugar sada ima još veći problem, nema trenutno sredstava na kartici, da li će on moći da verifikuje nalog ili ne?
O: Ukoliko vaš drugar nema trenutno sredstava neće moći da verifikuje nalog, jer PayPal radi provere skida 1.5e,koje vam posle vraća.

P: Aha, znači ipak mora da ima pare na računu kako bi verifkovao nalog, to mi je jasno, a hoće oni njemu vratiti taj novac koji su uzeli za verifikaciju?
O: Hoće vratiće vam taj novac, jer im je to dodatni vid zaštite prilikom registracije.

P: Da li podaci moraju biti identični i prepisani kao na kartici ili mogu da se koriste bez znakova?
O: Poželjno je da podaci budu uneti prilikom registracije u izvornom obliku kako je na kartici ili dokumentu.

P: A zašto tako mora da bude, jer ne može na primer da bude Pera Peric bez znaka na slovu ć?
O: Zbog čestih zloupotreba kao i svih drugih problema ukoliko ih budete imali, PayPal može od Vas zahtevati dodatna dokumenta (pasoš, račun od struje, skenirana prednja i zadnja strana kartice itd...) ukoliko posumnjaju na neku aktivnost mimo njihovih pravila i time mogu da odbiju zahtev ukoliko nisu upotrebljeni znakovi i razlikuju se od onih na dokumentu.

Primer: Nije isto shvaćeno Nikola Petrovic i Nikola Petrović jer to može da se protumači na dva načina, pogotovo što je inostrana kompanija pa tako može biti Petrovič, Petrović ili Petrovic sva tri prezimena drugačije znače tj. Kako ih oni protumače pa je bitno da unesete kako je napisano.

P: Nije mi jasno, radio sam nekom svetskom čoveku projekat i on hoće da mi plati putem PayPal-a, da li je to moguće?
O: Nažalost trenutno nije moguće primanje novca od drugih PayPal korisnika, u početku ta usluga je onemogućena.

P: A da li će mi tu uslugu aktivirati ili šta ja treba da radim kako bi mogao da primam uplate na svoj PayPal?
O: Kada je PayPal omogućio uslugu za početak je pružio samo plaćanje, a na osnovu toga kao i primera iz susednih država svima je bilo omogućeno prvo plaćanje nekih godinu-dve, a posle toga su dobili kako neki nazivaju "full" PayPal sa kojim mogu da se primaju uplate.

P: Znači to nije do mene i mog naloga, nego do kompanije PayPal?
O: Upravo tako, to nije do individualnog korisnika nego to kompanija PayPal određuje na osnovu njihove poslovne politike i to ne može da se promeni.

Registracija naloga za one koji slabije stoje sa engleskim jezikom ili imaju nedoumicu

Email address/Email Adresa - Unesite vašu email adresu na koju će te primati obaveštenja, informacije i potvrde od PayPal-a
Choose a password/Lozinka ili Šifra - Unesite šifru kako bi mogli da pristupate vašem nalogu
Re-enter password/ Ponovni unos - Ponovo unesite istu šifru koju ste uneli u drugom polju
First name/Ime - Unesite vaše ime koje je na dokumentu u izvornom obliku
Middle name/Srednje ime ili drugo ime - Ovo polje možete preskočiti nije obavezno
Last name/Prezime - Unesite onako kako je napisano na dokumentu ili kartici
Nationality/Država, Državljanstvo - Ovo polje nije baš definisano u svakom slučaju unosite državu "Serbia"
Address line 1/Vaša kućna adresa - U ovo polje unesite vašu adresu koja je upisana u dokumentima
Address line 2/Vaša kućna adresa - Nije potrebno unositi drugu adresu (preskočiti ovo polje)
City/Grad - U ovo polje unesite u kom gradu živite isto kao i na dokumentu što je upisano
State / Province / Region - Ovde možete uneti ako znate kojoj oblasti pripadate npr. Šabac - Mačvanski Okrug, ako ne znate upišite samo ime grada
Postal code/Poštanski Kod - Ako neznate imate na svakom računu, a to je na primer za Beograd 11000, ako neznate uzmite neki račun i pogledajte
Phone number/Broj Telefona - Upišite vaš broj telefona u sledećem obliku 00381223334445 ili 381223334445 i jedani drugi unos su validni
Credit card number/Broj kreditne kartice - Ovde unosite broj vaše kreditne kartice, poklon kartice ili debitne kartice zavisi šta posedujete
Expiration date/Datum - Pogledajte do kada vam važi kreditna, poklon ili debitna kartica imate odštampano na svakoj kartici
CSC/Identifikacioni broj kartice - Imate na poleđini svake kartice tri izdvojena broja koja unosite
Agree and Create Account/Prihvatanje uslova i kreiranje naloga - Klikom na ovu opciju otvarate vaš PayPal nalog...
Check Vons Ad and Jewel-Osco Ad.

Dopuna Informacije:

P: Dali ja kao korisnik PayPal-a imam dodatne troškove prilikom online kupovine?
O: Korisnik PayPal-a nema dodatnih troškova kada plaća drugom korisniku PayPal-a u Online kupovini na sajtovima koji primaju PayPal, to znači da ako je cena 10$ Vi toliko plaćate i za kupce ne postoje dodatni troškovi, osim ako to drugačije nije navedeno na sajtu sa kog poručujete robu (odnosi se na poštarinu).

Napomena: Ovo važi samo za online kupovinu, ali ne i za lična plaćanja.

P: Kako mislite lično plaćanje zar to nije besplatno?
O: Nažalost da bi ste prošli bez provizije za lično plaćanje Vi morate da imate na svom PayPal nalogu određenu sumu novca tj. takozvani PayPal Balance u tom slučaju slanje novca prema drugoj osobi je besplatno.

Napomena: 3,4% + 0,30 dolara za plaćanja putem kartica (moguće je dogovoriti ko plaća troškove – primalac ili pošiljalac)

P: Ako je lično plaćanje, a nemam ništa na PayPal nalogu kolika je onda provizija i kako se to realizuje?
O: Kada se radi o ličnom plaćanju, a nemate para na nalogu onda vam se novac skida sa računa tj. kartice koja je verifikovana na vašem PayPal nalogu. Procenat koji plaćate iznosi prema zvaničnim podacima PayPal-a 3.4% + $0.30 USD

Napomena: Informacije o dodatnim troškovima i u kojim slučajevima imate na zvaničnom sajtu pod opcijom "Fees", uzeta je za primer BiH.

Dopuna Informacije:

P: Registrovao sam PayPal ali mi stoji status „Unverified“ šta da radim?
O: Nakon što ste pristupili vašem PayPal nalogu potrebno je da izvršite verifikaciju tj. Potvrdu vaših podataka unošenjem broja kreditne kartice, datum validnosti kartice i tri broja koja se nalaze na poleđini vaše kartice ili na prednjoj strani kod Banca Intesa kartica.
Napomena: Na nekim karticama piše CVV2, a na nekim piše CVS (Card Verification Number)



Ovo su kontakt email adrese za PayPal:

PayPal Email Addresses

Avoid using PayPal's automated email submission center -- that email goes straight to New Delhi, India where you will get a prompt reply back that has nothing to do with what you asked in the first place. For faster results, email the following departments (where people with decision making authority can help you):

[email protected] (Michael Moldenburg, Paypal Complaints)
[email protected] (Scott Thompson, PayPal President)
[email protected] (Mary Hentges, CFO PayPal)
[email protected] (PayPal Office of Executive Escalations)
[email protected] (Mike Vergara, Senior Director Accounts Protection)
[email protected] (Larry Friedberg, Sr. Manager Brand Marketing & Security)
[email protected] (Catherine Wong, Senior Product Manager Merchant Services)
[email protected] (Michael Barrett, Chief Information Security Officer)
[email protected] (Sarah Livnat, PayPal Risk Management)
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected] (Unmonitored)
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected] (Let public relations know you are filing complaints)
[email protected] (Amanda Pires -- Media Relations Contact)
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Najbolja varijanta je da na računu držite EUR i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.
 
Poslednja izmena od urednika:
O: Nakon što ste pristupili vašem PayPal nalogu potrebno je da izvršite verifikaciju tj. Potvrdu vaših podataka unošenjem broja kreditne kartice, datum validnosti kartice i tri broja koja se nalaze na poleđini vaše kartice:
Napomena: Na nekim karticama piše CVV2, a na nekim piše CVS (Card Verification Number)

Na Banca Intesa Internet kartici, koju ce vecina da koristi, se broj nalazi na prednjoj strani u donjem desnom uglu (validation code)
 
Jel zna neko kolika je provizija? Da li mi se više isplati da platim karticom bez PayPal-a (gde je to moguće naravno) ili ne?
 
Proviziju plaća onaj kome šalješ pare, a ne ti.
 
Jedna dopuna za primanje novca na PP nalog, znaci nije dozvoljeno ne samo prebacivanje sa PP na domaci devizni racun, nego i primanje para koja bi ostala na PP nalogu i koristila bi se za neku drugu narednu kupovinu?
 
Najlakse za promenu zemlje je zatvoriti account i otvoriti novi sa istim emailom.
Isprobano i radi.
 
Bez problema. Imao sam nalog sa dve email adrese, zatvorio ga dobio od njih email sa potvrdom.
I odmah sa istim email adresama registrovao nalog gde je sve isto osim zemlje.
 
Ovde na vestima Benchmark-a je napisano da je limit za placanje 50 evra ako se kupuje od pravnih lica (na primer neka marka tipa Levis, Crocs ili sl.) a da je za kupovinu od fizickih lica 70 evra bez placanja carine i PDV-a. Mene interesuje kako ja na sajtu eBay-a ili nekog drugog sajta mogu da proverim da li je prodavac fizicko lice ? Da li je to negde naznaceno na strani proizvoda koji se prodaje ? Voleo bi da mi to razjasne clanovi ovog foruma koji su vec kupovali PP-om sa eBay-a. I jos koja se kartica najcesce koristi ? Razmisljam da otvorim Banka Intesa Visa internet karticu.
 
Poslednja izmena:
da li se zna mozda ili da li je neko probao da na postojeci Bosanski il iHrvatski da se doda nasa kartica ,posto smo sada zvanicno na PP?? Znam da postoji mogucnost dodavanja mali milion kartica na jedan acc, a da li ce praviti pometnju nasa kartica sa Bosanskom karticom i njihovim PP nalogom?
 
Oduvek su nase kartice mogle da prodju pod drugom zemljom, ali to nije poenta. Dobar deo zapadnih sajtova salje iskljucivo na paypal adresu. Ja sam imao bosanski paypal i ta adresa mi je pravila problem.
 
^Ovo jednostavno nije tacno. U poslednjih par godina, nase kartice nisu prolazile ni pod Srbijom ni pod drugim zemljama.

Postojali su izuzeci kada su radile kartice koje su verifikovane ranije, ali je i to prestalo, kako su izdavane zamenske kartice sa kodom koji ukazuje na Srbiju.

Pozdrav
 
E vidis, mastercard iz srbije je prolazio. Ja sam do juce imao nalog registrovan na Bosnu. Nalog je otvoren mozda pre 2 godine. Svaka kartica koja je mogla da se koristi u inostranstvu prolazila je i na PP. To je kao sto sada mnogi kukaju jer im ne prolaze visa electron, dina i slicno.
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu, nisu prolazile.
 
OK ako nisu prolazile, a ja placao :)

Mar 15, 2013 04:49:21 PDT
Transaction ID:xxxxxxxxxxxxxxxx
Hello xxxxx

You sent a payment of $62.99 USD to dealextreme

([email protected])


It may take a few moments for this transaction to appear in your account.
Merchant
dealextreme
[email protected]
+852 13530080484 Instructions to merchant
You haven't entered any instructions.
Shipping address - unconfirmed
xxx
Belgrade
Bosnia and Herzegovina
Shipping details
The seller hasn’t provided any shipping details yet.
Description Unit price Qty Amount

$62.99 USD 1 $62.99 USD
Subtotal $62.99 USD
Total $62.99 USD
Payment $62.99 USD
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *DEALEXTREME"
Payment sent to [email protected]

Invoice ID: xxxx



Issues with this transaction?
You have 45 days from the date of the transaction to open a dispute in the Resolution Center.

Questions? Go to the Help Center at: www.paypal.com/ba/help.

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click Help in the top right corner of any PayPal page.

You can choose to receive emails in plain text instead of HTML emails. To change your Notifications preferences, log in to your PayPal account, go to your Profile, and click My settings.
Check Sprouts Ad and Albertsons Ad.


Copyright © 1999-2013 PayPal. All rights reserved.

Consumer advisory- PayPal Pte. Ltd., the holder of PayPal’s stored value
facility, does not require the approval of the Monetary Authority of Singapore.
Users are advised to read the terms and conditions carefully.

PayPal Email ID PP120
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro, bre, ne moraš DNK da ostavljaš. Imaš u staroj temi o PP zilijardu postova o tome. Ukratko - u ~ poslednje 2 godine nisi mogao da registruješ novu karticu na PP ako je iz Srbije, pre toga je moglo.
 
Važno!

Ako prilikom registracije unesete telefon u formatu "3816xxxxxxxx" (kao što smo svi radili jer sa +381 nije prolazilo) telefon na nalogu vam NEĆE biti ispravan! To sam sasvim slučajno otkrio kada sam generisao customer pin

pp1.jpg


Kao što vidite, 381 je duplirano. Rešenje je jednostavno, kliknete na "profile" i na "phone" i obrišete "381".

pp2.jpg


Verovatno zbog ovoga +381 nije prolazilo jer Pejpal izgleda prepoznaje taj automatski country kod i mi samo ostale cifre treba da upišemo. To "+381" nigde nisam upisivao, niti može da se edituje, to pejpal sam dodaje.
 
Poslednja izmena:
Ovde na vestima Benchmark-a je napisano da je limit za placanje 50 evra ako se kupuje od pravnih lica (na primer neka marka tipa Levis, Crocs ili sl.) a da je za kupovinu od fizickih lica 70 evra bez placanja carine i PDV-a. Mene interesuje kako ja na sajtu eBay-a ili nekog drugog sajta mogu da proverim da li je prodavac fizicko lice ? Da li je to negde naznaceno na strani proizvoda koji se prodaje ? Voleo bi da mi to razjasne clanovi ovog foruma koji su vec kupovali PP-om sa eBay-a. I jos koja se kartica najcesce koristi ? Razmisljam da otvorim Banka Intesa Visa internet karticu.

Evo jednog brzinskog odgovora: Teško je i sa preciznošću odgovoriti dali će prodavac poslati kao biznis korisnik (firma) ili će firma da pošalje kao fizičko lice.

Na aukciji Ebay se registruju neki kao biznis korisnici i to ti piše sa desne strane u opcijama (pogledaj primer)

biznis-korisnik.jpg


Piše da je registrovan kao biznis korisnik.

U ovom primeru ispod se vidi da je u pitanju firma tj. sadrži u nazivu *Inc ali nisu registrovani kao biznis korisnici na Ebay-u...

biznis-korisnik-2.jpg


U svakom slučaju prvo i osnovno što treba da se uradi pre svake kupovine kako bi se izbegla neodumica bilo da je to Ebay ili bilo koji drugi sajt sa kog vršite kupovinu jeste da kontaktirate firmu/prodavac i pitate dali šalje kao firma ili šalje kao fizičko lice sa imenom i prezimenom...
 
Svaka čast na topicu. Posle te intervencije o karticama ne bi bilo loše da se svi komentari obrišu a tema zaključa

Hvala

Inače čekam zvanične odgovore od banaka kojima su prosleđena pitanja u vezi internet plaćanja i koja je njihova ponuda, uslovi itd... dali planiraju neke promocije i tako bliže i dalje... Kada sve informacije budu dostupne uradiću i taj vodič, nadam se sledeće nedelje da će informacije biti dostupne...
 
kad vec pominjete sve vezano za paypal, i ja imam jedan problem, narucio sam dva ista modela misa na ebay (putem paypal-a) isti dan ali razmaka oko 10-ak sati, posle 20-ak dana stigao mi je jedan mis, a onaj drugi nije! od porudzbe do danas je proslo oko 35 dana. pokrenuo sam case (slucaj-parnicu) na ebay-u, kontaktirao prodavca putem email-a, koji me na veoma fin nacin uvjerava da ce mi poslati taj mis ili ce mi vratiti pare, a u medjuvremenu trazi da zatvorim "case"! elem taj case kad se jednom zatvori navodno vise ne moze biti pokrenut!!! poslao sam mu email u kome trazim povrat novca, a on meni da sacekam malo! STA RADITI DALJE? ako neko zna neka pomogne! hvala!
 
Visa Electron i PayPal

Pozdrav,


Da li Visa Electron banke intesa prolazi kod verifikacije PayPal naloga?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
kad vec pominjete sve vezano za paypal, i ja imam jedan problem, narucio sam dva ista modela misa na ebay (putem paypal-a) isti dan ali razmaka oko 10-ak sati, posle 20-ak dana stigao mi je jedan mis, a onaj drugi nije! od porudzbe do danas je proslo oko 35 dana. pokrenuo sam case (slucaj-parnicu) na ebay-u, kontaktirao prodavca putem email-a, koji me na veoma fin nacin uvjerava da ce mi poslati taj mis ili ce mi vratiti pare, a u medjuvremenu trazi da zatvorim "case"! elem taj case kad se jednom zatvori navodno vise ne moze biti pokrenut!!! poslao sam mu email u kome trazim povrat novca, a on meni da sacekam malo! STA RADITI DALJE? ako neko zna neka pomogne! hvala!

Escalate case!
 
^
Tako je:)
Pri čemu bih ja najpre obavestio prodavca da ću dići parnicu na viši nivo ako ne pošalje miška za 1-2 dana (ili ne uradi refund). Bitno je da ostaviš utisak (prema ebay-u) da si pošten kupac koji samo hoće ono što je platio.
 
P: Da li to znači da ako nemam para na kartici i kada to omoguće ja mogu sa svojim primljenim novcem da raspolažem kako god ja hoću i da plaćam nevezano od moje kartice i to što možda neću imati para na računu da izvršim transakciju?
O: Naravno, Vi sredstva koja budete imali na PayPal računu pod stavkom „PayPal balance“ će te moći bez ikakvih problema da iskoristite za plaćanje usluge, artikla itd... i da pri tome nemate ni jedan eurocent na računu jer koristite sredstva koja ste dobili obavljanjem neke usluge?

Jedna ispravka kod ovog dela, ako imate sredstva na PayPal racunu, a nemate na kartici, ne mozete placati nista dok ne "svucete" na karticu . Sve se placa preko kartice, i kada nam bude omoguceno da primamo novac, i kada isti legne na PP racun, prvo se novac prebacuje na karticu i tek tada se placa.
 
A koji je email pay pal supporta? Ja sam uspeo da nadjem samo telefon.
 
Jedna ispravka kod ovog dela, ako imate sredstva na PayPal racunu, a nemate na kartici, ne mozete placati nista dok ne "svucete" na karticu . Sve se placa preko kartice, i kada nam bude omoguceno da primamo novac, i kada isti legne na PP racun, prvo se novac prebacuje na karticu i tek tada se placa.

Nemoj unositi zabunu, jednostavno ovo što si napisao ne da nije tačno nego ti izgleda koristiš neki drugi PayPal, ali sigurno ovaj ne...

If you have funds available in your PayPal account, these will be used towards any payments you send from your account if you try sending a payment.

This is standard procedure if a payment is being sent through the PayPal website.

Takođe kada bude omogućeno primanje uplata, PP Balance će da bude primarni izvor za plaćanje dok će kartica biti sekundarni sve dok imaš PP balance sa njim ćeš plaćati...

The PayPal balance is always used as the primary funding source, you cannot by-pass this and use a card.
 
Poslednja izmena:
bSecurity , koristim PayPal od hrvatskog korisnika, poslednje dve godine, i uvek sam morao da prvo svucem novac na karticu .
 
Evo je jedna od fora koja radi:

1) Nađete proizvod na ebay.com koji se dostavlja u Srbiju
2) Kliknete na "Add to list" ispod dugmeta "Buy it now"
3) Izlogujete se
4) Ulogujete se na ebay.de
5) Odete na opciju mein ebay
6) Nađete proizvod
7) Izaberete opciju kaufen
8) Pa jetzt kaufen
9) Sistem će vas preusmeriti na PayPal
10) Ulogujete se na svoj PayPal nalog i potvrdite iznos
11) Sistem vas vraća na potvrdu kupovine i videćete plavo dugme u donjem desnom uglu (baš je dugačka reč)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno