Šta je novo?

Najpovoljnija platna kartica za placanje putem Paypala, Iskustva i Saveti....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje da li ima neka banka koja ima ebanking i ne naplaćuju proviziju prilikom plaćanja računa preko ebankinga?
 
Raiffeisen za sada za sve pakete (150RSD/mesecno pa navise), cini mi se i Komercijalna (isto se placa), AIK u okrivu paketa od 250RSD/mesecno i navise, TB u okviru paketa Progresiv (300/mesecno).
 
Pa ako ima traku i cvv,valjda može da se s njom plaća i podiže ( uz pin naravno :d ).
Hvala u svakom slučaju, najbitnije mi da nema one duple konverzije tipa EUR-DIN,DIN-EUR pa konačna cifra.

Da, može sa njom najnormalnije da se plaća, na svim terminalima... a za bankomat nisam nikada proverio :) imamo pin - tako da verovatno može.
Nema duple koverzije, stalno je koristim, kupujem sa eBay i svih onih kineskih sajtova... i sve normalno i sve po nekom srednjem normalnom kursu. Karticu sam vezao za PayPal i sve fercera najnormalnije.

***Pri izdavanju kartice se plati 200din za izradu i to je sve, kartica važi 1 godinu i onda se pravi opet nova. Dakle 200din godišnje***
 
Komercijalna banka ne naplaćuje proviziju pri transakcijama na E-BANKING. Jedino je održavanje računa uz E-BANKING 50din skuplje, tj sa E-BANKINGOM je 200din mesečno.
 
Komercijalna banka ne naplaćuje proviziju pri transakcijama na E-BANKING. Jedino je održavanje računa uz E-BANKING 50din skuplje, tj sa E-BANKINGOM je 200din mesečno.
M-banking besplatan, još uvek.

A imate li iskustva kakav im je ebanking?
Ono što sam primetio kod m-bankinga (nemam e-banking) je da ne možeš da plaćaš račun u budućnosti, recimo danas je 15-i, a račun za struju stiže 25-og na naplatu, ne možeš na nalogu da staviš 25-i, već današnji datum.
 
Poslednja izmena:
Ima posebna tema za e-banking. Dobar je, ja ga koristim jedno 5 godina unazad, mozes i da prebacujes novac s jednog na drugi racun, da prebacujes evre u dinare na tekuci (doduse, po standardno losem bankarskom kursu)...sve u svemu, nemam nekih zamerki.
 
Koliko se ceka kod komercijalke za izdavanje internet kartice? dal se dobija odmah ili se ceka nekoliko dana i dal je odmah aktivna ili treba 24h da prodje?

ista pitanja i za internet karticu kod intese?
 
Niko ti ne daje odmah kreditnu karticu, nema ih banka na stanju pa samo izvade iz steka i daju ti, cekas kod svih prosecno 7-10 dana, i nijedna nije aktivna odmah.
 
Nije to do toga, nego zele maticne filijale da uzmu veci deo od izrade kartice.
Inace bi na licu mesta izdavali kartice, gravirali ime, i davali da se podesi PIN.
 
Jedna stvar mi nije jasna. Imam Visa Virtuon karticu i sa njom povezan devizni racun u Raiffeisen Bank. Prilikom kupovine preko neta kod kineza (aliexpress) kada podesim placanje da bude takodje u eurima gde nebi trebalo da bude konverzije jer ide eur > eur i dalje mi se skine do 40 centi vise sa racuna u banci. Nadlezni kazu da je provizija 1% pri koriscenju viza kartice ali meni ispadne i 7-8% u zavisnosti od cene proizvoda. Na sajtu kineza kazu da su provizije vec uracunate u cenu kada stavim na eur. Svi posteni love nema.
 
Vec prezvakana prica 777 puta, banka uzima obicno 6% (Intesa bar) koji joj sluze kao zastita od kursnih fluktuacija od trenutka skidanja sa tvog racuna do placanja, naravno oni dodaju jos jedno 3-5 dana sami sebi tokom kojih se koriste tim novcem da zarade jos, i onda ti posle nedelju dana vrate obicno sve, ili skoro sve...
 
RF Virtuon nema takav sistem za zastitu od fluktuacija nego na racunu uvek mora biti 20 EUR koje ne mozes da koristis. Nikada nisam primetio da mi skida toliko vise nego sto treba, prakticno mogu iznos transakcije da pogodim u tacno u euro (1% provizija i 0.5% konverzija).
 
Intesa nema ni minimum na racunu (evo sad sam bio na 1,10€ spao) a ni proviziju, zarada im je na tih 6% koje umesto par dana koriste po 5-6-7.
 
A moze i manje, evo novi rekord, koji ce tesko biti oboren, malopre platih neke zvrcke (opet fino skocio $ izgleda u prethodnoj nedelji) i...

FireShot Screen Capture #016 - 'Intesa On-line' - online_bancaintesabeograd_com_#page=138.jpg
 
Jel koristio neko Telenor Mastercard za plaćanje preko neta(npr. Amazon, AliExpress…)? Kolika im je provizija i da li je ima uopšte?
 
Jel koristio neko Telenor Mastercard za plaćanje preko neta(npr. Amazon, AliExpress…)? Kolika im je provizija i da li je ima uopšte?

koristio sam je i nisam primetio nikakvu proviziju cak ni rezervaciju kao sto to radi banka intesa

skinu mi onoliko kolika je cena
 
Hvala, zbunio me njihov sajt gde bez obzira na paket postoji stavka dodatne usluge prenos sredstava u inostranstvo sa tekućeg računa 13€ za iznos do 10000€!
 
Pa skinu ti 13€ na wire transfer novca do 10,000€
 
To je nostro doznaka iliti wire transfer, nema veze sa karticama.
 
Visa Elektron Rajfajzen dinarska ne moze na paypal.
 
Drustvo,da li zna neko da li moze VISA electron kartica dinarska AIK banke,dinarski racun, da se poveze sa Paypal-om?Dva njihova sluzbenika su mi rekli razlicito,jedan kaze da ne moze,drugi kaze da moze.Ili je bolje da otvorim u Intesi internet karticu?
 
Ja imam njihovu Electron ali deviznu i bez problema radi sa PP. Nisam ni znao da imaju dinarsku.
 
Prosto neverovatno da njihovi sluzbenici ne znaju da li saradjuju ili ne saradjuju sa Paypalom.Onda da probam da otvorim Paypal sa ovom dinarskom VISA Electron?
 
PP nalog otvaras bez kartice, a posle dodajes karticu tek. Verifikacija ide preko nje. Probaj, meni je radila na netu, ali pripazi koju karticu i koj tip racuna imas (moguce je da postoji provizija za placanje u inostranstvu, tj. u valuti koja nije dinar). To ces moci da proveris pri bilo kojoj kupovini van zemlje (ili online van zemlje).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno