Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

Naravno, uvek je glavno raspoloženje carinika, ali mislim da pošto su zatrpani i kasne, ove posiljke iz evrope imaju bolji prolaz...
E sad, evropskim posiljkama uglavnom veruju za cenu, a to sto si @hanter platio tačno pdv je zato što kad su rešili da otvore našli su račun unutra, zato im ja i kažem da ne stavljaju račun, pošto ga ionako ima online... Pa kad vide da je to neka "elektronska glupost" pretpostave da je cena ok...

Sto se tice napajanja, ja imam od 2A sa modmypi, i radi ok, samo kad je nešto baš zahtevno, tipa neki veliki torrent povuče i sl. na sekund se pojavi ona šarena kockica u gornjem desnom uglu, što znači da mu fali napajanja, ali ništa ne fali niti se desi, i dešava se retko...
Tako da ako imas od 2A ok je, ako nemaš pojuri na aliju neki od 2.5 ili čak 3, od viška glava ne boli...

I ja sam imao sve modele do sad, kako izadje novi ja ga zamenim i uvek se lepo obradujem jer je dvojka bila primetno brza od keca, a sad sa 3 su doveli skoro do perfekcije...
Sve online varijante rade perfektno i brzo, openelec uz gomilu pluginova, tako da kome treba samo media centar, stvarno se čudim da jure Android varijante kad ni jedna ne radi dobro kao RPi...



Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Ja pitam samo za Zero, koga nešto ne vidim na AliExpressu, a na UK sajtovima se svako nadje pametan da doda još gomilu nekih gluposti koje koštaju dva evra pa ga prodaje za dvadeset :)
A sve i da platim PDV na 5€, neću da propadnem :)

Brzo se rasproda, ne mogu da stignu da proizvedu... Prijavi se da te obaveste kad bude na stanju, pa brzo odreaguj...
 
Sve online varijante rade perfektno i brzo, openelec uz gomilu pluginova, tako da kome treba samo media centar, stvarno se čudim da jure Android varijante kad ni jedna ne radi dobro kao RPi...

I mene čudi što svi jure Android kutije, raspberry pi mi se čini kao mnogo bolja kupovina.
 
I mene čudi što svi jure Android kutije, raspberry pi mi se čini kao mnogo bolja kupovina.

Jedino logicno objasnjenje je da im verovatno treba browser, igrice, d3go recimo... Za to meni sluzi PC, ili tablet na primer, a za pravi media centar iz fotelje rpi + kodi i vozi...

Sad bas gledah nesto ovaj camera modul, izasao nov sa sony senzorom v2 i u kombinaciji sa rpi zero, za 30e moze lepa ip camera da se napravi, samo jos kad bi taj zero ikako mogao da se nabavi...
 
Naravno, uvek je glavno raspoloženje carinika, ali mislim da pošto su zatrpani i kasne, ove posiljke iz evrope imaju bolji prolaz...
E sad, evropskim posiljkama uglavnom veruju za cenu, a to sto si @hanter platio tačno pdv je zato što kad su rešili da otvore našli su račun unutra, zato im ja i kažem da ne stavljaju račun, pošto ga ionako ima online... Pa kad vide da je to neka "elektronska glupost" pretpostave da je cena ok...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Racun? Nije bilo racuna unutra. Jedino da su ga uzeli sebi. A ni za ova druga dva sa MPI koja nisu otvarali tj. podnosili na carinski pregled, ne secam se da je bio racun? Ona faktura mislis? Davno bese stvarno nisam siguran sada. Da je bila faktura /racun u pakovanju ne bih se ja cudio kako su tacno procenili. Pomislio bih da su prosto procitali sa racuna i sto kazes verovali jerbo stize iz EU. Ali avaj, drzali su ga 10 dana dok nisu sracunali pravu cenu xD



Pa, i 2 traži 2+ A.

Tacno. Ali zavisi sta sve imas nakaceno. Ja radim low level stvari, pa mi i RPi1 radi na 0.8A adapteru od mobilnog 24/7 godinama vec.

Raspberry Pi 1 Model B+ vrti i RFID reader direkt na svojim plecima ali tu imam kvalitetan 2A adapter, koji je hladan kao spricer.

I mene čudi što svi jure Android kutije, raspberry pi mi se čini kao mnogo bolja kupovina.

Tacno. Jer je Android mainstream. Vecina ljudi nece da se muci sa GNU/Linux i ostalim specijalnim multimedijalnim distro-ima.


Al svaka cast za cenu od 5 dolara. :)

Da, i ja bih ga uzeo radi probe. Fora je sto moj softver bi radio bez problema i na njemu :) Ali ga je tesko naci.

U Parizu jedno pivo je 10 evra, a ovde dobijes mikrocip / racunar snage nekadasnjeg PIII za 5. Kuda ide ovaj svet...
 
Racun? Nije bilo racuna unutra. Jedino da su ga uzeli sebi. A ni za ova druga dva sa MPI koja nisu otvarali tj. podnosili na carinski pregled, ne secam se da je bio racun? Ona faktura mislis? Davno bese stvarno nisam siguran sada. Da je bila faktura /racun u pakovanju ne bih se ja cudio kako su tacno procenili. Pomislio bih da su prosto procitali sa racuna i sto kazes verovali jerbo stize iz EU. Ali avaj, drzali su ga 10 dana dok nisu sracunali pravu cenu xD

Da, faktura, mislim da modmypi je šalje u paketu, osim ako im ne kažeš da ne stavljaju, a carina je uvek uzima, što je malo glupo pa i bezobrazno, ako im treba neka iskopiraju, a ne da ti nekad možda i zatreba a nemaš ni pojma da je bila jer su oni uzeli...
A drže ga deset dana jer kasne, sklone ga u stranu, sigurno im ne stoji toliko otvoren... Evo sada i 15 dana kasne... Zato ove evropske sa malom cenom i puštaju da se ne zatrpavaju dodatno...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Pojavio se pi zero na pi hutu, za 4 funte, ali je verovatno nestao posle 5 min, pošto sam ja zakasnio par sati i naravno rasprodato...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Bice sutra opet nesto malo, ograniceno na 1kom po kupcu, u 9 po njihovom vremenu (10 po nasem). Treba biti brz
 
Bice sutra opet nesto malo, ograniceno na 1kom po kupcu, u 9 po njihovom vremenu (10 po nasem). Treba biti brz
Ja sam vec naručio i na putu je sa pimoroni:
pi zero 1.3, pibow zero case, i adapteri, 10,5£... Plus postarina... Pa kad sam već sve tako uzimao dodao i kameru da se malo igram...
Mislim da je to dobra cena, pojedinačno su skuplji, retko gde ima ovakav dil, a uzimao bi ionako sa tim dodacima...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Ko hoće da uzima Zero, sad ga ima na stanju, na Pimoroni, meni su poslali u petak, stiglo u utorak, zaista neverovatno brzo, i pošto sam uzeo i dodatke, a po njihovom ne mogu da laziraju cenu i mora da stavljaju račun unutra, napisali 32£, ali je prošlo bez ikakvih troškova... Šalju royal mailom small packet bez trekinga, za treking se nešto doplacuje...
Spravica je neverovatno mala i simpatična ;)
uploadfromtaptalk1464776958004.jpguploadfromtaptalk1464776964308.jpg

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Od sad ću da naručujem na tvoju adresu ;-)
 
da li je velika cenovna razlika kada se naručuje rpi 3 sa aliexpress, zvaničnog sajta itd. i kp? nekako mi ne deluju prenabudžene cene na kp u odnosu na bilo koji strani sajt i čekanje dok stigne + razmišljanje da koliki će biti dodatni troškovi. na kp-u je kućište (original) 900 din, rpi 3 je 5.500 i tako su neke slične cene (ako nije iz bg-a onda par stotina dinara poštarina). imam nalog na aliexpress-u pa ipak da pitam da li se isplati čekati i tamo kupovati ili ovde završiti posao?
 
Poslednja izmena:
Ako prođeš bez PDV-a onda je jeftinije, ako ga platiš onda je tu negde.
Naručio sam sa modmypi rpi 3 + kućište + isporuka 45€ i platio sam PDV 1050.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala ;)

Edit: zaboravih da pitam, koliko si čekao rpi?
 
Poslednja izmena:
06.06. je kupljen poštar ga doneo 14.06.
 
Ako prođeš bez PDV-a onda je jeftinije, ako ga platiš onda je tu negde.
Naručio sam sa modmypi rpi 3 + kućište + isporuka 45€ i platio sam PDV 1050.
Šta ti je pisalo na kutiji, koja cena, realna ili niza? I jesi li imao račun u njoj... I da, koja carina?
Pošto je meni 2x dolazilo bez troškova...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Bio redovan račun, za osnovicu obračuna pdv+a je uzeta vrednost rpi3+kućište (€38.29) bez troškova isporuke (€7.44), carina Novi Sad.
 
Beogradska carina je malo popustljivija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio redovan račun, za osnovicu obračuna pdv+a je uzeta vrednost rpi3+kućište (€38.29) bez troškova isporuke (€7.44), carina Novi Sad.
Ok, pretpostavih da je tako nešto... Jer na Bg carini, ako se kaže prodavcu da ne stavlja račun i upiše malu cenu, prolazi bez dažbina...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Moguće, ali da li će neko ko proda na stotine proizvoda dnevno i automatski štampa fakture i adrese da ispunjava moje želje ne znam, niti sam probao.
Ima mnogo sigurnija varijanta, naručiti na mađarsku ili hrvatsku adresu. Imam prijatelja na čije adrese mogu da naručim ali išao sam na rizik, da nisam platio prošao bi super, ovako me približno koštalo kao da sam kupio kod nas. Možda sam par sto dinara prošao jeftinije.
 
Moguće, ali da li će neko ko proda na stotine proizvoda dnevno i automatski štampa fakture i adrese da ispunjava moje želje ne znam, niti sam probao.

Hoce, ovi sa modmypi su skroz ok...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Ako moze neka preporuka gde uzeti 3 model b, na aliexpresu je 33.4$ sa kuponom sto imam.
Hvala :D
 
Ako neko zeli uzeti Raspberry Pi Zero, ili drugi model, ima na pimoroni.com i jos uvek radi discount code MACHEN.
Sad sam narucio Pi Zero koji ovako kosta 3.33 GBP + postarina.
 
Porucio. Hvala na dojavi.

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
Ej ljudi kako radi Open Elec na Raspberry Pi 3 ? Je li brzi kako KODI na njemu radi , to me najvise zanima?
 
Meni kodi strava radi na rasp pi2 uz osmc (koji je puni Linux). Tako da pi3 može samo da leti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno