Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ma kakvo ubrzanje sve je isto samo je prica drugacija ,jer je ovo kao najbolji win do sada bla,bla bla
 
nema ubrzanja, samo usporenja ako nema optimizovanih kernela za nove GPU drivere
 
Moje licno misljenje potkovano teorijom je da ako karta malo trosi ili se malo greje, ne radi 100% opterecena. Sto je "hladniji" algoritam, "javni" miner, to znaci da postoje i "toplije" verzije minera koje daju veci hash rate...

ugalvnom, ali imas algoritme koji su limitiranim memorijom (scypt-chacha posle 12 za n duplira zahtevnost po ram-u a vec na 12 je limitirana, znaci na 16 trazi 24+GB rama) ili intenzivno koriste samo jedan deo GPU-a tu optimizacija ne pomaze, ali stoji da masa algoritma moze dodatno da se optimizuje kao sto na primer "Wolf' na bitcoin talku radi za $$

takodje ima i primer primecoin GPU minera ona prva verzija koja je radila sporije od CPU-a i jedva grejala GPU, sad ima open source GPU miner koji iz 290x vuce 350+ watti (sprzio mi seasonic pci-e jedan konektor!)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako da u trixx-u aktiviram da se po pokretanju (restart) sistema aktivira i profil na drugoj karti (različit model i podešavanje od prve) koja ostane u deff modu.

Inače jedno vreme sam koristio AB 4.1.1 i sve je finkcionisalo skoro savršeno osim što povremeno (random) zakuca miner (cgwatcher ne može da ga restartuje iako je sve podešeno) i pomaže jedino ručno restartovanje sistema. Najčudnije je što posle zakucavanja miner-a a nakon gašenja kompa (shut down => windows log off => crn ekran, HDD ne vrti) ventovi još uvek rade, kako na kartama tako i na celom kompu (pomaže samo gašenje na dugme). To se dešavalo bez obzira koje drajvere koristio, probao sa 15.5; 14.9 ; 14.4.... Ako neko zna rešenja za oba problema unapred zahvaljujem :)

ps.
W7 x64 , sgminer 5.1, zaštita ESS+MB
 
Poslednja izmena:
Niko ništa? Niko nije koristio (ne koristi) trixx? :S:
Da napomenem da s trixx-om ne puca miner već 5-i dan što je sa AB bilo nemoguća misija...
 
^^

Probaj da skines zadnju verziju trixxa, iskljuci sinhronize cards in multi-gpu i disejbluj ULPS.
 
Poslednja izmena:
^^

Probaj da skines zadnju verziju trixxa, iskljuci sinhronize cards in multi-gpu i disejbluj ULPS.

Hvala na predlogu ali to sam odradio odmah na početku i neće, pa rekoh možda ima neka druga začkoljica....nema veze sad se i onako ne restartuje, povremeno proverim preko TV-a radi kao sat :)
Ne znam samo što sam imao onaj problem sa AB...možda taj novi AB ima neki bug a sad mi se ne experiment-iše ponovo sa starijim verzijama jer sam u RS kod tebe u komšiluku :smoke:...
 
Poslednja izmena:
Ma bitno je da sad radi. I meni se znalo desavati da ab ne radi a trixx radi i obrnuto. Evo sad mi npr na jednoj masini trixx radi normalno sem sto ne mogu da udjem u podesavanja jer me odma izbaci iz programa. Ma da nista necu da diram dok ne stane :)
A to za crn ekran moze biti i do ploce. Mozda se ploca zaglupila. Ako ti se kojim slucajem ponovo desi probaj clear CMOS.

PS Ako si blizu BL javi se da popijemo nesto :D
 
Kod mene sa drajverima 15.5 beta, 280X daje od 7.4 do 7.7 Mhs na default-nim clock-ovima , ali cak mislim da nisam imao veliku razliku dok sam bio na 14.* drajverima ali nisam bas 100% siguran...zaboravih :(
 
Kod mene sa drajverima 15.5 beta, 280X daje od 7.4 do 7.7 Mhs na default-nim clock-ovima , ali cak mislim da nisam imao veliku razliku dok sam bio na 14.* drajverima ali nisam bas 100% siguran...zaboravih :(
jel ti stabilno to od 7+? ,meni toliko daju oni ruski binovi,al nestabilno,pucaju mineri svakih par sati,dok se 270x puno bolje ponaša...
 
Radi stabilno. Nema HW error, s tim da dok sam testirao kad core clock dignem na 1150 na jednom rigu zna izbaciti GPU sick pa mi restartuje miner. Na 1100 radi bez problema, jeste da i kad radi na 1150 ne bude cesto ta greska, ali s obzirom da mi taj error "GPU sick" izbacuje stalno za jednu karticu nju ostavljam na defaultnim clock-ovima.
 
Fali joj napona ...
 
Za napon mi je merodavan gpu-z za sada jer njegova merenja potvrdjuje voltmetar.

Valjda treba obrnuto. :D

U principu, GPU-Z ne meri ništa. On samo prikazuje zapisano stanje u VBIOS-u, skladno onom u kojem se nalazi karta. Znači, karta u UVD modu, može biti zapisano 1500 mV i piše u GPU-Z, a da je zaista VRM-u poslat ispravan VID signal za 950 mV i kao takav je izmeren na voltmetru. Barem je takvo moje iskustvo, tj. nešto slično.

Moguce je da VBE7 zeza ali korektno ucitava podatke , drugog krivca ne vidim.

Biće dovoljno napomenuti moj slučaj. MSI 280X, VBE7 "prepoznaje" da je u pitanju CHiL, golim okom vidiš da je VRM kontroler potpisan od strane kompanije IR. A to nikako ne ide zajedno.

Sam program nije niko menjao prilicno dugo, koliko sam video ni autor se ne javlja vise na forumima...
Pa nam ostaje snalazenje.

U hex-u.
 
Hteo bih da jedan miner (Wolfov miner za crypronight novcice) za linux prebacim da radi na windows-u, ima li neki tutorijal za to? Da li se to radi iz linuxa ili moze iz windowsa??
 
Ako imas source onda mozes da kompajliras miner na winu i protivnom nista od pokretanja linux minera na windowsu.
 
Ehh, pa ne znam ni da li ovo sto imam taj open source ili nesto drugo. Nisam se zanimao oko linuxa. U slucaju da jeste na koji nacin da probam da ga kompajliram? Imas li negde upustvo?
 
Nisam nikad kompajlirao u winu mada vjerujem da to sto ti imas je vec kompajlirano za linux. Ne vjerujem da bi wolf davao/prodavao nekom source minera
 
koji je zadnji ATI drajver koji podrzava spustanje memorije na karticama???
znam da je bila prica o tome...
 
Ja koristim 14.4 sa trixx-om menjam napon i clokove...probao sa novijim al' ne fercera za napon...

ja sam tek skoro izvalio da i ako AB kao promeni napon i klok memorije u GPUZ ostanu default vrednosti, pa se sad setih da pitam ...
 
Nazad
Vrh Dno