Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Poslednja izmena od urednika:
Program je odlican, cak mislim da vecina ljudi odavde sa foruma ne moze bez njega :)
Bitne stavke su ti pod Monitor i Settings-Cgwatcher ako hoces da ti se miner automatski pokrece sam po dolasku struje...
 
Mali update sto se tice minera ... Posto svaki dan izlaze "novi" ovo je najbolja kombinacija koju sam nasao do sada, pa mozda nekom pomogne.

Miner - https://www.nicehash.com/software/nightly/sgminer-5.0-daily-20140712-15-win32.zip

Prekopirati CL-ove
https://www.dropbox.com/s/gqv2m7y62olfzbs/darkcoin-mod.cl
https://www.dropbox.com/s/9ugaly2utnwbda2/groestl.cl


Brzine na 280x:

x11 - 4.5
x13 - 3.5
x15 - 3.0
Nist5 - 16.5


Kod:
"hamsi-expand-big" : "1",
"hamsi-short" : true,
"intensity" : "19",
"worksize" : "128",	
"gpu-threads" : "2",	
"gpu-engine" : "1150",	
"gpu-memclock" : "1500",	
"gpu-powertune" : "20",	
"expiry" : "1",	
"queue" : "0",	
"scan-time" : "1",	
"vectors" : "1"


Brzine na 290x:

x11 - 5.5
x13 - 4.3
x15 - 3.65
Nist5 - 17.5


Kod:
"hamsi-expand-big" : "1",
"hamsi-short" : true,
"intensity" : "18",
"shaders" : "2816",
"worksize": "128",
"gpu-threads" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1400",
"gpu-powertune" : "20",
"expiry" : "1",
"queue" : "0",
"scan-time" : "1",
"vectors" : "1",
"shares" : "0"
 
@ umocicu

Koji algoritam stavljam u conf fajl : "x11mod", "darcoin-mod" ili nesto trece?
Na tim taktovima koje si prikazao u conf fajlu moja 280x daje ~4200mh/s na X11...
Ja sam na 13.30 driverima, moze li neko da potvrdi ubrzanje za nekim novijim??
 
@ umocicu

Koji algoritam stavljam u conf fajl : "x11mod", "darcoin-mod" ili nesto trece?
Na tim taktovima koje si prikazao u conf fajlu moja 280x daje ~4200mh/s na X11...
Ja sam na 13.30 driverima, moze li neko da potvrdi ubrzanje za nekim novijim??

Probaj 14.6 rc1 drivere, ako se dobro secam sa njima sam imao najbolje rezultate i stavi "darcoin-mod"
 
Stavljas darkcoin mod bez obzira sto kopas X11?
 
OK, e sad ne vidi se koliko svaka karta kopa imas samo ukupni accept i cinimi se kao da manje ima prihvacenih, mogu li oni binovi iz 4.1.0 da se koriste na 4.2.2
 
Poslednja izmena:
pitanje u vezi remote desktop windowsa: ako probam da ugasim ccminer ne mogu ponovo da ga upalim izbacuje cuda missing a sgminer hoce da se pokrene ali ne pokazuje brzinu ventova i temp. karti. Kada ukljucim mis i monitor na rigu sve radi normalno kako treba. Da li je problem do dummy plug tj. ne vidi monitor i moram to da odradim i prevarim ga ili je neki softverski problem?
 
Batali to. Probaj tightVNC i sve ima da ti radi bez plugova i gluposti.
 
Poslednja izmena:
teamviewer ima od zastite black white list koliko vidim, kada stikliram incoming lan connection ne vidim nikakvu razliku prilikom konekcije pokazuje udp/tcp kako da znam kako je pristupio drugom racunaru? Ne mogu nigde da nadjem opciju da iskljucim pristup internetu ako je uopste ima to bi bila neka sigurnost. Da li je ova opcija wake on lan da se upali komp ako je ugasen? eventualno moze da bude zanimljiva ako nestane struje pa da se podesi u biosu da odma nakon dolaska struje ne pali komp nego posle par minuta ovako, generalno ostaje problem sto mora i sifra za log on ukloni kako bi se pokrenuo team viewer prilikom reseta kompa.
 
kada strikiras LAN opciju ne gasi se internet...samo racunar ako je u LANu koristi tu opciju automatski, to vidis kada prebacujes dokumente sa jednog na drugi racunar. Ako hoces da ne koristis user i pass napravi grupu i sve strpas u grupu i miran si.
 
ok probacu i to sa grupom, a ovu sifru windowsa za log on moram svakako da skinem sa rigova da bi mogao da udje u windows i aktivira teamviewer?
 
To skidas kada udjes na masinu pa ides na ACTIONS-LOCK COMPUTER pa otkvaci lock on session end ako na to mislis
 
ne mislim na najobicniju sifru prilikom ulaska u windows nju cu morati da iskljucim da bi se windows aktivirao i pokrenuo teamviewer inace ce tu da zaglavi i nece moci da se pristupi sa drugog racunara
 
Ne moras tu sifru da gasis jer ja tako koristim ...
 
ne mislim na najobicniju sifru prilikom ulaska u windows nju cu morati da iskljucim da bi se windows aktivirao i pokrenuo teamviewer inace ce tu da zaglavi i nece moci da se pristupi sa drugog racunara

i ja za nju govorim kako da je izbegnes da se ne pojavljuje kada se kacis na masin
 
u redu je sad sam sve podesio nema vise problema u windowsu, koliko je ovo sigurno videcemo. Koji remote desktop program preporucujete za linux?
 
Jel imao još neko problema (i kako je rešio) sa 14.9 drajverima? Ja imam 280x i u VBE7 je spušten napon ali ga 14.9 drajver ne prepoznaje (gledano u GPU-Z) nego ga vidi kao default...naravno nema govora o podešavanju/spuštanju klokova iz trixx-a dok sa 14.4 drajverima sve radi odlično....ako neko ima rešenje nek ga podeli :)
 
i za mene tako da sam i dalje na 14.4 :smash: Jesi probao i te 14.9.1 i 14.9.2 ima li vajde od njih?
 
Poslednja izmena:
14.9.1 isto njesra a 14.9.2 nisam probao...kad budem imao vremena ...videću, možda su nešto popravili u medjuvremenu...
 
realno morace da padne VBE7 i fleshovanje, jerbo izmedju 950 i npr 1070mhz skoro da nema razlike u hash-u, a u potroshnji ima.
 
@demios
Ako budeš probao na 14.9 drajverima javi da li ignorišu flesh-ovani bos (kao kod mene) ili ima nekih pomaka...
 
Nazad
Vrh Dno