Šta je novo?

Razer misevi (opsta tema i diskusije)

Ja znam, da su se tako, u kesama, prodavale i fals siberia slusalice.
 
Bas tako - one iz kine sto su kostale oko $20, a ovde prodavane kao original (samo bez kutije) za 35-40eur.
 
O tome pricam.
Ne mogu da garantujem,niti da prozivam nekoga,ali,mislim da je i ovaj DA fals.
Jos mi jedna stvar nije jasna.
Zar se DA 3.5g i dalje prozivodi?
 
Pa u tome I jeste problem.
Mnogo ima kopija, bas mnogo, a cena je sumnjiva.
Verovatno decko misli na to.
I ja sam, davno, video taj oglas, ali mi je bilo bas sumnjivo.

Interesantno...nisam znao da ima kopija Deathaddera, heh. Mada, tip kaže da se može registrovati kod razera, ne znam da li su i kopije naprav5ene sa tim...ništa, ako tako stoje stvari, bo5e je ne rizikovati.
 
Ako ga prepozna Synapse 2.0 onda je original.
Bilo je nekada Deathadder kopija za 3G model (1800dpi) Sada najvise kopiraju Naga Hex.

Ne znam, mozda taj prodaje miseve sa nekog "crnog lagera" pa mu se isplati.
 
Imate:

1. klasicne Razer kopije nize cene koje ne mogu da se registruju i ne podrzavaju synapse, cini mi se da je bio primer na ebay verzija 3500 dpi "PC bang" - izgleda kao 3500dpi a svetli zeleno sto ne postoji u originalu.

2. kineske originale koji se prodaju sa ili bez ambalaze, registruju se regularno na razer sajtu i podrzavaju synapse, iste ili malko povoljnije cene nego sto je zvanicna svetska (ne srpska tj duplo veca)

3. US originale koji se prodaju pretpostavljam samo sa originalnom kutijom i naravno ne bi trebalo biti sumnje da li je original u pitanju.

ja imam varijantu 2. tj DA Chroma, regularno registrovan na Razer sajtu i podrzava Synapse, sva stelovajna i cuvanje profila u cloud-u, a takav je i ovaj 3500dpi o kojem pricate sa KP... a imam i prvi DA 1800dpi iz domace prodavnice kome su otisli mikroprekidaci pa cekam nove sa ebay da ga sredim... mada ima takvih i kopija koje ne podrzavaju synapse i ne mogu da se registruju. Tako da odmah znate sta ste kupili. Razlog narucivanja bez ambalaze su nizi carinski troskovi, jer ako se naruci sa kutijom, cena sa carinskim troskovima bi bila kao u nasim prodavnicama (prenaduvana) i to onda gubi smisao.

Na kraju krajeva, kinezi sve prave, mis nije kvantna fizika, imas plocicu, mikroprekidace i plastiku, koja je odlicne izrade, ako su iskustva korisnika pozitivna i tu je podrska proizvodjaca, nema razloga za brigu. Isto i kod Siberija od 25-30e, imas plastiku extra izrade, imas drajvere unutra i zice koje su potencijalni problem svakih slusalica koje svako moze da prelemi kad se precvikaju ili sta god, i posto je zvuk odlican za taj novac kao i udobnost i izrada, sto da ne, kupio sam pre 8 godina najskuplje sony slusalice u srb, i trajale su nedelju dana...ove siberije mi traju 2 godine, i ko nove :) za slican novac msm da sam imao nekada a4tech hs800, redovno crkavale nakon mesec dana i menjane u garanciji dok me vise nije bilo sramota da idem da reklamiram.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko Razer Mamba Tournament Edition i zanima me uopste kakvo vam je misljenje o tom novom Razer misu ???
 
I ja sam mjerkao tog kao i ove : Mionix Castor, Steelseries Rival 100, SS Sensei Wireless, Razer Diamondback i jedan Zowie ne sjecam se oznake...
 
A da se odlucis sta ti treba pre nego sto ih merkas - veliki ili mali mis? Ambiguous ili ne?
 
Dugo godina koristim Intelli 1.1 tako da bi mi najbolje odgovarao neki simetrican oblik tipa Sensei-a samo sto se mnogi zale na tu njegovu hardversku akceleraciju laserskog senzora, Rival 100 je opticki i po obliku mi odgovara ali ga nigdje nisam nasao ovde jos uvijek kao ni novi Mamba TE, isti slucaj i sa Mionix...
 
Rival 100 imas, od samog izlaska, u prodavnici G... S. Ja ga probao, premali je, barem za mene.
 
HW Canucs je odradio dobar rivju za Rival 100 i odbio me od razmatranja za kupovinu istog posto me kopka da probam Rival... ima i Fade varijanta za 10k u istoj prodavnici :d
 
ja nisam sa dva komada sensei-a (fnatic i raw obicna) primetio akceleraciju kad se ista pogasi svukud pa i u win-u.inace sam alergican na istu.
 
Pre dve, možda tri godine dobio sam Deathadder Guild Wars ediciju na poklon iz neke nagradne igre, i čim sam ga uključio imao je onaj grozni dvoklik bag. Ono, imao maniju da posle mog klika sam klikne nekoliko puta. Nisam znao šta da radim, i na njihovom sajtu nađem da treba da mu flešujem firmver. Navodno je bilo do nekompatibilnosti sa pločom (MSI K9N Neo V-2), i tokom fleša na Win7 pustim ga da odradi sve sam onaj njihov program, i odjednom trepne lampica na mišu, Windows je našao novi hardver i miš ostao nepokretan, ne reaguje. Dobija napajanje, sve, Windows detektuje neki random kontroler i čuje se onaj zvuk za novi hardver, ali program za firmver ne primećuje ništa tako da imam lep pritiskač za papir dok ne vidim šta ću i kako ću.
Poludeo sam, a gomila nekih unapred snimljenih botovskih poruka sa helpdesk-a u Poljskoj gde sede ljudi samo priučeni engleskom.

Dakle, sa Razerom samo negativna iskustva, mada sam sam kriv, trebao sam da zovem odakle sam dobio miš i da ih cimam da ne radi i da popravljaju dok je bio pod garancijom (ako je i uopšte i bilo toga)
 
Kako da update-ujem firmware na mom Razer Mamba TE ???
 
Sačekaj da dođe neko drugi, ja sa Razerom neću da imam ništa više, ama ič uopšte :D :D
 
Jedva sam nasao na netu firmware updater za Razer Mamba TE,sad mi treba firmware updater za moj stari Razer Taipan.Zasto nema na Razer-ovom maticnom sajtu firmware updater za Razer miseve ??? Ili ja nisam uspeo tamo da pronadjem ??? Dali neko zna gde mogu naci firmware updater-e za Razer miseve ??? Pomagajte !!!
 
Poslednja izmena:
Da zamenis taj trakasti kabl?
Izbojis koliko ima zica kabl. Koliko je dugacak. Odes do Kelca ili Mikroprinca i kupis kabl na meru. Iseces. To ti je 5min posla sa lemilicom.
 
Imam ja taj kabl, ne moram da ga menjam, samo moram opet da ga zalemim nego pitam da li je to nesto komplikovano ili ne.

Jos samo da nadjem nekog ko zna sa lemilicom, posto ja to nikad nisam uzeo u ruke. :D
 
Nazad
Vrh Dno