Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 mini

Pozdrav drugari! S obzirom da je prošlo nekih pola godine od kako je izašao S4 mini, kakav je vaš sud? Hoću ženi da kupim ovaj fon, pa me zanima: trajanje baterije, osvetljenost ekrana, jačina zvuka u slušalici i zvučniku, prijem signala, wifi, gpsa, da li ima bagova u softveru?
 
Toliko je dobar da ga niko ne spominje ovde vec mesec dana:)

Salu na stranu, ja sam zadovoljan, a zahtevan sam korisnik. Sve sto si naveo u pitanjima radi odlicno. Pozdrav Sasa
 
Toliko je dobar da ga niko ne spominje ovde vec mesec dana:)

Salu na stranu, ja sam zadovoljan, a zahtevan sam korisnik. Sve sto si naveo u pitanjima radi odlicno. Pozdrav Sasa

Jel moze ovaj telefon da snima 720p video u slowmotion-u ? Bar 60fps ?
 
Bilo bi lepo ako bi neki vlasnik ovog fona izneo neke utiske, posle nekog vremena koriscenja. Ja sam u dilemi, resio sam da predjem na win platformu, i favorit mi je Lumia 925, međutim videh ovaj fon i iako ga nisam razmatrao, potpuno nenormalno dobro lezi u ruci i imam utisak da je bas zgodan i zahvalan za korišćenje, I tako, sad uopste nisam pametan sta da radim...
 
Sta te konkretno zanima? Meni je to prvi android i nije mi palo na pamet da uzimam one cigle od 5 inca ovo je neki max na koji bi pristao. Telefon je jako brz, internet i sl odlicno radi, kamera je za mene skroz ok i sto je najbitnije meni, normalne je velicine. Dakle 2 najbitnije stvari brzina i dizajn i velicina su tu. Sad ja sam ga dobio preko paketa za dinar, ni ne znam koliko kosta ovako i da li vredi te pare ako je to neka jaca cifra u pitanju.
 
Slazem se za cigle, 4,3 inča mi se čini optimalno. Ne interesuju me tehnikalije, toga ima dovoljno po netu, nego neki lični utisak. Mislim, ja sam u dilemi, fon mi se bas dopada, jedino mi smeta nedostatak led notifikacija, ali šta da se radi. Svakako hvala na odgovoru
 
Ima li ko problema sa memorijom. Meni je zauzece memorije oko 800 mb, a zna i da dodje do 1gb. Nemam puno instaliranih programa, a tel koci li koci. Probao sam wipe cache ali nece da prodje, izbacuje mi gresku i restartuje se. Ne znam da li da ga vracam ili da ga flesujem. Tel je star par dana.
 
Pa to je taj sjajni TW... Baci pogled na s4 temu baš se u poslednjim postovima pisalo o tome

Ako bi flešovao neki aosp tipa cm preporodio bi se...
 
Meni je S4 mini ali u dual-sim varijanti bio u užem izboru prilikom nedavne kupovine ali kako mu cena nije padala nisam ga uzeo već pazario Alcatel 6012D. Neki dan sam ih poredio u Telenoru jednog pored drugog. Nisam mogao da poverujem koliko mu je displej inferiorniji u odnosu na Alcatel koji je duplo jeftiniji. Naravno da je brži od Alcatela ali je nedopustivo da ima lošiji displej. Bela boja je na njemu nešto poput mixa žute i zelene, da ne pominjem da mu je maximalna osvetljenost smešna naspram Alcatela, koji na 50% osvetljenosti daje ono što S4 mini pruža na 100%.
 
Pa dobro, to je Amoled ekran. Jel si poredio i crnu, kontrast, uglove gledanja...?
 
Ne mogu prezaliti sto dadoh S2 za ovo. Dosadilo mi da nosim dva tel pa sam uzeo ovo.
Zna li neko zasto ne mogu da uradim Wipe Cache? Krene i izbaci "greska", tel se samo restartuje.
 
Poslednja izmena:
Meni je S4 mini ali u dual-sim varijanti bio u užem izboru prilikom nedavne kupovine ali kako mu cena nije padala nisam ga uzeo već pazario Alcatel 6012D. Neki dan sam ih poredio u Telenoru jednog pored drugog. Nisam mogao da poverujem koliko mu je displej inferiorniji u odnosu na Alcatel koji je duplo jeftiniji. Naravno da je brži od Alcatela ali je nedopustivo da ima lošiji displej. Bela boja je na njemu nešto poput mixa žute i zelene, da ne pominjem da mu je maximalna osvetljenost smešna naspram Alcatela, koji na 50% osvetljenosti daje ono što S4 mini pruža na 100%.

Displej smesan u odnosu na Alcatel? A da pogledas jos nesto osim bele?
 
Ne mogu prezaliti sto dadoh S2 za ovo. Dosadilo mi da nosim dva tel pa sam uzeo ovo.
Zna li neko zasto ne mogu da uradim Wipe Cache? Krene i izbaci "greska", tel se samo restartuje.

Malo da ozivim temu:

Bogme, imao sam S2 proslog leta, sad S4 mini silom prilika (treba mi u narednom periodu od minimum 2god dual sim telefon), i mogu reci da sam zadovoljniji sa S4 mini u svemu osim sto se dizajna tice. Kako jednom na nekoj temi Vojkan rece, S4M je ono sto je S2+ trebao da bude.

Uglavnom, napisacu uskoro jedno malo poredjenje S4M sa Motorolom RAZR i koju sam imao do njega, a posle prosledio sestri, a za sad, evo samo SS-ova baterije, koja je, imajuci u vidu da je u pitanju DS telefon, odlicna!

Tokom perioda kad nisam bio na Wi-Fi mrezi, jedno sat vremena je bilo surfa na 3G, pritom vidite tokom celog ciklusa kakav je signal, opalio sam mozda 5 fotki, i da dodam da je osvetljenje automatsko, ali skoro najnizi stepen automatike:

yzu8uvyq.jpg


ve7asa6e.jpg


zuhy6ava.jpg


yry3yzy6.jpg


Ovo na (single sim) S2 nije moglo... Tj. od svih telefona koje sam imao, samo RAZR HD i L7 II sa monstruoznim baterijama od ~2.500 MAh su bili nesto bolji, RAZR i u rangu sa ovim, ostali losiji.

Uskoro vise detalja, ako to ikoga i zanima... :)
 
Zanima što da ne, možeš po sećanju i S2 da ubaciš u poređenje :)
 
Nema problema, bio je kod mene sve do nekog oktobra, recimo, tako da se secam sasvim korektno. Onda, bice uskoro. Mozda i pre no sto se moja S5 recenzija nadje na sajtu. :)
 
Ima li neko problem sa battery drainom? Preko noći 30%, glavna stavka cell standby. Nailazio sam na slične probleme na netu bez pravog rešenja. Nekim je pomagalo flešovanje custom roma ali mi se ne gubi garancija. U pitanju je ženin telefon. BBS ništa pametno ne pokazuje, najveći wakelock je bam_dmux_wakelock.
 
Meni se tako desilo 2 puta do sada, jednom je antutu izvukao oko 40% baterije za noc a drugi put mi je za noc izvuklo preko 80 % baterije i crkla mi je sd kartica. A inace kad se to desi samo ugasim telefon i sve bude ok. Inace ovaj telefon sam uzeo prije mjesec i prezadovoljan sam njime, baterija,signal, jacina zvuka u slusalici, stavio sam nova launcher i sve ide bez problema i kocenja. Posebno mi je dobra baterija koja drzi dan i po nekad i dva uz upaljen wifi i mobile data( doduse 2g) uz 3,5 do 4 sata screen on. Pravo osvjezenje nakon xperie p :)
 
Zanima me koju verziju je bolje kupiti koja je bolje urađena, onu 3G ili LTE ? Rekao bih da su im cene slične
 
Ja sam uzeo lte 9195 i stvarno sam zadovoljan, sad ako nemas potrebu za dual simom onda uzmi ovu. Jest veliki nedostatak HD displej ako puno gledas youtube moglo bi ti bas smetat. Sto se tice kamere slike dobre po dnevnom svjetlu jos ja stavio 6 mp i 16:9 dok cim je slabije svjetlo vidljivo su losije slike. Video dobro snima a bas mi se svidja opcija pauziranja tako da se bas moze snimiti fin filmic.
 
Moj dual sim na custom ROM-u radi perfektno. Nekad mi se zamrzne ekran, skroz, i moram da ga resetujem, ali to je do kernela koji je isto custom, pa cu ga menjati, mada nije strasno - bude tipa dvaput nedeljno.

Telefoncic je mnogo bolji no sto sam ocekivao. Slike preko dana negde izmedju S2 i S3, odlicne!
 
Zar su stavili i različit ekran na različitim verzijama? Takođe vidim da neki open source ROMovi ne rade na Duos dok na običnom rade, zar su to toliko različiti uređaji sva tri??? 3G, LTE i Duos?
 
Na svim modelima su isti ekrani, nego sam rekao da je šteta što nije hd ekran i da meni licno smeta kad gledam youtube ;)
 
^ vidim da si prihvatio savete iz pp da batalis telefone.. jednog proizvodjaca iz.. jednog dela kine koji to vise kao nije :d :) E sad da li N4, S3 ili S4 mini.. pa cak i l920.. teska odluka. Zavisi sta ti je sve bitno..
 
Poslednja izmena:
hsv.stoned i ostali
Oladio sam se žestoko jer video sam zapravo da sam privržen tajvancima u hard core fazonu što prelazi u snobizam toliko da me više ništa drugo od telefona nije interesovalo.

Samsung je bio jedini telefon za koji sam mislio da neću da uzmem u razmatranje (S3 mi je stvarno prevelik i bljak, i svi ga imaju) a za ovu Mini S4 nisam ni znao da postoji dok mi ti nisi rekao, i sada mi se dopada :eyebrows:
Lumia 920 mi je prevelika i teška(jeste prelep telefon stvarno) ima i Win tako da otpada iz izbora.

Na drugom i trećem mestu su LG Nexus 4 i Xperia T imaju svojih aduta i dosta su mi simpatični i ostaju u razmatranju do daljnjeg.

Tako da je sada prvi kandidat za moj novi telefon S4 Mini :
+ veličina mi odgovara, radi kao zmaj a igre i ne igram niti me interes, realno i nije toliko ružan, naprotiv kompaktan...
- To što je plastika ajd preživeću i pripaziću ga malo.
- nema faking diodu za notifikacije a meni je to nevrovatno da su izostavili. sram ih bilo, i na faking diodu štede!!! :smackbum:
+ Ima i Duos varijanta što mi je itekako zanimljivo.
+ Ima bateriju koja je solidna i lako se skida menja i nalazi.
+ Kamera je solidna za moje potrebe dovoljna, memorija je SD, daje solidan zvuk na slušalicama, za zvučnik mi nije bitno to ne koristim.
+ Da ima i funkcionalan SMS i call, to jedino koristim stalno uz WI-Fi i surf internetom kontam da će ekran to odraditi dovoljno dobro.

Sačekaću samo leto i pratiti cene, sumnjam da ću naći nešto bolje za mene takvih karakteristika. Thanx
 
izbacili su i ovu varijantu,S4 mini black edition maxresdefault.jpg
zadnjica kao na Note3
 
Aman jeli moguce da su i na ovom cudu izostavili notification led :-(
Znaci da s5 mini bude identican samo sa hd ekranom, notifikacionim ledom,nesto boljom kamerom i baterijom (jos i da naprave ge verziju) imao bih savrsen telefon sto se mene tice!!
 
Nazad
Vrh Dno