Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 mini

djalex

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2006
Poruke
665
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5900X, Noctua NH-U12A chromax.black
Matična ploča
Asus B550 ROG STRIX B550-F GAMING WI-FI
RAM
2x16 G Skill Trident Z Neo F4-3600C16-16GTZNC
GPU
ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB
Storage
XPG GAMMIX S11 Pro 512 GB M.2, ADATA SU650 960 GB sata, LG Blu-Ray H16NS40
Zvuk
int.
PSU
SeaSonic Platinum-760w full modular
Kućište
CM Scout II
Monitor
BenQ EX2780Q
Miš & tastatura
Asus ROG Gladius III Wireless Aimpoint & Asus ROG Strix Scope RX TKL wireless Deluxe
Ostale periferije
Sony RX100 IV, MGE
Laptop
nikad nisam imao niti mi treba
Tablet
nikad nisam imao niti mi treba
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 8 Pro
Pametni uređaji
Shelly wifi relay za bojler
Pristup internetu
  1. Optički internet
U potrazi za kompaktnijim smartfonom, sa ekranom ne vecim od 4,3", cini mi se da je ovo dobar izbor.
Izlazi na leto ali eto da prokomentarisemo do zvanicnog predstavljanja.

gsmarena: Samsung I9190 Galaxy S4 mini
Spec:
GENERAL
SIM Support: Dual SIM (GSM+GSM)
Operating system: Android v4.2.2 (Jelly Bean)
Touchscreen: Yes, Capacitive
Processor: 1.6 GHz Dual-core Cortex-A9
Memory: 1 GB RAM
NETWORK
2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz
3G: HSDPA 900/1900/2100 MHz
DISPLAY
Size: 4.3 inches
Resolution: 540×960 Pixels
Type: Super AMOLED capacitive touchscreen
Others: 16 M Colors
CONNECTIVITY
GPRS: Yes
EDGE: Yes
3G Speed (Download/Upload): 14.4 Mbps (HSDPA)/5.76 Mbps (HSUPA)
Wireless LAN: 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct
GPS: A-GPS support and GLONASS
Bluetooth : v4.0 with A2DP
USB port: micro USB, v2.0
Tethering: Wi-fi Hotspot
NFC Support: Yes
CAMERA
Main (Rear) Camera : 8 Megapixels
Flash: LED
Auto-focus: Yes
Front Camera: Yes
Video recording : Yes
Other features: Geo-tagging, touch focus, face detection
MULTIMEDIA
Audio Player: MP3, WAV, eAAC+, AC3, FLAC
Video Player: MP4, DivX ,XviD, WMV, H.264, H.263
FM Radio : Stereo FM radio with RDS
3.5mm audio jack: Yes
Others: MP3, WAV Ringtones, Loudspeaker
STORAGE
Internal: 8/16/32 GB
Expandable: Up to 32GB
OTHERS
Email Support : Yes, Push Mail
Instant Messenger: Yes, Google Talk
Pre-loaded Apps: Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Picasa
Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass
Physical Keys: Power Key ,Volume Key, Lock
Handset Color Options: White, Blue, Titan Gray
Inside the Mobile box: Handset, Battery, Charger, Headset, Data Cable, User Manual
Others: Document viewer, Image/video editor, Organizer

Samsung-Galaxy-S4-Mini.png
Samsung-Galaxy-S4-Mini-2.png
 
Iskreno bez veze specifikacije u odnosu na S2..baš me zanima da li će izbaciti Android 5 za njega..
 
Verovatno da hoće...
 
Iskreno bez veze specifikacije u odnosu na S2..baš me zanima da li će izbaciti Android 5 za njega..
Gusci ekran, brzi procesor i bolji GPU, Bluetooth v4.0 sa A2DP, LE, EDR. Ono sto je bio top proizvod na prolece pre 2 godine sad je mladji brat vodeceg modela za ovu godinu.
Posto meni iskreno ne trebaju veci telefoni od 4,3" mini S4 bi mi bas odgovarao. Jedino ako ne uzmem Sony Experiu V.
 
Poslednja izmena:
Ne zna se još koji je chipset u telefonu, a 1GB RAMa je njesra za takav telefon...da su stavili 1.5 ili 2 kao u S4 pa da razumem
 
Gusci ekran, brzi procesor i bolji GPU, Bluetooth v4.0 sa A2DP, LE, EDR. Ono sto je bio top proizvod na prolece pre 2 godine sad je mladji brat vodeceg modela za ovu godinu.
Posto meni iskreno ne trebaju veci telefoni od 4,3" mini S4 bi mi bas odgovarao. Jedino ako ne uzmem Sony Experiu V.

Ako bude pentile ta qhd rezolucija nece delovati bolje od ovog 480x800 rgb na sgs II. Mislim da je sramota da izbace telefon koji se zove S4 mini a da nema 720p samoled.

Bice ovo solidan telefon, zaokruzena celina kao i vecina Samsunga do sada ali ce zbog famoznog imena S4 mini imati veoma visoku cenu i nece bas biti isplativ, posebno ne prvih 6 meseci, slicno kao i S3 Mini.
 
Ne zna se još koji je chipset u telefonu, a 1GB RAMa je njesra za takav telefon...da su stavili 1.5 ili 2 kao u S4 pa da razumem

Извини, а какав је ово телефон па му треба 2GB Ram-a?
Dual core, qhd резолуција 1GB rama је сасвим довољно:p
 
i 720p moze da prezivi sa 1gb rama :)
 
Ma sad ako imas manje od 2GB rama u telefonu blam u drustvu :)
 
U moru high end telefona sa 2GB RAMa i jeste blam... Po meni Galaxy S4 mini maši poentu.. To treba da bude Galaxy S4, ali sa manjim ekranom, pa da ljudi imaju izbor...
 
Normalno da će na osnovu uspeha s4 isprazniti zalihe starijih komponenti, ništa novo.
 
Jos ako uspeju da ga uguraju u kuciste 122x62 mm bice odlicno,sve preko toga je preveliko
 
Ok su ovo specifikacije i dobijes poslednji android, ali samo ako bude povoljna cena. Meni npr nikako ne ide u glavu da S3 mini kosta tako suludo mnogo
 
Isto se pričalo i za S3 mini, ali evo uzela ga je koleginica uz neki njen paket za sića lovu (cca 3k dinara) i moram priznati da mi se sviđa kako izgleda i kako radi. S4 ne može biti lošiji, bez obzira na suvoparne specifikacije. Mnogima su aktuelni flagship telefoni jednostavno preveliki. Doduše, ja sam se navikao na 3,8" prvo, pa na 4,3", verovatno bih i na 5"+, ali ne može se reći da ovoliki telefoni ne deranžiraju niti malo.
 
Sto se tice RAM-a je ok, ali sto se mene tice trebao bi da hardverski budeo kao S3 sa 4.3" (720p). Onda bi zasluzio naziv S4 mini.
Ovakav je trebao da bude S3 mini.

No, ja necu da se bunim posto je meni i ovo sto su ponudili sasvim dovoljno... ali ce mu nabiti cenu.
 
Poslednja izmena:
^ ako stvarno bude ovako izgledao definitivno ce biti za ozbiljnu pegletinu :zgran::vomit::d

Samsung-Galaxy-S4-mini-leaks-out-in-perfect-clarity.jpg


galaxy-s4-mini-4.jpg
 
XZR i M4 su 5 u glavu za ovo.
 
1.5gb memorije, nije loše. Jedna glupa ušteda je da su izbacili diodu za notifikacije.
 
Не свиђа ми се резолуција екрана...
 
Bas tako, qhd na 4,3'' pa jos pentile.. smesno. Ali ce to da poveca rezultate u veoma bitnim sintetickim bench testovima. Nisu smeli da izbace ovakav model bez 720p samoleda.. bez ozbira na sve, mislim da ce cena biti ''ludacka'' i da ce tek posle x meseci po oglasima ovaj telefon moci da se kupi za neki razuman iznos..
 
Kakva god da je rezolucija, to je sad najbolji Galaxy za korišćenje jednom rukom. A za mene, pošto preferiram fizičko home dugme koje ne viđam više nigde, i želim da koristim telefon u hodu jednom rukom - to je ujedno i najbolji android telefon koji postoji. A to što nema boljeg hardvera u tim dimenzijama - valjda će se i to jednog dana promeniti.
 
Ja sam nalazio dosta informacija da je u pitanju klasican pentile super amoled a ne super amoled +. Ako je + onda ce biti dovoljno ostar prikaz ali svejedno, morali su da ugrade 720p na model koji ce kostati prilicno mnogo i jos se zove S4 mini a vise je ''pravi'' SGS II Plus.
 
Kako kenj@te, do skoro vam je S2 bio full fullova sa 800x480, sa vam smeta qhd i 1.5GB ram-a....

Da covek ne poveruje... A ono gore je slika Boga pitaj cega...
 
Nazad
Vrh Dno