Šta je novo?

[Kickstarter] Divinity: Original Sin

Da, da, čeka se Wasteland 2 da izađe, ne bih da se bakćem sa betom. Sada je na redu Shadowrun Returns + Dragon fall i X-Com.
 
Je l' još neko osim mene fejlovao nešto, pa da ne može da nastavi glavni quest? Ubacili su dobru foru sa time, ja nisam u početku znao šta se dešava.
 
Npr, umre NPC koji je ključan za glavnu priču i ne možeš ti nikako da ga oživiš.
 
Ljudi zaglavio sam se: U pitanju je quest u vezi specijalnog oruzja
Uglavnom odbio sam quest od Brendona da mu donesem Tenebrium rudu ne znajuci da tako necu dobiti %^$#%^%#@$Tenebrium ability koji mi omogucava da unistim onaj Bloodstone koji drzi aktivan portal ka krojacici vremena. JBT! Mislim. Znaci sta sada koj moj da radim?
 
Ljudi zaglavio sam se: U pitanju je quest u vezi specijalnog oruzja

Pa, sjebao si se prilicno,.. ali..
ima resenje...
U Imaculates selu ima ona kuchka geomancerka, kod nje ima jedna knjiga koju mozes ukrasti i iskoristiti je kao skill za rukovanje tenebriumom i temebrium oruzjima. Ukradi je i daj da aktivira lik koji koristi melee,.. naravno bilo bi dobro da isti lik ima i blacksmithing dobar, jer ako je das drugom liku da popravi, odmah se otruje.. :)
naravno, izaberi i oruzje koje nema drugi damage osim tenebriuma jer ces u suprotnom dok udaras blood stone skidati mu health, i leciti ga sa bilo kojim drugim properties oruzja (air/earth/fire/ice).
Sve u svemu, znaci moze,.. ali ja bi pre uradio roll back jer u tom slucaju, ako resis kvest sa brendonom - svi ce moci rukovati tenebriumom
 
Pa, sjebao si se prilicno,.. ali..
ima resenje...
U Imaculates selu ima ona kuchka geomancerka, kod nje ima jedna knjiga koju mozes ukrasti i iskoristiti je kao skill za rukovanje tenebriumom i temebrium oruzjima. Ukradi je i daj da aktivira lik koji koristi melee,.. naravno bilo bi dobro da isti lik ima i blacksmithing dobar, jer ako je das drugom liku da popravi, odmah se otruje.. :)
naravno, izaberi i oruzje koje nema drugi damage osim tenebriuma jer ces u suprotnom dok udaras blood stone skidati mu health, i leciti ga sa bilo kojim drugim properties oruzja (air/earth/fire/ice).
Sve u svemu, znaci moze,.. ali ja bi pre uradio roll back jer u tom slucaju, ako resis kvest sa brendonom - svi ce moci rukovati tenebriumom
Pa tehnicki imam samo jednog meele i 3x wiz tako da mi je dovoljno za jednoga ali bre stvarno im je bezveze da tako ozbiljan quest mozes da odbijes i da ne mozes na drugi nacin da dodjes do toga sto je neophodno... Bzv
Hvala odo kod nje al s njom je muka ziva....
 
Pa preko knjige ti je alternative, nema potrebe za wizard taj skill tako da nista ne gubis
 
I meni je :D Pa mogu repair i neki NPC da odrade, za koga da pravi oruzije kad ima jednog melee lika, jeste super quest i reward al nije game breaking
 
Meni zao slikara u Cyseal-u kome sam uvalio opremu od Tenebriuma....smrc.
 
Poslednja izmena:
Uvek se bolja oruzija prave ako osim ako ne dobijes neki uber leg kao ja na 19tom lvl, ako nista bar su tvoj lvl, dosta znaci bs pogotovu na pocetku
 
Ja muku mucio sa bow, level 14 mi ranger bio... Sve padalo ostalim char, al' to nikako. A nisam hteo crossbow da koristim, ovaj taman imao lepo manestenih AP koliko treba za max puta da ispali.
I slucajno na mapi spazih neki bow krajickom oka, lepo onako namesten da ga promasis ko nista ako ne pazis... Dosao do njega kako je predvidjeno, i prilicno sabija. :)

E takve detalje volim kod igara. Jos danas pamtim Umbru iz Morrowinda, ja bio neki low level i nabasam na njega setajuci oko Surana... Krv sam propi*a ali ga nekako ubih strelama... kako je epic feeling bio koristiti to oruzje. ,)
 
Ja sam koristio neki luk koji sam nasao jos na 14. nivou. Do kraja igre nisam naleteo na bolji. Pre toga sam smenjivao lukove i samostrele na koje sam nailazio
 
Preturao sam po netu i nasao da za pravljenje oruzja i oklopa treba imati Blacksmith na 3 (na 2 treba da moze da se oruzje naostri a na 3 da moze da se napravi metalni oklop) a za sve ostalo treba Crafting na pa on 5 :D Ocekivao sam da ce mi za to trebati samo Blacksmithing.
 
Ako neko ima micro stutter u gradu, evo sta je meni resilo problem

Kod:
[B]Disable Texture Streaming[/B]

Its a little weird as far as .ini type things go I edited it with notepad++ from this ->

<node id="ConfigEntry">
<attribute id="MapKey" value="TextureStreamingEnabled" type="22" />
<attribute id="Type" value="0" type="5" />
<attribute id="Value" value="1" type="4" />
</node>

to this ->

<node id="ConfigEntry">
<attribute id="MapKey" value="TextureStreamingEnabled" type="22" />
<attribute id="Type" value="0" type="5" />
<attribute id="Value" value="0" type="4" />
</node>

Its located in C:\Users\username\Documents\Larian Studios\Divinity Original Sin\graphicsettings.lsx

In Win 7 anyway

http://steamcommunity.com/app/230230/discussions/0/45350244969459495/#p1
 
@Saint
To je to, skoro isto vreme kao i meni. Da si resio Kasandru, imao bi 100 sati kao ja :)
 
Presao.

Trebalo mi je oko 60h, doduse nisam zavrsio bas sve sidequestove. Toliko mi se svidela igra da planiram drugi prelazak uskoro...

Usput, bas su suptilno najavili DLC/ekspanziju na samom kraju igre :).
 
Jel mi moze neko preporuciti gde da kupim igru? Na kinguinu je key (nije gift) 19e... da li je tamo bezbedno kupiti?
 
Ja sam je kupio na g2play.net, imao sam discount od nekih 10-15% pa me je izaslo 18e. A i kinguin je bezbedan, makar iz mog iskustva. Kupio sam ( neposredno/preko drugog ) desetak igara sa tog sajta...
 
Proslo sve ok na kinguinu, nego onaj DLC pack za igru, jel vredi? Ima ga na Kinguinu za 3.99e ali ne pise da je international/worldwide. Da li ga kupiti?
 
Poslednja izmena:
This DLC pack contains Divinity Original Sin Design Documents, a Divinity Original Sin Art Pack, the Divinity Original Sin Soundtrack, an in-game item called The Golden Grail (which can turn items into gold) and an in-game item "Zandalor's Trunks", magical underwear that comments on whatever is going on.

Pa ne bih bas rekao da je ovo vredno 4 evrica...
 
Taj Zandalor's Trunks me podseća na onaj mač iz BGII što priča.
 
Nazad
Vrh Dno