Šta je novo?

SSD, SATA2, analiza performansi

Ok,a sto se tice stelovanja da brze radi ili kako vec?
windows 7 ili windows 8.1 intel core 2 duo proc na lap topu sata 2 ?
Ma samo ubaci umesto HDDa, namesti SATA na AHCI, instaliraj 7micu ili 8micu nanovo i uživaj u brzini. 120 GB bih ti preporučio, mala razlika u ceni a brži i veći. Od 60 GB ćeš stvarno imati samo 40ak GB za udoban rad.
 
Poslednja izmena:
+1
 
Hvala puno na odgovorima !

Citam na vise foruma da ne treba raditi defragmentaciju ssd_a i da treba iskljuciti smart ? gde se on iskljucuje i zasto ne raditi defrag ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Podesio sam SSD prema ovom
http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje
page file nisam potpuno isključio jer imam 4giga rama, ali sam ga prebacio na drugi hard. Juče prilikom windows update (na svež win, pa je bilo dosta), par uta je izbacivao upozorenje "malo sistemske memorije".
Kakve su brzine za sata2 ploču?
 

Prilozi

  • as-ssd-bench Crucial_CT128MX1 10.29.2014 9-34-48 PM.png
    as-ssd-bench Crucial_CT128MX1 10.29.2014 9-34-48 PM.png
    40.4 KB · Pregleda: 95
Nisi trebao nista da podesavas, nakacis ssd, u biosu namestis AHCI, instaliras sistem i cepas :)
Ja sam jedino namestio da mi fajlove sa torenta koji su veci baca na HDD i to bi bilo to.
Ti saveti za podesavanje su vazili za ranije generacije SSD-ova, sada cak mogu da odmognu u odredjenim situacijama koliko sam mogao da naucim od nekih iskusnijih clanova na forumu.
Pisem ti sve ovo jer sam i ja skoro uzeo crucial, doduse od 256gb, nakacio ga na sata 2 plocu i rezultati su nesto bolji, nisam neki strucnjak, ali mislim da bi to mozda moglo malo bolje, neka me neko ispravi ako gresim.
 
Neke od tih stvari, kao prebacivanje PF-a na HDD ti samo usporava sve a ne pomaže, ako ti je već 2GB onda ti je daleko brže da bude na SSD.
Od tih nameštanja iz tog članka koj si naveo 1,2,5,10 i 11, samo i to ako Windows nije već namestio, ostalo je ne samo nepotrebno jer ne ubrzava sam disk a šteti performansama celog systema. Prefetch, Superfetch, PF su donekle usporavale system (ne baš uvek) zbog sporih HDDa ali sa SSD dodaju na performansama. Ako ti ne treba hibernacija, isključi Hiberfill samo zbog kapaciteta.
Ako te brine zauzeće diska, namesti sve Downloads, podatke, slike, MM i tako to, da ide na drugi disk, to obično puni disk daleko više nego sytemski fajlovi. Povremeno, u zavisnosti koliko je disk u upotrebi, aktiviraj "Diskcleanup" sa čišćenjem systema a velike programe prilikom instalacije nateraj da se instaliraju na drugom disku. Ako uninstaliaš programe, upotrebi "Revo Uninstaller" ili tako nešto da ne osavlja gomilu nepotrebnih stvari po disku i registriju.
 
Poslednja izmena:
Od brzine sam primetio samo da se brže gasi komp:smash:, kod podizanja, onako, ima nekih zastoja. Prebacio sam DL foldere za FF i Chrome na drugi hdd, a i komplet za torente.. Kako bih eventualno My dokuments prebacio na drugi hard?
 
Od brzine sam primetio samo da se brže gasi komp:smash:, kod podizanja, onako, ima nekih zastoja. Prebacio sam DL foldere za FF i Chrome na drugi hdd, a i komplet za torente.. Kako bih eventualno My dokuments prebacio na drugi hard?
Nije preporučljivo, ako moraš da uradiš Refresh ili Repair systema, ima da zbuni sve.
 
Nazad
Vrh Dno