Šta je novo?

[Blizzard] HearthStone: Heroes of Warcraft

orckristeg

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2005
Poruke
1,173
Poena
360
Blizzard je juce najavio svoju novu igricu koja ce biti f2p. Nisam neki fan medzika i tih kartaskih igara, ali sto je dzabe i bogu je drago :D Deluje skroz ok.
Sav info mozete naci na: http://eu.battle.net/hearthstone/en/
 
Hahaha, ali kad se samo setim euforije, ludila i pogubljenosti kod Blizz sekte kad je neko pustio buvu da ce na Pax eastu biti objavljene informacije o Titanu i onda razocarenja i ubijenosti kad se saznalo da je u pitanju card game. :d

Realno, ovi iz daily blinka su objasnili... :d

2013-03-22-434.jpg
 
Hahaha. Sjajno :D

Toliki hype i na kraju card game :D Mada, ovo se moralo i ocekivati. Ipak se radi o blizzardu.
 
Blizzard je sebi pucao u nogu sa Diablo 3. Ljudi vise nece njihove igre ocekivati sa nestrpljenjem kao pre jer imaju fail u portfoliju, komercijalno uspesan ali svakako fail.
 
Inace igra nije f2p, moraju se kupiti karte. Samo igranje igre je besplatno, ali to bi bilo kao da kazem da je Magic the Gathering besplatan a svi znamo koliko kosta taj luksuz. :p
 
@Ve®sus mislim da gresis, cini mi se da je isto kao i sa lupam dota2, generalno je f2p, ali takodje mozes kupovati karte/spilove il sta vec...
 
Kako ces da igras bez karata? Karte se dobijaju na dva nacina, ili kupovinom ili kad pobedis druge. I opet pitanje, kako ces poceti da igras bez karata?

Inace, DOTA 2 je potpun F2P sistem, moze se kupovati samo kozmetika koja nema uticaj na samu igru.
 
Poslednja izmena:
Pa valjda ces da dobijes starter deck , kao sto ce i svi ostali da dobiju.
 
"What’s the difference between “basic” and “expert” cards?

Basic cards are the “starter” cards that form the foundation of each hero’s class, and are earned each time you play a game (you can have up to two of every basic card in the game in your collection). Expert cards are cards that can only be found in card packs or created using the crafting system (certain achievements grant them as well). They’re distinguished by their rarity—common (white), rare (blue), epic (purple), or legendary (orange). Generally, the rarer a card is, the more complex it is . . . often providing you with new strategic options. You can have any number of expert cards in your collection, though only two of any common, rare, or epic card, and one of any legendary card, can be placed in a deck. Both basic and expert cards have important roles to play in all decks, regardless of whether you’re just starting out or are a Hearthstone grandmaster."

Sto znaci za bilo koje ozbiljnije karte ce se morati kupovati, tj. bice P2W (Pay2Win). I treba se i ocekivati tako nesto posto je Activision Blizzard, a i posto je card system kao i bilo koji drugi.
 
The game will launch with more than 300 different cards; packs will come with five cards each, and players will be able to earn or buy packs.
Players will also be able to craft their own cards, combining the powers of multiple cards to form new ones

Ne verujem da bi pucali sebi u nogu sa P2W sistemom.
 
Apsolutno svaki card sistem na svetu ti se bazira na istom principu, niko nikom ne puca u nogu posto niko ne izmislja toplu vodu. Samo sto je Blizzard sad smislio da da neki pocetni deck besplatno, jedino je to prednost.

EDIT: Takodje, nece postojati trading u igri, sto jos vise limitira igrace. Tako da ako dobijas duplikate prilikom kupovine card packova, navodno moci ces samo da ih disenchantas.
 
Poslednja izmena:
Kako ces da igras bez karata? Karte se dobijaju na dva nacina, ili kupovinom ili kad pobedis druge. I opet pitanje, kako ces poceti da igras bez karata?

Inace, DOTA 2 je potpun F2P sistem, moze se kupovati samo kozmetika koja nema uticaj na samu igru.

mislim da si sam sebi odgovorio na postavljeno pitanje... ako je vec starter pack free ne znam onda u cemu vidis problem, sem sto kao i magic ces eto neke morati da kupujes, tj "morati"... sa druge strane i kraftovanje karata je tu od disechantovanih tako da eto... namerno sam naveo dotu a moguce da sam mislio na hon obzirom da su i oni nudili opciju kupovine heroja ali je opet bilo igrivo bez istih... tako da...
 
a i ako si baci malo bolje pogled bice i ona varijanta sa random dekovima i kartama pa sta ti se zalomi tako da ce to biti kolko tolko izbalansirano i bez neke preke potrebe za kupovinom fensi karata
 
a i ako si baci malo bolje pogled bice i ona varijanta sa random dekovima i kartama pa sta ti se zalomi tako da ce to biti kolko tolko izbalansirano i bez neke preke potrebe za kupovinom fensi karata

Za tu varijantu sa "random dekovima" moras da platis neotvorenim packovima karata da bi uopste pristupio tom modu. Da si malo bolje bacio pogled. :) Disenchantovanje ce se vrsiti nad tim expert kartama, tj. da bi pravio bolje karte nego te standarde, moras i disenchantovati karte viseg kvaliteta tj. common/rare/epic/legendary/itd. I sto se tice svih ostalih sistema, nije da "moras" kupovati karte, nego stvarno moras kupovati karte da bi se uopste takmicio sa ljudima. Sto se tice MtG i ostalih, ljudi trose i po 1500 dolara da bi uopste imali sanse protiv ozbiljnijih ljudi.

EDIT: Takodje jos jedan dodatak, matchmaking sistem te nikad nece uparivati sa ljudima koji imaju bolje karte od tebe, tj. ljudi koji su izmedju ostalog kupovali deckove i sl., tako da je pitanje koje uopste karte ces moci dobijati igranjem protiv ljudi koji imaju slican deck tebi.
 
Poslednja izmena:
pojede mi forum post tako da me mrzi da kucam pa cu skratiti.
a skracena verzija bi bila: igru mozes da igras sa tim starter dekom iako nisi konkurentan ljudima koji kupuju karte za pravi novac.
a i sto se tice nagrada koje se dobija pobedom, kapiram da ce biti random i da nece zavisiti od toga sta je i koliko protivnik imao u svom deku
 
Poslednja izmena:
Meni ovo izgleda kao velika zaraza i nesto sto ce ljudi mnogo igrati.

Al ovi kenjatori iz blizarda u ovom produzenom trejleru sto pricaju o igri, kao da su ponovo izmislili tocak a ne napravili kartasku igru.
 
Nista novo, tj. kartaska igra sa Warcraft temom. Samo lepo izgleda izvedva, mada malo smeta sto sve zivo eksplodira i trese sliku tu su vec malo preterali.

A da je pay2win, boze kako bi se oni odrekli para :d pa to je vec komercijalni blizzard =/= stari blizzard.
 
Hahaha :d

Cak je i zvuk isti kao kod matorog office asistenta/helpera.
 
Ovo je u principu klon magic the gathering igre a CCG igre su po definiciji p2w bar za nas noobove :)...za pro igrace ovo već ne važi pošto oni imaju sve karte...
 
Hearthstone ce biti digitalna poboljsana verzija Wow TCG. Cak su uzeli i iste art dizajnere kao i kod Wow karata.

Inace igram ali salabo MTG i WoW karte. Slicne su samo sto kod WoW karata imate heroje i njihovu opremu, quest karte. MTG je king ali Hearthstone ce biti dobra promena, opustencija.
Verujem da ce igra doprineti TCG/CCG popularnosti u svetu.
 
nocas je podeljena prva tura beta kljuceva.
me no lucky, as usual :)
 
Nazad
Vrh Dno