Šta je novo?

Digitalni resiver

Stjepan_Zarez

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.06.2012
Poruke
2,992
Poena
229
Naime, moj kablovski operater daje uz simbolicnu nadoknadu digitalni resiver za prijem, DVB-C standard. Imam jedan LCD TV na njemu je sve OK, i imam jedan CRT TV koji ne podrzava naravno digitalni signal. Zanima me kakva je slika preko resivera na CRT-u, nemam iskustva sa time!? :) Pretpostavljam da nece dati neki kvalitet. Kako se povezuje jel preko scarta ili klasika koaksijalnim kablom!?;)
 
Za CRT nema neke preterane potrebe prelaziti na digitalni signal, razlika u kvalitetu slike je minimalna, mada ako cena simbolična kao što kažeš zašto da ne. Povezivanje je najčešće preko SCART ili AV (rca) koblova, u zavisnosti šta imaš na risiveru i tv-u. Obrati pažnju samo na kvalitet risivera, kakav mu je softver (radi ok ili brlja i blokira), da li je odziv daljinca dobar ili je spor i sa malim uglom prijema. Većina kablovskih distributera daje najjeftinije uređaje a uz njih često idu i navedeni problemi.
 
Ma vratio bih ja njima to da nisam zadovoljan i da brljavi.
 
Dali su mi Synaps 3100M. Nije los. TV je Samsung Plano 51cm. Povezan je sa SCART kablom od Receivera do TVa. Ali imam problem. Slika je OK, ali zvuk zuji pogotovo kad se smanji ton na resiveru a pojaca na TVu, i kao da se cuje mijesanje signala u pozadini sa analognog kanala. Kad prebacim na TVu mode sa stereo na mono ne cuje se mijesanje signala ali zuji opet, a to zujanje ili brujanje zavisi i od promjene trenutnog kadra na programu. Nekad zuji manje, nekad vise.

Na analognom prijemu je sve Ok, tako da nije do zvucnika. Kupio sam bolji SCART kabl ali ista stvar. Zamjenio sam i antenski kabal (Loop) od resivera do TVa stavio bolji i ista stvar, i kad ga nema opet zuji.

Do cega je problem, do TVa, do receivera ili do signala tj. do operatera.

Da li bi flesovanje novog firmwarea za resiver pomoglo, i da li to brise snimljenu programsku semu.
 
Poslednja izmena:
Na receiveru pojačaj ton na maksimum, a zvuk pojačavaj i utišavaj na televizoru. Proveri da li daljinski od receivera može da se setuje da volume komanda deluje na TV a ne na receiver. Na ovom receiveru što sam dobio od SBB operatera to može za sve poznatije marke televizora.
 
U svakom slucaju neces imati smetnji koje su pistutne na analogiji.Gde zuji na zvucniku od tv-a ili sta vec.
 
Na receiveru pojačaj ton na maksimum, a zvuk pojačavaj i utišavaj na televizoru. Proveri da li daljinski od receivera može da se setuje da volume komanda deluje na TV a ne na receiver. Na ovom receiveru što sam dobio od SBB operatera to može za sve poznatije marke televizora.
Pa tako i uradim. Ali daljinski od resivera ne podrzava to.
U svakom slucaju neces imati smetnji koje su pistutne na analogiji.Gde zuji na zvucniku od tv-a ili sta vec.
Zuji na zvucniku TVa.

Imam na resiveru digitlani audio izlaz S/PDIF, da imam odgovarajuce zvucnike spojio bih ih. Makar da imam audio RCA izlaz na resiveru bilo bi extra. Ovako je komplikovano da kupujem pretvarac D/A i potrebne kablove i zvucnike.

Pretpostavljam da tada ne bi zujalo, jer audio se prenosi nezavisno od SCARTa. Ako bi i zujalo znaci da je do resivera.
 
Pogledaj da nemaš još neki uređaj povezan na tv,odnosno poveži samo taj risiver ništa drugo.Probaj da ga povežeš i na neki drugi av ulaz od tv-a.
 
Pogledaj da nemaš još neki uređaj povezan na tv,odnosno poveži samo taj risiver ništa drugo.Probaj da ga povežeš i na neki drugi av ulaz od tv-a.
Jedino RCA ali ce biti losija slika, i da kupim adapter sa Scarta na RCA za resiver jer nemam tog izlaza.

I samo risiver je povezan nista drugo. Vjerovatno neka nekompatibilnost resivera sa svim ovim. Nije do kablova jer sam sve izmenjao i stavio kvalitetnije.

Da zovem ovog operatera (npr da probaju zamjeniti resiver) hoce reci daj jesi lud zbog cega me zoves, sve je ovde OK. Nemaju oni tolilo razumjevanja i nece da se peglaju okonovakvih stvari.
 
Poslednja izmena:
mozda je zbog famoznog 'ground loop-a'. jesu li ti TV i risiver na istom produznom za struju?
 
mozda je zbog famoznog 'ground loop-a'. jesu li ti TV i risiver na istom produznom za struju?
Jesu, tacnije preko lopova u uticnici. :) Nije mi to palo na pamet, ustvari nisam ni cuo za "ground loop" ni ne znam kakve veze ima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno