Šta je novo?

Sony Xperia SP

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,143
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Dva nova modela, Xperia P i Xperia L

http://blogs.sonymobile.com/press_release/sony-mobile-adds-two-new-xperia-smartphones-to-its-spring-line-up-bringing-best-of-sony-experiences-to-a-broader-device-range/
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp_announced_with_720p_lcd_dualcore_krait_and_lte-news-5719.php
http://www.gsmarena.com/sony_unveils_the_midrange_xperia_l_with_an_ambiance_light-news-5718.php

Wk12-G-Launch1.jpg


[YOUTUBE]pgA4YCAIGBI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]eDJOBQveZ8M[/YOUTUBE]

Deluju korektno mada mi se ovi led tripovi koji menjaju boje ne svidjaju tj pegla mi se od istih i valjda ce moci da se iskljuce ili sijaju diskretnim, ''belim'' osvetljenjem.

Trebali su da razvuku ivice ekrana, ostalo deluje ok za sada a baterija od 2370mAh na Xperia SP sa 4,6 hd ekranom obecava dobru autonomiju.
 
Poslednja izmena:
led lampe mogu da se iskljuce
ali cena mi se ne svidja, 400e za sp i za l oko 250e, msm za mesec ili dva bice jeftinije ali o5 skupo u odnosu na 4x koji ima bolji procesor
 
Cene su bolesne ali mislim da ce ih brzo biti po oglasima po nekim realnijim cenama. Kod operatera ovaj SP ne bi smeo da bude preko 25000 din u postpejd paketu od 1800-2000 din mesecno inace ne znam ko ce da kupi XSP. Aj i 30k din da bude u takvim paketima ali to je stvarno gornja granica.

I cene su generalno jako cudne kod nas, LG 4X moze da se nadje za 299e a vidjao sam nejaki htc desire c za 29k din a SGS 3 Mini i Sony XP kostaju od 27-8k din do cak 50k din. Ovo nema veze sa mozgom.
 
Poslednja izmena:
ma ovi operateri su samo zelnji para, msm xperia z je 80k ako ne i vise u mts-u bez ugovora (muka mi je o5 da gledam sajt :D) i mislim da je isto za htc one.
u drugim zemljama imaju mnogo povoljnije cene...
a kad pogledamo karakteristike 4x je bolji od sp, a sto se tice izgleda oba telefona su ok :D
tako da ne verujem da ce biti jeftin sp kod nas, najverovatnije nesto kao lumia 820 sto je isto kod nas mnogo precenjena :(
 
Ne znam samo zasto je Sony odabrao sivu za boju pozadine on screen tastera, crna bi se mnogo bolje uklapala i na ovim telefonima i na Xperiji Z
 
ma nadam se da ce skroz ad promene te dugmice, msm aj sto zauzimaju prostor nego nekako mi ne idu uz telefon kad ukljucus ekran msm mozda sam to samo ja :(
mozda telefon ne moze da ima pravu crnu boju zbog ekrana, msm nzm koji je... :D
koliko znam samo amoled ima pravu crnu boju a tft ima neku svetliju nijansu crne :D
ipravi me ako sam pogresio X<
sve u svemu telefon je prelep ali mu je cena visoka
 
Ovi ekrani imaju primetno losiji prikaz crne od super amoleda a sve izgleda dodatno losije jer je sony ui prepun nekih sivih tripova. Cene su bolesne ali mislim da ce posle par meseci biti primetno nize.
 
Moraju biti niže.
 
ma nadam se da ce novi ui i sa 4.2 biti mnogo bolji, msm to moze da okrene mnoge ljude sa s4 ili nekih drugih telefona na ovaj ili z/zl :D
 
[YOUTUBE]UlFDZASqsvU[/YOUTUBE]

Ovo je promo materijal pa ne moze bas da se zakljuci koji displej je u pitanju ali ako je isti onaj (losiji) kao sa XZ.. ovi ce sami sebe sahraniti i tako nesto ne bih kupio ni za 200e mada ko zna, mozda i na dizajn itd ostvare dobru prodaju.
 
Poslednja izmena:
Opet prave istu glupost kao na Xperiji S - napravili su poklopac a baterija je fiksna koliko vidim:
09.jpg
 
Pa ljudi kukaju kako je plastika bolja jer manje strada pri padu od alu, evo sada je kuciste alu/plastika pa ovo sto se skida moze jeftino da se zameni ako vrisne..
 
Ma nije problem što poklopac može da se skida, nego kad već može da se skine trebali su da naprave da i baterija može da se skida, a ne ovako
 
Dobro, to jeste al' opet sumnjam da ce neko hteti da menja bateriju jer je ova skoro 2400mAh sto je odlicno za ''samo'' 4,6'' ekran a ako zakuca fon moze da se ozivi na druge nacine..
 
Ma hoce za nekih 2 godine, ja sam kupio novu sad kad sam prodavao prosli telefon, jer je dosta slabije drzala nego nova, iako je imala (pogotovo u vreme kada sam uzimao telefon) dobrih 1500mAh za telefon sa 3,7" ekranom. Sve baterije "imaju rok" nekih 1000-1200 ciklusa, pa ako kao neki stalno kacis telefon na punjac i skidas ga sa njega videces da ce brzo da oslabi
 
ja bi pre uzeo 4x ili tako neki fon, na gsm areni ovaj fon kosta 420 evra
msm meni se ovaj fon svidja (izgled) ali ne bi dao tolike pare za ovaj fon :(
 
evo u austriji sony XZ je sa 650 pao na 599e. Tako ako je ovaj 420, malo sacekas dodas jos 20 ili 30e i uzmes nesto sa 2giga rama.
 
[YOUTUBE]qLYqYbyXJi4[/YOUTUBE]

Poprilicno sam ubedjen da ce ovaj sp imati isti displej kao xz samo 720p i 4,6''. Ako ne bude bar onaj sharp treba da se samoubiju :d
Ovaj telefon vredi 320 e plafon, nov, sa tendencijom da za koji mesec posle izlaska ne sme da bude preko 300e :d
 
[YOUTUBE]85KUtAFpVxM[/YOUTUBE]
 
mene je telefon odusevio, ali 1g ram je trenutno malo. Za dobro funkcionisanje i lep rad, jos ako krene update na nov android 5.0 i da li ce ga biti tu ce telefon stati.
 
[YOUTUBE]6jrcZrHFrn8[/YOUTUBE]
 
Evo ih i testovi (PA 8/10 i GSM Arena).

Ukratko - losiji uglovi gledanja ali je displej dobar generalno ali nije i sjajan, ne znam zasto su batalili WhiteMagic ili zasto ne predju na IPS. Uspeli su nekako i da unazade kameru tj softver, ret.ardi, fotografije su losije od starih modela sa 8/12 mpix.

Sve ostalo je veoma solidno a telefon je prava zver sto se tice brzine i sintetike (cpu i gpu u kombinaciji sa 720p kidaju, pogledajte rezultate) a i autonomija je solidna kao i zvuk.

Ipak, mislim da ce biti veoma skup za ono sto nudi, dobar je ovo fon ali ne bi smeo da kosta preko 350e. Mocan hardver, baterija, 720p displej i dizajn/kuciste sa ovim led tripovima mogu ''da prodaju'' ovaj telefon ali ja ne bih dao preko 330e za SP.

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Xperia-SP-Review_id3308

[YOUTUBE]V72UU57YU-Y[/YOUTUBE]

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924.php
 
Poslednja izmena:
cisto isvrljam nesto da se ljudi prebace na ovu temu a da se druga izbrise :) tek sada odgledah review :D dosta dobar telefon ,visa srednja klasa
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Xperia SP temu. Ako iz nekog razloga ne mozes da probas oba u vipu (ako nemaju) mozda ja skoknem do vipa u va pa da vidim kakav je displej na XSP i uporedim sa XT (koristio sam vise puta i secam se tj znam o kakvom prikazu se radi). Samo uglovi gledanja mogu da budu problem ali ne svima.

Ako su im isti displeji onda je XSP bolji izbor zbog primetno jace baterije, brzeg cpu/gpu i duze ce biti podrzan. Kamera je trenutno malo losija od XT (verovatno) ali nista sto ne moze da se sredi nekim manjim apdejtom u buducnosti ili nekim custom romom sa xda (a postoji i cybershot mod).
Da se prebacimo ovde :D
Nisu izložili telefon ni u Ušću ni u Merkatoru, ali čitao sam po netu i na većini review-ova kažu da je ekran slab, osim ako nisu promenili proizvodnju što iskreno neverujem pošto nije ni izašao kao flagship. I tu je još što vrvi na netu da ne radi touchscreen u horizontalnom položaju i da mora da se nosi u servis "samo" na kalibraciju. I da je samo to ne nosi mi se nov telefon iz principa u servis, mislim ako sam ga kupio novog oću da radi a ne da moram da idem negde da ga naprave da radi :D
I ne vidim toliko svrhu od bržeg procesora (bar kod sebe), igre ne igram na telefonu, jesam gamer ali jednostavno ništa ozbiljnije ne mogu da igram na touch ekranu.
 
Poslednja izmena:
Glavni adut ovog telefona je cena u vipu. Svaka im cast za ovako korektnu cenu i silne promocije. Ako sam dobro izracunao Xperia SP uz smart 700 + 1Gb i ekomotivaciju moze da se kupi za 14490 din, za ovakav fon to uopste nije mnogo i primetno (4-6k din) je jeftiniji od Huawei P1 i htc One SV a brzi je od oba, ima bolju bateriju i 720p displej a prednost je i to sto dolazi sa 4.1 androidom.

@pwner

Sacekaj da dobiju pa testiraj u vipu sve zivo, ako radi ok za ove pare ne postoji bolji telefon kod operatera trenutno.

Sto vise gledam po netu cini mi se da je ovaj displej veoma slican onom na XT a to znaci da su samo uglovi gledanja losiji nego na IPS (i naravno crna u odnosu na super amoled) ali zato ekran ovako deluje skroz ok a ko hoce moze da ukjuci i braviu koja stvarno dodatno ''budzi'' prikaz pa cak i da ima zasicenije boje nego IPS.

Ipak treba videti sve ovo uzivo.
 
Poslednja izmena:
Stvarno im svaka čast za cenu ali kao što sam rekao, pre bih uzeo malo slabiji telefon sa boljim ekranom nego malo jači telefon sa malo više slabijim ekranom. Pa majku mu valjda ću u taj ekran najviše da gledam, a ne u antutue i ostale benchmarke :D
 
Nazad
Vrh Dno