Šta je novo?

LG Nexus 5

Lepo,lepo...Specifikacije su malo "napumpane", ali dobro tako to ide na početku:d

Ovo čudo bi moglo da zameni moj Gnex, ako se bude imalo keša:banana:
 
Lepo lepo, ako bude imao ovakav hardver kao sto pise, s3 u kantu direktno.
 
Covek vise ne moze da se pohvata sa ovim telefonima.. Jos malo ce na 15 dana da izlaze novi modeli
 
^ Još malo pa ćemo samo sklapati konfiguracije telefona sami. :)

Ne verujem da je ovo pouzdana vest, previše je rano za novi Nexus.
 
Novi Nexus ce izaci kad i novi Android verzije 5. Pre toga nema nijednog valjanog razloga za predstavljanje novog Nexusa jer LG verzija tek sto je izasla. Da ne kazemo da dobar deo populacije koji zeli da ga kupi nije jos uvek uspeo to da ucini :)
 
^ Još malo pa ćemo samo sklapati konfiguracije telefona sami. :)

Ne verujem da je ovo pouzdana vest, previše je rano za novi Nexus.

Апропо наручивања своје конфигурације погледајте овај чланак

http://www.phonearena.com/news/Moto...le-new-process-of-buying-a-smartphone_id40905

Сам бираш величину меморије и осталог, а твој телефон добијаш за недељу дана. (вероватно само на Западу, не и код нас)
 
Gadjaju se sa datumima.. Ali pretpostavlja se maj.. Videcemo
 
5,2"? nisu normalni vise :trust:
 
Mora da bude na kraju kao cigla, ako ne budu mogli da ga naprave veličine kao ciporex blok! :)
 
Ako je za utehu nexus 6 neće postojati. :D
Intelectual property je čudo. ;)
 
Tetsuo - nisam shvatio? :)
 
Ovo su necije lepe zelje...
 
Nemoj ga prizivati da sa 666 izbaksuzira sledeci Nexus. Svakako ne ocekujem ispod 5.5" :)
 
Jako si duhovit...

Zanimljivo u celoj Nexus/Android prici je sto se pojavi glasina da Google planira otvaranje radnji, Andy Rubin da izjavu kako to nema veze sa zivotom i kako to Androidu ne treba da bi nekoliko nedelja kasnije Andy Rubin bio smenjen.

Ja da sam na gugletovom mestu bih otvorio te radnje i omogucio ljudima da podesavaju telefon pri kupovini (kao sto se kupuju skupa kola). Pritom bih cenu spustio na 399$ za osnovni model ali ponudio 50$ za aplikacije koje mozete kupiti prilikom kupovine. Znaci ono, udjes u radnju zagledas malo telefon i odlucis da kupis. Pridje ti prodavac i ponudi pozadine, widgete, aplikacije, mozda opciju da menjas kolicinu memorije, dodatnu opremu itd. Deset minuta posle izadjes i telefon ti stigne na adresu za nedelju dana, bez ikakve potrebe da ga dodatno cackas. Za razliku od ostalih telefona, telefon je u potpunosti "tvoj" jer sam biras a ne dobijas preinstalirano ono sto je proizvodjac zamislio. Mislim da je ovo jako dobar model prodaje i drago mi je da razmisljaju u tom pravcu. Naravno sve to bi bilo moguce i online za one koji ne vole da idu u Google store.
 
Aha... znaci odem i kazem da hocu Dual SIM Nexus 4 (sto bi meni bio savrsen telefon) i dobijem ga za nedelju dana? Ako to ne moze dzaba im onda. :d
 
Evo 3 šestice :-devil-: za NEXUS 5 - SIPOREX! :)
 
@g@w
Uh to bi bilo sjajno. :D

Nego Rubin nije smenjen. On i, sada već, bivši šef Google Maps odeljka su otišli kod Sergeja u Google X Lab, gde rade na AI i augmented reality (onaj auto, google glass i valjda google now).
 
Poslednja izmena:
^ ovo je zanimljivo :

Our tipster claims that the camera module will feature a "triple camera sensor thing" and have Nikon branding, which raises all sorts of questions for us, and we can't wait to verify the last claim: "camera is selling point, testing module now is better than everything else
 
LG Optimus G Pro се прави са 5.3 инча за цео свет и са 5 инча за Јапанце, ваљда им је мало велики овај са 5.3. Али G Pro у обе варијанте нема овако импресиван хардвер. Овај нови Нексус је изгледа потпуно нова платформа. Ако стварно буде овако јак, са изузетном камером и нативним оп. системом, без додатака, ово би био бисер од апарата. Са ценом не верујем да би био много скупљи од тренутних best buy-ева, зато што се LG тек пробија према врху и ово би био начин да тамо и стигне. Једино ме брине како ће LG да направи ОЛЕД са FullHD резолуцијом, ипак су нови, ово им је првенац са том резолуцијом. Раније су имали LG Optimus Sola са ОЛЕДОМ, али није забележио неке веће тржишне резултате.
 
@ slavissa
5.5 incha je global verzija a ne 5.3

Inače ove specifikacije za Nexus 5 deluju stvarno impresivno ako će stvarno da bude OLED ekran u kombinaciji sa baterijom ogromnog kapaciteta autonomija bi trebalo da bude impresivna...
 
Poslednja izmena:
kada se uzme u obzir sta izlazi trenutno i sta je najavljeno (s4 itd)

5.5" i veci = velik ekran
5.0-5.2" = srednji
4.5-4.8" = mali
sve ispod = mikro ekran

;)
 
Да да 5.5 инча знам али сам при писању се зезнуо.
 
Nazad
Vrh Dno