Šta je novo?

LG Nexus 5

Ja otkad koristim ovaj telefon samo mi se jednom na slimu desio sod. I to je to, nikakav drugi problem.
 
E sad da ne dolazi ovako brzo Lolipop promenio bih rom. Ja sam pre neksusa bio flešoholik, imao sam prvo Ace pa S2 i nema šta nije bilo sa njima rađeno. Jednostavno sam sebe naterao da se odviknem od toga kad sam uzeo neksus. Nemam više ni vremena kao pre. Ali neverovatno mi je da stok rom zakuca nekad, a custom nikad.
 
Slim kernel je njesra, ima dosta boljih 5x.

Zakuca i cutom nekad, ko kaze nikad, makar jednom u mjesec do dva, vjerovatno kao i stock.
 
Poslednja izmena:
Ništa ne fali slim kernelu, brat koristi njihov kernel od početka i nikada problem, pošto je moj ekran žut morao sam da stavim neki drugi, i taj sod mi se desio na code blue. Osim toga nikakav drugi problem nije bio.
 
E sad da ne dolazi ovako brzo Lolipop promenio bih rom. Ja sam pre neksusa bio flešoholik, imao sam prvo Ace pa S2 i nema šta nije bilo sa njima rađeno. Jednostavno sam sebe naterao da se odviknem od toga kad sam uzeo neksus. Nemam više ni vremena kao pre. Ali neverovatno mi je da stok rom zakuca nekad, a custom nikad.
Meni se ni stock nikada ne zakuca.
 
Ništa ne fali slim kernelu, brat koristi njihov kernel od početka i nikada problem, pošto je moj ekran žut morao sam da stavim neki drugi, i taj sod mi se desio na code blue. Osim toga nikakav drugi problem nije bio.
Znam konkretno za moj tel. Ne sinhronizuju kernel uvijek sa zadnjom verzijom 3.4.xxx, nema podrsku za OTG, nema podrsku za OC GPU i CPU (kao i manja freq od 384), nema podrsku za UV GPU, nema stratoskov LCD Backlight driver, nema stratoskov Ondemand itd itd
 
Konkretno nemam pojma kako je za nexus 4. Ja kazem kako je na nexus 5. A te stvari ne diram jer sasvim dobro radi po defaultu.
 
Voli stjepan da prtlja sve što stigne, oseća se pro
 
Dobro je nubaro, uvalio si me u viklije :d

Edit: i zaborvaio sam reci ono najvaznije, baterija mnogo bolja na drugim kernelima nego na slimu.

Sad odo' smirom gledati Zvezdu EL :D
 
Poslednja izmena:
Meni do rutovanja telefon nijednom nije zabo. Posle toga sam 2 puta imao problem da ne reaguju tasteri za pojacavanje i smanjivanje zvuka (Sto sam resavao iskljucivanjem i ukljucivanjem) i ono sto sam pisao da ne mogu da napravim screenshot jer prijavljuje gresku da se storage mozda vec koristi. Ovo za tastere za zvuk sam povezao sa aplikacijom za koju sam cuo u ovoj temi "Nexus 5 real volume booster" pa sam je deinstalirao prekjuce. Od tad se nije desilo i ako se ne desi kontam da je to bio problem. Doduse imao sam je instaliranu i dok telefon nije bio rutovan ali nije bilo problema.
 
juče sam instalirao Android lolipop LPX13D i za sada sam primetio da ne radi mail (osim gmaila) i ne radi HERE maps.
 
Da,ne radi stock email apk,ali moze nikako da se namesti.
 
Ne rade i jos par igrica...Tako je to kad prvi dobijes update,pa dok se sve optimizuje.....
 
Pa da su ozbiljni developeri oni bi updejtovali apk da rade na 5.0. Ipak je ovaj preview i izbacen zbog njih,da podese apk da bi sve lepo radilo cim se pojavi finalna verzija.
 
Poslednja izmena:
Posle toga sam 2 puta imao problem da ne reaguju tasteri za pojacavanje i smanjivanje zvuka
Meni se to dešava u zadnje vrijeme na N4 stock, ali rade volume tasteri ako udjem u neku aplikaciju, tada mogu pojačati i smanjiti zvuk, ne mogu samo na home screen. Da li je neko imao takvu situaciju?
 
Meni do rutovanja telefon nijednom nije zabo. Posle toga sam 2 puta imao problem da ne reaguju tasteri za pojacavanje i smanjivanje zvuka (Sto sam resavao iskljucivanjem i ukljucivanjem) i ono sto sam pisao da ne mogu da napravim screenshot jer prijavljuje gresku da se storage mozda vec koristi. Ovo za tastere za zvuk sam povezao sa aplikacijom za koju sam cuo u ovoj temi "Nexus 5 real volume booster" pa sam je deinstalirao prekjuce. Od tad se nije desilo i ako se ne desi kontam da je to bio problem. Doduse imao sam je instaliranu i dok telefon nije bio rutovan ali nije bilo problema.

Ja ponekad imam taj problem i imao sam ga i bez tog n5 real volume boostera... Desava mi se power dugme da zabaguje...
 
Meni se desava na stock-u u poslednjih 10ak dana da baguju tasteri za pojacavanje/smanjivanje jacine zvuka... Neki put bude random ali par puta sam primetio da se desi kada kliknem power da upalim ekran i odmah posle toga kada otkljucam ekran... Obicno prorade kada udjem u app drawer ili spustim notification bar... I nista novo od aplikacija nisam instalirao... Moguce je da je neki update postojecis zeznuo nesto...
 
Kao sto rekoh, prilikom otkljucavanja ekrana... Power dugme (upalim ekran) +swype za otkljucavanje ekrana, primetio sam par puta da tada nece da reaguje ali cim posle toga oborom notification bar/udjem u app drawer ili pak upalim-ugasim ekran preko power tastera proradi... Par puta mi se desilo da totalno random (znaci da nije pri otkljucavanju posle paljenja ekrana) otkaze i ista fora bi pomogla... I desava se 1-2x u toku dana ali ne svakodnevno vec sa otprilike par dana razmaka... (nisam rutovao niti fleshovao do sada)

Mislio sam u pocetku da mi tasteri otkazuju ali ocigledno je neki SW, cak pretpostavljam da je prouzrokovano zbog ovih apdejtova aplikacija za nadolazeci Android L... U svakom slucaju kada bude dosao L uradicu factory reset jer me sada mrzi da se zezam sa time i nadam se da ce time biti otklonjeno... Ako bude i dalje zezao ne gine reklmacija...
 
[YOUTUBE]_qqeMeb4aGw[/YOUTUBE]

rusi sa "4k" kamerom na n5
 
Vratih se na 5.0 preview. Slim je smorio :)

Vidim i franko izbacio kernel za 5.0. Taman da se proba
 
Poslednja izmena:
Koje romove koristite? Koliko sam mogao da vidim slim i purity? Koji je bolji? Dosad sam koristio stok i gravitybox, pa bi malo da vidim neki rom i kako radi.
 
Sacekaj par dana stize Lilipop pa onda probaj.....
 
Mozda necu da apdejtujem istog trenutka kad se pojavi. Pitanje i dalje vazi.
 
Nisam probao,video sam....Aktiviras Ambijent displey i mozes da probudis telefon sa DT.....Videcemo sta ce biti od toga....Neka se malo stabilizuje
 
Mislim da od DT nema ništa, za to je potrebna ili hardverska promjena ili će opasno da vuče bateriju.
 
Kad će official bre više, mrzi me da flešujem preview :D
 
Nazad
Vrh Dno